کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

خبری که دعایی تکذیب کرد، سخنگوی دستگاه قضا تایید کرد!

18 آذر 1394 ساعت 11:02

دفتر سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد: حجت الاسلام دعایی در دادسرای ویژه روحانیت تهران حضور یافت، از وی تحقیق و تعهد اخذ شد.


به گزارش جهان، روز دوشنبه خبری در خبرگزاری قوه قضاییه منتشر شد با این عنوان که علیه مدیر مسئول روزنامه اطلاعات اعلام جرم صورت گرفته است.

در خبر این خبرگزاری آمده بود در پی اقدام روزنامه اطلاعات در انتشار تصویر و اظهارات رئیس جمهور دوره اصلاحات، سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه علیه مدیر مسئول روزنامه اطلاعات اعلام جرم کرد و خواستار رسیدگی از طریق دادسرای ویژه روحانیت شده است.
این مقام آگاه تاکید کرد: دستور دادستان تهران در منع انتشار تصویر و اظهارات رئیس جمهور دوره اصلاحات کماکان به قوت خود باقی است و در صورت تخلف مطبوعات و رسانه های جمعی از دستور صادره طبق مقررات اقدام خواهد شد.

حضور دعایی در دادسرای ویژه روحانیت/ اخذ تعهد از نامبرده جهت عدم تکرار تخلف

بعد از انتشار این خبر خبرنگار قضایی فارس برای مشخص شدن سرانجام این اعلام جرم به سراغ مسئولان قضایی رفت تا اینکه بر اساس اطلاعات به دست آمده مشخص شد پس از آنکه دادستانی تهران نسبت به مدیر مسئول روزنامه اطلاعات اعلام جرم کرده بود، حجت‌الاسلام دعایی به دادسرای ویژه روحانیت تهران رفته است.

اطلاعات حکایت از آن داشت که از دعایی با حضور در دادسرای ویژه روحانیت نسبت به اعلام جرم دادستانی تهران تحقیق شده و توضیحاتی ارائه کرد و سرانجام از نامبرده تعهدی مبنی بر اینکه چنین موضوعی تکرار نشود، گرفته شد.

دعایی: به دادگاه روحانیت احضار نشده‌ام!/ مشی «اطلاعات» همان است

تنها ساعتی بعد از انتشار خبر حضور دعایی و اخذ تعهد از نامبرده، حجت الاسلام‌والمسلمین سید محمود دعایی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به خبرهای منتشر شده مبنی بر حضور وی در دادگاه ویژه روحانیت تصریح کرد: من امروز در دادگاه ویژه حضور پیدا نکردم و هیچ دعوتی از بنده نشد و کتبا هم احضار نشدم.

وی افزود:‌ من نیز شنیده‌ام که دادگاه ویژه رسانه، به دادگاه روحانیت نامه‌ای داده است اما بنده هیچ چیزی دریافت نکردم. البته من با دوستان دادگاه ویژه روحانیت مانوس هستم و آشنایی دارم.

دعایی با تاکید بر اینکه "مشی روزنامه اطلاعات در مورد انتشار اخبار مربوط به رئیس جمهور دولت اصلاحات همان مشی قبلی است"، گفت: ما اخبار معمول ایشان را در روزنامه اطلاعات منتشر می‌کنیم و کماکان مثل گذشته عمل خواهیم کرد.

دفتر سخنگوی قوه قضاییه: حضور دعایی در دادسرای روحانیت، انجام تحقیق و اخذ تعهد از وی صحت دارد

با توجه به تکذیب‌های صورت گرفته از سوی آقای دعایی خبرنگار قضایی فارس به سراغ سخنگوی قوه قضاییه رفته و درباره صحت این مطلب سوال کرد.

دفتر سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال فارس عنوان کرد: موضوع حضور حجت الاسلام دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات در دادسرای ویژه روحانیت تهران، تحقیق از نامبرده و اخذ تعهدنامه از وی صحت دارد.


کد مطلب: 460364

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/analysis/460364/خبری-دعایی-تکذیب-سخنگوی-دستگاه-قضا-تایید

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com