سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ - 5 Jul 2022
 
۲
۱۳

وزارت علوم:‌ دانشگاه آزاد ساز خودش را می‌زند/ نامه به‌ احمدی‌نژاد

سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 380509
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم گفت: وزارت علوم سقف افزایش شهریه‌های دانشگاه‌های غیرانتفاعی را ۲۵ درصد در نظر گرفت که این مسئله شهریه ثابت سال‌های گذشته را دربر نمی‌گیرند.
وزارت علوم:‌ دانشگاه آزاد ساز خودش را می‌زند/ نامه به‌ احمدی‌نژاد
به گزارش جهان،‌ ابری‌نیا مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، در خصوص اعتراضات صورت گرفته به افزایش شهریه دانشگاه آزاد از سوی دانشجویان، گفت: وزارت علوم سقف افزایش شهریه‌های دانشگاه‌های غیرانتفاعی را ۲۵ درصد در نظر گرفت که این مسئله شهریه ثابت سال‌های گذشته را دربر نمی‌گیرد، یعنی دانشجوی ورودی سال‌های گذشته نباید در شهریه ثابت با افزایش شهریه‌ای مواجه شده باشند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد ساز خود را می‌زند، یادآور شد: وزارت علوم سعی کرده دانشگاه آزاد را ضابطه‌مند و قانونمند کند، اما چون سابقه این دانشگاه به این شکل بوده که با ضوابط وزارت علوم هماهنگی و سازگاری نداشته به نظر طول می‌کشد تا خود را با این ضوابط هماهنگ کند.

ابری‌نیا با اشاره به جلسات مشترک وزارت علوم با مسئولان دانشگاه آزاد در زمینه‌های مختلف، گفت: در جلسات مشترک این مسائل به آنها تذکر داده می‌شود، اما به دلیل سابقه‌ای که دانشگاه آزاد در زمینه عدم قانون‌مندی دارد و خود را مستقل می‌داند تا بیاید خود را در روال ضابطه‌مندی قرار دهد، طول می‌کشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکل افزایش شهریه‌های ثابت در دانشگاه‌های غیرانتفاعی دیگر نیز وجود داشته است؟ گفت: خیر، در دانشگاه‌های غیرانتفاعی این مسائل رخ نداده و تنها شهریه متغیر دانشجویان ورودی‌های قدیم و شهریه ثابت و متغیر ورودی‌های جدید افزایش یافته است.

نامه وزارت علوم به احمدی‌نژاد ابلاغ شد:دانشگاه ایرانیان مجوز ندارد

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین درباره دانشگاه بین‌المللی ایرانیان، گفت: وزارت علوم طی نامه‌ای به آقای دکتر احمدی‌نژاد اعلام کرده که فعالیت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه نمی‌تواند ادامه داشته باشد و از آنجایی که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه گذشته خود را بلااثر کرده، هیچ مصوبه‌ای در شورای گسترش وزارت علوم به عنوان مجوز فعالیت این دانشگاه وجود ندارد.

وی افزود: در این نامه تاکید شده که هرگونه فعالیت آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی این دانشگاه عواقب حقوقی را برای مسئولان آن در پی خواهد داشت.

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم درباره درخواست مجدد مجوز برای این دانشگاه، گفت: این دانشگاه هم مانند سایر دانشگاه‌های غیرانتفاعی می‌تواند درخواست مجوز داشته باشد، اما وجود دانشگاه غیرانتفاعی در شهر تهران اشباع شده و این مجوز می‌تواند برای خارج از تهران مورد بررسی قرار گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مخلص نظام اسلامي ايران
Iran, Islamic Republic of
اين جز سنگ اندازي براي ادامه فعاليت دانشگا ايرانيان چه معناي ديگر دارد
شما دربين اينهم دانشگاه همسو طاقت فعاليت يك دانشگاه غير همسو را نداريد وآنگاه سخن از دمكراسي
این گوی و میدان: چرا دولت راستگویان و درستکاران وارد عمل نمی شود؟
هیچ جای دنیا تا حالا شهریه ثابت گران نشده بود چون شهریه ثابت،ثابت است،اما دانشگاه آزادی ها در این زمینه بدعت گذار شد.
میثم
میرزاده هم با وعده کاهش شهریه دانشگاه آزاد و کسب منابع درآمدی به غیر از شهریه موفق به تصدی ریاست دانشگاه ازاد شد میرزاده هم در فهرست زمره راستگویان قرار دارد.
تارینه
Germany
وقتی میبینم بعضی از هم کلاسی هام با چه مشقتی این شهریه ها رو پرداخت میکنن ویااز تحصیل صرف نظر میکنن واقعا قلبم به درد میاد. رؤسای دانشگاه ازاد ازجمله اقای هاشمی باید درمحضرخدا پاسخگوی این همه بی عدالتی باشند.
هزينه خودروسازها ودانشگاه خيلي ازادبا هم گره خورده است .خوب زندگي خرج داره .اين بندگان خدااگربخواهند بروند اروپا براي ادامه تحصيل واستراحت ويا بخواهند خودروهاي چند صد ميليوني براي فرزندانشان بخرند تادرزمستان خودروهايشان راازبالاي خيابان منتهي به ارتفاعات تله كابين سر بدهند وخودروهايشان به هم بخورد ودريك لحظه داغون شود واقازاده ها بخندند وكيف كنند خرج داره .واگر فرزندان دلبندشان هوس ازدواج كردند خوب بابا جون انها كمتر ازسيصد ميليون نمي تواند هزينه كند زيرا كسر شان انهاست پس چي خرج دارد. يادزماني ميافتم كه درتاريخ ميخوانديم فرزندان كارگران وكشاورزان حق تحصيل ندارندوحتي بعضي ازبزرگان هم اگرپادرمياني ميكردند تحصيل براي مستضعفين بانام جديدقشر اسيب پذير ممنوع بود.اياپابرهنه ها پابرهنه تر نشده اند.
سجاد
ما نه تنها راضی نیستیم که دانشگاه آزادی ها با پول شهریه پرداختی ما به مسافرت خارجی بروند بلکه اگر با پول شهریه ما به سفر داخلی هم بروند به خدا واگذارشان می کنیم.،چون واقعا به جز خدا دیگر امیدی نداریم.
ما نه تنها راضی نیستیم که دانشگاه آزادی ها با پول شهریه پرداختی ما به مسافرت خارجی بروند بلکه اگر با پول شهریه ما به سفر داخلی هم بروند به خدا واگذارشان می کنیم.،چون واقعا به جز خدا دیگر امیدی نداریم.
بی نام
در مورد افزایش غیرقانونی ظرفیت پذیرش و افزایش شهریه دانشگاهها آزاد با توجه به اعتراضات گسترده صورت گرفته بحث مدعی العموم مطرح شده و دست اندرکاران مربوط به این اعمال باید مورد پیگرد قضایی قرار گیرند.
رضا
Iran, Islamic Republic of
وای به آن روز که دکتر احمدی نژاد به سخن آید! دولت یازدهم هزینه این کار را خواهد داد!
سلام حقوق حق التدریس من 3 ساله ثابته و تغییر نکرده . امکانات هم تغییری نکرده کلاس ها هم از 14 مهر عموما در شهرستانها شروع میشن و تا دو هفته قبا از 16 دی یعنی اول زمستان طول می کشن نزدیک 13 هفته آموزشی. زمین های دانشگاه آزاد هم دولتیه .
آقا در تأیید افزایش بی ضابطه ظرفیت مقطع دکتری، در رشته تاریخ تمدن و فرهنگ اسلام ابتدا در زمان ثبتنام فقط دو جا، در واحد علوم و تحقیقات و مشهد، اعلام ظرفیت شده بود. اما اکنون برای دور دوم و اضافه بر ظرفیت قبلی، حد اقل چهار جای دیگر را هم معرفی کرده اند!!! اگر این جاها ظرفیت داشته چرا همان زمان ثبت نام اعلام نکردند؟ و اگر ظرفیت سازی شده، با کدام امکانات بوده؟
م.ز
من نمی دانم این چه وضعی است که وقتی دوستان اقای هاشمی روی کار اند هر کار که دلشان بخواهد میکنند وکسی جرات ندارد به انها اعتراض کند شما را به خدا ببینید دارند چه بر سر دانشگاه ازاد می اورند تا چند سال دیگه کسی برای فوق لیسانس ودکتری حتی با التماس هم دانشگاه ازاد نمیرود چرا هرجا این خانواده میروند بوی گند پول می اید ان هم میلیارد میلیارد حالا نوبت دانشگاه شده است.
کارمند منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی
France
از مسئولین محترم دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهیم به سوالات زیر پاسخ دهید:

1-آیا خبر دارید در منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی (استان آذربایجان شرقی) کیفیت و سطح علمی در واحدها و مراکز ایلخچی-هادیشهر-ممقان-جلفا-ورزقان-خاروانا-صوفیان-تسوج-هریس و ... چگونه است؟ در این دانشگاهها چند ساعت دروس نظری بویژه عملی در طول ترم تدریس می‌شود و یا چقدر به کارمندان و اساتید می‌پردازید که هزینه دانشگاهها بالا رفته و شما مجبور شدید شهریه‌ها را افزایش دهید؟

1-آیا خبر دارید ریاست همه واحدهای جامع و بسیار بزرگ در منطقه 13دانشگاه آزاد اسلامی (استان آذربایجان شرقی) همانند تبریز-مرند-اهر-شبستر و ... فارغ التحصیل رشته دامپزشکی‌اند؟مگر دامپزشکان در طول تحصیل دروس مدیریت دانشگاه گذرانده‌اند؟