سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - 18 Jan 2022
 
۲۴
۸۶
رحیم‌پور ازغدی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:

زیر توافق‌ها بزنند به گونه‌ای زیرش می‌زنیم که صدایش در جهان بپیچد

ادعای شکست مقاومت و جشن پیروزی هر دو خیانت است
جمعه ۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 436145
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما طرفدار اجتهاد هستیم اما با تحجر و قشری‌گری هم مخالفیم گفت: ما به دنبال عقلانیت جهادی به معنای محاسبات عقلانی با هدف جهادی نه با هدف سازش و عقب‌نشینی هستیم.
زیر توافق‌ها بزنند به گونه‌ای زیرش می‌زنیم که صدایش در جهان بپیچد
گروه سیاست جهان نيوز ـ حسن رحیم‌پور ازغدی در طی سخنانی در پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام(ره) در مرقد ایشان درباره تحریف مکتب و خط امام هشدار دادند، اظهار داشت: ما به بررسی بخشی از عناصر اصلی مکتب معرفتی، اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی، حقوقی و فرهنگی امام خواهیم پرداخت.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در مرقد امام به ۵، ۶ اصول اصلی مکتب امام اشاره کردند که ممکن است در معرض افراط و تفریط و تجدیدنظرطلبی و تحجرگرایی قرار بگیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه درباره امام با اغراق و مبالغه حرف نمی‌زنیم افزود: ما هیچ گاه درباره امام ادعای عصمت نکرده‌ایم و عصمت جز درباره ائمه و انبیای الهی برخلاف ضروریات تشیع است.

وی در عین حال گفت: عدالت و طهارت گاهی تا مرزهای عصمت برای غیرمعصوم پیش می‌رود و این ممکن بوده است.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: با وجود اینکه ما علیه قشری‌گری حرف می‌زنیم به شدت باید حساس باشیم و اجازه تفسیر به رای درباره مکتب امام با عناوینی همچون تجدیدنظرطلبی برای عدول از مکتب اما را ندهیم چراکه این خط قرمز انقلاب اسلامی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما طرفدار اجتهاد هستیم اما با تحجر و قشری‌گری و تجدیدنظرطلبی و انحراف با این خط به اسم نواندیشی مخالفیم، گفت: ما به دنبال عقلانیت جهادی به معنای محاسبات عقلانی با هدف جهادی نه با هدف سازش و عقب‌نشینی هستیم.

رحیم‌پور ازغدی در ادامه با بیان اینکه باید به شدت حساس باشیم و اجازه هیچ گونه تحریف درباره مکتب امام را ندهیم، ادامه داد: ما طرفدار احیا و اجتهاد هستیم اما هم با تحجر و قشری‌گری در باب تعریف خط امام و هم با تجدیدنظرطلبی و زاویه از این خط به اسم نواندیشی مخالفیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جوهر مکتب امام عقلانیت جهادی است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر لزوم ضرورت اصلی فرعی کردن مکتب امام تاکید کردند و از این رو باید به همه حرف‌های امام توجه شود به ویژه حرف‌های دو سال پایانی حضرت امام و بالاخص وصیت‌نامه ایشان؛ چراکه این مسائل چیزی نیست که بگوییم تاریخ مصرف داشته و هر کس که به انقلاب و امام که امروز جهانی شده وفادار است باید به آن توجه کند.

وی گفت: باید به آغاز نهضت امام در سال ۴۲ تا ۱۵ خرداد ۶۸ توجه شود و به سمت اسلام سکولار غرب‌گرا و به سمت اسلام متحجر و ریاکار و سطحی و اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی نباید افتاد.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه نباید اجازه داد ارکان اصلی شخصیت امام مغشوش کنند و از او یک متحجر خشن یا یک لیبرال سازش‌کار معرفی کنند خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم که از امام یک چهره التقاطی، دمدمی‌مزاج و اهل دنیا نشان دهند چراکه امروز حضرت امام جهانی شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید براینکه امام بهترین تجلی اسلام در عصر ما بود یادآور شد: با توطئه موزه‌ای کردن امام و شخصی کردن امام به جای مکتبی دیدن او، باید مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه امام یک دیپلمات نبود بلکه یک انقلابی بزرگ جهانی بودند که برای تغییر جهان اقدام کرد و شعار داد افزود: سراسر سخنان امام از سال ۴۲ تا ۶۸ اصول یکسان داشت و مبتنی بر کتاب و سنت و عقلانیت جهادی بود.

رحیم‌پور ازغدی با تاکید براینکه امام با آخوندهای درباری مخالف بودند و با اسلام سکولار و واداده که مورد پسند آمریکا قرار داشت مخالفت می‌کردند، افزود: امام کسی بود که می‌گفت اگر دیدید آمریکا در سراسر جهان و خود آمریکا شروع به مسجدسازی کرد، باز هم
آنهایی که صلح امام حسن و جام زهر را بیان می‌کنند بیسواد هستند. متن صلح امام حسن این است که رژیم معاویه نامشروع است و باید سالیانه پول‌‌هایی به طرفداران اهل بیت داده می‌شد و حتی پس از توافق امام حسن فرمودند اگر با من همراهی می‌کردند تا آخر می‌جنگیدم؛ کجای این توافق سازش بوده است؟
مرگ بر آمریکا یادتان نرود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: امام فرمود که نباید فریب لبخندها و وعده های شیطان را بخوریم از این رو ما سعی می‌کنیم که در این سلسله جلسات به بررسی خط امام در عرصه داخلی و خارجی و اقتصاد و فرهنگ بپردازیم.

وی با بیان اینکه رهبری در این زمینه به بحث مردم‌گرایی اسلامی و مبارزه با نابرابری اقتصادی و اشرافی‌گری در حکومت و مبارزه با استکبار و سرمایه‌داری غرب اشاره کرده‌اند، ادامه داد: امام تا آخر گفتند که ما در مسئله فلسطین و جهان اسلام با دشمن معامله نخواهیم کرد و اینها تاکتیک نبوده و اصول ما است.

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: یکی از مباحثی که امروز به عنوان مقدمه جلسه اول درباره آن بحث خواهیم کرد مسئله استکبارستیزی و عقلانیت جهادی در روابط بین‌الملل است چراکه امروز مسئله هسته‌ای در شرایط حساسی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مکتب سیاسی امام در حوزه سیاست خارجی ادامه داد: من وارد جزئیات مسئله هسته‌ای نخواهیم شد چراکه موافقان و منتقدان درباره آن بحث می‌کنند و ۳ ماه نیز برای بحث در این زمینه فرصت دارند و نباید یکدیگر را متهم کنند بلکه باید به صورت منطقی و شفاف در چارچوب اصول انقلاب در این زمینه بحث کنند.

وی با بیان اینکه تا فرصت داریم باید خط قرمزهای اسلام و امام و قانون اساسی و رهبری را مشخص کنیم و موارد مبهم و اختلافی را باید در این ۳ ماه مورد بحث قرار دهیم، گفت: نمایندگان ملت در مجلس و مسئولان امنیت ملی -که در راس شورای امنیت رئیس‌جمهور حضور دارد- و دولت و مجلس و نخبگان و متخصصان حقوق بین‌الملل و مسائل هسته‌ای باید در این زمینه بحث کنند و این مسائل چیزی نیست که بخواهیم در آن یکدیگر را متهم کنیم.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه در این مسائل نمی‌توان بله یا خیر سریع گفت، اظهار داشت: در این زمینه منافع، حقوق و امنیت ملت ایران مطرح است؛ عقلانیت جهادی یعنی تعارض بین عقلانیت و جهاد تعریف نکنیم و مجاهدانه تعقل کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: باید نقاط مثبتی که به نفع ملت ماست رعایت شود و بخشی از آن که یک معامله مشروع بین‌المللی است و براساس آن حقوق طرفین رعایت می‌شود، طبق مصالح کشور پذیرفته شود.

وی گفت: ما متاسفانه در حال حاضر دو موضع‌گیری افراط و تفریط‌گونه در کشور داریم و هر دو فکر می‌کنند که عقلانیت و مصلحت یک طرف است و ایدئولوژی، مکتب و شرف ملی طرف دیگر در حالی که این گونه نیست و در مکتب اسلام و انقلاب اینها را در دو قطب مختلف تعریف نمی‌کنیم و اساسا جزئی از آرمان‌های انقلاب اسلامی همین مسئله مصالح و حقوق ملت است.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه بدون عبور از خط قرمزهای عزت باید بعداز سه ماه به جمع‌بندی برسیم و مسئولیت آن را نیز بپذیرند، ادامه داد: دشمنان ما منافع ملی خود را در ذیل ایدئولوژی خود یعنی لیبرال‌سرمایه‌داری تعریف می‌کنند و اصل اینکه می‌خواهند تضاد درست کنند که طرفدار آرمان یا واقع‌گرایی هستیم خود شروع یک انحراف است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آرمان‌های ما شامل منافع مادی و معنوی ملت ایران است، افزود: طبق مکتب امام ما در مسائل هسته‌ای معتقدیم اینکه عده‌ای بگویند شکست مطلق خوردیم و همه چیز نابود شد و جام زهر را سر می‌کشیم و این معاهده ترکمانچای و کشورفروشی است منطقی نیست و هم اینکه کسانی وقتی هنوز هیچ چیز مشخص نشده جشن پیروزی می‌گیرند و می‌گویند برد- برد سه بر دو حاصل شده است هم منطقی نیست.

وی ادامه داد: چیزهایی که گفته شود باید معنی هم داشته باشد؛ باید مشخص شود کدام بخش از مسائل هسته‌ای جزو خطوط قرمز ایدئولوژیک ما نیست.

رحیم‌پور ازغدی با تاکید براینکه تفکیک مقدسات از راهبردها در همه مسائل لازم است، تصریح کرد: اینکه دایره مسائل غیراصولی را چنان گسترش دهیم که دیگر هیچ اصل اصولی در مسئله هسته‌ای باقی نماند و فکر کنیم همه مسائل و جزئیات حتی رنگ در فلان مرکز غنی‌سازی جزو اصول مقدسات است هم افراط محسوب می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جام زهر و جشن پیروزی در کار نیست، یادآور شد: مکتب سیاسی امام و خط قرمزهایی که رهبری تعیین کردند باید صد در صد رعایت شود و نباید افراط و تفریط صورت گیرد و از طرف دیگر نباید یکدیگر را به خیانت متهم
جان کری اعلام کرده است که اگر قطعنامه به هم بخورد یک جناح در انتخابات مجلس ایران پیروز نمی‌شود در حالیکه مسئله قطعنامه ربطی به انتخابات ما ندارد و نباید اجازه بدهیم مسئله جناحی شود و در داخل نباید کسی به این ادبیات دشمن دامن بزند، آنها می‌خواهند ما را مقابل هم قرار دهند
کنند.

وی تصریح کرد: تعادل، منطق و اخلاق بسیار مهم است و از این رو نسبت‌هایی که به رهبری داده می‌شود باید دارای سند باشد چراکه رهبری فرمودند ما حرف‌های خصوصی نداریم، مسئله انعطاف در تاکتیک مبارزاتی یک بحث است و این با آرمان‌گرایی نیز منافات ندارد اما ذلت‌طلبی و تجدیدنظرطلبی بحث دیگری است.

رحیم‌پور ازغدی در ادامه سخنان خود در نماز جمعه تهران تاکید کرد: در همه مسائل دو خط که یک عده می‌گویند آرمان‌ستیز و واقع‌گرا خط خیانت است و اینها همان کسانی هستند که وقتی می‌گفتند شاه باید برود همین حرف ها را به امام می‌زدند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: آنها در قضیه صدام و فلسطین نیز همین مسائل را می‌گفتند، یک خط دیگر نیز تصور می‌کند که می‌تواند با آرمان‌زدگی و واقع‌گریزی انقلابی‌گری کند در حالی که این گونه نیست و انقلابی‌گری یعنی واقع‌بینی و آرمان‌گرایی مطلق.

در ادامه این سخنان رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: در داخل کشور برخی می‌گویند پذیرش بخش‌هایی از برجام و کل قطعنامه انفعال است و برخی دیگر خلاف این اعتقاد را دارند به هر حال باید از دو قطبی‌ کردن جامعه و نیروهای انقلاب پرهیز کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه فروختن کشور و دور زدن مجلس ادبیات نامناسبی است، افزود: افرادی که تخصصی و فنی و نه جناحی صحبت می‌کنند و سوال‌های فنی و حقوقی درباره مفاد برجام و قطعنامه طرح کرده‌اند که باید به این سوالات پاسخ داده شود و نباید آنها را متهم کرد که اینها دلواپسان هستند و نمی‌خواهند که مذاکره شود.

وی با بیان اینکه نباید به منتقدان تندرو و یا هم‌فکر اسرائیل گفته شود یادآور شد: هر دو تعبیر غلط است و در این فرصت ۳ ماهه‌ای که وجود دارد متخصصین باید با رعایت قانون اساسی و حقوق بین‌المللی این موضوع را بررسی کنند و شخص رئیس‌جمهور در برابر خدا و خلق مسئولیت درجه یک دارد.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه آقای رئیس‌جمهور در انتخابات وعده داد که هم چرخ اقتصاد کشور بچرخد و هم سانتریفیوژها یادآرو شد: بنابراین رئیس‌جمهور دربرابر توافق مسئول درجه اول است و در دنیا و آخرت باید پاسخگو باشد، اگر طبق وعده‌هایی که داده‌اند مسائل پیش برود به آنها تبریک می گوییم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: کسانی خواستند از صحبت‌های رهبری تناقض درآورند در حالی که تناقضی در صحبت‌های رهبری نبود و این دفعه نیز ایشان فرمودند که ما به آمریکا خوشبین نیستیم و آنها دبه درمی‌آورند اما در عین حال گفتند که ما مانع نمی‌شویم و جلو بروید و تا جایی که می‌توانیم باید منافع ملت را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه در هر مذاکره‌ای تا حدی انعطاف لازم است، افزود: این تفکر که مشکلات با یک مذاکره و بده بستان حل می‌شود اشتباه است، در هیچ کجای برجام و قطعنامه ۱+۵ چنین تعهدی نداده است و از این طرف اگر کسی بگوید که ما کشور را فروخته‌ایم و خط قرمزهای رهبری زیر پارفته هم افراط محسوب می‌شود.

رحیم‌پور ازغدی با تاکید براینکه مجلس و دولت باید حقوق و منافع ملی ایران و قانون اساسی را بررسی کنند اضافه کرد: شورای امنیت ملی نیز مسئولیت شرعی و قانونی دارد، ما به رئیس دولت و رئیس مجلس و شورای امنیت باید خوش‌بین باشیم و در عین حال ناظر و اهل امر به معروف و نهی از منکر.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید براینکه ادبیات اتهام باید از دو طرف کنار برود اظهار داشت: دشمن آن طرف میز نشسته و این طرف میز کسی دشمن نیست اما باید درباره اختلاف نظرها بحث شود.

وی با بیان اینکه این دو گانگی در غرب و ‌آمریکا نیز وجود دارد خاطرنشان کرد: آنها ‌آنجا می‌گویند که در مذاکرات ایران کلاه غرب و آمریکا را برداشت و حتی برخی از آنها به نمایندگان ما در مذاکرات گفته بودند که دیپلماسی خارجی ایران تحت دیپلماسی خارجی رهبر ایران نبوغ‌آمیز بود چراکه رسما از ما اعتراف گرفتید و هسته‌ای شدید و به جای اینکه چیزی بدهید تحریم‌ها را متزلزل و لغو و تعلیق می‌کنید.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: کسانی در غرب می گویند که ما ایران را بازی داده و تسلیم کردیم و ثابت کردیم که ادبیات انقلابی امام را زمین زدیم و ادبیات سازش را روی خط آوردیم و کاری کردیم که رهبر ایران بپذیرد ادبیاتی مانند
اگر ذوق زده شویم به دشمن این پیام را می‌‌دهیم که نقطه حساس ما را پیدا کردید و از این به بعد به هر بهانه‌ای همین کار را انجام بده تا امتیاز بگیری
ادبیات امام خمینی فایده‌ای ندارد و این شکست آرمان‌ها تلقی می‌شود و رهبر ایران را بر سر دو راهی قرار دادیم.

این استاد دانشگاه بر همین اساس افزود: آنها به زعم خود می‌گویند که اگر نظام ایران توافقنامه را نپذیرد می‌گویند ما مذاکره‌ کردیم و آنها نگذاشتند و اگر توافق و قرارداد را بپذیرند می‌گویند ما آنها را تسلیم کردیم. بنابراین آنها می‌خواهند که نتیجه برای ما باخت- باخت باشد.

وی این مسئله را توطئه دشمن دانست و گفت: اینکه می‌گویند یا کل توافق را بپذیرید یا کل آن را رد کنید توطئه دشمن است، اینجا بقالی نیست که بگویند جدا نکنید و درهم بردارید.

رحیم‌پورازغدی با تاکید براینکه نمایندگان، رئیس‌جمهور و شورای امنیت نمایندگان قانونی و مشروع ملت ایران هستند، یادآور شد: باید خیلی سریع جلوی بخش‌هایی از این توافقنامه که به ضرر منافع ملت است را بگیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: قرار نبوده که ما بمب اتم بسازیم و هرگز چنین حرفی نبوده و این مسئله را آنها در کاسه دنیا گذاشتند و مدعی شدند که ایران خواسته بمب اتم بسازد و ما جلوی آن را گرفته‌ایم در حالی که اگر ما می‌خواستیم قبلا بمب اتم می‌ساختیم؛ اما مسئولان تراز اول غربی نیز گفتند ایران می‌توانست سال‌ها پیش بمب اتم بسازد اما این کار را نکرده و تحریم‌ها هم ایران را از پای درنیاورده است.

رحیم‌پور ازغدی گفت: اینها باور نمی‌کردند ما بتوانیم ۱۹ هزار سانتریفیوژ به دست نیروهای خودمان راه‌اندازی کنیم و غنی‌سازی ۲۰ درصد کسب کنیم ولی ما توانستیم و این کار را انجام دادیم، می‌خواستند راکتور آب سنگین نداشته باشیم ولی ما ساختیم و آنها عقب‌نشینی کردند.

وی افزود:‌ مقام معظم رهبری فرمودند سست نشوید دست بالا را بگیرد و منطقی و هوشمندانه مذاکرات را پیگیری کنید؛ تعارف هم نداریم و هر جا که به نفع مردم است نمی‌پذیریم و هر جا منافات با عزت ایران ندارد می‌پذیریم بنابراین نباید از سوی موافقان و مخالفان هیجان کاذب ایجاد شود، عده‌‌ای طرفدار تسلیم شدن به غرب هستند و عده‌ای می‌گویند باید بمب اتم بسازیم در حالیکه باید مراقب باشیم به این افراط و تفریط ها دامن زده نشود چون این حرف‌ها دروغ است.

وی با بیان اینکه ملت به طور مطلق نه موافق با برجام هستند و نه مخالف عنوان کرد: در برجام بخش‌های مثبت، منفی و حتی مشکوک و خطرناک وجود دارد که باید به صورت دقیق و فنی بررسی شود و بین نیروهای داخلی نباید چندگانگی به وجود آید،‌کسانی که تصور می‌کنند ملت ایران شعور کافی ندارند ولو شعار مردم سالاری سر بدهند دشمن مردم هستند و ملت باید کاملا در جریان برجام قرار بگیرند و بدانند رئیس جمهور و مجلس چه تصمیمی می‌گیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ایران در حال حاضر یک قدرت اصلی جهانی است که دشمن انسجام مردم ما را هدف گرفته است، با جوسازی‌های دوگانه سعی دارند دعوای آرمان و واقعیت را برجسته‌سازی کنند و می‌گویند ادبیات ایران باید به سمت لیبرالی و جهانی شدن پیش برود، عمق نفوذ استراتژیک ایران بسیار افزایش یافته به طوری که خودشان می‌گویند امروز پنج کشور عربی به قدرت ایران ملحق شدند و می‌خواهند این قدرت را بشکنند و کاری کنند که کشورهای دیگر که از ما الهام می‌گیرند تصور کنند توان ایران تسلیم است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد جایگاه رهبری را سست کند و بگوید که رهبر ایران تسلیم شده و کوتاه آمده است و در صحبت‌های مقام معظم رهبری تناقض را به دیگران تلقین کنند و افراد نادان در ایران به این مسائل دامن می‌زنند زیرا می‌خواهند وحدت و انسجام ایران را به هم بزنند و اقتدار هسته‌ای و نظامی ما را تحت کنترل بگیرند، آنها می‌خواهند بگویند که ما در مسئله هسته‌ای امام و رهبری را تحت‌الشعاع قرار دادیم و ایران هم به زانو درآمد.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: می‌خواهند با جنگ نیابتی و پس از آن جنگ مستقیم (که نمی‌توانند) جنگ داخلی را از طریق حضور
مبلغ بلوکه شده نیز باید شفاف شود. آمریکا می‌گوید ۱۵۰ میلیارد دلار است که می‌شود ۵۰ دلار آن را به ایران داد ولی برخی هم گفتند تا ده سال دیگر یک ریال هم به ایران برنمی‌گردد، در داخل هم چندگویی داشتیم که این مسائل باید مشخص شود
لیبرالیسم و جریان‌های به اصطلاح میانه رو در ایران راه بیندازند و در این زمینه نقشه جامعی را دنبال می‌کنند.

وی عنوان کرد: اوباما نمی‌خواهد مثل کارتر حذف شود و جمهوری‌خواه‌ها هم می‌خواهند اینها به نتیجه نرسند و یکسری بحث داخلی دارند،‌بعد از قضیه سلاح‌های اتمی بین آمریکا و شوروی و صلح اعراب و حل مسئله فلسطین مذاکرات هسته‌ای یکی از انواع مذاکرات بزرگ است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ایران اگر بخش‌هایی از توافق را بپذیرد هم از موضع قدرت است و اجازه نمی‌دهد هیچ بخش دیگری از برجام یا هر قرارداد آشکار و پنهان به ضرر حقوق مردم تمام شوند، ملت ایران نیز در رعایت خطوط قرمزها نظارت دارند و مسئولان هم انتقادات را می‌شنوند و جواب می‌دهند.

وی افزود: عربستان پیام داده که کمک کنیم تا مشکل یمن حل شود تا در سوریه و مسئله هسته‌ای کمک کند،‌فکر کرده است که بده بستان است. اسرائیل هم گفته است حق هسته‌ای ایران در این صورت تصویب می‌شود، می‌خواهند در افکار عمومی وانمود کنند که تمام مشکلات ما با یک امضا حل می‌شود.

رحیم پور ازغدی اضافه کرد: اینکه بگوییم گفتمان مقاومت انقلابی شکست خورد یا جشن بگیریم خیانت به انقلاب است،‌نباید هیچ جسارتی به حقوق ملت شود. باید شرط و شروط داشته باشیم و با مسائل مشکوک و خلاف مقابله کنیم، ما غنی‌سازی را در مذاکرات تصویب کردیم و آنها می‌خواهند قطعنامه‌هایی که موافقت کردند زیر سوال ببرند.

وی با بیان اینکه هیچ گاه به دنبال بمب اتم نبودیم، گفت: ما هرگز به دنبال بمب اتم نبودیم که حالا بگوییم متوقف شده است، البته می‌توانیم بمب اتم بسازیم ولی این کار را نکردیم چون نخواستیم و به دنبال آن نبودیم.

وی افزود: در برجام محدودیت‌هایی وجود دارد که موقت است و آنها پذیرفتند که اجمالا تحریم‌ها از استحکام خارج شود و ممنوعیت‌هایی از قبل بود که قرار شد برطرف شود. اینها نکات مثبت برجام است. ما با نکات مثبت مخالف نیستیم. چند نکته هم وجود دارد که در این موارد سوالاتی از طرف متخصصان دلسوز بدون اتهام مطرح شد.باید بدانیم آیا خطوط کاملا مشخص شده است؟ لیست آنچه که می‌دهیم و می‌گیریم باید در دو سه ماه آینده واضح شود. آیا خطوط قرمز قطعی قانون اساسی رعایت شده است؟ محدودیت‌هایی که پذیرفتیم در باب تعلیق هسته‌ای تا چه حد است؟ در انتقال سوخت مصرف شده راکتورها چقدر محدودیت داریم؟ اینها را مردم باید بدانند.

وی اضافه کرد: ابعاد احتمال تهدیدهای نظامی آینده، نحوه برداشته شدن تحریم‌ها و تضمین آن و احتمال بازگشت تحریم‌ها با بهانه‌جویی یکی از کشورها چقدر بررسی شده است؟ آیا ریش و قیچی را به آژانس دادیم که خودش با همین کشورها است؟ گاهی ممکن است تعهدات آغاز دردسر باشد و بعد ببینیم تحریم‌ها برگشته است و از ما هم اعتراف گرفته‌اند که اگر ابهامات شفاف نشود اینگونه است.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه مجلس، دولت و شورای امنیت باید پاسخگو باشند، گفت: اینکه همه جزئیات را به رهبری ارجاع دهند درست نیست زیرا مقام معظم رهبری وظیفه ندارند در مورد تمام جزئیات نظر بدهند، ایشان خطوط قرمز را تعیین کردند.

وی اضافه کرد: هیچکس هم نباید مجلس، دولت و شورای امنیت را به خیانت متهم کند. باید مراقب باشیم که ساده‌لوح نباشیم زیرا اعتماد به دشمن ساده‌لوحانه است، آنها اعلام می‌کنند که به ایران اعتماد ندارند چطور ما می‌توانیم به آنها اعتماد کنیم؟ در همین دو هفته در مورد تهدید نظامی صحبت کردند و گفتند کارها را ادامه می‌دهیم، اینها می‌خواهند ما نباشیم. ما هم نباید بیش از اندازه ذوق‌زده شویم. زیرا خطرناک است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر ذوق زده شویم به دشمن این پیام را می‌‌دهیم که نقطه حساس ما را پیدا کردید و از این به بعد به هر بهانه‌ای همین کار را انجام بده تا امتیاز بگیری. کسانی که گفتند تحریم‌ها باعث شد ما مذاکره کنیم باید بدانند که با این صحبت با دشمن همکاری می‌کنند و اخطار بعدی این است که اقتصاد مملکت را به مذاکرات گره نزنند.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ بلوکه شده نیز باید شفاف شود. آمریکا می‌گوید ۱۵۰ میلیارد دلار است که می‌شود ۵۰ دلار
اینکه بگوییم گفتمان مقاومت انقلابی شکست خورد یا جشن بگیریم خیانت به انقلاب است،‌نباید هیچ جسارتی به حقوق ملت شود
آن را به ایران داد ولی برخی هم گفتند تا ده سال دیگر یک ریال هم به ایران برنمی‌گردد، در داخل هم چندگویی داشتیم که این مسائل باید مشخص شود. برخی قبل از مذاکرات گفتند ۲۰۰ میلیارد دلار است و بعد از مذاکرات می‌گویند ۷ میلیارد دلار بوده که آن هم خرج شده است، این چندگانه حرف زدن‌ها درست نیست.

رحیم پور ازغدی گفت: هم دولت قبل و هم این دولت تمام مشکلات را به تحریم ربط دادند که مردم فکر کنند حتی مشکل آب خوردن هم با تحریم حل می‌شود ولی اینگونه نیست،‌اقتصاد مملکت را معطل مذاکرات نگذارید و اجازه ندهید که نبض بازار با مدیریت سخنان اوباما و جان کری باشد،‌اقتصاد ما ربط مستقیم به مذاکرات ندارد.

وی افزود:برخی گفتند مشکلات با توافق حل می‌شود و حالا می‌گویند منتظر معجزه نباشید، واقعیت را به مردم بگویید که مردم بدانند بخش مهم اقتصاد از بی عرضگی ماست که مسئولان نمی‌توانند واردات و صادرات را درست کنترل کنند و جلوی واردات را می‌گیرند و نمی‌توانند نظام مالیات را اصلاح کنند و نظام اداری در زمینه اختلاس اصلاح نشده است، من نمی‌گویم تحریم مشکل‌ساز نبوده ولی می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: چرا بین چرخ سانتریفیوژ و اقتصاد تقابل ایجاد می‌کنیم؟ مگر چرخ سانتریفیوژ برای آخرت است؟ آن هم برای دنیا و اقتصاد است که امیدواریم در یکی دو سال آینده چرخ سانتریفیوژ و اقتصاد هر دو با هم بچرخند که هر دو منافع ملی است.

رحیم‌پور ازغدی گفت: مسئله پروتکل الحاقی و نقشه راه ایران و آمانو نیز باید شفاف شود. نکند خودمان امضا کنیم که تحریم‌ها قانونی شده است. آمانو آلت دست آمریکا است و بزرگترین صادرکننده سلاح جنگی جهان همین‌ها هستند. دزد و پلیس و قاضی یکی است. بنابراین باید ابهامات برگشت‌پذیری تحریم‌ها را برطرف کنیم.

وی افزود‌: حتی برخی گفتند اگر خودمان هم اعتراض کنیم تحریم‌ها به طور خودکار بازمی‌گردد.

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: قدرت واقعی روی زمین است نه روی کاغذ. قدرت ملت را حفظ کنید. در این صورت اگر هزاران قطعنامه هم صادر کنند غلطی نمی‌توانند بکنند، در سخنان مقام معظم رهبری کاملا انسجام وجود دارد و ایشان همیشه می گویند ما به اینها خوشبین نیستیم ولی واقع‌بین هستیم. اگر زیر توافق‌ها بزنند به گونه‌ای زیرش می‌زنیم که صدایش در منطقه و جهان بپیچد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: مقام معظم رهبری به صورت یکپارچه سخن گفتند و لازم نیست در جزئیات دخالت کنند واین کار را نکردند. بلکه خط قرمزها را بیان کردند که مسئولان باید آن را انجام دهند.

وی افزود: اینکه مجلس و دولت را متهم به خیانت کردند هم اشتباه است بلکه باید سوال منطقی کنند و بدون اعتماد به دشمن بحث و تبادل نظر شود.

رحیم‌پور ازغدی گفت: جان کری اعلام کرده است که اگر قطعنامه به هم بخورد یک جناح در انتخابات مجلس ایران پیروز نمی‌شود در حالیکه مسئله قطعنامه ربطی به انتخابات ما ندارد و نباید اجازه بدهیم مسئله جناحی شود و در داخل نباید کسی به این ادبیات دشمن دامن بزند، آنها می‌خواهند ما را مقابل هم قرار دهند و می‌خواهند به انقلابیون جهان پیام دهند که ایران تمام شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آنهایی که صلح امام حسن و جام زهر را بیان می‌کنند بیسواد هستند. متن صلح امام حسن این است که رژیم معاویه نامشروع است و باید سالیانه پول‌‌هایی به طرفداران اهل بیت داده می‌شد و حتی پس از توافق امام حسن فرمودند اگر با من همراهی می‌کردند تا آخر می‌جنگیدم؛ کجای این توافق سازش بوده است؟

وی گفت: تشیع منطق بازی با الفاظ نیست بلکه بحث زمان و شرایط در زمان امام حسن و امام حسین مطرح بوده است، امام خمینی نیز بعد از پذیرش قطعنامه انقلابی‌ترین سخنان را مطرح کرد بنابراین در بحث مذاکرات نباید اینگونه مسائل را مطرح کنیم. مذاکرات نه افراط نه تفریط نه جام زهر و نه جشن است و همه چیز باید در محضر ملت به صورت شفاف بین شود.
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


آذرپیرا
با سلام کاش طرف ما فقط 5+1 بود انها طرفدار ارمان و منافع خودشان هستند و برای ان هر کاری می کنند. متاسفانه این طرف بعضی به جای حفاظت از منافع ملت ، بیشتر حافظ منافع آمریکای جهان خوار هستند. و امریکا هم فقط مواظب است تو انتخابات ایران اینا برنده بشن. همین!!!!!!!!!!
تازه مسلمان نروژی مقیم ایران
سلام و صلوات و رضوان خداوند سبحان بر حکیم رحیم پور ازغدی
ما نفهمیدیم ایشان با رای چه درصدی از جامعه، اینچنین 20 سال از قول مردم سخن میگوید!!!
جانباز
برادر بسیجی استاد عزیزم اقای رحیم پور ازغدی یکی از سرمایه های انقلاب است خدا را به حرمت سید الشهدا قسمش میدیم تا ظهور دولت یار محافظش باشد انشاالله
جانباز
ظاهرا تو و امثال تو ادمهای ...هستین هیچ موقع ادمهای خدایی را نخواهید فهمید
ایشان اصول و آرمان های انقلاب را بازگو می کنند نه نظر افراد خاصی مانند شما
اصولی که حتی به فرض عدم رای مردم باز اصول انقلاب است و لایتغیر
رای مردم فقط در اجرا یا عدم اجرای موثر است نه در تغییر آن ضمن اینکه بحمدالله تاکنون مردم نیز پشتوانه این اصول بوده اند و خواهند بود
شما هم هرگاه به تعداد شهدای انقلاب کشته دادید می توانید این اصول را کنار بگذارید و داعیه های خودرا اجرایی کنید
Romania
عزیزان مساله رو از روی بی تدبیری نگاه کنید... واقعا بحث تصمیم تاریخ سازی برای ایران است...باید خیلی مراقب بود... کاری نکنند که کشور موقعیتش یه خطر بیفته....بیشتر از ذوق زدگی و تفریط همه باید مراقب این قضیه باشیم...آقای رحیم پور شخص درستی هستند و فرمایشاتشون دقیق و منطقی....
آقاي رحيم پور
فايده نداره اونجور كه شما گفتيد بزنيم زير توافق، پژواكش آوار ميشه رو سر خودمون. اما اصولاً چرا عاقل كند كاري... چرا بايد زير بار توافقي رفت كه تا اين حد پر ريسك و بر اساس اعتماد بيجا ست
Norway
اقای رحیم پور
برخی شاید از صحبت های شما خوششان نیاید . من که خیلی می پسندم . خداخیرت دهد . حرف دل مرا را میزنی
محفوظ
احسنت به اقای رحیم پور ازغدی. عالی بود.
هر کی از راه میرسه در قضیه هسته ای یه اظهار نظری هم میکنه ها؟
ایشان بحث فنی نکرد عزیز دل....متاسفانه حتی یک نقد ساده را هم اجازه نمی دهند، ایشان فقط گفت باید قانونی برخورد شود نه سیاسی
جدی؟ اتفاقا ایشان از خیلی از مدیران هم فکر شما با سوادتر هستند
عموپنجعلی
شما حرف نزن
Estonia
یعنی چی کسی اظهار نظر نکنه، چون به شماها آمریکا دوستا و غرب پرستا برمیخوره، به قول رهبر عزيزمون به درک
Iran, Islamic Republic of
شماها کل سوادتون رو که جمع کنید خونه پرش یه ده رو میتونید اداره کنید.قرن 21 جای کشوری مث ایران نیست
تا کور شود ........
35 ساله همین ایران توانسته جلوی گردن کلفت هایی که تو از ترس همه چیز خود را برای آنها می دهی، بایستد.
Romania
ایشان یکی از بهترین تئوریسین های انقلابی هستند.
باسلام
رئیس جمهور در چندین سخنرانی که آخرین آن هم در همایش ملی سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت بود فرمودند که (همه ملت باید تصمیم گیرنده باشند)پس آقای رحیم پورهم ازهمین ملت است و ایشان وارد بحث فنی هم نشدند !!!!!!!!!!
کرم
از جمله خودت
شوفر تاکسی
Austria
جناب هرکی !! شما الان که این نظرو دادی ممکنه بفرمائی درچه رابطه ائی نظر دادی؟؟ غیرازاینه که داری دررابطه با نظرهای نظردهنده گان درمورد مشکل هسته ائی نظرمیدی؟؟ فکر کنم یکی از اون یکی ها هم خودتی اخوی .
پارسا
میخوای همه ساکت شن که راحت ملکت و به تاراج بذارن موافقی
ميخوام ببينم خود جنابعالي كه اين متن رو خوندي و نظرت رو دادي متخصص هستهاي هستي يا اينكه يه ديپلمات ،يا اينكه استاد حقوق بين الملل ،كه از راه نرسيده نظر ميدي
مردم بودن یا نبودن نان را بر سر سفره خود می بینند.
چطور تا دیروز چرخ زندگی مردم را به چرخ سانریفیوژها گره می زدید،الان که دولت به قولش عمل کرده و چرخش چرخ سانتریفیوژها را کند کند کرده، چرا به وعده به حرکت در آوردن چرخ زندگی و اقتصاد مردم عمل نمی کند؟!!
پاینده باشی سردار فرهنگی و سرباز راستین ولایت
جریان چیه به دفعات تریبون نماز جمعه و تلویزیون در اختیار ایشون قرار می گیره؟
جریان اینه ایشون یک متفکر و محقق هستند که هم خوب فکر و تحلیل میکنند، هم تقوا دارند. اسلام میخواهند. این افراد الان کم هستند و باید استفاده کرد. الان قانع شدید؟
چغوک
United States
جریان اینه که ایشون انسانی ازاده و باسواد هستند.
یکی ازنمازگزاران
دانشمندی چون ایشان مطالب را درنمازجمعه که محلی برای اجرای مراسم عبادی سیاسی میباشد موشکافی کنند, جریان چیه داره! ولی اگر نوبخت سیاسی کار اونهم ازنوع ... آن بیاد جریان چیه نداره؟
جانباز
جریان اینه که شما از خون شهدا خجالت بکشید از این همه امریکا دوستی و خیانت به کشور واینو بدونید هیچ موقع ارزوتان بر اورده نمیشه که دشمنان این کشور بتوانند به این انقلاب اسیبی بزنند اینو همه ی دشمنان قسم خورده میدونند متاسفم براتون با این فکرهای خیانت به کشورتون
خيلي عالي تحليل شده است؛ معركه بود.
به نظر کل مردم ایران جمهوری اسلامی باید دخالت خود را در مسئله فلسطین و اسراییل پایان دهد و دیگر به دنیا تضمین دهد که از گروههای تروریستی حماس و حزب اله و اسد هیچگونه حمایتی نکند و اسراییل را به رسمیت بشناسد این خواسته تمام مردم ایران هست و بسیار جدی هست مسئله فلسطین مسئله عربی است و هیچ ربطی به ایران نداشته و نخواهد داشت
ساعت خواب...
شما چه کاره هستی که از زبون ملت ایران حرف میزنی،مسئله فلسطین و حزب الله یک مسئله سیاسی و عربی نیست بلکه جز اعتقادات مردم مسلمانه ایران
Finland
شمام که همین کارو کردی!!
محسن
زهی خیال باطل
خواب دیدی؟؟؟؟؟؟!
مرگ براسرائیل
کوربشه چشم دشمن
کوربشه چشی که مظلومیت فلسطین رو ببینه و بعد بگه اسرائیل را باید به رسمیت بشناسی
اقا اگر ایرانی به نظرم اینجا نمون برو همون اسرائیل پیش دوستای خونخوارت اگرم خارجی که باز سریع برو پیش نتانیاهوی خبیث تا توهم ازونا باشی
جای تو توی ایران نیست
شدی زبون ایران!!!!!!!!
مردی بیا بیرون
اومدم براتاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
ابوذر
روز قدس خواب هستی؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!
Estonia
مللللللللللت؟ ناموسا فازت چیه بگو ماهم بدانیم؟
Romania
کی گفته نظر کل ملت است?
Iran, Islamic Republic of
ببخشین. شما از تل آویو می نویسی؟
همینه
France
از جانب خودت حرف بزن نه مردم ایران . خدا دو چشم بینا بهت بده
آقا رو باش بچه جان سی سال که خوابی این همه مدت دعوا سر اسراییل است که هفتاد ساله نقشه نیل تا فرات را در سر دارد عرب و عجم یعنی چه ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
جواب خون شهدا که در این راه ریخته شده چی؟ می دونم این چیزا رو نمی فهمی، می خواستم فضاتو عوض کنم!
بیش از هزار منفی به این نظر میدم
همین شخص همین نظر رو در باره سوزاندن طفل شیرخوار در فلسطین گذاشته ...فکر کنم ...البته الان یقین پیداکردم که نوچه اسراییله
سلام.بزرگوارچند سوال رو لطفا پاسخ دهید:
1-تروریست از نظر شما به چه کسی یا چه گروهی اطلاق میشود؟
2-آیا شما مساله ی فلسطین را اعرابی میدانید یا اسلامی؟
3-لطفا مجوز وکالت مردم ایران (همان ایران نه جمهوری اسلامی) را ارسال کنید.
4-آینده ی ایران رابعد از سازش و به رسمیت شناختن اسراییل با توجه به گذشته (که با استکبار و صهیونیسم هر چه کوتاه بیاییم وارد خانه هایمان میشوند)چگونه ارزیابی میکنید؟
5- چه منافعی را خواهیم داشت؟
تو یکی که یا نادانی ویاجاسوس رژیم صهیونیستی شدی کل مردم ایران؟!!
جانباز
به نظرمن تو وامثال تو باید ...این ارزو را به گور ببرید تا ایران اسلامی اسرائیل کودک کش وحشی را به رسمیت بشناسد ...خجالت بکش خود دشمنان در محفل های خصوصیشان به ما ایرانیان حسادت میکنند متاسفم برا این فکرتان
Iran, Islamic Republic of
احسنت ....حرف دل میلیونها ایرانی را زدی ..خدا پشت و پناهت
France
مسئلهٔ هسته دیگه تمام شد و رفت، مقامات بالا موافقت کردند، بهتره نبش قبر نکنیم.
ما بخاطر موفقیت تیم هستعای وحقارت غربیان خوشحالیم. وجشن میگیریم
بهروز
دوره آخرالزمانه ....
... رو میگن موفقیت توروخدا توایرانی هستی?!
محسن
جوجه رو اخر پاییز میشمارن!!!
باش تا صبح دولتت بدمد
کلا خوشحال باش!!!
Iran, Islamic Republic of
سرخوش، ما باید عزا بگیریم، اون طرف داره جشن می گیره.
محمد
روزی هم که روحانی اومد جشن گرفتید ولی چه مشکلی از مردم حل شد....18 قلم کالا را هم با ...تمام افزایش دادند...گرانی گرانی
امین ک
Belgium
خر برفت و خر برفت و خر برفت را خیلی خوب اومدن...
سلام و صلوات و رضوان خداوند سبحان بر حکیم رحیم پور ازغدی که وارد سیاست نشود.
صادق
ببخشید ایشان چکاره مملکت باشند که برای کشورهای دیگه خط ونشان می کشند؟به قول معروف هرروز از این باغ بری می رسد .تازه تر از تازه تری می رسد.
حسین
ممنون از سخنان روشنگران جناب ازغدی ،لازم است از این طریق به گوش مسئولین برسانم که چن بار توافق وقطعنامه را مطالعه نمایند.من برجام وقطعنامه را بررسی ومطالعه نموده ام بیش از 100 مورد برعلیه کشورمان تهیه شده وکمتر از ده مورد آن هم کم رنگ بنفع کشور منظور شد ه است واکثر خطوط قرمز ومنافع کشور و فرمایشات مقام معظم رهبری در آن نادیده گرفته شده است واقعا بر نخبه گان وکارشناسان وکل متخصصان در این امر واجب وضروری است در مورد بررسی ونقد برجام وقطعنامه سنگ تمام بگذارند هر کس کوتاهی کند در برابر امام وشهدا وتاریخ مسئو ل وجوابگو خواهد بود . بنده با کم بضاعتی خود حداقل این چن سطر رانوشته و به همه ومخصوصا به مسئولین هشدار میدهم تا دیر نشده به داد انرزی هستی و توافقات حاصل آن و....برسند .چون فردا خیلی خیلی دیر است.
محسن
Iran, Islamic Republic of
ما جشن می گیریم تندروها و کاسبان تحریم عزا بگیرند
Iran, Islamic Republic of
باشه!
حسن
شما غلط می کنید
Iran, Islamic Republic of
تندروها!!!
هنوز توافق هیچ نتیجه ای نداده شما برای سومین بار، سرخوشانه جشن گرفته اید.
جانباز
انشاالله بزودی جشنتان به عزا تبدیل خواهد شد بیچاره جشن وطن فروشی میگیرید؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
برجام معلق، که برای تعادلش دانشجویان باید کتک بخورند، وزیر خون آشام باید مورد احترام و اکرام قرار بگیرد، مرگ بر آمریکا نباید گفته شود، جواب تهدیدهای آمریکا نباید داده شود، تمام مراکز نظامی باید مورد بازرسی قرار گیرد و.....
Ali
بابا تو رو خدا بگذارید این دولت کارش را بکند و با جهان از در آشتی در بیاییم , بگذارید این کشوررونق اقتصادی پیدا کند و قطب اول منطقه گردد . بگذارید جای ترکیه و امارات و قطر را بگیریم, تو را به خدا از شعار دادن, مره بر گفتن دست بردارید , این همه مرگ بر آمریکا گفتیم, آمریکا مرد ؟
الان اوبامای بدبخت هم گیر این تند رو ها و اسراییل کثیف هست, آب به آسیاب اسراییل نریزیم , خواهشا چاپ کنید
شما وکیل مدافع اوباما شدی
محسن
شرم برتو که تندورهای یهودی صهیونیست رو با دلسوزان نظام مقابسه میکنی،آدمایی مث شما ضعیفن همیشه ترس دارن
کوربودی تا حالا پبشرفت ایران ندیدی
جان من تو قطر و امارات رو با ایران مقابسه میکنی؟؟؟؟!!!!
تو دیگه کی هستی به نظرم برو ازاول دوران ابتدایی رو از نوع بخون بیا بالا!
بچه ها اینو باشید......خخخخخخخخخخخخخخخ
اومدم براتااااااااااااا
یعنی تو اینقدر میفهمی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر کردی اونا میزارن ما رونق اقتصادی پیدا کنیم یه خورده تو اینترنت بگرد و نظرات اقتصاددان ها رو بخون ...اونا فقط و فقط میخوان ما رو زیر بار ذلت خودشون داشته باشن ....میخوان ما الگوی محرومین دنیا نباشیم ...و ....و....
Iran, Islamic Republic of
تا یه مشت ترمز بریده بی کله تو این مملکت هست اینه رویاست
Iran, Islamic Republic of
شما بروید تاریخ جنگ را بخوانید، همین بی ترمزها بودند برای شما ناموس داری می کردند، از شما که بر نمی آمد.
جانباز
همین ترمز بریده ها هستند که امریکا دور تا دور ایران را گرفته ولی جرات تعرض ندارد همین ترمز بریده ها هستن که پدر اسرائیل را در اورده اند و گرنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امت اسلام....برای نجات از دست فتنه ها بدبختی ها خواهشا هر کی یک صلوات بفرسته......اگه متحد باشیم..توافق خوبی زیاد داره وواشکالاتی داره که خوبی ها رو در شعاع
ما رو بین دو راهی گذاشتی
برای نجات از دست فتنه گران صلوات مثبت داره
Iran, Islamic Republic of
خیلی خوشحالم که ایشون به نماز جمعه بازگشتند
اگر قراره که هر کسی در باره توافق هسته ای نظرشو بگه اونم از تریبون نماز جمعه و نظرشو تحمیل هم بکنه پس دستورات مسئولین و مصلحتهای مقام رهبری چگونه جاری وساری میشود ؟؟؟؟؟
اول اینکه ایشون هرکسی نیست و یه تحلیلگر و استاد دانشگاهه ...دوما مگه تو دیدار دانشجوها با رهبری همین دانشجوها از آقا تقاضا نکردند که دوباره آقای رحیم پور برای تبیین نظرات کارشناسی به نمازجمعه برگردد ؟معلومه که الکی از مقام معظم رهبری اسم بردی
شما نگران جاری و ساری نباش! ما حکومت دیکتاتوری نداریم. همه نظرشون رو میگن تا بهترین نظر پیدا بشه.
البته به حال تو فایده ای نداره، امثال تو زمانیکه باب میلشون باشه میگن آزادی بیان خوبه و دیکتاتوری نباشه. باب میلشون نباشه میگن آزادی بیان بده. ضد انقلابید دیگه.
Iran, Islamic Republic of
هنوز سخنان ایشان تمام نشده بود که در فضاهای مجازی هجمه سنگینی ازطرف افراطیون اصلاح طلب برعلیه ایشان راه افتاد بطوریکه میگویند ایشان اقدام به خرید شهر بازی میلیاردی کرده است وفلان وبهمان
اینها با هرکس مخالفن با شایعات و اکاذیب در مورد مسائل مالی به دنبال کله کردن طرفن. ولی کور خوندن!...تا الان هم در مورد خیلی از شخصیتها این کارو انجام دادن...
Estonia
مثلا چی کار میکنید؟
پراید را می کنند 40 میلیون تا مشت محکمی به دهان استکبار بزنند!
یزدی
کاش اقایون توافقی کمی با مردم رو راس بودن فعلا که همشون دارن دروغ میگن از اون اقای که رفت امریکا با اوبا ما حرف زد و امد دروغ گفت ا عراقچی و تفنگ چی بارو تچی دروشکه چی!
زنده باد ظریف روحانی مچکریم
کوری چشم ...
چقدر ادبتون به ....رفته.به هم میائید!
علی
...!مشکل مملکت دزدهاوفرزندانشان هستندکه ...جاخوش کردندوحتی حکمشان هم پادرهواست...