جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
 
۱
۵
هشدا مجتبی شاکری از وارونگی فرهنگی؛

همه نگران"وارونگی هوا"هستند اما کسی غمِ"وارونگی فرهنگ" ندارد!/ "هوای فرهنگ" هم آلوده است

يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب: 465269
رصد مستمر نشر و یا بازنشر رمان های مجاز داخلی و خارجی ، حجم فزاینده ی آثار تهاجمی از این دست را از حوزه نظارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان می دهد.
همه نگران"وارونگی هوا"هستند اما کسی غمِ"وارونگی فرهنگ" ندارد!/ "هوای فرهنگ" هم آلوده است
گروه فرهنگ جهان نيوزـ مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران با انتشار یادداشتی نسبت به هوای آلوده فرهنگ کشورمان هشدار داد: این روزها بحث وارونگی هوا در کمتر محفلی است که نقل مجلس نباشد . تعطیلی مدارس، نگرانی سایت ها و رسانه ملی ، تشکیل کمیته ویژه آلودگی هوا ، آمار ارائه شده از افزایش مرگ ومیر فراتر از شرایط معمول در صحن شورا و مصاحبه هایی که در پی واکاوی سرمنشاء این وارونگی است نشان از حساسیت و اهمیت این پدیده جوی در مرگ خاموش انسان ها ست.

دریغم آمد پرده ای از وارونگی را پیش روی دلسوزان جان انسان ها و شیفتگان زندگی پاک بالا نزنم و پرده از رخسار افریت وارونگی فرهنگی را به نمایش نگذارم. مرگی که با فرونشستن واژه ها در قالب جملات مهندسی نیت، انگیزه و هدف مخاطبین را آنچنان دگرگون می کند که فهرست مطول آسیب های اجتماعی، طلاق، اعتیاد، خودکشی، هرزگی، تلاشی خانواده و ... از پیامدهای تنفس در فضای این وارونگی فرهنگی است.

رصد مستمر نشر و یا بازنشر رمان های مجاز داخلی و خارجی ، حجم فزاینده ی آثار تهاجمی از این دست را از حوزه نظارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان می دهد. تعجب برانگیز آن که در خاموشی فرهیختگان و دغدغه مندان اهل فرهنگ، تهاجم به اخلاق و ارزشهای فردی و اجتماعی را تا مرز کفر و بی اعتقادی به اصول پذیرفته شده ی جامعه به پیش می برد و سبک زندگی ای را رقم می زند که در آن خودباوری، امید، معنویت، حیا، حفظ کرامت، اعتماد متقابل و تشکیل زندگی را افق هایی غیر قابل دسترس و چشم اندازهایی تاریخ مصرف گذشته ترسیم می کند .

بی هیچ پیش داوری وعده ای را که در تذکر صحن شورا برای معرفی حداقل ۲۰ رمان از این دست و درج چکیده این رمانها در سایتم دادم مطرح می کنم و شما را به تماشای این وارونگی از جنس فرهنگی آن دعوت می کنم.

۱- چهار زن
۲- سهم من
۳- هتل آیریس
۴- خانواده پاسکوال دو آرته
۵- تقسیم
۶- شوهر من
۷- چنار دالبتی
۸- مردم طلسم شده
۹- آوای کوهستان
۱۰- رویای تبت
۱۱- سایه عقاب روی پیاده رو
۱۲- پیش از آن که بخوابم
۱۳- پنجاه درجه بالای صفر
۱۴- خانه داری
۱۵- اتاق
۱۶- میراندا
۱۷- کله اسب
۱۸- ثریا زنده می شود
۱۹- چشم زخم
۲۰- «کوکی به نام این»، «پسر سرگردان» و «مردی به نام دیوید»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بنویس همه بجز ابتکار
درود بر شما
محمد
Iran, Islamic Republic of
جناب شاکری ظاهرا دراین کشور زندگی نمیکنید!
Iran, Islamic Republic of
برادر شاکری در این هوای غبار الود میتوان دق دل خالی کرد ورقیب را از خجالت دراورد.
سلام
ماهواره را در هتل ها آزاد كردند بى چشم و رو هستيد!!