شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ - 24 Feb 2024
 
۶
۸
در جام حذفی به قهرمانی گفتند بازی را در بیاورد؟

افشاگری دادکان در مورد محسن قهرمانی

جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب: 439846
محمد دادکان در آن لحظات حتی گفت اگر داور(قهرمانی) حرف هایش را می شنود می تواند پشت خط بیاید و درباره اش توضیح بدهد. البته کاملا پیدا بود که قهرمانی هرگز تن به چنین کاری نمی دهد و به صورت تلفنی در این باره صحبتی نمی کند.
به گزارش جهان به نقل از خبرآنلاین؛  محمد دادکان در برنامه گفت و گوی ویژه خبری، آنجا که درباره مصداق های بارز فساد در فوتبال حرف می زد، دست به افشاگری بزرگی زد. رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت داوری که یک سال و خرده ای محروم بوده(محسن قهرمانی) در جلسه ای که با او داشته، اعتراف کرده مسئولان به او گفته اند تا یکی از بازی های لیگ برتر را در بیاورد!

از همان لحظه اول چند سوال پیش آمد؛ اولا در چه دوره ای چنین درخواستی از محسن قهرمانی شده است؟ دوما چه کسی چنین درخواستی از او داشته؟ سوما از او خواسته اند تا کدام بازی را به نفع کدام تیم در بیاورد؟ اینها سوالاتی بود که از همان لحظه اول به ذهن همه خطور کرد. محمد دادکان در آن لحظات حتی گفت اگر داور(قهرمانی) حرف هایش را می شنود می تواند پشت خط بیاید و درباره اش توضیح بدهد. البته کاملا پیدا بود که قهرمانی هرگز تن به چنین کاری نمی دهد و به صورت تلفنی در این باره صحبتی نمی کند.

در حالی که همه منتظر بودند تا قهرمانی چنین موضوعی را باز کند، علی خسروی یکی از کارشناسان داور و دوست نزدیک به این داور اظهارات رئیس سابق فدراسیون را رد کرد. او در این باره گفت: «دادکان حقیقت را نگفت. محسن قهرمانی هرگز نگفت از فدراسیون و سازمان لیگ از او خواستند تا نتیجه بازی را عوض کند.» خسروی از اهالی رسانه خواست تا پیگیری های بیشتری در این زمینه انجام دهند. در همین حالا یکی از مدیران سابق فوتبال ایران به نقل از یکی از داوران سابق و بین المللی فوتبال ایران فاش کرد این اتفاق در اواسط بازی دو تیم تهرانی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی رخ داده است. گویا زمانی که قهرمانی در رختکن داوران مشغول استراحت بود، فردی با او تماس گرفت و چنین درخواستی داشت. این مدیر فاش می کند که اتفاقا قهرمانی به شدت نسبت به این خواسته واکنش نشان داد و حتی صدای خود را بلند کرد.
بی شک چنین درخواستی گویای فساد است و فارغ از اینکه اجرایی شده یا نه، خود می تواند یک سازمان یا یک فرد را پای میز محاکمه بکشاند. اگر خسروی به نقل از قهرمانی چنین حرفی را زده باشد، پس از این ادعا به طور کامل رد می شود اما حتی اگر در تماسی در کار بوده، این داور جنجالی لیگ برتر است که می تواند با حرف های خود یک معمای بزرگ را حل کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


یک حس به ما می گوید دکتر دادکان درست می گوید. او نه سال است که از مسئولیت کنار رفته و دهها فرصت بازگشت را نپذیرفته است.
امیرسعیدابوزهرا
حس شمااشتباه است سریال شوکت رایادتان هست ......دادکان عین شوکت دیکتاتوراست......یادتان نرود اوتیم ملی فوتبال رابدون اینکه با رییس سازمان تربیت بدنی ملاقات کنندازاستادیوم خارج کرد..
این توهین اوبه معاون رییس جمهوری بود که درتاریخ کشور مردمی ترین دولت را بنیان گذاشته است.
امیرسعیدابوزهرا
رییس فدراسیون فوتبال !سمتی نیست که اگر9سال کناربودی برایت امتیازبیاورد
امیرسعیدابوزهرا
این آقای دکتر الان درخدمت استوانه انقلاب!!!!دردانشگاه خیلی آزاداست.
خلیل
United States
دادکان حرف حساب میزنه
سيد
Iran, Islamic Republic of
سلام
تعليق فوتبال ايران در زمان آقاي دادكان(بعد از اخراج ايشان) فراموش نشدني است.
علی علایی
این آقای دادکان به ما بگوید که چگونه توانسته با لبسانس ادبیات فارسی ، دکترای فیریولوژی ورزشی بگیرد ؟ آنوقت درجه صداقت ایشان معلوم می شود .
کینه ها را کنار بگذارید. اجازه دهید حقایق فساد فوتبال کشور مشخص و اصلاح شود. حالا توسط هر کسی میخواهد باشد دادکان یا هر کس دیگر.نباید به خاطر لج با دادکان فساد را انکار کرد.