جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - 31 Mar 2023
 
۲
۱

نگرانی طراح تحریم‌ ضدایرانی از شکست 'میانه‌روها' در ایران

يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۱
کد مطلب: 392604
وضع‌کنندگان تحریم‌های ضدایرانی از توافق در مذاکرات حمایت می‌کنند چرا که حاوی امتیازات بزرگ برای آمریکا و اسرائیل است.
نگرانی طراح تحریم‌ ضدایرانی از شکست
به گزارش جهان، وب‌سایت آمریکایی لوبلاگ با انتشار تحلیلی از اظهارات دو دیپلمات ارشد واشنگتن خبر داده است. لوبلاگ می‌نویسد: دو تن از سفرای برجسته سابق آمریکا در نشستی به میزبانی اندیشکده «شورای آتلانتیک» اعلام کردند که توافق بین قدرت‌های بزرگ و ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور حاوی امتیازاتی بزرگ برای غرب است.

«استوارت آیزنشتات» که در دوره ریاست‌جمهوری «جیمی کارتر» و «بیل کلینتون» نقش کلیدی در اعمال تحریم‌ها علیه ایران داشت، گفت: معتقدم توافق با ایران مهم است و رسیدن به توافق در راستای آنچه ما شاهد تکوین آن هستیم، امتیازاتی بزرگ برای آمریکا، غرب و اسرائیل دارد.

آیزنشتات همچنین بر پیامدهای شکست امضای توافقنامه با ایران تاکید کرد و گفت، در صورت نرسیدن، به توافق، همیشه باید پرسید، راه جایگزین چیست؟ نرسیدن به توافق با ایران یعنی استفاده بدون محدودیت ایران از سانتریفیوژها، ادامه فعالیت تاسیسات پلوتونیم در اراک، حذف بازرسی‌های سرزده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از بین نرفتن اورانیوم ۲۰ درصد غنی‌‌شده ایران، حذف احتمال از بین رفتن تسلیحاتی شدن و ریشه‌کن شدن و شکست میانه‌روها در ایران است. پیامدهای این امر فوق‌العاده و کلان است.

لوبلاگ افزود: «توماس پیکرینگ» که زمانی فرستاده ارشد واشنگتن در مناطقی حساس مانند مسکو، سان‌سالوادور، لاگوس، تل‌آویو و سازمان ملل بود، ضمن تاکید بر حل مسئله ایران از طریق مذاکره و پرهیز از گزینه نظامی، گفت، کسی تصور نمی‌کند که استفاده از زور، یک راه‌حل تضمین شده و منتهی به نتیجه است. اما توافق به برنامه‌های اوباما کمک می‌کند.

پیکرینگ خاطرنشان کرد، مسئله لغو تحریم‌ها همچنان مسئله اصلی و مهم مذاکرات است. ایران خواستار لغو فوری تحریم‌ها پس از امضای توافقنامه است اما غرب بر حفظ برخی تحریم‌ها تاکید می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ممد
United Kingdom
اتفاقا لغو مرحله به مرحله تحریم ها که پیشنهاد امریکا است جهت بهره کشی سیاسی و فرهنگی همین به اصطلاح میانه رو ها ی ایران اسلامی و در واقع همان دست آهنین و دستکش مخملی برای براندازی گام به گام می باشد