سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - 16 Aug 2022
 
۶
۳۵

روحانی: دولت حامی منتقدان است/ نیازمند حمایت حوزه هستیم

چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: 409489
رئیس جمهور با بیان اینکه در مذاکرات تحمیل، تحقیر و ادامه تحریم را نمی‌پذیریم، گفت: ما همواره به منتقدان احترام می‌گذاریم و به آنها همانند حامیان می‌گوییم که از حمایت دولت برخوردار بوده و خواهند بود اما تخریب در این کشور جایی ندارد.
روحانی: دولت حامی منتقدان است/ نیازمند حمایت حوزه هستیم
به گزارش حهان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در اجتماع مردم قم اظهار کرد: سلام و درود همه ما ملت ایران، همه شیعیان و مسلمانان در کنار این مضجع شریف و در کنار مزار مطهر فاطمه معصومه(س) به مردم قم ؛ با سلام و درود بر زینب کبری(س) که این ایام به مناسبت سالروز ولادت آن بانوی گرامی شادیم و از دلاوری‌ها و فداکاری‌های او بیشتر سخن می‌گوییم.

وی بیان کرد: مردم عزیز استان قم، مردم شهر اجتهاد و ایثار و فداکاری، سلام و درود خالصانه بر همه شما مردم شریف شهری که اساس این شهر بر مبنای عشق به خاندان رسالت و علم و معرفت بنیان نهاده شده است.

وی با اشاره به نقش قم در شکل‌گیری پیروزی انقلاب اسلامی و ابعاد مختلف قیام ۱۵ خرداد بیان کرد: مردم قم اعم از زن و مرد در این قیام نقش آفرینی کردند و ساعت ۹ صبح روز ۱۵ خرداد بود که جمعیت از درب جنوبی به سمت خیابان امام حرکت کردند.

رئیس جمهور بیان کرد: ما در مسیر با دژخیمان رژیم مواجه شدیم و تیراندازی‌ها شروع شد و این مردم ایستادگی و مقاومت کردند و جوانی ۲۰ ساله کنار من به شهادت رسید و ما جنازه او را به کوچه‌ای منتقل کردیم.

وی با اشاره به وقایع سال ۶۵ و اهانت که در روزنامه‌ها که امام شده بود غوغایی برپا شد افزود: در دی ماه بود که مردم در ۱۹ ماه سینه خود را در برابر دژخیمان سپر کردند و از اسلام دفاع کردند.

روحانی با بیان اینکه قم در تمام مقاطع حساس و همچنین دفاع مقدس با تقدیم شهیدان و سرداران بزرگ در خط مقدم مبارزه با استبداد و استعمار بود، گفت: قم برای دولت و مردم ایران تنها یک شهر نیست بلکه یک نماد حیات دینی است.

رئیس جمهور افزود: تعلق خاطر این دیار از قرن اول به خاندان رسالت و اهل بیت عصمت و طهارت آغاز شده است و این شهر پناهگاه فکری و معنوی مردم ایران و جهان بوده است.

وی بیان کرد: خوش‌ترین ایام زندگی این فرزند حوزه و طلبه‌ای کوچک ۱۰ سالی بود که در این شهر زندگی می‌کرد، این دولت پشتوانه خود را در قم می‌بیند و چشم‌انداز فردای این نظام کشور، و ملت را در سایه اندیشه برآمده از حوزه علمیه قم می‌داند.

روحانی با اشاره به اینکه حوزه علمیه قم افتخار همه عالمان و محققان در طول تاریخ و به ویژه در آن ایامی که شیخ مؤسس به این شهر آمد بوده است، تصریح کرد: حوزه بزرگ و عظیمی را آیت‌الله‌العظمی حائری در ۱۳۴۰ هجری قمری بنیان نهاد و فیضیه رونق دیگری یافت و همه اندیشمندان و علما، بزرگان به این حوزه شتافتند، بزرگ‌ترین افتخارات تاریخ علمی، دینی و سیاسی ما از قم و از حوزه علمیه قم است.

وی اضافه کرد: امام راحل تربیت یافته این حوزه علمیه بود و مقام معظم رهبری تربیت یافته همین حوزه‌ هستند و مراجع بزرگ، اندیشمندان و محققان که همواره سر احترام به سمت ایشان فرود می‌آوریم تربیت یافتگان همین حوزه هستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: مرجعیت عامه شیعه را مرحوم آیت‌الله بروجردی در همین حوزه بنیان‌گذاری کرد؛ قیام و نهضت امام از قم آغاز شد و دین ما، اسلام ما، تشیع ما زنده است چون حوزه علمیه قم و اجتهاد زنده است، چون اسلام به علم، دانش و عقلانیت استوار است و چون قم زنده است.

وی اضافه کرد: این حوزه بزرگ و عظیم قم همواره در برابر اباهی‌گری، لاابالی‌گری، التقاط، تفسیر به رأی،‌ جمود و تحجر ایستاد و می‌ایستد؛ ما باید بدانیم تحجر و افراط نه تنها دنیای مردم که اول دین مردم را می‌سوزاند.

روحانی افزود: تبدیل دین جامع و نجات بخش اسلام به دینی خشک و خشن و غیرمنعطف به آن معناست به دوام و قدرت دین ضربه وارد کرده‌اند؛ اسلام دین سمعه سهله است؛ اسلام دینی است که در چارچوب طاقت بشر تدوین شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اسلام دین مشقت نیست بلکه اسلام دین نجات است، خاطرنشان کرد: ما به حوزه علمیه، مراجع، فضلا، بزرگان و اندیشمندانی افتخار می‌کنیم که در این حوزه هرگز عقل مطرود نبود و هرگز علوم عقلانی در کنار علوم نقلی در انزوا نبود و از همین حوزه امام و بزرگانی چون علامه طباطبایی، شهید مطهری و شهید بهشتی تربیت شدند.

وی تصریح کرد: ما باید بدانیم که این حوزه علمیه نهاد مستقل بوده و نهاد مستقل باقی خواهد ماند؛ این حوزه بزرگ و مستقل هرگز زیر پرچم هیچ سیاست، حزب و جناحی نرفته و نخواهد رفت.

روحانی افزود: قم گرچه مرکز و مبدا تاسیس نهضت و حکومت اسلامی بود و همواره تابع ولایت در دوران امام و رهبری بود ولی همواره حوزه به صورت مستقل راه و مسیر خود را ادامه داده و ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد: به صراحت اعلام می‌کنم که دولت به قم نیاز دارد؛ ما به نظریه پردازی‌های دینی و فقهی عالمان دین نیاز داریم؛ ما نیاز داریم که همپای دانشگاه و دانشگاهیان و فرهیختگان از اجتهاد قم بهره بریم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما برای رفع مشکلات سیاسی و اقتصادی به قم نیاز داریم، خاطرنشان کرد: مردم شریف و بزرگوار قم بدانند این دولت به تمام وعده‌هایی که در ۲۴ خرداد سال گذشته داده است وفادار می‌ماند، چرا که شعار دولت نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان بوده است.

روحانی ادامه داد: ما به راهمان ادامه می‌دهیم و همه مردم باید بدانند که در طول این ۱۸ ماه دولت در زمینه اقتصادی، به رغم اینکه وارث ویرانی‌های فراوان بود توانسته است گام‌هایی را به حمایت شما مردم و هدایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی مراجع تقلید بردارد که هر منصفی را به تعجب وادار می‌کند.

وی افزود: ما همواره به منتقدان احترام می‌گذاریم و به آنها همانند حامیان می‌گوییم که از حمایت دولت برخوردار بوده و خواهند بود اما تخریب در این کشور جایی ندارد.

روحانی با اشاره به اینکه تخریب‌گران خانه کهنه خود را ویران می‌کنند، افزود: مگر کنترل تورم را نمی‌بینند، مگر رشد اقتصادی را نمی‌بینند، در این ۱۸ ماه ۷ هزار واحد صنعتی نیمه تمام راه‌اندازی شده و بیش از ۲۰۰ هزار هکتار در سه استان خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان زیر پوشش سیستم آبیاری مدرن و قطره‌ای قرار گرفته‌‌اند، مگر نمی‌بینند که سهولت کسب و کار ۲۲ رتبه کاهش یافته است، مگر نمی‌بینند که در زمینه گاز در ماه‌های گذشته ۱۰۰ میلیون متر مکعب تولید گاز در روز اضافه شده است.

وی اضافه کرد: ما باید نسبت به همه منصفانه قضاوت کنیم و واقعیت‌ها را ببینیم و در طول یک سال ظرفیت تولید نفت را روزانه ۲۰۰ هزار بشکه اضافه کرده‌ایم و بیایید آمار سال ۹۳ را با سال‌های قبل مقایسه کنیم، اگر کار مهمی شده به دست شما مردم عزیز و بزرگوار ایران بوده و اگر کاری صورت گرفته به همت شما انجام شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما برای ادامه راه و توسعه نیاز به اتحاد و همدلی بیشتر داریم گفت: نهضت صدایش از قم بلند شد؛ وحدت صدایش از قم بلند شد باید برادری واتحاد نیز صدایش از قم و حوزه به گوش همه ملت ایران برسد.

وی ادامه داد: باید صدای عقلانیت و اعتدال از قم و حوزه علمیه به گوش همه مردم جهان برسد، ما باید قدر این مردم فداکار و عزیز قم را بدانیم که همیشه کنار اسلام و امام ایستادگی کردند.
روحانی تاکید کرد: در زمینه سیاست خارجی گام‌های مهمی را در ارتباط با کشورهای همسایه و دیگر کشورهای جهان برداشته‌ایم، مسیر حل مشکلات به ویژه در بخش پرونده هسته‌ای با اقتدار و بدون توجه به حاشیه پردازی‌ها ادامه داد و تا نهایت ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به انجام توافق موقت بیان کرد: در سایه توافق موقت بخشی از تحریم‌ها برداشته شد؛ تحریم ظلم به مردم است و توسعه حق مسلم مردم ایران است، ما به حول و قوه الهی با منطق، استدلال مذاکرات را ادامه می‌دهیم ولی طرف مذاکره کننده ما بداند که ملت ایران هرگز از مسیر توسعه علمی خود دست بر نخواهد داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه طرف مذاکره کننده بداند باید نتیجه توافق و پایان مذاکرات برداشتن همه تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی باشد، تأکید کرد: در سازمان ملل اعلام کردند تحریم ضد حقوق بشر است، در ژنو در کمیسیون حقوق بشر این جمله مورد تایید قرار گرفت که تحریم ضد حقوق بشر است، ما در دنیا منزوی نیستیم و دیگران منزوی هستند ما راهمان را ادامه می‌دهیم، در مذاکرات تحمیل، تحقیر و ادامه تحریم را نمی‌پذیریم. دولت همانند همه روزهای تاریخ این انقلاب حمایت ملت و مخصوصا حمایت مردم قم و حوزه علمیه و مراجع تقلید را می‌طلبد.

وی بیان کرد: ما می‌توانیم دست به دست هم دهیم و از پیچ و خم‌ها عبور کنیم.

روحانی در خصوص برنامه‌های دولت درباره استان قم اظهار کرد: موقع ورود به قم کلنگ شروع راه‌آهن سریع‌السیر از تهران به قم و از قم به اصفهان به زمین زده شد و به حول و قوه الهی این طرح مهم را شروع کرده و ادامه می‌دهیم و آن را اجرا و عملیاتی می‌کنیم.

وی ادامه داد: اعتبار لازم برای این طرح ۲.۶ میلیون دلار است که در چند روز گذشته گشایش پیدا کرد و با اطمینان به محضر شما عرض می‌کنم که این طرح اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به افتتاح صحن شرقی حرم مطهر بیان کرد: ۳۰ درصد طرح قبلا اجرا شده است و ۷۰ درصد توسط دولت یازدهم انجام شده است و بقیه طرح نیز در دو سال آینده به اتمام نهایی خواهد رسید.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح رسمی طرح آزادراه قم به گرمسار بیان کرد: این آزادراه برای همه مردم و مسافران تسهیل به دنبال خواهد داشت و این مسیر که قبلا ایجاد شده بود در این دولت به آزادراه ۶ بانده تبدیل شده و امروز افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه انتقال آب از سد مخزنی کوچری با حجم میلیون متر مکعب به قم تا پایان فروردین سال آینده اجرایی می‌شود افزود: با اتمام این طرح مردم قم از آب شرب در شرایطی مناسب قرار خواهند گرفت؛ البته از این طرح شهرهای دیگری هم استفاده خواهند کرد.

روحانی با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه آب قم نیز در سال ۹۴ به اتمام خواهد رسید، یادآور شد: این تصفیه‌خانه در اوایل سال ۹۵ به بهره‌برداری خواهد رسید. پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب کشور نیز در سال ۹۴ به اتمام خواهد رسید.

وی تصریح کرد: دولت مصمم است ساخت یک بیمارستان بزرگ و مجهز هزار تخت‌خوابی و مجهز را در سال آینده آغاز کند و بخش خصوصی برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده است و اگر بخش خصوصی هم وارد عرصه نشد دولت این بیمارستان را برای مردم عزیز و فداکار قم به یادگار خواهد گذاشت.
رئیس جمهور با اشاره به طرح‌های آبیاری مدرن و کشاورزی گفت: برای کشاورزی گلخانه‌ای ۱۲ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و سال آینده نیز اعتبار بیشتری تخصیص داده می‌شود تا کشاورزی قم توسعه یابد.

وی با اشاره به نیازمندی‌های بخش صنعت گفت: در خصوص تکمیل سرمایه در گردش بخش صنعت بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل اهتمام خواهد داشت. مجتمع فرهنگی قم نیز در سال ۹۴ تکمیل خواهد شد که ۶ میلیارد بودجه تخصیص داده شده بود و ۶ میلیارد بودجه دیگر به این پروژه اختصاص یافت.

روحانی بیان کرد: ما برای استان قم در این سفر ۳۰ پروژه مهم مد نظر قرار داده‌ایم که این ۳۰ پروژه را در شورای اداری تشریح خواهیم کرد و کل اعتباری که برای این پروژه‌ها ۳۷۹ میلیارد تومان است و این پروژه‌ها بخشی در سال ۹۴ و بخشی در سال ۹۵ به اتمام خواهد رسید.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: روحانی وطن دومش، قم عزیز و شریف است؛ افتخار ما فرزندی این حوزه مقدسه علمیه قم است و دولت خود را متعهد به خدمت و توسعه قم می‌داند تا شرایط بهتری برای مردم قم و زائران عزیز این مرقد مطهر و مسجد جمکران فراهم شود؛ درود و سلام بر مردم شریف قم، درود و سلام بر حوزه علمیه، درود و سلام بر اشعریون و همه بزرگان شریف این شهر، درود بر طلاب و فضلا، درود و سلام بر همه مراجع تقلید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محسن
Iran, Islamic Republic of
گیریم که همه کسانی که شما به آنها می گویید تخریب گر واقعا تخریب گر باشند، آیا باید به تخریبگر این همه فحاشی کرد، و در عوض به دشمن گفت مودب و باهوش!؟ اینها نشان می دهد که حرفهای به قول شما تخریب گران درست است!
Iran, Islamic Republic of
ای کم سوادها و بی سوادهای بی شناسنامه تازه به دوران رسیده ای که بزدل و ترسو و لرزان هستید بروید یک جای گرمی برای خود پیدا کنید که لایق جهنم هستید ولیکن ای بی عقلهای ناقص بدن و..... بدانید که :

" این دولت حامی منتقدان است!!!!"
.
در مورد لبوفروش و راننده تاکسی و آبگوشت بزباش و قورمه سبزی و... که بمانند..
.
قضاوت با مردم ...
Iran, Islamic Republic of
تو این یک سال و نیم اخیر که فحش خور منتقدان داخلی عالی و ملس شده است. باز قرار هست چه ناسزاهایی را بشنویم ....
حسین
آقای روحانی فکر نکنید که مردم با این سخنان شما خام میشوند و فکر میکنند که شما به منتقدین احترام میگذارید .این همه جملات تند و بعضا دور از اخلاق نشانه چیست؟ شما برای خارج کردن منتقدین برچسب تخریب می زنید تا دهان ها بسته بماند .مثل اینکه فقط در زمان ریاست جمهوری شما تخریب صورت میگیرد!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
ما از منتقدان حمایت می کنیم به شرطی که پیام 24 خرداد را درک کرده باشند و به حمایت از ما بپردازند!!!
اولندش لطفادانش آموزهای مدارس راازدرس ومدرسه نندازیدوبعنوان سیاهی لشکراستقبال کننده به خیابانهانکشید!دومندش شماوانقادپذیری واحترام به بی سوادهای بی شناسنامه بی هویت جهنمی؟!ازاین حرف مرغ پخته ونپخته ازخنده تیکه پاره شدند!
Iran, Islamic Republic of
ما چتر حمایتی از منتقدان ساخته ایم، البته از جنس توهین.
Iran, Islamic Republic of
حسن منتقد دوست.
Iran, Islamic Republic of
بابا عشق منتقد.!
زرديني
Iran, Islamic Republic of
خوب الحمدلله پذيرفتند برخي از طرحها قبلا اجرا شده است
منتقد مورد حمایت حسن
Iran, Islamic Republic of
شما نیاز به حمایت حوزه ندارید، وزیر ارشادتان فتوا میده باقلوا، با لبات بازی می کنه.!!!
مجتبی
حالا امروز اقتضا اینه فردا میشن بزدل ترسو.....
Iran, Islamic Republic of
به منتقدان احترام میگذارید!! شما گفتی و ما هم باور کردیم!! اینکه به کسی بگی بی عقل و بی سواد و تازه به دوران رسیده اسمش احترامه؟!!
خیلی...
واقعا...
مودی
Iran, Islamic Republic of
این همه تعریف و تمجید از قم و مردم قم و حوزه علمیه بی دلیل نیست ...همه میدانند که اقدامات دولت بخصوص در حوزه فرهنگی نگرانی های جدی را برای مراجع بزرگوار قم ایجاد کرده است که روحانی سفر غیر مترقبه خود به قم را در واقع برای بدست آوردن دل این مراجع بزرگوار انجام داده است.
غلامرضا قهرمانی
"روحانی: دولت حامی منتقدان است"

منتقدان عزیز! این سخن رییس جمهور را مبادا جدی گرفته و خدای ناکرده انتقاد کنید. چراکه در این صورت کسی به شما تضمین نمیدهد که اینبار، رییس دولت چه لقبی را بر شما نثار خواهد کرد.
القصه، عاقل از یک سوراخ چندبار گزیده نمی شود، مگر آنکه عاشق باشد. پس لطفا انتقاد نکنید.
کاظم
Romania
اقاى روحانى از قم وحوزه هميشه صداى عقلانيت بگوش مى رسد مگر اينکه منظور شما از صداى عقلانيت واعتدال همان تدبير واميد باشه ؟
سرور
موضوع این است که تعیین کننده مرز انتقاد و تخریب را فقط خودش می داند.
Iran, Islamic Republic of
"ما همواره به منتقدان احترام می‌گذاریم و به آنها همانند حامیان می‌گوییم که از حمایت دولت برخوردار بوده و خواهند بود"

مردم به عمل مسئولين توجه مي كنند نه به صحبت هايشان
France
آقای روحانی همین جور سفت و سخت بگیر بزار کسی اذیتت نکنه .
بیچاره احمدی نژاد که تخریب که هیچی ولشون می کردی طرف رو از کشور مینداختن بیرون .
آ....
مسلم
دولت حامی منتقدین است ،واقعآ ، نه واقعآ از کی و کدام منتقدین منتقدینی که جنابعالی آنها را بیسواد ، عقب افتاده ،یک شبه انقلابی شده ها،تازه به دوران رسیده ها،بز دل ، ترسو ،عقب مانده، عصر حجری و0000 می نامید ؟!!!
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
فقط خیلی ....
علي طهماسب پور
Iran, Islamic Republic of
اقا ما باهمون ويراني ها زندگي بهتري داشتيم خواهشا جنابعاي در صدد اصلاح بر نيا چون پدر ما رو در آوردي تو اين كشور همه چيز خابيده مكس مي پرونيم
همش شعار
حمید
آقای روحانی اون وعدهای 24 خردادنزدیک به دوسال است همه را مثل جورچین بد جوری ریختی به هم با این حساب اگر دایم العبد رییس جمهور با شی نمی توانی درستش کنی
آیا میدانید " نیازمند حمایت حوزه هستیم" یعنی چه؟ یعنی تسلیم بودن حوزویون در برابر دولت و عدم انتقاد از آنها
اونای که مخالف شما حرف میزنند دارند توی جهنم گرمشان میشه و بی سواد و بی شناسنامه اند همه که مثل کدخدا با هوش و مودب نیستند
میثم
Iran, Islamic Republic of
تو جیب ما رو نزن نیاز نیست حامی ما باشی
دیگه منتقدی باقی نمونده که بسکه تو این یک سال هرکی رو با یه چوب روندن
محمد
داخلی یا خارجی؟
روحانی لا مچکریم
ميلاد
Iran, Islamic Republic of
ما كه بي سواديم ومرز انتقاد وتخريب را نمي دانيم .اي كاش حاج آقا اين مرز را مشخص كنند.
دلخور از جهان !!؟؟
جهان ! بنازم به جزبه ! كه جرأت نكردى حتى يك ديدگاهِ
ٓمردُم رو چاپ كنى ! حتما يه دونه هم. كه قبول كرده باشن
حرفاشو. يعنى نبوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همينشم فكر نكنم جرأت چاپشو داشته باشى !!!!!
مهدی
Australia
باسلام
آقای روحانی در نمایشگاه مطبوعات گفتی رسانه یکی از ارکان اصلی توسعه است؛ به بهانه‌های واهی قلم‌ها را نشکنیم، دهان‌ها رانبندیم بگذاریم در این جامعه آزادی باشد و بگذاریم آزادی مسئولانه باشد..
واکنش رئیس قوه قضائیه (آملی لاریجانی) درباره ادعای آزادی بیان رئیس دولت راستگویان : برادر بزرگوار! شما خودتان شفاهاً یا کتباً با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته اید که چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی کنید یا نزد مقام معظم رهبری گلایه می کنید که چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است. اما وقتی در بین اهالی مطبوعات و رسانه حضور می یابید ندای آزادی مطبوعات سر می دهید و اینکه قلم‌ها را نشکنید و دهانها را نبندید! آقای رئیس
جمهور دیکه حنای شما رنگ نداره
امیر
Australia
سلام
آقای روحانی شما گفتید ما همواره به منتقدان احترام می‌گذاریم و به آنها همانند حامیان می‌گوییم که از حمایت دولت برخوردار بوده و خواهند بود اما تخریب در این کشور جایی ندارد...که اگر انتقاد کردند تخریب حساب کنید
ودباره با الفاظی «بی‌سواد، بی‌شناسنامه، مزدور، کاسب تحریم‌، کودک صفت، حسود، بزدل، ترسو، جیب‌بر، بی‌قانون، مستضعف‌ فکری، بیکار، متوهم، غوطه‌ور در فساد، سوءاستفاده‌گر، خرابکار، عقب‌مانده، تازه به دوران رسیده، عصر حجری، هوچی‌باز، منفی‌باف، یأس‌آفرین، ناشکر، باید به جهنم بروند»! و... اخیرا انقلابیون نفهم!، یک مشت لات! و... این همه اهانت به منتقدان ::.در حالی که در 12 مردادماه 92 در روز تنفیذ حکم ریاست‌جمهوریشان فرموده بودند «پناه می‌برم به خدا، از بستن دهان منتقدان: دولّت راستگویان .
دیگه اینکه ما که بشما رای دادیم به جمهوری اسلامی ناب محمّدی
رای دادیم نه صفراً بشخص خود شما تنها دولًت جهار ساله