شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ - 13 Jul 2024
 
۱۷
۳۸

بدل سازی داعش با سفیانی و غفلت از دشمن اصلی

يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب: 365165
تحولات اخیر عراق زمینه ای را برای تطبیق حوادث آن با علایم آخرالزمان مهیا کرده است که باید در این موضوع هوشیاری خود را حفظ کنیم و از دشمن اصلی غافل نشویم.
بدل سازی داعش با سفیانی و غفلت از دشمن اصلی
به گزارش جهان، چند روزی است که گروهک تروریستی داعش با حمله به مناطق مختلف عراق و قتل و غارت و ایجاد ناامنی به دنبال سقوط حکومت شیعه در این کشور است. سرویس های اطلاعاتی غرب نیز با حمایت از این گروهک و تشویق عربستان و قطر به حمایت مالی بر آتش فتنه و تفرقه و ناامنی در منطقه می دمند. حملات وحشیانه این گروهک تروریستی به شهرهای زیارتی از جمله سامرا و کربلا و تهدید به تخریب حرم اهل بیت(ع) فتنه ای است که از سوی سرویس های جاسوسی و با هدف درگیری فرقه ای در منطقه طرح ریزی شده و از سوی عمله های بی عقل و افراطی در حال پیگیری است.

دشمن که پس از انتخاب بشار اسد در پست ریاست جمهوری سوریه از سوی مردم این کشور به شدت خشمگین شده بود ناامنی در عراق و ایجاد درگیری زمینه ای برای پیشبرد اهداف شومش انتخاب کرد.

در میان تحلیل های متفاوتی که از حضور تروریست های تکفیری در عراق و سوریه و ایجاد آشوب و ناامنی در کشورهای مسلمان خاورمیانه در رسانه ها اشاره به احادیث آخرالزمان و علایم ظهور امام عصر(عج) نیز دیده می شود.

اشاره مستقیم به علایمی چون خروج سفیانی, آشوب در منطقه شامات و عراق, قتل نفس زکیه و امثالهم و تطبیق با تحولات اخیر عراق، اکنون به صورت غیرطبیعی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها در حال انتشار است.

روز گذشته نیز بیانیه ای از سوی گروهک تروریستی داعش در شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه ما می دانیم که جبهه مقابل ما یعنی شیعیان این اوضاع را در روایات و احادیث خود دارند و فکر می کنند که ما “سپاه سفیانی” هستیم. ما به همه مسلمانان اعلام می کنیم که راه و روش ما، راه و روش “بنی امیه” است.

داعش در ادامه بیانیه جدید خود اظهار داشت: شیعیان برآن قائلند که یک فردی از بنی هاشم در جنوب عراق کشته می شود، و آن فرد “نفس زکیه” است. آن فرد “علی سیستانی” است و همه بدانند ما او را خواهیم کشت و بدن او را به خاک خواهیم کشاند!


جدای از موثق بودن خبر و این ادعا اشاره به چند نکته مهم در این راستا ضروری به نظر می رسد:

اول اینکه تطبیق علایم حتمی و غیرحتمی ظهور با تحولات اخیر امری کاملا اشتباه است که از سوی علما نیز تقبیح شده است. زیرا بر اساس روایات متعدد امکان جایجایی این علایم وجود دارد و کسی نمی داند و نمی تواند مدعی شود که دقیقا کدام از نشانه های ظهور در حال حاضر محقق شده و کدامیک نیز محقق خواهد شد.

تلاش منتظران با مبارزه با ظلم و مقاومت در مقابل مشکلات و دعا برای فرج حضرت ولی عصر(عج) مهمترین عامل تعجیل در ظهور است. تببین قواعد ظهور و وظایف منتظران به جای ترویج علایم ظهور درشرایط کنونی بر عهده علما و نخبگان و اصحاب رسانه است که این ترفند را خنثی نمایند.

رهبر معظم انقلاب در سخنان سال جاری خود در حرم امام فرمودند: "امروز یک عده‌اى در بخشهاى مختلف دنیاى اسلام به‌نام گروه‌هاى تکفیرى و وهابى و سَلَفى، علیه ایران، علیه شیعه، علیه تشیع، دارند تلاش میکنند، کارهاى بدى میکنند، کارهاى زشتى میکنند؛ اما اینها دشمنهاى اصلى نیستند؛ این را همه بدانند. دشمنى میکنند، حماقت میکنند اما دشمن اصلى، آن کسى است که اینها را تحریک میکند، آن کسى است که پول در اختیارشان میگذارد، آن کسى است که وقتى انگیزه‌ى آنها اندکى ضعیف شد، با وسایل گوناگون آنها را انگیزه‌دار میکند؛ دشمن اصلى، آن کسى است که تخم شکاف و اختلاف را بین آن گروه نادان و جاهل، و ملت مظلوم ایران مى‌افشاند؛ اینها آن دست پنهانِ سرویس‌هاى امنیتى و اطلاعاتى است."

سرویس های اطلاعاتی غربی و آمریکایی سالهاست که به صورت بسیار گسترده درباره مساله ظهور و بررسی روایات شیعه و آیات قرآن که به این موضوع اشاره دارند تحقیق می کنند. همانطور که رهبری فرمودند نباید فراموش کنیم که دشمنان اصلی ما این وحشی های بی عقل نیستند بلکه عناصر پشت پرده غربی و آمریکایی هستند که اینها را حرکت می دهند.

در صورت صحت خبر، تردیدی نیست که اشاره مستقیم داعش به ماجرای سفیانی و روایات شیعه درباره ظهور می تواند فریبی برای انحراف افکار عمومی خصوصا شیعیان باشد. بعید نیست جریان های پشت پرده تلاش کنند بدلی برای روایات شیعیان درباره آخرالزمان ایجاد نمایند و به واسطه آن اهداف خود را یعنی ناامیدی مردم به ظهور را پیش ببرند. شبیه سازی حوادث آخرالزمان برای لابی های قدرت و ثروت و در ادامه پشتیبانی رسانه ای از آن برای آنها امری بسیار ساده است که با به کار گیری بی عقلانی چون داعش و خرج کردن دلارهای آل سعود امکان پذیر است.

بدیهی است پس از وقوع این اتفاقات و تطبیق حوادث اخیر به علایم حتمی آخرالزمان، اگر ظهور اتفاق نیوفتد مدعی می شوند که روایات شیعه درباره علایم ظهور دروغ است و اصلا امام زمانی وجود ندارد. این امر هم شیعیان را نسبت به روایات ظهور بدبین کرده و هم نسبت به انتظار فرج سست اعتقاد می کند. لذا همه این حرکت ها و ادعاها می تواند نقشه ای برای انحراف و سست کردن عقاید شیعه نسبت به ظهور امام زمان باشد که نتیجه آن سرکوب مقاومت در مقابل استکبار و مبارزه برای رسیدن به عدالت جهانی و ازبین بردن روحیه شهادت طلبی و آرمان خواهی است.

نکته دیگر اینکه باید توجه داشت که تکفیرها دشمن اصلی ما نیستند. رهبر معظم انقلاب در تبیین دشمن اصلی اسلام و پشت پرده اختلاف افکنی در منطقه در دیدار سفرای کشورهای اسلامی در سال جاری فرمودند: "رژیم صهیونیستىِ غاصب - که امروز بزرگ‌ترین بلیه‌ى دنیاى اسلام وجود این رژیم است - باید بتواند با آسودگى زندگى کند، بر مشکلات خودش فائق بیاید، بر عوامل نابودکننده‌اى که بحمدالله در ارکان آن رژیم غاصب وجود دارد فائق بیاید؛ این نمیشود مگر اینکه سر مسلمانها را بند کنند، بین آنها اختلاف بیندازند، مسائل کوچک را براى آنها بزرگ کنند."

مهمترین نتیجه ای که از این سخنان میتوان دریافت این است که اتفاقات اخیر در سوریه و چند روز گذشته عراق همه ما را از دشمن اصلی یعنی اسرائیل غاصب غافل کرده و این طرح ریزی دقیق دشمن است که با مشغول کردن مسلمانان به خود، رژیم صهیونیستی در منطقه مستقر و دارای ثبات سیاسی و امنیتی شود. غفلت رسانه های خودی از این نکته موجب شده که چند وقتی اسرائیل و جنایت هایش در فلسطین اشغالی از یادها رفته و حتی نمایش جنایت های تکفیری مسلمان موجب شده که جنایات صهیونیست ها در ذهن مردم سبک شمرده شود. اینجاست که می توانیم دلیل مسلح شدن تکفیری ها را با سلاح رژیم صهیونیستی را در این راستا تحلیل کنیم.

مسلما برنده درگیری تکفیری ها در عراق و سوریه به نفع امنیت و ثبات رژیم صهیونیستی خواهد بود که هدف آمریکا و غرب هم تامین همین امر است.

لذاست که ضرورت رصد تحرکات و نقشه های دشمن و افشای خط رسانه ای غرب، مقابله با ترویج هیجان های کاذب و خارج از قاعده برای تحقق ظهور، حرکت در مسیر منطقی و در چارچوب دستورات دینی برای فراهم آوردن مقدمات فرج امام عصر، تبلیغ گفتمان مقاومت در مقابل دشمن و صبر بر مشکلات به همراه آماده سازی روحی و جسمی در جهت کادر سازی برای لشکر امام زمان(عج) و توجه به اشارات ولایت فقیه در پیمودن این مسیر حساس از مهمترین وظایفی است که بر عهده منتظران واقعی قرار دارد.

منبع: رسا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی اصغر سیجانی - u313.ir
سلام - خداقوت

مسئله رو خیلی بزرگش کردید

فکر نکنم کسی در داخل کشور کاری که گفتید را انجام داده باشه

ای کاش با سند و مدرک حرف می زدید.

ما اعتقاد داریم داعش و گروههای تکفیری زمینه ساز حرکت سفیانی هستند و نه خود سفیانی

ایت الله موسوی جزایری در نماز جمعه هفته گذشته ی اهواز هم همین را گفت :

داعش از نشانه های خروج سفیانی است(نه خود سفیانی)

شما که تطبیق را امری کاملا اشتباه می دانید فلسفه صدور هزاران روایت پیرامون نشانه های ظهور توسط اهل بیت ع را زیر سئوال برده اید.

تطبیق تحت شرایط خود صحیح است : اولا تطبیق باید احتمالی باشد ، ثانیا با دلیل و مدرک و روایت باشد سوم اینکه توسط متخصصین انجام شود.
التماس دعای فرج
احسنت
ارباب حلقه ها
اینکه شما نوشتید تا حدودی قابل تامل

اما اینو بدونید:
مکروا و مکر اللَّه واللَّه خیر الماکرین

خداوند بهترین مکر گنندگان است دربرابر دشمنان اسلام

شاید واقعن غرب سعی داشته باشد با اینحربه روایات شیعه دروغ جلو بده

اما شاید عدو سبب خیر شود و خودشان هم نفهمند و که بدجور رودست خوردند
علی اکبر
درشبکه های اجتماعی سعی بر تطبیق دارند ومعلوم است که اگر ظهور اتفاق نیفتد ایمان بعضی سست میشه
مودی
Iran, Islamic Republic of
جالب است که عده ای همزمان با بعضی بلندگوهای خارجی در داخل گویا ماموریت یافته اند که به بهانه اینکه داعش دشمن مشترک ایران و آمریکاست شروع به تحلیل و خبرسازی کرده اند که فرصت مناسبی برای همکاری و هم پیمان شدن دو کشور در این موضوع است و میتوان اینگونه روابط دو کشور را به سمت عادی سازی پیش برد.... بسیار غیر منطقی است که با حامی اصلی تروریسم بر علیه تروریسم متحد و هم پیمان شد
مانند روز روشن است که داعش و امثال آنها تحت الحمایه آمریکا و طبق نقشه آنها دارند کار میکنند ولی برای اینکه خود را از ننگ حمایت آمریکا جدا نشان دهند گاهی اظهاراتی میکنند تا امر را بر مردم مسلمان مشتبه کنند و آمریکا هم بدش نمی آید که دنیا فکر کند که این دو رابطه خوبی ندارند حال عملکرد وزارت خارجه ما را ببینید که به عوض آنکه در دنیا تبلیغ کند که این دو جانور از یک خانواده هستند اغلام میکند که شاید توانستیم با آمریکا برای اقدام بر علیه داعش متحد شویم این دقیقا در جهت تبلیغات آمریکاست که نشان دهد رابطه خوبی با داعش ندارد پس ما به نفع آمریکا تبلیغ میکنیم بدون اینکه آمریکا ذره ای در جهت ضربه به داعش کمکی کند اصلا این دو ماهیتا یک چیز هستند آیا این وادادگی ما و خوش خیالی ما را در سیاست خارجی نمیرساند ما با این وادادگی در طول سال گذشته چه چیزی را به دست آورده ایم ؟؟؟
حسين
Iran, Islamic Republic of
بياييد از اين بعد هم نگاه كنيد كه شايد هم با هوشياري هرچه تمام جهان شيعه اين دشمن است كه در قاعده بازي ما قرار گرفته و نميداند.
دشمنان چنان غافلگير خواهند شد كه نفهمند از كجا خورده اند.همين الاآن نفرت مردم دنيا از عربستان و گروههاي سلفي و وهابي اوج گرفته و فهميده اند كه اينها رنگي از اسلام ندارند.
اگه داعشی ها واقعا به روایات شیعی استدلال کردن و خودشون رو سفیانی می دونن ، بدونن که عاقبتشون هلاکت و مرگ و تیستیه .
آنتی سعود
امام خمینی فرمود: ما اگر از امریکا بگذریم، جنایات آل سعود را نخواهیم بخشید(در پیام امام به مناسبت سالروز جمعه سیاه مکه) ، مقام معظم رهبری هم گفتند این گروههای تروریستی دشمن اصلی نیستند ولی نگفتند که آل سعود دشمن اصلی نیستند. گروهک داعش قطعاً جزئیاز سپاهیان سفیانی هستند. درضمن امام فرمودند راه قدس ازکربلا می گذرد.
عرفان
در روايات و منابع معتبر اشاره‌اي به اين نشده كه عراق دو بار مورد قتل‌عام وحشيانه سفياني قرار مي‌گيرد، پس بنابراين تحليل شما اشتباه است.
حالا چه اين حركت آنها تلاش براي بدل سازي باشد و يا هر دليل ديگري بالاخره اين قتل‌عام وحشيانه و اشغال صورت گرفته.
Germany
خدا حامیان داعش رو لعنت کنه
سلام
Iran, Islamic Republic of
نه من معتقدم اینها سپاه سفیانی نیستند بعضی علائم هستند که با اینها جور در نمی اید ولی این موضوع را باید این گونه دید که این اتفاقات نشانه ای است برای شیعه تا امادگی های لازم رو برای زمان سفیانی که شباهتهای زیادی با این گروه را دارند کسب کنند و همچنین اعلام خطری است به مسلمانان و شیعیان و رهبران آنان در عراق است تا اختلافات رو کنار بگذارند و به وحدت رای و عقیده برسند
Iran, Islamic Republic of
... که دستشان به سید علی سیستانی برسد. شیعیان بر خلاف اعراب دیگر رگ غیرتی دارند به پهنای دجله و فرات. حکم جهاد ایشان پدر وهابی ها را درآورده و خواهد آورد ان شاء الله
Iran, Islamic Republic of
حماقت هم حدي دارد
من فكر مي كنم امام زمان هم كه ظهور كند عده اي مي گويند ما نبايد فريب ادعا ها را بخوريم و شايد ظهور 1000 سال ديگر باشد
ابراهیم
ای ول ای ول . باریکلا .

خیلی حال کردم
مهشید
United States
گروه داعش سفیانی نیست این نقشه ای بیشتر نیست تا ایمان جهانی رو در برابر ظهور امام مهدی سست کنه
Iran, Islamic Republic of
تحلیل زیبایی بود مسلمانان به خصوص شیعیان باید کاملا هوشیار باشند
فراهانی
خدا قوت
آیا کسی می تواند از قدرت خداوند خارج شود و بتواند در آینده گذشتگان را اغفال کند.
اگر کسی می توانست فتنه سفیانی را شبیه سازی کند مسلما در روایات سفیانی قلابی نیز ذکر میشد!!
چه ربطی داشت داداش. همه چیز رو که روایات می خواستن بنویسن که می بایست نام و نام خانوادگی همه سفیانی ها و انقلابیون حضرت مهدی رو می نوشت.
مهدی
تحلیل بجا و ارزشمندی بود لکن انشالله همه این امور حقیقتا مقدمه های طلوع فجر صادق مولامان مهدی موعود باشد امروز بیشتر از همیشه برای فرج مولامان دعا کنیم که قطعا این مهم با دعای شیعیان زودتر محقق میشود به امید فضل بیکران الهی ، خدایا باران رحمت مهدویت را بر ما ببار و قدمهای ما را در شمار قدمهای یاران مهدیت مقدر بفرما اللهم عجل لولیک الفرج
صادق
با سلام
ممنون روشنگری و آگاه سازی بسیار به جا و دقیقی بود . در پناهش حضرت حق مستدام و موفق باشید
حرف حساب مطلب بد نیست ولی استدلال هاش خیلی آبکیه
مهدی
با سلام بنده نیز معتقدم جهان نیوز بیش از حد اونطرفی غش کرده معقول این است که خیلی راحت و آسان نیز شما این حوادث را توطئه نخوانید شما و ما هیچکدام علم غیب نداریم اگر روایات شیصبانی کوفی را به دقت بخوانید اتفاقا بحث خیانتی مطرح است که قابل انتظار نیست لذا ضمن تاکید بر حزم و بصیرت مقام معظم رهبری در توجه دادن به دشمن اصلی بهتر است دوستان عزیز جهان نیوز به قول علی آقای داعی اونطرفی غش نکنن دیگه!!!
آدمیزاد
Colombia
یک پرسش، آیا پیش از بوجود آمدن کشورهای آمریکا و اسراییل ، دشمنی سنی های افراطی با شیعیان بوده است یا نه ؟ آیا سرکوب و کشتار شیعیان توسط سنیهای افراطی پیش از تاسیس این کشورها بوده است یا نه؟
امین
علامه کورانی در کتاب عصر ظهور سفیانی را دست پرورده غرب و صهیونیسم دانسته است.شما دوستان جهان بهتر است بجای این ژست که هر صحبتی در مورد نزدیکی وقوع علائم ظهور را زیر سوال ببرید با دقت بیشتری روایات را مطالعه کنید.طبق روایات در آستانه ظهور دنیا پر از نام مهدی موعود می شود که این اتفاق با مشاهده وقوع علائم ذکر شده در روایات است.
محمد
احسنت برادر
شیعه
خلاصه ماجرا این است که قبل از سفیانی فردی به نام شیصبانی می اید که زمینه را برای خرج سفیانی اماده می کند حال مطلب اینکه با توجه به روایات و خصوصیات شیصبانی احتمال دارد که داعش همان گروه شیصبانی باشد نه سفیانی .
ائتلاف شوم اصلاح طالبان ایران و داعش چیزی است که بایدجدی گرفت.نخستین گام برای از بین بردن داعش در عراق نابود کردن اصلاح طلبان هم پیمان با داعش در داخل ایران است
Iran, Islamic Republic of
به نظرم تحلیل ضعبفی بود....چون اگه همه این وقایع هم اتفاق بیافته کسی به ظهور بدبین نمیشه! نهایتا مردم میگن اینا سفیانی نبودن و اونم نفس ذکیه نبود... چون ابنا حتمی نیستن... ولی ظهور حتمیه!!
زهرا
United States
حتی اگر تحلیل شما درست هم باشه، خود این هم زمینه ساز ظهور هست. شیعه ای که با این چیزها اعتقاد خودش رو از دست بده، همون بهتر که بده! حضرت، یاران وفادار می خوان. شیعیان ثابت قدم، و این غربال ها در تمام طول تاریخ اتفاق افتاده اند. یک خرده تاریخ بخونید و درک دینی خودتون رو بالا ببرید تا تحلیل های درست تری ارائه بدید.

کسی نگفته همین فردا ظهور محقق می شه و کسی زمان دقیق نداده اما تطابق این نشانه ها هم اتفاق بدی نیست. اتفاقا شیعه ی حقیقی را مصمم می کنه هم برای مبارزه و هم برای دعا.
سلام علیکم تصور نمی کنم کسی این طور فکر کند که داعش جدای از امریکا و صهیونیست جهانی است بلکه عمال انها می باشد واز طریق انها مسلح و تغذیه می شوند. به همین علت هیچگاه دشمن اصلی فراموش نخواهدشد.
تفسیر خوب و رشنگری بود. ممنون
گمنام
در رواایات موثق آمده که سفیانی شام را تصرف میکند(شام آن زمان منطقه وسیعی از فلسطین و لبنان و سوریه را شامل میشد) بعد وارد عراق میشود اما توجه داشته باشیم که داعش در سوریه شکست خورد پس نمی تواند سفیانی باشد.ولی ماباید همیشه آماده ظهور امام زمان باشیم.
محمد
منطقه ای که در حال حاضر در سوریه تحت تصرف داعش میباشد چهار برابر مساحت کشور لبنان میباشد.اینو شبکه خبر اعلام کرد
حمید
United States
این تحلیل کاملا اشتباه
این پیشامد ها که از سوریه اغز شد و حال به عراق کشیده شده همان نشانه های خروج سفیانیست
ما هم کاملا قبول داریم دشمنان ما همان سلاطین فاسد سعودی و قطری هستن ولی به نظر شما این افراد پس کین؟
اینا رو از امریکا فرستادن سر ما رو شیره بمالن بعد از جای دیگه به ما حمله کنن
نه عزیز جان این جنایت های وحشیانه کار همون سلاطین فاسد هستش و اینها هم عاملانشون هستن
شما به نظر من با این نوشته ها دل مردم رو خالی نکن و بزار خودمون کار رو یه سره کنیم
شما دانا و عاقل و ما هم هر چی شما میگین
نا شناس
United Kingdom
اللهم عجل لولیک الفرج
حالا که ما در زمینه سازی ظهور مولایمان کوتاهی میکنیم عدو سبب خیر خواهد شد
علیرضا
Germany
امام خامنه ای بسیار هوشمندانه صحبت میکنند.امیدوارم سایتون همیشه رو سر ما باشه
ناشناس
سلام بر حسب اتفاق گزارش شما رو خوندم. چند نکته وجود داره شما از ترس اینکه مبادا ایمان مردم ضعیف بشه این اتفاق رو بازی غرب و آمریکا عنوان کردید. اول اینکه ایمان کسی که معتقد به ظهوره ضعیف نمی‌شه. در روایات هست که تعداد یاران حضرت چقدر است. خب این نشون می‌ده اعتقادات مردم در دوره آخر الزمان چقدر ضعیفه. دوم دشمن دشمنه فرقی نمی‌کنه تکفیری باشه سلفی باشه آمریکای باشه یا غربی یا منافق پس وقتی می گن دشمن کسی یادش نمی‌یره اسرائیل از همه اون‌ها بدتره . خنده داره که گفتید جنایات اسرائیل سبک شمرده می‌شه.