پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 19 May 2022
 
۰

نام «امیرحسین فردی» جشنواره‌ای شد

يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۵۵
کد مطلب: 363023
ندیس هفتمین دوره جشنواره داستان انقلاب به گونه ای طراحی می شود که نام "امیر حسین فردی" نیز در آن حک شده باشد.
به گزارش جهان به نقل از فارس، علی قربانی مدیر مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری درباره هفتمین دوره جشنواره داستان انقلاب گفت: با توجه به این که مرحوم امیر حسین فردی دبیر 5 دوره این جشنواره و از طراحان اولیه آن و معلم دلسوز داستان و ادبیات انقلاب اسلامی بوده است، تصمیم گرفته شد این جشنواره با نام «جایزه امیرحسین فردی» برگزار شود. 
 
وی ادامه داد: البته جشنواره داستان انقلاب تغییر نام و روش نداده است، بلکه با پسوند (جایزه امیرحسین فردی) و برای ادای دین به این نویسنده شهیر انقلاب برگزار می شود. فرخوان عمومی جشنواره مانند سال های گذشته اعلام شده است و به برگزیدگان جایزه اهدا می‌شود. 
 
قربانی همچنین با اشاره به مسائلی که در دوره های پیشین جشنواره درباره موضوع آثار برای شرکت کنندگان پیش می آمد، عنوان کرد: هر سال این سوال برای برخی از شرکت کنندگان در جشنواره پیش می آمد که آیا داستان انقلاب مختص اتفاقات سال 57 و ایام پیروزی انقلاب اسلامی است. طی جلسات کارشناسی که با کارگروه جشنواره داستان انقلاب داشتیم مقرر شد که هفتمین دوره این جشنواره با موضوعاتی همچون مسایل و اتفاقات سال های قبل از انقلاب و روزهای پیروزی انقلاب؛ حوادث و رویدادهای پس از انقلاب همچون کودتای نوژه، حادثه طبس، درگیری های کردستان؛ سنگ اندازیهای گروه های معاند پس از انقلاب همچون ترورها، فتنه ها، منافقین؛ تأثیر انقلاب در منطقه و کشورهای اسلامی و همسایه همچون بیداری اسلامی؛ تهدیدهای پیدا و پنهان دشمنان انقلاب و فرصت های به دست آمده در حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آثار دریافت شود. 
 
مدیر مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری همچنین از انتشار آثار برگزیده دوره های پیشین جشنواره داستان انقلاب خبر داد و گفت: انتشارات سوره مهر تمام آثار برگزیده دوره های پیشین جشنواره داستان انقلاب که تا به حال به چاپ نرسیده اند را تا پیش از برگزاری هفتمین دوره جشنواره منتشر می کند. 
 
وی همچنین از طراحی تندیس جشنواره داستان انقلاب خبر داد و گفت: تندیس هفتمین دوره جشنواره داستان انقلاب به گونه ای طراحی می شود که نام "امیر حسین فردی" نیز در آن حک شده باشد. 
 
شایان ذکر است هفتمین جشنواره داستان انقلاب در چهار بخش رمان بزرگسال، رمان نوجوان، داستان کوتاه بزرگسال و داستان کوتاه نوجوان  برگزار می شود.  
 
جوایز جشنواره نیز به شرح زیر اعلام شده است: 
 
جوایز آثار برگزیده رمان در بخش بزرگسال: 
 
اثر برگزیده: 100 میلیون ریال 
 
اثر برتر: 70 میلیون ریال 
 
اثر تقدیری: 50 میلیون ریال 
 
جوایز آثار برگزیده رمان در بخش  نوجوان: 
 
اثر برگزیده: 50 میلیون ریال 
 
اثر برتر: 40 میلیون ریال 
 
اثر تقدیری: 30 میلیون ریال 
 
جوایز آثار برگزیده داستان کوتاه در هر بخش (بزرگسال و نوجوان): 
 
اثر برگزیده: 30 میلیون ریال 
 
اثر برتر: 20 میلیون ریال 
 
اثر تقدیری: 10 میلیون ریال 
 
گفتنی است زمان ارسال آثار حداکثر تا تاریخ  1 آبانماه  1393 در نظر گرفته شده است و مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان نیز 3 بهمن ماه 1392 برگزار می شود. 
 
علاقه مندان برای مشاهده فراخوان، ثبت نام و شرکت در جشنواره می توانند به این آدرس مراجعه کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *