پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 Aug 2022
 
۰
۲
در جلسه هیئت دولت؛

روحانی: تا به این لحظه موفقیت های خوبی در مذاکرات به دست آوردیم

چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب: 428439
رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه در شرایطی که قدرت‌های بزرگ در برابر ما هستند ما به خوبی، با قامتی استوار و با منطق و استدلال در مذاکرات هسته‌ای حضور پیدا کردیم، گفت: تا این لحظه موفقیت‌های بسیار خوبی به دست آوردیم و راه هنوز ادامه دارد. اگر با همین روند به پایان کار برسیم این هم از موفقیت‌های ملت بزرگ ما است.
به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت از روحیه بلند و وفاداری ملت بزرگ ایران نسبت به مجاهدان راه حق، فداکاران، رزمندگان و کسانی که در هشت سال دفاع مقدس از کیان کشور دفاع کردند تجلیل کرد و گفت: آنان به خوبی در برابر دشمن ایستادگی کرده و از عزت و استقلال کشور حراست کردند.

روحانی تصریح کرد: مردم ما با حضور شکوهمند در مراسم وداع و تشییع شهدا به دنیا نشان دادند که ارتباط این ملت با آنهایی که برای دفاع از کشور، استقلال و تمامیت ارضی‌ ایران عزیز مجاهدت و تلاش کردند و چه کسانی که به درجه رفیع شهادت نایل شدند و چه کسانی که به عنوان جانباز امروز در برابر مشکلات زندگی‌ صبوری می کنند و چه آزادگان که در اسارت سختی‌ها کشیدند و برخی نیز در اسارت به ناروا به شهادت رسیدند، قطع نخواهد شد و همواره قدردان آنها هستند.

رییس شورای عالی امنیت ملی با یادآوری برخورد توام با محبت و انسانیت لشکر اسلام از سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی با نیروهای طرف مقابل، اظهار داشت: در همین حال آنها چه قدر سبوعانه رفتار کردند که یک نمونه‌اش همین رفتاری بود که با این ۱۷۵ شهید خط شکن و غواص صورت گرفت.

رییس جمهوری ادامه داد: مردمی که دیروز به خیابان ها آمدند دو پیام داشتند، اول رساندن ندای مظلومیت این بچه‌ها به گوش جهانیان ؛ شهدای ما مظلومانه شهید شدند این ندا بسیار مهم بود. دوم تاکید بر این واقعیت که راه و مسیر شهیدان ادامه خواهد یافت.

روحانی با بیان اینکه یاد، خاطره و عملکرد شهدا هیچگاه فراموش نخواهد شد افزود: احترام به شهدا را وظیفه خود می‌دانیم و امروز هم در هر کجا که باید برای کشور و استقلال‌مان فداکاری کنیم، مسیر و راهمان همان مسیر و راه شهدا، جانبازان و آزادگان و ایثارگران خواهد بود. باید ایستادگی و مقاومت کنیم و بی‌تردید در سایه ایستادگی و مقاومت خداوند نصرتش را بر ما نازل می‌کند.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به دلدادگی مردم به شهیدان و رزمندگان که همواره به منصه ظهور نشسته است، اظهار داشت: خداوند مقام همه آن عزیزان و شهدا و همه کسانی که فداکاری کردند را متعالی خواهد کرد و ملت ما همواره متواضعانه به خانواده های آنان احترام می‌گذارد.

رییس شورای عالی اقتصاد در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از گزارش بسیار امیدوار کننده بانک مرکزی در خصوص برخی شاخص های اقتصادی نظیر مهار قابل ملاحظه تورم، گفت: سال ۹۳ اولین سالی است که بعد از ۲ سال ما شاهد رشد اقتصادی هستیم و آمار نشان می‌دهد که اقتصاد کشور شاهد رشد ۳ درصدی در سال گذشته بود.

روحانی ضمن تبیین رشد منفی اقتصاد در سال های ۹۱ و ۹۲ ، تغییر جهت مثبت اقتصاد کشور را خبر بسیار خوب و دلگرم کننده برای ملت ایران، کارآفرینان بخش خصوصی، دولتی، وزرا و کسانی دانست که در راه آبادانی این کشور قدم برداشتند.

رییس شورای اقتصاد گفت: این دستاورد با حمایت و حضور فداکارانه ملت ایران در صحنه‌های مختلف از یک سو و حمایت و راهنمایی های رهبر معظم انقلاب که همواره حامی و راهنمای دولت بودند، محقق شد که نمونه آن راهنمایی های داهیانه معظم له در موضوع اقتصاد مقاومتی است.

رییس جمهوری با تاکید بر پایبندی راسخ دولت به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، از تصویب آیین نامه های رفع موانع تولید در جلسه امروز هیات دولت، به عنوان خبر خوب دیگری برای مردم یاد کرد و ادامه داد: مسیر رونق را آماده‌تر خواهیم کرد، ملت ما باید به خوبی بداند که مشکل تحریم مانع از رشد و توسعه ما نخواهد شد ممکن است تحریم موجب کندتر شدن حرکت ما شود اما دولت افتخارش این است که در شرایط تحریم با رکود و تورم مبارزه کرد و موفق شد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه در شرایطی که قدرت‌های بزرگ در برابر ما هستند ما به خوبی، با قامتی استوار و با منطق و استدلال در مذاکرات هسته‌ای حضور پیدا کردیم، گفت: تا این لحظه موفقیت‌های بسیار خوبی به دست آوردیم و راه هنوز ادامه دارد. اگر با همین روند به پایان کار برسیم این هم از موفقیت‌های ملت بزرگ ما است.

روحانی تصریح کرد: ملت ما آنجایی که لازم باشد ایستادگی خواهد کرد. امروز هم از مذاکره‌کنندگان خودش حمایت می‌کند. مسیر، مسیر امید، نشاط و موفقیت ملت است و اگر ما مشکلی داشته باشیم مثل همیشه دستمان به سوی حق است و ان‌شاء الله رحمت خداوند شامل حال همه ملت بزرگ ایران و همه مسلمانان خواهد شد.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش ضرورت احترام و حفظ حرمت ماه رمضان را از سوی همه مردم یادآور شد و گفت: همه باید در خیابان‌ها و اماکن عمومی به رعایت شئونات ماه ضیافت الهی اهتمام داشته باشند و همه نسبت به وظایف دینی‌مان بیش از گذشته پایبند باشیم، بویژه جوانان عزیز، دختران و خواهران جامعه که باید مراقبت بیشتر از عفاف و حجاب را بیش از گذشته در نظر داشته باشند.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: جوانان ما پیروی از پیامبر و امیرالمؤمنین(ع) را افتخار خودشان می دانند و ان‌شاء الله که ماه رمضان ماه پرخیر و پربرکتی برای همه ما باشد.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه با حلول ماه مبارک رمضان درهای رحمت الهی از همیشه بازتر و گشوده‌تر خواهد شد و زمینه برای تعالی معنوی همه انسان‌هایی که به حق معتقدند به ویژه مسلمانان باز خواهد شد، اظهار داشت: همه ما از امشب به میهمانی و ضیافت خداوند دعوتیم و این زمان بهترین ماه‌ها و به تعبیر پیامبر(ص)، روزهایش بهترین روزها و شب‌هایش بهترین شب‌هاست بطوریکه حتی نفس کشیدن و خواب در این ماه هم عبادت است.

روحانی از ماه رمضان به عنوان ماه نزول قرآن و ماهی که دربرگیرنده شب های قدراست یاد کرد و گفت: ماه رمضان ماه مولای ما امام مجتبی(ع) و امیرالمؤمنین(ع) مولای متقیان است. ان‌شاء الله این ماه برای همه مسلمانان و همه ملت ایران ماه پربرکتی باشد و همه مسئولین باید نسبت به این ماه احساس وظیفه خاص بکنند.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در محل کار، کارفرمایان و مدیران، همه باید مراعات لازم را داشته باشند. همه کارگران، کارمندان روزه‌دار هستند، شرایط خاصی است و هر گونه تسهیلی بشود انجام داد در چارچوب قانون که تخلف از قانون هم نباشد، شایسته است.
رییس جمهوری با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ضرورت جاری شدن فضای برادری و اخوت میان همه اقشار جامعه را خاطرنشان ساخت و گفت: در این ماه علاوه بر اینکه خیابان‌ها و همه مناظر کشور اسلامی ما ماه رمضانی باشد، باید احزاب، گروه‌ها و جناح‌ها همه باید احساس برادری بیشتری داشته باشند.

روحانی در خاتمه تصریح کرد: البته این ماه رمضان برای این است که در زبان، گفتار، برخورد و حرف‌زدن‌ها باید همه چیز ماه رمضانی باشد، ما همه جا و همه ساعات خودمان را در کنار سفره حق و میهمان حق ببینیم و بدانیم که تشویش اذهان عمومی، اتهام زدن گناهش چقدر زیاد است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


اصغری
چرا لالایی میدانید و خوابتان نمیبرد؟! اگر مقاومت رمز پیروزیست چرا 2 پهلو به دشمن گرای ضعف میدهید؟ تا کی این روند عقب نشینی از دستاوردهای هسته ای بدلیل ندانم کاری و وادادگی و اتخاذ سیاستهای دشمن شاد کن و دایی جان ناپلئونی ادامه دارد؟ نمیتوانید حداقل بگذارید کمکتان کنند. نه اینکه بلدم بلدم. از حاج آقا خاطره هم دست بکشید که دیگر از او هم کاری بر نمیاید.
س
وای خدای من این اقا وقتی صحبت از موفقیت میکنه و وعده میده دلم می لرزه . آخه تجربه در این دوسال نشون داده دقیقا برعکس میشه عملا