يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
 
۶
۱۱
خطاب به رئیس هیأت بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری صادر شد؛

نامه سازمان بازرسی درباره پرونده بقایی و اتهامات وی

دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۳
کد مطلب: 435303
سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای از اشرفی اصفهانی رئیس هیأت بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری خواست مستندات خود را درباره پرونده بقایی ارائه کند.
نامه سازمان بازرسی درباره پرونده بقایی و اتهامات وی
به گزارش جهان به نقل از فارس، چندی قبل معاون اول قوه قضاییه حجت‌الاسلام اژه‌ای در نشست خبری خود خبر از بازجویی حمیدرضا بقایی معاون رئیس جمهور سابق و همچنین بازداشت این فرد داد.

البته محسنی اژه‌ای در این نشست خبری به دلیل محذور قانونی از ارائه جزئیات بیشتر و همچنین اتهامات بقایی خودداری کرده و صحبت در این خصوص را به زمان دیگری موکول کرد.

تنها چند روز پس از این اظهارنظر معاون اول قوه قضاییه، حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی اشرفی رئیس هیأت بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری در مصاحبه با برخی از رسانه‌ها جزئیاتی از پرونده بقایی را منتشر کرده و عنوان کرد این فرد به ۱۰ کشور مقادیر زیادی پول انتقال داده است.

حال پس از گذشت چندی سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ ۲۴ تیرماه نامه‌ای به اشرفی اصفهانی نوشته و از وی در خصوص اظهارنظراتش جویا شده است.

سازمان بازرسی کل کشور در این نامه خطاب به این فرد عنوان کرده است: اگر همچون گذشته که در خصوص مطلبی با عنوان «دوران بگم‌بگم‌های ما فرا رسیده است» در مقابل درخواست سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر ارائه مستنداتتان مطلب خود را تکذیب نمی‌کنید و نمی‌گویید «مطلب من به درستی منعکس نشده است» این بار مستندات خود را درباره پرونده حمیدرضا بقایی به دستگاه قضایی و سازمان بازرسی کل کشور ارائه کنید.

البته سازمان بازرسی کل کشور در این نامه درخواست خود را از این جهت مطرح کرده است که انتشار مطالبی این چنین بدون داشتن پشتوانه کافی باعث تشویش اذهان عمومی شده و در ذهن مردم ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌کند.

بقایی در ۱۰ کشور سرمایه‌گذاری کرده است


حجت‌الاسلام و المسلمین محمد اشرفی اصفهانی در نیمه دوم تیرماه امسال در افشاگری خود، به نقل از یک مقام مسئول امنیتی تأکید کرد که بقایی اموالی را از کشور خارج کرده و نزدیک به ۱۰ کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده است.

اشرفی اصفهانی گفته بود پرونده‌های متعددی از تخلفات مقامات این دولت را بررسی کرده و همچنین در دست بررسی دارد.

وی در ضیافت افطار مجمع آذری‌های مقیم تهران با اشاره به حبس محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد گفت: «پریروز یکی از مسئولان امنیتی کشور در جلسه ما توضیح داد که بقایی در ۱۰ کشور سرمایه‌گذاری مالی کرده است و آنقدر خورده و برده که ما باید چند سال بگردیم تا اموالی که غارت کرده و از کشور منتقل کرده را فقط شناسایی کنیم. نه اینکه برگردانیم!»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Germany
مدرک رو کنید .
افتخار کشور داران و صاحب مقام ها و برای ما چه کردند
Germany
تخلفات ایشان بیشتره یا م ، ه .
مگه ایشان ثابت شده . ؟؟؟یا شنیده ها و گفته هاست .
و خیلی چراهای دیگر .
توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر میکنند؟؟؟
این دولت تمام هم و غمش کوبیدن دولت قبله... اما تاریخ همه چیز رو مشخص خواهد کرد...
United States
با اینکه طرفدار احمدی مژاد هستم اما اگر خودش راهم محاکمه کنند خوشحال می شوم
عمار
Iran, Islamic Republic of
«پریروز یکی از مسئولان امنیتی کشور در جلسه ما توضیح داد که بقایی در ۱۰ کشور سرمایه‌گذاری مالی کرده است و آنقدر خورده و برده که ما باید چند سال بگردیم تا اموالی که غارت کرده و از کشور منتقل کرده را فقط شناسایی کنیم. نه اینکه برگردانیم!»
این صحبتها بسیار سنگین است قوه محترم قضاییه به طور قطع باید ورود کند وآنچه حق است را روشن کند .وچنانچه بقایی مجرم است مجازات شود وچنانچه اشرفی افترا گفته نیز مجازات شود که با آبروی افراد بخاطر مطامع سیاسی بازی نشود.
اینگونه اظهار نظرها مردم را به مسئولین بدبین نموده وضربه های شدیدی به نظام وارد کرده وآب به آسیاب دشمن میریزد.
ازدستگاه قضایی ومخصوصا آیت الله آملی خواهشمندیم به این قضایا ورود کند وخاطیان را مجازات واز انتشار اخبار کذب وبدون مدرک در جراید جلوگیری نماید ومنتشر کنندگان کذب را هم به مجازات برساند.
مردم
Iran, Islamic Republic of
پوزه دروغگویان به خاک مالیده خواهد شد!!!
مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
اندکی صبر سحر نزدیک است! آقای اشرفی ما قدیمیا می دونیم مظهر همه فسادها کیست و ریشه فساد کجاست!!!!! برای مردم داستان سرایی نکنید!
محمد
Iran, Islamic Republic of
من کاری با اطرافیان احمدی نژاد ندارم/ولی همه همت خود را به کار گرفتند تفکر و حرکت واسم احمدی نژا در ونابود کنند چون این حرکت مخالف منافع و روحیات اونهاست
ان شالله انتخابات بعدی
Iran, Islamic Republic of
اقای اشرفی همه شمارو میشناسن
خدانکنه تشتتو هم به زمین بیوفته
جواتی
Iran, Islamic Republic of
راستی از شیخ استخاره ....چه خبر؟؟؟!!!!!