پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - 30 Jun 2022
 
۱۴
۵۶
زاکانی درجمع دبیران‌استانی کانون دانشگاهیان ایران‌اسلامی:

می‌خواهند تجربه تلخ دوران هاشمی را بعد از قبول قطعنامه 598 تکرار کنند

تا انتخابات با نمایش و گشایش مقطعی مواجهیم
جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 470713
نماینده تهران در مجلس با تشریح برنامه دولتی‌ها برای انتخابات آینده مجلس، گفت: اگر دولتی‌ها در انتخابات موفق شوند ادامه این نمایش با رویکرد جدی عقد قراردادهایی همراه خواهد شد که مابه‌ازای آن قراردادها معتقدم برای ده‌ها سال ما را بیچاره خواهند کرد یعنی تجربه تلخ دوران هاشمی را بعد از قبول قطعنامه 598 در اینجا تکرار می‌کنند اما با هوشمندی ویژه‌ای که دیگر نمی‌توانیم از آن فرار کنیم مانند سند بسیار پیچیده حقوقی برجام، البته این شرایط در حوزه‌های دیگری مانند نفت و گاز و ارتباطات و زیرساخت‌ هم تکرار خواهد شد.
می‌خواهند تجربه تلخ دوران هاشمی را بعد از قبول قطعنامه 598 تکرار کنند
گروه سیاست جهان نيوز ـ علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (جمعه) طی سخنانی در نشست مشترک دبیران استانی و اعضای شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اظهار داشت: تحلیل ما از شرایط پیش رو این است که تا زمان انتخابات ما با دو مولفه نمایش و گشایش مقطعی مواجه خواهیم بود، این سفرها، دید و بازدیدها و پروپاگاندا کردن آن بخش نمایش را به خودش اختصاص می‌دهد، ما با شرایطی مواجه خواهیم شد که صدق ادعای قبلی، افق رفتن در مسیر مذاکرات و حل مشکلات را برای مردم روشن‌تر و کامشان را شیرین می‌کند.

وی افزود: یک میلیارد و 700 میلیون دلار گفته شد که پول نفت آزاد شده و وارد کشور شده است تا گشایش حداقلی ایجاد کند و امید مردم را برانگیزد تا بتوانند در صحنه‌های رای، نظر دولت و جناح غرب‌گ را را تامین کنند اما بعد از انتخابات مواجه خواهیم شد با استمرار این نمایش‌ها اما با دو خروجی و ویژگی دیگری که بعدا خواهیم دید.

زاکانی بر همین اساس یادآور شد: اگر دولتی‌ها در انتخابات موفق شوند ادامه این نمایش با رویکرد جدی عقد قراردادهایی همراه خواهد شد که مابه‌ازای آن قراردادها معتقدم برای ده‌ها سال ما را بیچاره خواهند کرد یعنی تجربه تلخ دوران هاشمی را بعد از قبول قطعنامه 598 در اینجا تکرار می‌کنند اما با هوشمندی ویژه‌ای که دیگر نمی‌توانیم از آن فرار کنیم مانند سند بسیار پیچیده حقوقی برجام، البته این شرایط در حوزه‌های دیگری مانند نفت و گاز و ارتباطات و زیرساخت‌ هم تکرار خواهد شد.

زاکانی خاطرنشان کرد: ظرفیت حقوقی کشور کفایت نمی‌کند که ما بتوانیم دست برتر را در این قراردادها داشته باشیم چون مسئولان کشور اعتقاد دارند اصل قراردادها به واسطه نگاه سیاسی‌شان مهم‌تر از دقت در قراردادها است مانند اتفاقی که در برجام افتاد، این کشور برای ده‌ها سال به سمت و سویی خواهد رفت که اگر ما همه چیزمان را هم بفروشیم باز مقروض و بدهکار خواهیم شد.

زاکانی ادامه داد: اما اگر دولتی‌ها در انتخابات موفق نشوند رویکرد تشدید فشار و تنگنا ایجاد کردن در مقابل ما را پیش خواهند گرفت، آنها معقتدند این انتخابات آخرین فرصتی است که باید مسیری را پیش گیرند که نباید تیری در تاریکی باشد و باید در این زمینه دقیق راهی را پیدا کنند که انقلاب اسلامی و مقاومت منطقه و نهضت مستضعفین و مسلمین را در سراسر جهان زمین‌گیر کند. متاسفانه در هیچ یک از انتخابات گذشته ما شرایطی که امروز با آن مواجهیم را نداشتیم.

به گفته وی، امروز در پازلی قرار گرفته‌ایم که اگر دقت نکنیم و توجه نداشته باشیم و تبدیل به بخشی از این پازل شویم که به انقراض انقلاب اسلامی و ریشه‌کن شدن نظام منتهی خواهد شد، اگر می‌خواهیم در انتخابات موفق شویم باید با هوشمندی متن جامعه را بیدار و آگاه کنیم و بین جبهه انقلاب یک تفاهم و وحدتی را ایجاد نماییم که مجلسی با حضور نیروهای ارزشی و اصولگرا تشکیل شود.

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: از سال گذشته تلاش کردیم ائتلافی صورت گیرد و امروز این ائتلاف بین نیروهای اصولگرا رقم خورده که البته صددرصدی نیست، هرچند صددرصد در هیچ مقطعی امکانپذیر نیست اما این یک ائتلاف حداکثری است که تجربه آن را در گذشته نداشتیم، خوشبختانه بین دوستان شکافی وجود ندارد و بنا را بر این گذاشته ایم که در مرکزیت در کار استان‌هایی که تفاهم دارند، دخالت نکنیم و اگر این 21 نفر می‌خواهند تصمیم بگیرند تصمیم‌شان معطوف به تهران باشد اما اگر اختلافی در سطح استانی ایجاد شد، اختلاف آنان در تهران بررسی می‌شود. از این جهت تمام تجارب گذشته دست به دست هم داده است تا ما خدایی ناکرده نسخه‌هایی را در تهران نپیچیم که در استان‌ها اختلاف ایجاد کند، سعی شده در جریان ائتلاف خود استان‌ها تصمیم‌گیرنده باشند.

زاکانی همچنین عنوان کرد: سه کمیته در تهران برای ائتلاف اصولگرایان شکل گرفت، یکی کمیته اجرایی، دوم کمیته تعیین مصادیق و سوم کمیته استان‌ها بود که ایجاد شدند تا عملا گره‌گشا و رافع مشکلات استان‌ها باشند نه اینکه در کار استان‌ها دخالت کنند.

وی با بیان اینکه این کمیته‌ها کارشان را آغاز کردند و جلسات متعدد و فشرده ای برگزار می‌کنند،‌ با اشاره به لیست تهران، گفت: در جمع دوستانی که انتخاب شدند حدود 180 نفر دعوت شدند و طی چند نوبت و مرحله‌ به مرحله نظرات راجع به این نفرات اخذ شده و بررسی‌ها صورت گرفته است، در مرحله اول احزاب و گروه‌ها نظر دادند، در مرحله دوم مجموعه‌های غیرحزبی و دارای پتانسیل دیدگاه‌هایشان را مطرح کردند، در مرحله سوم به خود نامزدها رجوع و نظرات آنان گرفته شد و حتی خود نامزدها راجع به لیست دیدگاهشان را مطرح کردند، در مرحله چهارم هم آن 21 نفری که در تهران انتخاب شدند اعلام نظر کردند.

زاکانی اضافه کرد: جمع بین این 4 مرحله دسته‌بندی شد و در نهایت180 نفر را به 124 نفر و سپس به 80 نفر کاهش دادند. روز یکشنبه آینده احتمالا لیست پیشنهادی در جمع اعلام می‌شود و البته منطق تدوین لیست را هم بیان می‌کنند. هرچند در لیست پیشنهادی بحث مقبولیت نیز مطرح است.

وی با بیان اینکه توجه مردم و رای‌آوری یک پایه مهم در لیست‌بندی است، گفت: وظیفه ما این است دقت داشته باشیم به فرقه‌گرایی و گروه‌گرایی نگاه نکنیم. امروز فرصت کمی تا انتخابات داریم و باید بگویم کمی دیر شده است اما خوشبختانه شرایط خوبی در ائتلاف وجود دارد ولی در کل شرایط ما بسیار سخت‌تر است که اولین علت آن هم این است که دوستان دولتی یکپارچه بسیج شدند که از صندوق‌ها نمایندگان مطلوب دولت بیرون بیایند.

زاکانی ادامه داد: گاهی احساس می‌شود یک مهندسی انتخابات در حال شکل‌گیری است، برخی نمایندگان فعلی مجلس هستند که هیچ کدی از آنان وجود ندارد که مشکلاتی داشته باشند اما به آنها می‌گویند شما در انتخابات ثبت‌نام نکنید یا اگر ثبت‌نام کرده‌اید انصراف دهید، اراده سازمانی شکل گرفته که 70 الی 80 درصد افراد تایید صلاحیت‌شده در هیات‌های اجرایی جهت‌گیری شفاف سیاسی دارند.

نماینده تهران در مجلس همچنین گفت: فرصت کمی برای عده‌ای باقی مانده که بتوانند به هر دلیلی که خودشان مطلوب می‌دانند، مسیر دیگری را دنبال کنند مانند آقای هاشمی رفسنجانی، مسیری که در این مقطع کاملا مورد حمایت غرب است و نادرستی حرکت ایشان با مکتب امام و البته ناسازگاری آن کاملا مشهود و معلوم است. آقای هاشمی رفسنجانی با همه توانش ایستاده و از هیچ چیزی هم ابا ندارد و متاسفانه جریان غربگرا هم از آقای هاشمی رفسنجانی حمایت می‌کند.

وی در پایان با بیان اینکه همه دست به دست هم دادند که در شرایط نابرابری رقابت کنیم لذا در این جهت کار ما سخت‌تر است هرچند ائتلاف گسترده‌تر است، اگر از همه ظرفیت‌هایمان استفاده کنیم باید بدانیم با توجه به اینکه گرایش و توجه مردم به نیروهای پیرو خط امام و ولایت فقیه است، می‌توانیم در انتخابات پیروز شویم ولی با حرف کار پیش نمی‌رود بلکه باید برنامه‌های دقیق و چهره‌های شایسته را معرفی کنیم تا در انتخابات موفق شویم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


امان از دست اون تجربه تلخ
اگر وکیل الدوله ها بر مجلس حاکم شوند قراردادهای شبه کرسنت تکرار میشود .
اره واقعا. تا باشه جنگ و بدبختی و تحریم
United States
بعد انتخابات برجام اون شکلی می شه
سمانه
خدایا عاقبتمون رو ختم به خیر کن
خدایا خودت تا سال 96 به ما صبر بده
حالا مثلا 96 از دست شما 4 میلیونیها چی برمیاد؟!
United Kingdom
منظورت همون دویست هزار رای اضافی روحانی است دیگه؟!
اقای زاکانی شما مگر دولت قبل نماینده مردم نبودید,پس چرا اون موقع حرفی نمیزدی؟
United States
بابا بسه دیگه
تورو خدا از این توهم دروغ بیاید بیرون که امثال زاکانی و توکلی حرفی نزدن بابا همش اینا بودن که از دولت قبل انتقاد داشتن ولی بعی ها کور و کر بودند و نمی خواستن ببینند
هرچی می شه در این دولت گیر می دین به دولت قبل بابا اون دولت رفته شماها چه کاره اید الان
قربان. شما درست می گید.
Iran, Islamic Republic of
بله 2 سال آخر که احمدی نژاد 11 روز خانه نشین شد و ارزش پول ملی به یک سوم رسید و تورم 45%!یخورده اعتراض کردند!
نه پس! 5 سال اول که همه چی خوب بود،
Iran, Islamic Republic of
4 تا فحش آبدار هم به دولت بده دلت بیشتر خنک بشه!
ما واسه دل خنکی حرف نمی زنیم. ما اهل مقاومت، ادب و بصیرتیم و هوچی گر مدعی روشنفکری نیستیم.
منوچهر
چون اون موقع همه چیز بروفق مراد آقایان بود.
United States
کار سختی نیست به خودت زحمت بدی آرشیو همین سایت رو نگاه بندازی مواضع انتقادی ضد دولت قبل رو هم میبینی و خودتو اسیر تفکرات و تفاسیر و اوهام عجیب نمیکنی
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
بماند که حرف های آقای زاکانی
Iran, Islamic Republic of
چرا بماند به ضررتونه؟
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
به این جمله دقت کنید: همه دست به دست هم دادند که در شرایط نابرابری رقابت کنیم..اما در ادامه با یک فرار رو به جلو و بیان غلط می گویند که کار ما سخت تر شده است...
لیاقت این افراد رییس جمهور عدالت محور است و نه بیش تر
عدالتخواه
دمت گرم
خدا عاقبت مارو ختم به خیر کنه
زاکانی به افشاگری ادامه بده
زاکانی درود بر شجاعتت
منوچهر
این شجاعت نیست.
حسن
Iran, Islamic Republic of
دقیقا مثل راه آهن شیراز یادتونه که بعد انتخابات دوباره شروع کردن به ساختش یا اون تونل اسمش چی بود شماها رفیق محمود بودین بهتر یادتونه
سرور
Romania
بنده خیلی خوب یادم هست
حسین
Netherlands
وقتی پول نفت رو برای اولین بار گذاشت تو حساب شما ، نگرفتی؟ من نگرفتم اما تحسینش کردم.
وقتی وسائل ارتباط جمعی دشمن را بر علیه خودشان چرخاند ، تحسینش کردم.
وقتی فهد گور بگور شده از روی ذلت در مراسم حج بغلش کرد تا ارادتش را ثابت کند ، تحسینش کردم.
وقتی از همه طرف برایش کارشکنی میشد و فی امان الله می شنید ، تحسینش کردم.
وقتی برای دهات ما (خودم را میگم ، شما را نمی دانم) جاده و برق و کاز ... تحسینش کردم.
وقتی با گرای داخلی حتی بنزین و دارو را تحریم کردند، شباهتی یافتم با صحرای کربلا در ...
United States
آقای دکتر زاکانی عزیز، من به شما خیلی علاقه مندم، ان شا الله که اینطور که می فرمایید نیست. .
Iran, Islamic Republic of
دوران پسابرجام برای شما دوران
زاکانی ادامه نده
آقای هاشمی پاسخگو باش
همه دست به دست هم دادند
یاشار
نگرانی شما بیجاست
زاکانی و توکلی و امثالهم همواره هرجا نقد باشه نقد می کنند مثل بعضی ها وکیل الدوله نیستند
بازهم هاشمی
و این دوران پسابرجامه
آقای زاکانی با این تحلیل خود حقایق را نشان می دهی اما یه عده نمی بینند
Romania
دوران احمدی نژاد فقط برای امثال شما شیرین بود
الانه که فتنه گران ناراحت بشن از دستت
Iran, Islamic Republic of
... مگر سيب زميني توزيع كردند يا سود نداشته سهام عدالت توزيع كردند؟.!
شما كه سال 88 گفتيد امكان مهندسي وتقلب در انتخابات وجود ندارد.الان هنوز انتخابات نشده از شما اين حرفها شنيدن جاي تعجب دارد.
شما كه همه را رد صلاحيت كرديد ديگر نگرانچي هستيد؟
واقعاً حرفهای زاکانی را ببینید بعدقضاوت کنید که مجلس کشورمون دست چه کسانی هست
عیسی
پناه.میبرم.به خدا از اینکه دوران سیاه اصلاحات. خاتمی و مجلس ششم با هم تکرار شود،در آن صورت شکست نکنید که انقلاب به شدت ضربه خواهد خورد،گاهی اوقات فکر میکنم شاید فتنه ٱخرالزمان این است. که این دولت با مجلسی همانند خودش اخت. شود و به. جان انقلاب بيافتند...
رییس ناکام برجام
درود بر غیر سرمایه دارها
shams
Iran, Islamic Republic of
این حرکت های نمایشی توسط روحانی تا انتخابات 96 ادامه دارد
امثال شماها آقای زاکانی در کشور به دنبال وحدت باشید
سید
ان شاءالله به لطف خدا و با بصیرت مردم،جریان تکنوکرات -سرمایه سالار -غرب زده - غرب گرا به مجلس راه نمی یابد
یا علی...
Iran, Islamic Republic of
درود بر نمایندگان ارزشی
جهان نیوز نظرات وابسته به یک جناح خاص را میزاره اونم پایداری است افرین بر عدالت رسانه
Iran, Islamic Republic of
تایید شدی زاکانی؟
علی
اقای متخصص فردای جنگ برای جبران خرابهای ناشی از جنگ وانجام طرحای عمرانی با حزانه خالی هاشمی باید چکار میکرد ممکن است عده ای را با این حرفها بفریبی ولی نسل ما را نه
خزانه خالی و ویرانه های جنگ!!!!؟به همین سبب جنابشان رفت و امد خانوادگی و مهمانی ها و تفریحاتشان را در سالهای 70 و بعد ان با هلی کوپتر طی میفرمودند!؟؟؟
هاشمی ستون انقلاب خدا نگهدارت