شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 21 May 2022
 
۰

دستورالعمل جدید رحمانی برای استانداران

يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب: 368981
وزیر کشور در دستورالعملی به استانداران سراسر کشور، خواستار حفظ و پاسداشت پهنه سرزمینی از دست اندازی و جلوگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی شد.
به گزارش جهان به نقل از فارس، وزیر کشور در دستورالعملی به استانداران سراسر کشور، خواستار حفظ و پاسداشت پهنه سرزمینی از دست اندازی و جلوگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در دستورالعملی به استانداران سراسر کشور، خواستار حفظ و پاسداشت پهنه سرزمینی از دست‌اندازی و جلوگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی شد.

متن کامل دستورالعمل رحمانی‌فضلی وزیر کشور خطاب به استانداران سراسر کشور بدین شرح است:

بسمه‌تعالی

استانداران محترم سراسر کشور

سلام علیکم

نظر به حفظ و پاسداشت پهنه سرزمینی از دست اندازی و جلوگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی، لازم است دقت نظر مضاعف، با اعمال مدیریت صحیح در نظارت و کنترل ساخت و سازها در محدوده، حریم (بالاخص حاشیه شهرها) و خارج از حریم شهرها، بکار گرفته شود.

در این راستا انجام تکالیف مصوبات شورایعالی امنیت ملی و شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها، قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکتهای تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، آیین نامه استفاده از اراضی، احداث بنا و تاسیسات در خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها (مصوبه ۱۰/۱۲/۹۱ هیات وزیران) و سایر قوانین، مصوبات و بخشنامه های ملاک عمل، ضروری است.

با عنایت به گزارشات واصله مبنی بر وجود تخلفاتی در این حوزه بدینوسیله تاکید می‌شود لزوم رعایت موازین و فرآیند قانونی و اجرای دقیق مصوبات و ضوابط طرح‌های توسعه و عمران شهری، ناحیه‌ای و منطقه‌ای، طرح‌های هادی روستایی و جلوگیری از تصرف اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز و برخورد قاطع با ظواهر و عوامل آن می باید در اولویت اقدامات آن استان بوده و مراتب این امر به نحو مقتضی به فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی استان به منظور تشدید وظایف نظارتی ابلاغ شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *