شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 3 Dec 2022
 
۴
۲۴

شریعتمداری: "خط امام" خاطره نیست که بتوان آن را تحریف کرد!

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 461827
مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت:هیچکس نمی‌تواند خط و راه امام(ره) را بنا به خواسته خودش تفسیر و تعبیر کند؛ خط امام خمینی(ره) مشخص و تعریف شده است و به سادگی دچار تحریف نمی‌شود.
شریعتمداری: "خط امام" خاطره نیست که بتوان آن را تحریف کرد!
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، حسین شریعتمداری در همایش سراسری مجمع عالی بسیج اظهار داشت: از مواردی که تحریف خط امام(ره) را به وجود می‌آورد استفاده از نسبت‌ها است؛ اینکه کسی این گفته را مطرح کند که امام(ره) از آن ماست چون در دوران انقلاب با او بوده‌ایم و با او نسبت داریم، گفته‌ای اشتباه است.

وی خاطر نشان کرد: خط تحریف امام(ره) شدت یافته است؛ این در حالی است که دشمن بر آن است تا از این باب استفاده کند و به خواسته خود برسد؛ هیچکس نمی‌تواند خط و راه امام(ره) را بنا به خواسته خودش تفسیر و تعبیر کند؛ این در حالی است که خط امام خمینی(ره) مشخص و تعریف شده است و به سادگی دچار تحریف نمی‌شود؛ تحریف محتوای خط امام(ره) آن چیزی است که امروزه با آن رو به رو هستیم.

شریعتمداری افزود: شیخ زکزاکی، شیخ باقر النمر و شیخ علی سلمان‌ها هستند که راه واقعی امام خمینی(ره) را ادامه داده‌اند؛ دشمن و آمریکا نمی‌تواند آن چرا که تحریف می‌کند را از زبان خود بگوید به همین جهت برآن است که این تحریف‌ها را از زبان افرادی بگوید که خودی هستند و شخصیت لغزنده‌ای دارند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه سکولاریسم به ذهن برخی مسئولان رخنه کرده است گفت: در ابتدای انقلاب، سکولاریسم عمدتأ در اختیار جریانات ضد انقلاب بود اما امروز به درون ذهن و باور برخی از مسئولان کوچ کرده، تفاوت این است که آنجا بی‌نقاب بود اما اینجا نقاب دارد، بر آن اساس احتمال فریبندگی‌اش بسیار زیاد است.

وی راه مقابله با تحریف‌ها را مراجعه به اصول و مبانی خط امام(ره) دانست و خاطرنشان کرد: پایندی به اصول و مبانی انقلاب بود که فتنه سال ۸۸ به واسطه آن ناکام و عقیم ماند؛ در ترجمه متنی از اندیشکده ای خارجی در مورد شخصیت امام خمینی(ره) آمده است که خمینی(ره) را باید از راه متنش از میان برد؛این در حالی است که این متن امروز به یک متن مقدس در جامعه ایران مبدل شده است.

شریعتمداری در بیان بخش دیگری از این ترجمه اظهار داشت: نفی نظرات امام خمینی(ره) سبب به وجود آمدن جبهه‌ای مقاوم در برابر خود است؛ این در شرایطی است که دشمن به خوبی می‌داند که با نفی آن به خود ضرر رسانده است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان مشکلی که بر سر راه تحریف امام(ره) و اندیشه‌هایش وجود دارد را صراحت بیان امام(ره) دانست و تاکید کرد: سخنان امام(ره) از چنان روشنی و صراحتی برخوردار است که به آسانی نمی‌توان آن را تحریف و جابه جا کرد.

شریعتمداری با بیان سخن برخی که بر این باورند امام خمینی(ره) معتقد به مرگ بر آمریکا نبوده و بر پایه هم زیستی مسالمت آمیز استوار بوده است گفت: این گفته‌ها باطل است، ما در حال حاضر به شناخت دقیقی از مبانی و اندیشه‌های امام(ره) رسیده‌ایم.

وی تاکید کرد: نگذارید فضا دست کسانی بیفتد که هم کم شمارند وهم ژنرال‌های بی سربازند؛ آن‌ها افرادی هستند که سرو صدای زیادی دارند و رسانه‌هایشان از حمایت‌های کشور‌های خارجی برخوردار شده است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان، بچه حزب اللهی‌ها را افرادی خواند که نباید از سرو صدا و هجمه بترسند و اظهار داشت: جوانان حزب الهی نباید از شگرد‌ها و ترفند‌های حریف ضربه بپذیرند و از جو به وجود آمده تحت الشعاع قرار گیرند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


بدجور ترسيده ايد
United States
نزدیکترین یار امام هاشمی عزیز از همه اولی ترن برای بازگویی خاطرات شفاهی
نزدیکترین یار !! امام (ره) که این روزها بدنبال تحریف خط امام است و میگوید امام مخالف شعار مرگ بر امریکا بود ! در حالیکه ما میدانیم که خمینی کبیر امریکا رو شیطان بزرگ خطاب میکرد.
United States
تفسیر خط امام از یاران نزدیک امام قابل قبولتر از کسانی است که امام را حتی از نزدیک ندیده اند
محمد
نزدیکترین افراد اگر هوس کنند، کمی دروغ به خاطراتشان بزنند، چه باید کرد. بخصوص اگر این افراد کمی اقوام مشکل دار هم داشته باشند؟
تفسیر خط امام ادامه راه ایشان تو سط رهبری و صحیفه امام.
نقل دروغ اخبار امام وخاطره گویی الکی خیانت به امام و انقلاب است.دیدن امام مهم نیست بلکه هدف راه امام هست!
سرور
راه امام خمینی رحمة الله علیه روشن است و نیازی به تفسیر کسی ندارد.آقایان مدعی بهتر است خط خود را مشخص کنند.
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
خط و فکر امام(ره) در وصیت نامه ایشان به روشنی بیان شده است و در صورت نیاز، تفسیر توسط مقام معظم رهبری قابل قبول ترین تفسیر است
دمت گرم حاج حسین سلامت و سربلند باشی
سرور
احسنت.خط امام رحمه الله علیه خاطره نیست که کسی بتواند آن را تحریف کند.
Iran, Islamic Republic of
امام در انحصار شما هم نيست. امام متعلق به همه ملت است. هم راست و هم چپ.
خط امام خمینی ره در صحیفه است
خاطره خط انحرافی است
اسماعیل
ولی نه مال کسایی که از طرف امام (ره) خاطره جعلی درست می کنند. و به ایشان نسبت دروغ می دهند . زنده باد راه امام(ره) .
افشین
خط امام خط اسلام ناب محمدی است و به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست و راست وچپ هم اگر از این خط فاصله بگیرند از راه امام دور شده اند و اگر ادعای خط امامی داشته باشند دروغ میگویند و می خواهند مردم را گول بزنند که الحمدالله اگاهی مردم بالا رفته و کمتر گول نا اهلان و وابسته های به بیگانگان و خائنین به انقلاب و اسلام را می خورند .
کدوم ملت؟؟؟
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
کسانی که شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه می دهند و دل در گرو شیطان بزرگ دارند، کجا با خط امام(ره) انطباق دارند؟؟
واقعا بعضی مسئولین که همه آنها را و مخصوصا او را خوب میشناسند به خاطر 4 روز دنیا که معلوم نیست به آن هم برسد با خاطره گویی می خواهد ذهن مردم را منحرف کند تا به اهداف شوم خود برسد که البته این آرزو به جای دیگری خواهد رفت
خوب گفتي امام متعلق به جهان بشريت مي باشد نهافراد خواست در لبنان نيجريه بحرين نگاه كنيد و امام را خوب بشناسيد
خط امام خاطره نیست بلکه‌خط امام همان خطی است که شریعتمداری میگوید...!
نیست شریعتمداری خیلی به امام نزدیک بوده واسه همین از همه چیزهای مربوط به امام مطلع است!!!
محمد
عزیز جان شریعتمداری میگوید خط امام را باید از صحیفه نور فهمید نه از خاطراتی که بعد از 26 سال از رحلت ایشان یادشان افتاده است؟
Iran, Islamic Republic of
بازم چشم بسته غیب میگی آقای همیشه مخ مخ مخ مخالف
خب اگه استاد م...هم خاطره ای از مبارزاتش دارد بیان کند خوشحال میشیم
باز این نظر داد
خداشفات بده عقده ای منفی باف ۰