چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - 1 Feb 2023
 
۱۸
۱۲۳
'معاون اول رییس جمهور سابق' به زودی پشت میله‌های زندان؛

رحیمی، از ثناگویی‌های عجیب هاشمی تا خط قرمز احمدی‌ن‍ژاد، مدرک جنجالی و اختلاس بیمه

شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 403556
محمدرضا رحیمی ۶۴ ساله یکی از مرموزترین چهره های دولت محمود احمدی نژاد بود؛ با وجود دو بانی احمدی نژاد –هاشمی و ضدیت ظاهری رئیس دولت های نهم و دهم با رئیس دولت سازندگی، حضور یکی از مریدان هاشمی رفسنجانی در راس دولت احمدی نژاد برای بسیاری از ناظران سیاسی جای شگفتی داشت. البته بعدا و با روشن شدن نشانه های همسویی احمدی نژاد و هاشمی و صوری بودن تضاد فکری آنان، این معما هم حل شد.
رحیمی، از ثناگویی‌های عجیب هاشمی تا خط قرمز احمدی‌ن‍ژاد، مدرک جنجالی و اختلاس بیمه
گروه سیاسی جهان نيوز:‌  محمدرضا رحیمی معروف به رحیمی قروه در سال ۱۳۲۹ در روستاي سریش‎آباد از توابع شهرستان قروه متولد شد. وی پس از پایان تحصیلات دبیرستان به دانشگاه تهران پاگذاشت و چهار سال بعد با مدرک لیسانس حقوق از آن‎جا خارج شد. رحیمی پس از انقلاب مدتی دادستان قروه بود و بعد هوای خانه ملت به سرش زد. وی در مجلس دوم به نمایندگی از مردم شهرش به مجلس راه یافت و تا سال ۷۲ که بر صندلی عالی‎ترین مقام اجرایی استان کردستان تکیه زد، سه دوره نماینده قروه بود و حتی در مجلس چهارم که آن را نیمه‎کاره رها کرد، به جایگاه هیئت رییسه هم دست یافت.

در دولت دوم سازندگی، وی استاندار کردستان شد. دورانی که با حاشیه‎های فراوانی همراه بود و کمتر از آن سخنی به میان آمده است. در همان ابتدای کار، او تلاش زیادی کرد که برادرش را به‎جای خودش به نمایندگی از مردم قروه به مجلس بفرستد، اما علی‎رغم همه کارهای پیدا و پنهانش، برادر او جایگاهی بهتر از نفر دوم این حوزه انتخابی کسب نکرد و از راهیابی به خانه ملت بازماند. اقدام بعدی او طرح اخراج دسته‎جمعی نیروهای غیربومی ادارات به شیوه ابداعی‎اش بود. رحیمی که شدیدا به‎دنبال کسب محبوبیت در میان مردم استان بود، اتوبوس‎هایی را آماده کرد که در جلوی هریک از آن‎ها اسم استانی نصب شده بود گیلان، مازندران، خراسان و... و آن‎ها را در سطح شهر سنندج و در مقابل ادارات مختلف به گردش درآورد. منظور او از این کار نمادین آن بود که نیروهایی که سال‎ها به‎دلایل مختلف و اقتضائات منطقه و بنا به تصمیم و تدبیر نظام، سختی دوری از دیار و فامیل را به جان خریده و در دستگاه‎ها و ارگان‎های مختلف کردستان مستقر شده و حتی بعضی‎هایشان دیگر به شکلی کردستانی شده بودند، باید هرچه سریعتر این استان را ترک می‎کردند!

اگرچه این اقدام به دور از ‎تدبیر و خودسرانه او با واکنش مقامات مافوقش منتفی شد، اما در این میان، بودند زحمت‎کشانی که رنجیده شدند و بار سفر را بستند. همین امر هم باعث شد تا مدتی برخی فعالیت‎های استان، رکود شدیدی داشته باشد. رحیمی دستاورد‎های دیگری هم داشت از جمله لج‎بازی‎هایش با برخی نهادها و ادارات که به شکل‎های مختلف آن را بروز می‎داد. به‎عنوان مثال، در یک مورد چندین دستگاه خودرو که متعلق به کارمندان ادارات مختلف استان بود (و با توجه به اوضاع وخیم اقتصادی آن روز عراق از عراقی‎های لب مرز خریده بودند) را مدت‎ها توقیف کرد و دستور داد آن‎ها را از گمرک ترخیص نکنند. در واقع او با این کار می‎خواست به همه دستگاه‎ها و حتی نهادهایی که زیرمجموعه دولت و استانداری نبودند هم گوشزد کند که او مقام اول استان است و کسی را یارای مخالفت با وی نیست. کار که بالا گرفت و اعتراضات جواب نداد، جمعی از کارمندان که همه سرمایه‎شان را صرف خرید خودرو کرده بودند، به تهران آمده و در مقابل بیت رهبری تحصن کردند. در این‎جا بود که با پیگیری، قضیه ختم به خیر شد.

شیفته هاشمی

رحیمی شدیدا دلبسته رییس‎جمهور وقت بود و دستاوردهای دولت سازندگی را غیرقابل شمارش می‎خواند. از همین‎رو در جریان سفر هاشمی رفسنجانی به کردستان دستور داد ترتیبی اتخاذ شود که کشاورزان با تراکتور‎هایشان آرایشی بگیرند که از بالا جمله «درود بر هاشمی» به تصویر درآید!

در حاشیه سفر هاشمی رفسنجانی کتابی تحت عنوان «دیدار سردار سازندگی از کردستان، سرزمین عشق و دوستی» منتشر شد که مقدمه این کتاب را محمدرضا رحیمی نوشت. رحیمی در این کتاب از سفر هاشمی رفسنجانی به کردستان با واژه‌هایی همچون «اعجازآفرین» و «اعجاب‌برانگیز» یاده کرد و حتی او را «یوسف انقلاب اسلامی» خواند. این کتاب در سه هزار نسخه و از سوی روابط عمومی وقت استانداری کردستان منتشر شده بود.در جریان انتخابات دوم خرداد، زمانی که رای حجت الاسلام ناطق نوری در استان کردستان بیشتر از خاتمی شد، در اولین روزهای کاری دولت دوم خرداد و در حالی که عبدا... نوری تازه بر صندلی وزارت کشور تکیه زده بود، در میان اولین احکام صادره‎اش در ششم شهریور 76 رحیمی را برکنار کرده و جایش را به عبدا... رمضان‎زاده داد. رحیمی که روزی خیلی‎ها را به‎واسطه اقدام به اخراج از کردستان و بازگشت به دیارشان رنجانده بود، چنان مورد غضب دولت اصلاحات قرار گرفت که به او اولتیماتوم بیست‎وچهار ساعته دادند تا محل و منزل مسکونی استاندار را ترک کند.

خدمت در ستاد انتخاباتی هاشمی


از جمله بارزترین تلاش‎های رحیمی در سال‎های اخیر به انتخابات نهم ریاست‎جمهوری بازمی‎گردد. وی در آن زمان در حالی‎که از سوی مجلس اصول‎گرای هفتم به ریاست دیوان محاسبات منصوب شده بود، به ستاد انتخاباتی رییس دولت سازندگی پیوست تا دینی که از جانب هاشمی رفسنجانی به‎واسطه چهار سال حضور در استانداری کردستان و البته پس از آن در دانشگاه آزاد و جایگاه ریاست دانشکده حقوق آن بر گردنش بود را به‎نحوی جبران کند. او خصوصا در مناطق کردنشین برای رأی‎آوری هاشمی از هیچ کوششی دریغ نکرد. رایزنی با بزرگان استان که به‎دلیل ویژگی‎های خاص منطقه از جایگاه برجسته‎ای هم در میان مردم برخوردار هستند، از جمله این تلاش‎ها بود. به‎عنوان نمونه او در نامه‎ای که به شهید ماموستا شیخ‎الاسلام نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری می‎نویسد، از او می‎خواهد برای اعتلای استان و نیک‎بختی مردم آن از هاشمی رفسنجانی حمایت کند و در این میان از گرمای وجود و فیض کلام خود سایر فعالین انتخاباتی حامی هاشمی را هم بهره‎مند سازد. اگرچه او در هنگام نگارش آن نامه نمی‎دانست تقدیر به گونه‎ای رقم خواهد خورد که چهار سال بعد در مقام معاون اولی دولتی که رییسش رقیب هاشمی است، به کردستان سفر خواهد کرد تا به نمایندگی از رییس‎جمهور به جریان ترور و شهادت شیخ‎الاسلام رسیدگی کند.

مدح احمدی نژاد


رحیمی در سال ۱۳۸۵ در اجلاس سالانه مدیران دیوان محاسبات جملاتی را در مدح احمدی‌نژاد بر زبان آورد که جنجال زیادی آفرید. او گفته بود: «در سوریه یکی از مسلمانان به من گفت که من معتقدم اگر بنا بود بعد از پیامبر، پیامبری دیگر بیاید، آن احمدی نژاد بود. این ابراز احساسات برای ما افتخار بزرگی است و به برکت وجود شما، ما را مورد نوازش و احترام قرار می‌دادند» در پی این سخنان ۷۰ نماینده مجلس خواستار عزل رحیمی شدند.

مدرک جعلی؟


در مورد مدرک دکترای محمدرضا رحیمی هم شبهات زیادی وجود دارد. مدرک لیسانس حقوق وی از دانشگاه تهران مورد تأیید همه است، اما بسیاری ها راجع به مدرک کارشناسی ارشد و بسیاری از نمایندگان راجع به مدرک دکترای او سؤال دارند.

علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس در جریان جلسه استیضاح کردان و در واکنش به شکایت رحیمی از رسانه‌هایی که درباره مدرک کردان خبر منتشر کرده‌بودند، مدرک رحیمی را قُلِ دوم مدرک کردان توصیف کرد. در شهریور ۱۳۸۸ هم الیاس نادران، دیگر نماینده مردم تهران در مجلس خواستار بررسی مدرک دکترای رحیمی شد.

احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس مدرک رحیمی را قطعاً مدرکی قلابی و مشابه مدرک کردان دانست. او همچنین از دروغگویی رحیمی در جریان مدرک کردان انتقاد کرده و از احمدی‌نژاد هم به دلیل انتخاب کسی که به گفته او «سوابق دروغگویی و سوء استفاده از قدرت و سوء استفاده از مدرک جعلی دارد» انتقاد کرد. خود رحیمی یک‌بار در پاسخ به خبرنگاران در مورد مدرک دکترایش گفته بود: «مگر در مملکت هیچ مشکلی وجود ندارد که نماینده‌ها به دنبال اثبات جعلی بودن مدرک دکترای او هستند.»

بده بستان با دانشگاه آزاد


ریاست رحیمی بر دانشکده حقوق دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز نیز خود داستانی دارد. برخي نمايندگان ادوار گذشته مجلس روابط جاسبي با رحيمي در دوره نمايندگي رحيمي را خوب و صميمي و برخي ديگر از نمايندگان آن را عادي و در حد ساير نمايندگان ميدانند. البته به نظر ميرسد كه نظر آن دسته از نمايندگان كه رفاقت ديرينهاي را براي جاسبي و رحيمي در نظر ميگيرند، درستتر باشد؛ زيرا بعدها رحيمي رياست دانشكده حقوق واحد تهران مركزي اين دانشگاه را بر عهده گرفت كه در همان ايام كردان به دانشجويان اين دانشگاه حقوق درس ميداد.
ذکر ماجرای شکایت یکی از استادان این دانشکده از رحیمی که دادگاه آن در سال پیش برگزار شد، هم خالی از لطف نیست.

صادق سلیمی یکی از اعضای هیئت علمی این دانشکده به دادگاه شکایت برده بود که رحیمی در حین ریاستش بر دانشکده حقوق از وی خواسته بود تا به صورت غیرقانونی به یکی از دانشجویانی که به دلیل عدم رعایت انضباط کلاسی از او صفر دریافت کرده، نمره قبولی بدهد، اما استاد مربوطه از این کار امتناع کرده و لذا رحیمی در نامه‎ای به مدیریت دانشگاه آزاد، این استاد را فاقد صلاحیت معرفی کرده بود.

اختلاس از بیمه ایران


رحیمی در سال ۸۸ در زمانی به عنوان معاون اول رییس جمهور انتخاب شد که برخی از نمایندگان مجلس با پیگیری شکایت خود از وی بر این اعتقاد بودند که تخلفات وی در فساد مالی سر به فلک کشیده‌است و تمامی اسناد آن هم موجود است. رحیمی در دیوان محاسبات کشور، یکی از مسئولان اخراج شده شرکت بیمه ایران را که با توصیه یک نهاد امنیتی اخراج شده بود، به عنوان بازرس همان شرکت بیمه تعیین کرد و در نتیجه گزارشی غلط وی به احمدی نژاد، وی دستور برکناری مدیرعامل و تمام هیات مدیره اعضای شرکت بیمه ایران را داد.

جهان نيوز همان زمان در گزارشی نوشت: «یک چهره جنجالی و مسئول که دارای اتهامات متعدد فساد مالی و سیاسی است و در حال حاضر دارای مسئولیت است، متهم به همکاری و شراکت با یک باند فساد مالی در بیمه شهرستان کرج است. در همین راستا نقش و تخلف رئیس این بیمه در شهرستان کرج بررسی و جرم وی محرز و دستگیر شده است. فعالیت این جریان فساد به این نحو بوده است که پرونده‌های مختومه را یکبار دیگر به جریان انداخته و دوباره برای آنها حکم صادر کرده و پول آنرا خودشان برداشت می‌کردند و با همین شگرد بیش از ۷ میلیارد تومان اختلاس کردند. گفته می شود پرونده این فرد مسئول نیز در همین جریان در نهادهای نظارتی در حال رسیدگی است. این مقام مسئول دارای تخلفات سیاسی و مالی دیگری نیز می‌باشد که پس از رسیدگی دادگاه و صدور حکم، نام وی افشا می‌شود.»

واریز چک‌های چند میلیارد تومانی به حساب رحیمی

اما از سوی دیگر الیاس نادران نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای که رونوشت متن آن را برای نمایندگان مجلس، مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور (جهت اطلاع احمدی نژاد)، زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران، آقامحمدی معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور و وزرای کشور و اطلاعات فرستاد خطاب به رحیمی نوشت: «لابد اطلاع دارید آقایان جابر الف، حمزه.ن و م در چه شرایطی هستند. از اینکه تا به حال چه گفته‌اند بنده بی اطلاعم، لکن بعنوان نماینده مردم شریف ایران انتظار دارم توضیح بفرمائید که چک‌های چند میلیارد تومانی و چند صد میلیون تومانی که به حساب شما واریز شده است از چه حساب‌هایی و مربوط به چه افرادی است؟»

در ادامه، دو نامه‌ای که نمایندگان مجلس در اسفند ۱۳۸۸ (۲۱۶ نفر) و فروردین ۱۳۸۹ (۲۳۳ نفر) خطاب به رییس قوه قضائیه در مورد پیگیری فساد اقتصادی نوشتند هم از سوی رسانه‌ها اشاره‌ای آشکار به رحیمی تعبیر شد. الیاس نادران در حاشیه جلسهٔ علنی مجلس ۱۷ فروردین ۸۹ در مورد این نامه گفت: «آقای رحیمی رئیس حلقه فساد در خیابان فاطمی است که نسبت به جمع‌آوری منابع از محل منابع فاسد و توزیع آن تصمیم‌گیری می‌کرده‌است و اکنون تقریباً همهٔ اعضای این شبکه فاسد اقتصادی در خیابان فاطمی دستگیر شده‌اند الا معاون اول فعلی رئیس‌جمهور.» و مدعی بود که نمایندگان حامی رحیمی از میزان دخالت وی در این شبکه فساد باخبر نیستند.

همچنین، اوایل آذرماه سال ۱۳۸۹، صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، بدون نام بردن از افراد خاص، گفت که در پشت یک پرونده مربوط به یک اختلاس کلان، افراد مهمی قرار دارند. غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور نیز در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۸۹ گفت: «در مورد معاون اول اتهام متوجه ایشان است ولی این اتهام باید رسیدگی شود تا ببینیم منجر به محکومیت یا تبرئه ایشان می‌شود. هم اکنون با توجه به اظهارات سایر متهمان، اتهام متوجه ایشان هست ولی اینکه این اتهام ثابت بشود یا نه باید در جریان دفاعیات ایشان قرار بگیریم.»

واکنش رحیمی و مشایی

با این حال محمود احمدی نژاد، این اتهامات در خصوص معاون اول خود را رد کرد و خود رحیمی نیز اظهارات اژه‌ای را غیر قانونی خواند و گفت: «تا احمدی نژاد رییس جمهور است، من هم معاون اول ایشان خواهم ماند.» اسفندیار رحیم مشایی هم در حاشیه نشست تخصصی دستاوردهای همایش ایرانیان خارج از کشور در پاسخ به این سئوال که با توجه به اعلام نام محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور به عنوان متهم از سوی حجت الاسلام اژه‌ای آیا تغییری در این راستا از سوی رئیس جمهور صورت خواهد گرفت یا خیر، گفت: «من فکر می کنم آقای رئیس جمهور خیلی سفت‌تر شدند که در این کار، ایشان باشند.»

الیاس نادران در ۷ دی‌ماه ۱۳۸۹ عنوان کرد که محمدرضا رحیمی در اواخر دورهٔ مجلس هفتم در حالی که رییس وقت دیوان محاسبات اداری بوده است صدها میلیون تومان پول بدون داشتن منبع مالی توزیع کرده است.

بحران ارزی و حمایت از یک متهم


اما ماجرا به اینجا ختم نشد. پس از بحران ارزی گسترده در ایران در سال ۱۳۹۰ و افزایش شدید نرخ ارز رسانه‌ها از یکی از سرمایه داران بزرگ کردستانی با عنوان «ی.ر.چ» که پیش ازاین صاحب کارخانه تولید یک نوشیدنی در ایران بوده و با تایید مقامات بانک مرکزی صرافی «ز» را در دبی و تهران تاسیس کرده بود بعنوان یکی از عوامل اصلی نام بردند.

در یکی از گزارشات رسانه‌های داخلی آمده بود: «اوج رونق فعالیت این برادران در دوران دولت‌های نهم و دهم بوده است که با ایجاد صرافی در دبی و تهران به انتقال و قاچاق ارز می‌پرداختند و سپس برخی فعالیت‌های اقتصادی از جمله شرکت الف را برای پوشش فعالیت‌های پنهان خود خریداری کردند.»

با اوج گرفتن بحران ارزی «ی.ر.چ» مدتی از سوی دستگاه‌های امنیتی بازداشت شد دقیقا همان زمانی که رحیمی مقصر اصلی بازار ارز را جمشید بسم الله معرفی کرده بود. جمشید بسم الله مدتی بعد دستگیر شد.

محمد رضا رحیمی در سخنانی پس از بازداشت «ی.ر.چ» گفت: «در بازجویی‌ها به او گفته‌اند باید اعتراف کنی با رحیمی چه ارتباطی داری. من امروز از آقای استاندار در مورد وضعیت وی پرسیدم که وی اعلام کرد این فرد همچنان بازداشت است و این برای کردستان خیلی بد است و همه باید به این موضوع اعتراض کنند و من انتظار دارم که نماینده ولی فقیه در کردستان و نمایندگان مردم در این استان به این موضوع اعتراض کرده تا زمینه برای آزادی وی فراهم شود.»

خط قرمز دولت

این یار جنجالی محمود احمدی‌نژاد در حالی که توسط نمایندگان مجلس به فساد اقتصادی متهم شده بود، توسط محمود احمدی‌نژاد به عنوان رئیس کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی، پرچم دار مبارزه با فساد اقتصادی در دولت دهم شد تا انتقادات زیادی را روانه دولتی کند که شعارش مبارزه با فساد در همه ابعاد بود.

در هر حال، در زمان حیات دولت دهم، احمدی‌نژاد صریحا اعلام کرد که کابینه دولت خط قرمز اوست و اگر بخواهند بر علیه افرادی همانند مشایی و رحیمی اقدامی کنند خود وی شخصا وارد میدان خواهد شد! شاید همین حمایت‌های عجیب و نامعقول احمدی‌نژاد بود که باعث شد رحیمی حتی حاضر نباشد درباره اتهامات خود توضیح دهد و آنگونه که الیاس نادران از اعضای مجلس نهم شورای اسلامی گفته بود حتی قاضی برای برخی از پرسش‌ها در دفتر رحیمی حاضر شده بود و رحیمی حتی حاضر نبود در دادسرا برای رسیدگی به پرونده‌اش حضور پیدا کند.
به این ترتیب بود که معاون اول رئیس جمهور سابق، پس از اعلام نامش به عنوان یکی از مته‌مان پرونده اختلاس بیمه ایران در دادگاه، جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را برگزار می‌کرد.

گام نهایی


سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری ۱۲ اسفند ۹۲ در پاسخ به سوالی درباره صدور قرار مجرمیت یکی از مسوولان دولت سابق در پرونده‌های بیمه و ارز و وجود ۲۵ یا ۲۹ عنوان اتهامی برای او گفت که اصل موضوع صحیح است و قرار مجرمیت برای این فرد صادر شده است.
پرونده وی پیرامون تخلفات در شرکت بیمه ایران، بدواً در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد که هیات قضایی این شعبه او را به ۱۵ سال حبس، پرداخت دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرده بودند.

با اعتراض وی پرونده به دیوان عالی کشور رفت که دیوان ضمن تایید محکومیت او، مجازات حبس وی را به ۵ سال و ۹۱ روز کاهش داد و مجازات نقدی وی را نیز تعیین کرد و همچنین حکم انفصال از خدمت را نیز برای او داد. خبر تایید محکومیت وی در دیوان عالی کشور در روز ۱ بهمن ۱۳۹۳ منتشر شد.

شمارش معکوس زندانی شدن رحیمی


بر اساس قانون زمانی که یک حکم قطعی می‌شود لازم الاجراست، به همین جهت در پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق هم تشریفات قانونی طی شده و هیچ بهانه‌ای برای عدم اجرای حکم وجود ندارد. این پرونده هفته گذشته به دادستانی تهران ارجاع و حکم ابلاغ شده و تنها کاری که دادستانی باید انجام دهد احضار معاون اول رئیس جمهور سابق برای اجرای حکم و ورود به زندان است.

در این پرونده بحث استیذان معنایی ندارد و در صورتی که دادستانی تهران در اجرای حکم تعلل کند کاری خلاف قانون انجام داده است. در این پرونده موضوع اصلی ورود رحیمی به زندان است و رد مال و پرداخت جریمه در مراحل بعدی قرار دارد و در صورتی که وی از پرداخت مبالغ تعیین شده به عنوان جریمه و ردمال عاجز باشد در زندان ماندگار می‌شود. به این ترتیب دادستانی زمانی برای تعلل ندارد و باید در این هفته منتظر ورود معاون اول رئیس جمهور سابق به زندان باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مانی
Iran, Islamic Republic of
خدا میدونه و کسانی که از ایشون حمایت کردند
شما لازم نیست بعد از این همه وقت افشاگری کنید.
سلدا
Denmark
افرین معرکه اس
وای وای اصلا رحیمی مفسد فی الارض بوده!
خدا رحمت کنه مرحوم کردان را. اون سناریو داره تکرار میشه.
قربانی باید نه چپ باشه نه راست.
سلدا رحیمی
Denmark
اوووه
Iran, Islamic Republic of
و معاون اول پاکدست ترين دولت تاريخ کهکشان ها
دولت معجزه هزاره سوم...
س س
چگونه تعصب ودشمنی شماراازمسیرحق منحرف کرده؟
حمیدزاده
درود بر توكلي،‌ نادران و زاكاني كه جلوي فساد ايستادند
رحیمی که محاکمه شد.
مهدی هم که در دست بررسی است منتها با شیب واقعا ملایم.
محاکمه موسوی و کروبی هم که بعد از 5 سال هنوز مصلحت نیست؟
پس "ف ل" کی بررسی میشه؟
با این تیتر به مردم توهین نکنید
معنی دولت پاک دست رو هم فهمیدیم
Romania
خیلی رو دارید. این که سوگلی خودتون بود.
United States
چه سایت هایی از این آدم وهمراه هان آن حمایت کردند-چرا دیر میفهمیم -چرا آنها که زود میفهمند دستگیر وروانه زندان میشن-چرا به مطبوعات اجازه نمیدهند کارشان را بکنند و...چرا ..نوش دارو بعد مرگ سهراب
علی
ثناگو تر از احمدی نژآد در دوران استانداری زمان هاشمی این که مدرک نیست عزیز دل برادر . شما چهان نیوزی ها کثیف تر ین افراد هستید این مردک شارلاطان معاون اول پاک ترین دولت تاریخ مورد حمایت شما بوده شمایی که آدم کشتید تا مموتی دولت را تحویل بگیرد کودتا کردید عزیزترین افراد را زندانی کردید حالا شد ثناگو و نورچشمی هاشمی .یادتون رفته همگی ثناگوی هاشمی بودید
سرور
چقدر مودبی یعنی از هاشمی طرفداری کردی؟!
Iran, Islamic Republic of
نجسبانش به هاشمي بگویید معاون اول دولت اصول گراها
اشتباه مثبت دادم تخلفات رحیمی مربوط به سال 86 و قبل از آن بوده و ربطی به دولت دکتر احمدی نژاد ندارد.
حسین
آبدارچی را گرفتن اینقده خوشحالید؟!!!
هروقت شاه کلید فساد - مهدی هاشمی - را گرفتن خوشحال میشیم نه این پادوهای ...
حالا هی ماست مالی کنید! رو که نیست! حالا شد شیفته هاشمی!
اگر اینطوره میرحسین هم نخست وزیره آقا بود! اگر شرف دارین چاپ کنید
مربا بده بابا !!!

بعید می دونم زندان بره یا پول وجریمه ای به دولت بده .
علی
Iran, Islamic Republic of
یه آدم نیم متری و کلکسیون جرایم !
... انقدر ادبت را به رخ نکش
محمد
دعای عاقبت به خیری برای هم بکنیم
فرشاد
جهان چرا حالا که رحیمی محکوم شده به این موضوع میپردازی؟چون فریبکاری.
درستي
سلام نسبت به اقاي احمدي نژاد خيلي بدبين شدم واقعا چنين ادمي معاون اولش بوده واي بر ما
خیلی تابلو سعی دارین این بدبینی را نسبت به احمدی نزاد ایجاد کنید اما ملت ایران خیلی وقته از خواب بیدار شده.
ترلان
لعنت خدا بر مارقین و ناکثین و قاسطین و قارون ها و فرعون های این جامعه
saeeded
United States
همشششش تقصیر دولت های قبل و بعد از احمدی نژاد هست ... بیچاره احمدی نژاد که باید جور دولتهای قبل و بعد رو هم بکشه ...
Iran, Islamic Republic of
هاشمی چکار کرده با شما که آب اقیانوس ها هم ....سوزه تا را خنک نمی کنه!!!
ناشناس
استاد ربط دادن امثال زنجانی و رحیمی وغیره باشیوه های غیر اسلامی به ابر مرد علمی و سازندگی حضرت آیت الله هاشمی با کجای تقوی و اسلام منطبق است . اینطور که شما فضا را تیره میکنید پس مردم کجا را نگاه کنند .
ابر مرد علمی و سازندگی !!! خخخ.
گروهبان کرسنت،استات اویل
Iran, Islamic Republic of
با تشکر از گزارش جامع جهان نیوزقابل توجه افرادی که فکر می کنند دلسوران وانقلابیون حقیقی هم صدا با احمدی نژاد عناصر دولتهای نهم ودهم را خط قرمز خود میدانند واین اشتباه است،موضوع فساد در هر شکلش و در هر جریان وگروهی باشد خیانت به انقلاب وارمانهای امام خمینی(ره) وخون شهداست.از نمایندگان فساد ستیز کلیه ادوارهای مجلس بخصوص اقایان الیاس نادران .توکلی زاکانی در موضعگیری فساد ستیزشان تشکر می نماییم. سوال اینجاست چرا احمدی نژاد رحیمی را با ان سوابق درخشان!!!!به معاون اولی خود برگزید؟
United States
عجب !!
برای توجیه حمایت های قدیمتون، الان احمدی نژاد شد همسو با هاشمی ؟
سنگ پای قزوینم آرزوست
طلبه بصیر
مگر احمدی نژاد و حسین شریعتمداری و خیلی اربابان شما، ثناگوی هاشمی نبوده اند؟
سيد احمد
Iran, Islamic Republic of
تخلف آقای رحیمی در دولت آقاي خاتمي و در زماني كه رحيمي رئيس ديوان محاسبات بوده اند شكل گرفته نه زماني كه معاون احمدي نژاد بوده
چرا میگویند : حکم محکومیت معاون اول احمدی‌نژاد صادر شد ؟
چرا صادقانه به مردم نمیگویند که ایشان در سال 82 رئيس دیوان محاسبات مجلس بوده است ؟
راستی تنظیم اخبار به شکل خاص و دروغ ، مسولیت شرعی ندارد؟
اينگونه خبرسازي ها خلاف شرع و قانون اساسي نيست؟
ابگوشت بز باش
Iran, Islamic Republic of
با فرض قبول اینکه موارد اتهامی مربوط به اقای محمد رضا رحیمی کلا مربوط به دولتهای نهم ودهم نمی شود ومربوط به زمان دولت به اصطلاح اصلاحات یا قبل از ان بوده چرا فردی که سابقه روشنی در پاکدستی نداشته بعنوان معاون اولی انتخاب گردیده؟بدور از هرگونه سیاسیکاری وانتقامجویی ایا کار درستی بوده که یک همچنین فردی در مجموعه دولتی که بسیاری از احاد جامعه انرا بعنوان مظهر فسادستیزی ومبارزه با فقر وفساد وتبعیض می شناختندبعنوان معاون اولی انتخاب شود ایا این بی تدبیری نبوده؟
جنوبشهری
Iran, Islamic Republic of
به امید محکومیت قطعی و برخورد قاطع با تمام مفسدین در هر لباس و مقام و منصب فارغ از اینکه خود را بزرگ و آقا بالا سر ملت بپندارند و فرزندانشان هم خود را آقازاده و بزرگ زاده ... وقتی ملت شاهد چنین برخورد قاطع و محمکی از قوه قضاییه باشند به اصول انقلاب و نظام وفادارتر خواهند شد.البته فراموش نشود که قوه قضاییه مبارزه با فساد را اول از همه باید از خود شروع کند به قول فرمایش حضرت آقا:"با دستمال کثیف نمی شود شیشه را پاک کرد!"
امیر
Iran, Islamic Republic of
پاک دست ترین دولت تاریخ
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز چرا در زمان احمدی نژاد که سنگشو به سینه میزدید از این افشا گریها نمی کردید!!؟؟ آهان به مصلحت نبود، نه؟ نکنه رحیمی بین شما ها هم چند صد میلیون پول بدون داشتن منبع مالی توزیع کرده بود؟ چی شد یهو معاون اول پاک دست ترین دولت بعد از انقلاب به ریاست معجزه هزاره سوم تبدیل شد به فردی قانون شکن و مداح و متملق و خلافکار مالی و قدرت طلب و .... جل الخالق!
حالا كه دزدي دوستتان آشكار شده است آن را به هاشمي بچسبانيد.
آقایان راستش رابگویید حکم رحیمی برای کاری که در دوران معاونت اولی انجام داده بود صادر شده است که دایم می گویید معاون اول دولتدهم؟؟ آیا وقتی او منصوب شد اصلا پرونده ای داشت؟؟ واقعا متاشفم که نام خود را مسلمان گذارده ایم و دروغ پشت دروغ تیتر می رنیم و می گوییم
خدا به داد احمدی نژاد برسد که به دروغ مدعی بود پاکترین دولتهای پس از انقلاب می باشد.من تا امروز که این حکم قطعی و در صدا و سیما قرائت شد باور نمی کردم که احمدی نژاد و یارانش دروغگو و دزد هستند لذا از امروز متنفر شدم.لذا درخواست دارم به پرونده های خودش و سایر اطرافیانش هم با دقت و سرعت رسیدگی کنند حتی اعدام.
درود برجهان که واقعیت را نوشتی.
United States
ای بیچاره ها اصولگرایان مهره هاشمی هستند. تنها مخالف هاشمی احمدی نژاد است .
انشاالله آسیاب صدور حکم برای متخلفین گردن کلفت و آقا زادگان رانت خوار به نوبت
علي
اگر از همان اول انقلاب حمايتهاي صنفي و باندي از مفسدين و آقا زاده هاي متخلف نمي شد کار به اينجاها نمي کشيد . اگر خائنين را نقره داغ مي کردند. ريشه فساد مي خشکيد ولي چه کنيم که هر جا مي خواست با فساد مبارزه شود يک سر آن به باند قدرتي وصل بود و جيغ آنان را در مي آورد .
Iran, Islamic Republic of
ميدونيم شارلاتان هستيد
نيازي نيست اينا رو بنويسيد: " بعدا و با روشن شدن نشانه های همسویی احمدی نژاد و هاشمی و صوری بودن تضاد فکری آنان"
ایرانی
معاون دزد در امد !!!! به نظرشما کدامیک ازاصولگرایان پاکدستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
مسلما هدف شما رحیمی نیست بلکه تخریب احمدی نژاد هست. اگر بناست که دزد گیرند که خودتان میدانید که کیا رو باید بگیرن. پس بهتر ساکت شین و دست بردارین.
محمد علی
همه ی این چیزا رو تازه متوجه شدین یا...
France
بعضیا ذلیلانه به غلط کردن افتادند تا حدی که به خود فراموشی چنگ میزنند
مهدی
Iran, Islamic Republic of
اینا خاطرات یک مقام فاسد دربار پلهویه ؟!!! عجیبا قریبا !
Iran, Islamic Republic of
مبارک شما باشد.
ولی حد اقلا اعلام کنید جرمی که آقای رحیمی برای آن محکوم شده اند چه زمانی و در چه دولتی انفاق افتاده...
این طور که شما اخبار می گویید همه فکر می کنند آقای رحیمی به دلیل جرائم در دولت دهم محکوم شده است.
Iran, Islamic Republic of
محمدرضارحــیمی وابسته به هرجناحی باشه خطرناکه.
این بابا برای کشور خطرناکه..!!
محمد
شما تقوا را رعایت نمی کنید .
سید
Iran, Islamic Republic of
خدایا!
هر کس با هر لباس و مقامی به این انقلاب و مردم خیانت میکند اگر قابل هدایت نیست رسوا و نابودش بگردان.
چرا این مطالب حداقل دو هفته قبل منتشر نشد ؟
آیا زمان انتشار این مطالب صحت آن را مورد خدشه قرار نمی دهد ؟
آیا رسم است که دولت قبل را باید مچاله کرد ؟
اشراف کمر به از بین بردن هراسمی از احمدی نزاد بسته اند
حتما احمدی نژاد هم استاندار هاشمی بوده و ربطی به شما نداره.
در مورد فتنه گران چه کار می کنید ؟!اقای قاضی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
احمدی نژاد خیلی دوستت دارم تو برای این مردم خیلی زحمت کشیدی
حدادجون هم ایشان را برای دیوان محاسبات انتخاب کردند
متاسفم که احمدی نژاد و هاشمی رو به تضاد ظاهری تبیین میکنید. بابا با این حرفا دل بچه حزب الهی ها رو خون نکنید. مگه خود شماها توی این تضاد به اصطلاح ظاهری طرف احمدی نژادو نگرفته بودین؟ یعنی شما اصولگراها هم فریب این تضاد ظاهری رو خورده بودین؟ یه چیزی بگید ملت باورشون بشه. این تضاد واقعی بود و هست اما با این تحلیلای خارج از بازی به تضاد اصولگراها با هاشمی باید شک کرد
یک بنده خدا
چند رحیمی دیگر وجود داذد ؟
خوب همه چیز رو میدوزین به هاشمی
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
اجرای عدالت در مورد یکی از فاسدان اقتصادی موجب نزول رحمت باران وبرف در سرزمینمان گردید امیدواریم این احکام ضد ظلم و فساد و تبعیض ادامه یابد ان شاء الله
من موندم با این همه اتهام چرا احمدی نژاد این آدمو معاون اول خودش کرد؟
راحلـه
آقایان اصول گرا دروغ هرچه بزرگتر باشد باورش راحتر است...به بافتن ادامه دهید لطفا...
Iran, Islamic Republic of
حالا دیگه شد ثناگوی هاشمی؟!!!
Germany
ای کاش یک بار اشتباهات خود را می پذیرفتید
عجیب ترین قسمت ماجرا اینه که هر بار جرمی از اطرافیانش سر میزد بجای مواخذه بهشون ترفیع درجه و جوایز مادی معنوی نقدی میداد یعنی بخاطر ارتکاب جرم تشویقشون میکرد این دیگه چجورشه؟
United States
چشمم آب نمی خوره
Iran, Islamic Republic of
مگر میزان حال فعلی افراد نبود؟!
آخیش پس این رحیمی پوست خربزه رفسنجانی بود که افتاد زیر پای احمدی نژاد وبه شدت به او آسیب زد چــــــــــــــــه می کنه این هاشمی
مینابی
اون مسوول بلندپایه از مجلس که میگن در پرونده بیمه بنز هدیه گرفت چی بود؟
سیستانی
قبل ازاجرای حکم قاضی،سرازاروپادرنیاورد!؟این ادمهارابایددوبرابرتنبیه کنند.یک باربه خاطرجرمی که مرتکب شده اندویک بارهم بدلیل سوءاستفاده ازموقعیت شغلی وضرباتی که به نظام زده اند!وقتی میبینم که جوان نسل جدیدنسبت به برخی ازمسولین انتقاددارند،دلم میخواهدادمهایی مثل رحیمی راتکه تکه کنم !به چه حقی بایدازجنایاتی که این ادمهای جانمازاب کش!درحق اسلام وانقلاب کرده اند،بایدگذشت؟
هادی
خدتون مسخره کردید ،مرد باشید پای کاری که همه شما اصولگراها انجامدادید بمونید
خیلی خنده داره ، بنده خدا رحیمی ، وای به حال روزی که رحیمی بخواهد افشاگری کند
ترسو ههههههااااااااا
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ـ که این روز‌ها اصلی‌ترین فرد پیگیری‌کننده وحدت اصولگرایان است ـ در دوستی خود با محمدرضا رحیمی، این قدر صادق است که حتی در شرایط سخت امروزی نیز از خصوصیات خوب رحیمی دفاع کند.

وی آبان ماه همین امسال و در اوج سختی‌های رحیمی در مراسم ختم مادر وی در مسجد نور تهران اظهار داشت: «من ایشان را سی سال است می‌شناسم. من ایشان را کاملا می‌شناسم. از دوره‌ای که مجلس بودیم و بعد از مجلس در دوره‌ای که مسئولیت معاون اول را داشتند. ما مدام با ایشان کار می‌کردیم در نهاد نماز جمعه. همیشه در دولت‌ها نیروهای مخلص فراوان بوده‌اند. قدر این نیرو‌ها را باید بدانیم. نیروهایی که برای خدا کار کردند و کار می‌کنند و زحمت می‌کشند‌».
نقش مافوق ایشان با حمایت هایی مانند پاک ترین دولت تاریخ و جمله معروف که کابینه خط قرمز من است برای مرعوب کردن قوای دیگر و تشویش اذهان عمومی را چه دادگاهی باید رسیدگی کند.
ع
این منبری که برای اقای رحیمی دایر کردی اولن باحکم صادرشده هم خوانی ندارد ثانین اگر صحت داشته باشد درزیر مجوعه ای ازاصول گرایان بوده که جای تعجب است که چرا انهارا مخفی میکنید کمی صداقت داشته باشید وبه درک وفهم مردم احترام بگذارید
احمدی نژاد از حمایت های بی حدش از این آقایان ضربه سختی خورد
درسال 61 زمانیکه بعنوان بسیجی به سنندج اعزام شدیم بعضی وقتها اقای رحیمی که بخشدار سننج بودند بعنوان سخنران میامدند وازنظام انقلاب وامام صحبت میکردند درحین نمایندگی استاندار کردستان شدند هنگام ورود استقبال بنظیری از وی صورت گرفت حال کسی که خربزه خورد پای لرزش باید بنشیند او انفدر شیفته هاشمی بود تا انجا که زیر پای هاشمی خود را قربانی کند حال که محکومیت یافته دستگاه قضایی برای اجرا حکم وفق قانون عمل میکند چرااو را زجر کش میکنید بس است بالاخره اوسالها برای نظام زحمت کشیده فرض کنید خودمان را جای اوبگذاریم متاسفانه در کشور ما بعضی ازرسا نه ها تا فرد محکوم را نکشند ودفنش نکنند ول بکن نیستند خواهش میکنم از این موضوع خارج شوید قوه قضاییه کارش را بلد است اگر حکمش اعدام هم بود حق اینهمه زجر کشی را نداشتیم باتشکر
میثم
یا علی -نوبت مهدی (جونیور) است .دادستانی بسم ا...
محم
لطفا هول نشوید بزودی اسامی نمایندگانی که با کمکهای مالی میایاردی اینآقای در مجلس هستند افشا خواهد شد اصولگرای شماها چه شده؟بوسیه های غیرقانونی .کارتهای هدیه مرتضوی واردات کرم حلزون وزین اسب وماشینهای ملیاردی بجای داروی برای بیماران خاص و ابتدای ورود معاون اول دولت چاکدست به زندان بعد از بابک زنجانیواعدام مه افرید اینو دیگه میخواهید کجای دلتان بگذاریدپاکدستان.
دیدی که خون ناحق پروانه شمع را انقدر امان نداد که شب راسحر کند
در اخرمطالب عرض کنم که چون قافیه تنگ امده را به خوبی تداعی کرده بودی جهان جان ارتباطت را به مریدت رحمیمی را نمی توانی پنهان کنی باش تا..نوبتت برسد
احسان
United States
آخه خدا رو خوش میاد طرف تا دیروز مورد حمایت دشمن شماره یک هاشمی بوده حالا که بعد از 6 سال "اخ " شده اونو به هاشمی نسبت بدین؟ تقوا و حیا هم خوب چیزیه!

راستی رحیمی در راه رسیدن به مقاصدش از چند نفر دیگه تملق گفته؟!
همه اونا مقصر هستن آیا؟
سوال اینجاست که چرا احمدی نژاد کابینه اش را خط قرمزش معرفی کرده بود و به این فرد مدال داد ؟
بازهم می خواهید هاشمی مظلوم را تخریب کنید /
مگر ملاک حال فعلی افراد نیست ؟؟؟
جالبه که این دسته گل دولت اصولگرایان محترم است ،،
یاد مرحوم حبیبی ، دکتر داوودی ، دکتر عارف و سایر معاونین اول روسای جمهور بخیر ؛ که صادقانه خدمت کردند /
عزیزم آنان برای جیبشان خدمت کردند نه برای من و تو کمی واقع بین باش. هر کس که راس کار می آید اول بفکر اطرافیان و دوم بفکر جیب خودش است ملت برایشان بهانه ای بیش نیست کمی واقع بین باش.
از نظر ما مردم :
آقاي احمدي نژاد عزيز و پاک ُ

عاشق خداترين ُ عاشق امام زمان ترين ُ متفکرترين باانديشه ترين خلاق ترين ُ باهوشترين ً زيرکترين ُ غير قدرت طلب ترين ُ شجاع ترين ُ مدبرترين ُ ولايت مدارترين ُ مدبرتر ين ُ عاشق نظام ترين ُ عاشق امام ترين ً عاشق مقام معظم رهبري ترين ُ قانون مدارترين ُ پاک ترين ُ خالص ترين ُ صادق ترين ُعاشق مردم ترين ُ مبارک ترين براي نظام و مردم ُ يک عالمه برنامه ها و طرح هاي نوترين و بديع ترين ُ وزين ترين ُ دقيق ترين ُ مناسبترين براي مردم و نظام ُُ عاشق اسلام ترين ُ عاشق انسان ترين ُ مسلط ترين ُ عالم ترين ُ آگاه ترين ُ خبره ترين و ... بر همه مباحث ريز و درشت داخلي و خارجي ُ يک خبره ناب ترين در سياست خارجي نظام ُ بخصوص در مصاحبه ها و گفتگوها با قدرترين خبرنگاران ُ قدرترين شبکه هاي در شت اندام امريکاي و اروپايي ُ آسيايي و .... ساده زيست ترين ً غير تشريفاتي ترين ُ مردمي ترين ُ بين مردم ترين ُ درقلب مردم ترين ُ بي حزب ترين و بي دسته ترين ُ بي وابسته ترين ُ انتقاد پذيرترين ُ دادن آزادي انتقاد ترين ُ با ادب ترين ُ با نزاکت ترين نسبت به مردم و حتي مخالفان و منتقدان خود ُ رعايت ادب ترين نسبت به دولت قبل و دولت هاي قبل ُ بي شعار دادن ترين و بشتر عمل کردن ترين ُ عامل ترين نسبت به همه وعده هايش ُ خندان ترين و هيچ وقت عبوس نبودن ترين نسبت به ملت و نظام و انسان هاي ايران و جهان ُ عبوس ترين خشن ترين محکم ترين با استقامت ترين و .... نسبت به دشمنان نظام و ملت و مقام معظم رهبري ُ گسترش دوستي ترين با نظام ها و دولت ها و ملت هاي مظلوم و مورد ستم و انقلابي در جهان ُ اهيمت ندادن ترين به کشورهاي زورگو مستکبر جنايتکار جهان ُ اسراييل ستيز ترين ُ تشخيص دوست و دشمن ترين ُ مورد بدترين ُ اهانت ها ُ تخريب ها تهمت هاي ناروا قرار گرفتن ُ از طرف اصلاح طلبان ديکتاتور ُ اصول گرايان بي عرضه ُ احزاب و دسته ها و امريکا و اروپاي جنايت کار مستکبر و اسراييل غاصب ُ و داراي يک عالمه صفات نيکوترين ُ رييس جمهور بود و انشا‌ ء الله خواهد بود.
پیاده شو باهم بریم
پیشنهادمیکنم با مهدی هاشمی و خاتمی صهیونیستی بندازینشون تو یک سلول
هر کاریش کنید یک جای کار می لنگد. دقت کنید:
رحیمی را احمدی نژاد تایید کرد.
احمدی نژاد را..؟....تایید کرد و گفت مواضع او به من خیلی نزدیک است!!!
-------------------------------------
حالا رحیمی شده دزد
احمدی نژاد شده مصلحت نظام!!!
------------------------------------
حمید
برادر من جه ربطی داره .خیلی ها رو پبامبر اکرم (ص) تائید کردن حتی لقب سیف ا... بهش دادان بعد همین شخص ،روبروی اسلام وامام علی ایستاد به قول امام بزرگوار میزان وضع فعلی افراد می باشد.
وا چرا اين حرفها رو وقتي شد معاون اول نگفتين يا وقتي نشان لياقت گرفت !!!!! عجب دنياييه عجب عجب عجب .....
Iran, Islamic Republic of
رحیمی ثنا گوی پست و مقام بود و نه هیچ چیز دیگر
ده ، نه ، هشت ، هفت ، شش، پنج ، چهار ، سه ، دو
.
.
.
يك
خدا در كمين ستمگران است ، خدايا شكرت شكرا" لله ، شكرا" لله ، شكرا" لله
خوب يك ميلياردشو بكمك صد سكه اهدايي از احمدي نژاد ميده دو ميليادرشم رئيس پرداخت ميكنه زندانشم ....
جناب سروری خانه از پای بست ویران است
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
استاد گرانقدر جناب آقای دکتر زاکانی؛

در طول تاریخ پس از انقلاب وبویژه دفاع مقدس، آنچه احساس میشود اینست که رحـــیمی یک آدم فرصت طلب و خائن است.
از شما و سایر نماینده های آزاده و سایر اشخاص دلسوز ، خواهش مینمایم جلوی این فرد بایستید.
تشکر

امیدوارم دکترزاکانی پیام کوتاه اینجانب را بخوانند.
متن عالی بود ممنون
اقای زاکانی:
این نمایش شما برای منتسب کردن رحیمی به غیر خودتان (اصول گرایان) چیزی را عوض نمی کند جز اینکه شما اخلاقیات را هم می بازید !چه عیب دارد بگویید ایشان (رحیمی)جز ما بود ولی خلاف کرد لااقل هوادارانتان اصول مردانگی را از شما میاموزند...
Iran, Islamic Republic of
"البته بعدا و با روشن شدن نشانه های همسویی احمدی نژاد و هاشمی و صوری بودن تضاد فکری آنان، این معما هم حل شد" ميشه لطفا" يك نمونه از اين نشانه هاي روشن رو ذكر كنيد ، درضمن امام خميني هم بعضي مواقع از هاشمي تعريف وتمجيد كرده ..(اي كاش شما وسايتتون كه ادعاي ديانت ومسلماني داريد فقط ذره اي به اسلام وقران معتقد بوديد اگر هم معتقد نبوديد لااقل ازاده و مرد بود)
Iran, Islamic Republic of
با این همه فساد رحیمی اقای دادستان اگر پاک دست باشد قطعا حکم را اجرا خوا هند کرد
چي شد قبلا كه معاون اول دولت محبوبتان بود
نادهعلی
Iran, Islamic Republic of
جهان جون کف کرده یار ش حوس زندان کرده
Iran, Islamic Republic of
اگر کماکان امکتن ادامه کار داشت، حتماً مجیزگوی روحانی هم میشد!!!
Iran, Islamic Republic of
اينهم باعث ننگ اسلام شده بايد اعدامش کنند .
محمد
Iran, Islamic Republic of
متاسفم براتون رحیمی شیفته قدرت بود فقط چون میدونست تمام پلهای پشت سرش را در زمان انتخابات خاتمی دراستانداری کردستان خراب کرده بود توی اون دولت رفت سراغ اصولگرایان شما صورت مسئله رو پاک نکن دوست من شما میخوهید بی بصیرتی و کلاهی رو که سرتون گذاشته رو بندازی گردن هاشمی خیلی مسخره و تحلیلهای تخماتیکی دارید.یه دفعه بگید تمادزدان قبل و بعد از انقلاب تا ظهور امام زمان وابسته به هاشمی هستند خیال همه را راحت کنید.احمدی نژاد یک حرف راست زد و اونم این بود که تمام ریس جمهورای این کشور دزد بودند و خودش هم ریس دزدان بود.من موندم بعد از مرگ هاشمی فسادهای بزرگ این مملکت رو به گردن کی میندازید
علی
Iran, Islamic Republic of
اگر خاطر دوستان سیاسی باشد زمانیکه نماینده دماوند وفیروزکوه آقای رسولی نژاد در جریان دادگاه کرباسچی با آقای هاشمی رفسنجانی درگیر شد وکار به رسانه ها کشیده شد وروزنامه سلام هم تمام قد از آقای هاشمی حمایت کرد همین آقای رحیمی در نامه ای سر گشاده چنان از هاشمی حمایت کرد که مطلع آن این جمله بود هاشمی ،هاشمی است واز آقای رسولی نژاد خواست که رسما از آقای هاشمی عذر خواهی کند و...... بد نیست جهت اطلاع دوستان نامه سرگشاده آقای رحیمی خطاب به آقای رسولی نژاد یکبار دیگر نشر داده شود تا همگان بدانند رحیمی چگونه رنگ عوض می کند راستی آقای رسولی نژاد الان کجاست ؟؟ بد نیست خبری از او هم منتشر کنید
مهدی
Iran, Islamic Republic of
باید نشست و به حال خودمون و این مملکت گریست !!!
عین سین
Iran, Islamic Republic of
آدم نون به نرخ روز خوار قابل اعتماد نیست آقایان محترم اگراین نوع افراد طرد کنند بازار این نوع نون خواری هم تعطیل می شود
حامد
Iran, Islamic Republic of
ي كاش رييس دولت قبل هم براي تخلفات گسترده مالي و سوئ استفاده از قدرت محاكمه شود تا ديگر هيچ مسئولي هوس ديكتاتوري به سرش نزند.تخلف در استخدام ها تخلف در نظام تقسيمات كشوري‌ عدم واريز پول نفت و ...مسايلي هستند كه براي قوه قضاييه جاي تامل دارند.
محمد
بالاخره ق ق انتقام خود را از احمدی نژاد گرفت تا دیگر کسی جرات نکند بر علیه خانواده برخی فیلم پخش کند
عبداله
اميدواريم قوه قضائيه بااقتدار همه مفسدين بدون استثناء واغماض مجازات وبه كيفربرساند تا مردم احساس امنيت كنندونيز رهبر عزيز هم احساس آرامش نمايد وازدغدغهايش كاسته شود باميد آن روز
همینکه جرم در سال 86 واقع شده و حکم در سال 93 صادر شده خود نشان دهنده ضعف قوه قضائیه است
شما نمی توانید با چوب زدن به جسد یک مرده دین مردم را از گردنتان کنار بگذارید روز حساب همه شما باید جوابگو باشید(اگر اعتقاد دارید) چون این همه از خلاف او را می دانستید و ساکت بودید
Iran, Islamic Republic of
آقای زاکانی!
احمدی نژاد که رفیق فابریکته چرا با معاون اولش اینجوری هستی
Russian Federation
پس تمام اين ها در زمان رياست وي بر ديوان محاسبات مجلس 290 نفر اتفاق افتاده است. در زمان رياست دكتر حداد عادل و دكتر لاريجاني!
فرقش اینه کسی به این دو نفر نمیتونه چیزی بگه مگه همه احمدی نژاد هستن که همه چیز رو بهش ربط میدن
بعد نماینده مجلس نبودن ایشان در زمان جرم ریس دیوان محاسبات را هم شما نمایندگان نتخاب نکردین همه چیز هم در زمان احمدی نزاد پاک دست شما نبوده شما هم خیلی خوبید
احمدی نژاد خیلی دوستت دارم تو برای این مردم خیلی زحمت کشیدی
Iran, Islamic Republic of
معاون اول دولت پاکدستان، رو سیاه شد....
خدا میداند که در این کشور بعضی از مسئولین وفرزندانشان چه به سراین مملکت آوردند ....
پيمان
Canada
يك سؤال دارم؟ لطفا جواب دهيد. چرا اين مطالب رو زماني كه ايشان منسوب شد منتشر نكرديد؟
سلدا
Denmark
خوبین
دفاع آقای احمدی نژاد برایم عجیب است!!
.....