کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

روحانی یک پیام خصوصی به من داد که به اوباما برسانم

21 خرداد 1393 ساعت 10:44

مشاور معنوی اوباما گفت: حسن روحانی یک پیام خصوصی به من داد که به باراک اوباما برسانم؛ یک پیام خصوصی و شخصی.


به گزارش جهان به نقل از نسیم، مشاور معنوی باراک اوباما که در روزهای اخیر در قالب هیأتی مذهبی از آمریکا به ایران سفر کرده بود و با برخی از مقامات کشورمان از جمله علی یونسی ، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت دینی و مذهبی دیدار کرده بود پس از بازگشت از ایران در گفتگویی اعلام کرده که حامل یک پیام خصوصی از رئیس جمهور ایران برای رئیس جمهور آمریکا است.

جوئل هانتر به رادیو بی بی سی فارسی گفت: حسن روحانی یک پیام خصوصی به من داد که به باراک اوباما برسانم؛ یک پیام خصوصی و شخصی.

وی در این گفتگو سفر خود به ایران را عالی توصیف کرد و گفت به منظور شرکت در گفتگوهایی که هدف آن کاهش افراطی گری و خشونت های مذهبی بوده به ایران دعوت شده است.

این کشیش آمریکایی در ادامه انجام این گفتگوها را در بهبود روابط دو کشور ایران و آمریکا بسیار مفید دانسته و گفته که این گفتگوها خطی از ارتباط را بین رهبران مذهبی درست میکند که بین رهبران دو دولت نمی تواند برقرار باشد و همینطور می تواند اعتمادسازی کند.

مشاور معنوی باراک اوباما در ادامه مصاحبه خود با این رادیویی انگلیسی، موضوع پیگیری وضعیت سعید عابدینی کشیش آمریکایی که در ایران زندانی است را یکی دیگر از موضوعات مورد گفتگوی خود با مقامات ایرانی عنوان کرده و گفته در این سفر توانستیم به موضوع سعید عابدینی نیز بپردازیم و درخواست بخشش برای وی را مطرح کنیم کنیم که این موقعیت را خود ایرانی ها فراهم کردند و چیزی نبود که با فشار ما صورت بگیرد.


کد مطلب: 364487

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/analysis/364487/روحانی-یک-پیام-خصوصی-اوباما-برسانم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com