پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - 26 May 2022
 
۱
۶
آیت‌الله موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران:

اگر هیأت مذاکره‌کننده خطوط قرمز را رعایت کند، قطعا تأیید رهبر و تمام مردم را خواهد داشت

جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب: 379849
خطیب موقت نماز جمعه تهران بر رعایت خطوط قرمز توسط تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تأکید کرد.
اگر هیأت مذاکره‌کننده خطوط قرمز را رعایت کند، قطعا تأیید رهبر و تمام مردم را خواهد داشت
به گزارش جهان به نقل از فارس، آیت‌الله موحدی کرمانی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه دوم با اشاره به هلاکت سرکردگان گروه احرارالشام در سوریه گفت: طوری که نقل شده است تمام سرکردگان این گروهک تروریستی به هلاکت رسیده‌اند و هزار تروریست خود را تسلیم ارتش سوریه کرده‌اند و خود نیز به جان یکدیگر افتاده‌اند.

وی افزود: به هیأت مذاکره‌کننده ایران و ۱+۵ می‌گویم که می‌دانید آمریکا دشمن است و این را باور کنید از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست، قرآن در مورد شیطان همین را می‌گوید. خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: در این رابطه سنت امام رضا(ع) در مورد مأمون را می‌توانیم مثال بزنیم و هیأت مذاکره‌کننده این سنت را سرلوحه کار خود قرار ‌دهد. مأمون که دشمن سرسخت اهل بیت است ناگهان چهره باز نشان می‌دهد و احترام می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: تمام اینها بازی است و مهم این است که امام از همان روزی که به حرکت مرو دعوت شد از همان روز برنامه تهاجمی خود را شروع کرد یعنی امام رضا نگذاشت فضا را از دروغ پر کنند و امام در مقام رفع برآید.

وی افزود: از همان روز اول که دعوت شکل گرفت امام رضا به اشکال مختلف اعلام کردند او دروغ می‌گوید و او در مقام احترام و واگذاری خلافت به من نیست و می‌خواهد من را بکشد. این مطلب را در مدینه بیان فرمودند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: امام علی(ع) می‌فرمایند در خانه‌های خود ننشینید تا دشمن به شما حمله کند بلکه به دشمن مجال ندهید البته هیأت مذاکره‌کننده در مذاکرات باید بدانید رسولان انقلاب اسلامی هستید و باید زیبایی‌های انقلاب را در آن فضا مطرح کنید.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: در کنار این مذاکرات به مسائل این‌چنینی بپردازید. مرزها و خطوط قرمز را مراعات کنید، قطعا تأیید رهبر و تمام مردم را خواهید داشت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: ایشان به این نکته اشاره کردند که نظام سلطه رو به افول است و از آن طرف فرمودند نظام الهی اسلامی رو به طلوع است و آنها در سراشیبی سقوط هستند الحمدلله نظام اسلامی چهره نشان می‌دهد.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: قرآن در همین رابطه می‌فرماید انسان‌های صالح و بندگان خوب خدا غالبند و خدا آنها را یاری می‌کند و در جای دیگر خدا حق و باطل را به آب و کف آب تشبیه می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: در آیه دیگر خداوند می‌فرماید گمان نکنید ما به باطل مجال می‌دهیم بلکه باطل را با تیر حق هدف قرار می‌دهیم و مؤمنین ماندنی هستند. مقام معظم رهبری فرمودند نظام غرب رو به افول است، قرآن می‌فرماید خودشان عامل سقوط خودشان می‌شوند.

وی افزود: پایه نظام آنها بر دروغ و تبلیغات دروغین است، مردم را گول می‌زنند مگر دروغ می‌تواند بماند و شواهدی فراوان در تاریخ در این باره وجود دارد. آنها شعارهای زیبایی مانند دفاع از حقوق بشر مطرح کردند اما خودشان به دست خودشان رسوا شدند و آنچه انجام دادند با کارهای خودشان باطل شد و رسوا شدند. باید بدانیم دروغ باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه غرب، خود حس می‌کند در حال نابودی است، گفت: زن دارای کرامت است و مقامش بالاتر از آن است که کالایی برای بهره‌گیری یک مشت انسان آلوده باشد.

وی افزود: غرب منکر یک موضوع عادی شده است و همجنس‌گرایی چیز عجیبی است و اینها همه نشانه‌هایی است از سقوط غرب.

خطیب جمعه تهران گفت: غربی‌ها پایه حکومت‌شان بر ظلم قرار دارد و ظلم نیز نمی ماند، اما تا زمانی که روحیه انظلام در مردم باشد، ظلم و ظالم نیز می مانند، ولی به محض اینکه روحیه استقامت و مقابله به وجود آمد ظلم نیز نابود می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با یادآوری استفاده دولت آمریکا از بمب اتم که منجر به کشته شدن ۲۰۰ هزار نفر در ژاپن شد، اظهار کرد: آمریکا زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب را به راه می‌اندازد و کارش حمایت از کودتاها ضد دولت‌های مستقل است.

وی ادامه داد: آمریکا پس از جنگ دوم جهانی به ۵۰ کودتا اقدام کرده و با نیروهای ضدمردمی همکاری کرده است، آیا این است معنای دموکراسی و حقوق بشر؟

خطیب جمعه تهران از توسل آمریکا به زور و تحریم، راه‌ انداختن حملات تروریستی و لشکرکشی‌های نظامی به عنوان دلایل دیگر افول آمریکا یاد کرد و گفت: هر چند آمریکا ادعا می‌کند که با القاعده و داعش هیچ ارتباطی ندارد، اما تردیدی نیست که اینها حمایت‌کننده این گروهک‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه در شرایطی که آمریکا آخرین نفس‌های خود را می‌کشد، از ایران، عدالت و تقوا تولید می‌شود، تصریح کرد: ‌از این رو ایران انقلابی برای همه انسان‌های آزاده جاذبه دارد.

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: مقاومت هشت ساله مردم ایران در دفاع مقدس، غرب و آمریکا را به زانو درآورد و جنگ اخیر پنجاه روزه در غزه و حمایت آمریکا از جنایاتی که زبان از بیانش شرم دارد نشانه‌ای برای فروپاشی نظام پوشالی غرب است.

در ابتدای خطبه دوم آیت‌الله موحدی کرمانی شهادت شهید محراب آیت‌الله مدنی و همچنین فرارسیدن ۱۷ شهریور سالروز به شهادت رسیدن عده زیادی از مردم تهران به دست رژیم ستمشاهی را تسلیت گفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
حرکتی در کشور دارد مدیریت میشود و رفان به سوی ایجاد یا راه اندازی ....
مرتضي وفادوست
با تشكر مفيد واقع شد
United States
این امیدی است که ما هم داریم انشاالله که رعایت بشه
البته و صد البته که امثال شما دخالت نکنند مسیر مملکت الان خیلی بهتر بود
Iran, Islamic Republic of
یگانه خط قرمزملت ایران درمذاکرت هسته ای ، حفظمنافع ملی و برچیده شدن تمام تحریمهای ظالمانه است .
Iran, Islamic Republic of
خط قرمزمردم ایران باید منافع ملی و رفع کامل تحریمهاورونق زندگی معیشتی مردم باشد و دولت روحانی خالصانه به دنبال رسیدن به این اهداف مهم و حیاتی است .