کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جام ملت‌های آسیا:

صعود 9 امتیازی ایران به مرحله حذفی با گل «گوچی» +فیلم

29 دی 1393 ساعت 13:20

تیم ملی فوتبال کشورمان موفق شد تیم فوتبال امارات را شکست دهد و با 9 امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار بگیرد ... رضا قوچان نژاد در دقیقه 90 موفق شد گل پیروزی بخش تیم ملی را به ثمر برساند ...


گروه ورزش جهان نیوز: تیم ملی فوتبال کشورمان در سومین دیدار خود در مرحله گروهی شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا، از ساعت ۱۲:۳۰ امروز (دوشنبه - به وقت تهران) در ورزشگاه بریزبین به مصاف امارات رفت.

کارلوس کی‌روش برای این دیدار در ترکیب تیم ملی دست به چند تغییر زد. علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، خسرو حیدری، مهرداد پولادی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، وحید امیری، سروش رفیعی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون ۱۱ نفر اصلی بودند که پا به میدان گذاشتند.

نیمه اول

دقیقه ۵: خمیس اسماعیل پس از اینکه توپ را پشت محوطه جریمه از هم تیمی‌هایش دریافت کرد، تصمیم گرفت به سمت دروازه ایران شوت بزند که ضربه او از کنار دروازه علیرضا حقیقی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۳: پاس خوب و تند و تیز وحید امیری برای سردار آزمون موقعیت خطرناکی برای ایران ایجاد کرد اما دروازه‌بان امارات با خروج از دروازه مانع از گلزنی مهاجم جوان تیم ملی شد.

دقیقه ۱۶: یک بار دیگر حرکت وحید امیری از سمت چپ موقعیت مناسبی برای ایران ایجاد کرد. پاس رو به بیرون امیری برای آزمون و ضربه این بازیکن با دفع بازیکنان امارات همراه بود تا تیم ملی صاحب یک ضربه کرنر شود. ارسال کرنر توسط تیموریان هم خطرناک بود اما بازیکنان تیم ملی نتوانستند استفاده‌ای از این موقعیت بکنند.

دقیقه ۱۷: حملات شاگردان کارلوس کی‌روش باز هم از سمت چپ طراحی شد. این بار ارسال روی دروازه از روی سر آزمون عبور کرد و در ادامه ضربه سر علیرضا جهانبخش هم توسط دروازه‌بان اماراتی مهار شد.

دقیقه ۲۹: فشار اماراتی‌ها روی دروازه ایران بیشتر شده بود. قرمزپوشان میدان در این دقایق صاحب چند موقعیت از روی ضربات کرنر شدند که با تیزهوشی بازیکنان ایران خطر دفع شد.

دقیقه ۳۵: خطایی که در سمت راست محوطه جریمه ایران برای امارات به وجود آمده بود با ارسالی خطرناک درون محوطه جریمه همراه بود. اماراتی‌ها نتوانستند از این ارسال استفاده کنند اما در ادامه توانستند پشت محوطه جریمه و در موقعیتی مناسب صاحب ضربه ایستگاهی شوند که این موقعیت هم راه به جایی نبرد.

دقیقه ۴۰: بازی تیمی اماراتی‌ها پشت محوطه جریمه ایران و توپی که درون محوطه به علی مبخوت رسید با شوت این بازیکن همراه بود اما ضربه او با بی دقتی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۴: کرنر برای تیم ایران فشار را در دقایق پایانی روی دروازه امارات برد اما ضربه سر سردار آزمون توسط مدافع امارات دوباره به کرنر فرستاده شد. البته بازیکنان ایران معتقد بودند که مدافع امارات توپ را با دست راهی کرنر کرده است و از داور بازی خواستند اعلام پنالتی کند که داور ژاپنی چنین اعتقادی نداشت.

نیمه دوم

دقیقه ۴۶: بازیکنان تیم ایران در موقعیتی که از روی ضربه کرنر به دست آمده بود می‌توانستند دروازه امارات را باز کنند اما ضربه سر جلال حسینی مانع از رسیدن توپ به امیری شد و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۵۷: یک بار دیگر تیم ایران صاحب موقعیت کرنر شد اما بازیکنان تیم ملی از این موقعیت هم استفاده‌ای نکردند. در این دقایق هم کی‌روش وریا غفوری را به جای علیرضا جهانبخش به میدان فرستاد تا اولین تعویضش را انجام داده باشد.

دقیقه ۶۳: دومین تعویض کی‌روش هم در سمت راست بود و این مربی پرتغالی با خارج کردن خسرو حیدری به اشکان دژاگه میدان داد. این بازیکن در اولین حرکت هم سانتری روی دروازه قطر ارسال کرد که توسط بازیکنان امارات به کرنر رفت.

دقیقه ۷۲: کارلوس کی‌روش دست به آخرین تغییر هم زد و رضا قوچان‌نژاد جایگزین سردار آزمون شد. به محض ورود این بازیکن به زمین، تیم ایران از سمت چپ صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ارسال اشکان دژاگه توسط بازیکنان امارات دور شد.

دقیقه ۷۸: پاس در عمقی که به علی مبخوت رسید این بازیکن را در موقعیت بسیار مناسبی قرار داد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۱: شوت محکمی که آندرانیک تیموریان به سمت دروازه امارات زد به مدافعان این تیم برخورد کرد. در ادامه تیم ایران صاحب یک ضربه کرنر شد که با ارسال اشکان دژاگه و ضربه سر مرتضی پورعلی‌گنجی دروازه امارات تا آستانه باز شدن پیش رفت اما دروازه‌بان این تیم توپ را از زیر تیر بیرون کشید و دوباره به کرنر فرستاد.

دقیقه ۹۰: فشار بازیکنان ایران روی دروازه امارات و رسیدن به یک ضربه کرنر ایران را صاحب گل پیروزی کرد. رضا قوچان‌نژاد با فرار از آفساید و با یک ضربه سر دروازه امارات را فرو ریخت.

فیلم

با این پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان ۹ امتیازی شد و به عنوان صدرنشین گروه C به مرحله بعدی رفت. بعد از ایران هم امارات ۶ امتیازی به عنوان تیم دوم به مرحله یک چهارم نهایی رسید. شاگردان کی‌روش در مرحله بعدی باید با تیم دوم گروه D بازی کنند.

منبع: تسنیم


کد مطلب: 402602

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/analysis/402602/صعود-9-امتیازی-ایران-مرحله-حذفی-گل-گوچی-فیلم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com