يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - 7 Aug 2022
 
۶
۳۶

یادداشت شریعتمداری درباره 'بی‌جبهه و جنگ انقلابی‌شده‌ها'

دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۲۴
کد مطلب: 362055
خطاب به سازشکاران و نسخه‌نویسان «تسلیم» گفتنی است که اگر اهل انصاف باشید بایستی در مقابل هر نفسی که می‌کشید و هر گامی که به آرامش و امنیت برمی‌دارید، هزار بار بر دست و بازوی همان کسانی بوسه بزنید که ولی‌نعمت شما هستند ولی‌شمایان با نمک‌ناشناسی آنان را «تندرو» و «افراطی»! می‌نامید!
یادداشت شریعتمداری درباره
به گزارش جهان، حسین شریعتمداری در کیهان نوشت:

۱- بر سر آن بودیم که امروز در آستانه سالروز بعثت پیامبر اعظم(ص) وجیزه‌ای به همین مناسبت بنویسیم و با بضاعت و توشه ناچیز خود، گزارش‌گونه‌ای مستند از موقعیت کنونی انقلاب اسلامی ارائه دهیم، که به تعبیر زیبا و حکیمانه حضرت‌آقا، «بعثت دوم» بوده است و از این روی امام راحلمان- رضوان‌الله‌تعالی‌علیه- را احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) نامیده‌اند، چرا که آن بزرگوار غبار قرن‌ها بدعت و تحریف و کج‌اندیشی و بداندیشی را که بر چهره اسلام نشسته بود، زدود و اسلام ناب محمدی(ص) را همانگونه که در «صدر» بود به دنیای ظلمت‌زده و تشنه عدالت عرضه نمود.

و از آن پس تا به امروز همه رخدادها بی کم و کاست همان بوده و هست که در صدر اسلام بود، با این تفاوت که در بعثت دوم، مردم ایران و به دنبال آنان، سایر ملت‌های مسلمان، تجربه تلخ «فرودها» و طعم شیرین و روحنواز «فرازها»ی صدر اسلام را با خود داشتند و این بار بر خلاف آن روزها، در لغزشگاه‌ها نلغزیدند و از دام‌های رنگارنگ و توطئه‌های پی‌درپی به سلامت عبور کردند، در احد، از تنگه غنیمت شکست نخوردند، در صفین، از نیزه فریب که پاره‌های قرآن را بر آن آویز کرده بودند، زخم برنداشتند، در کوفه علی(ع)، در مدینه حسن(ع) و در کربلا حسین‌بن‌علی(ع) را در میانه میدان تنها نگذاشتند و چنین بود که سقف ظلمانی نظام سلطه بین‌المللی را شکافتند و طرحی نو درانداختند و... اما، شرح این ماجرای شورانگیز را که پایانی ندارد و تا ظهور مراد غایبمان-ارواحنا له‌الفداء- روی قوس صعودی تحولات جهان ادامه دارد، وانهادیم و پرداختن به نکته‌ای را پیش کشیدیم که از جان‌مایه‌های رسالت رسول‌خدا(ص) و نهضت فراگیر انقلاب اسلامی در دنیای امروز است.

نکته‌ای که دیروز رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس با ایشان، بر آن تاکید ورزیدند؛ «عبور موفقیت‌آمیز نظام اسلامی از مقاطع مهم و سرنوشت‌ساز ۳۵‌سال گذشته مرهون مبارزه جدی، صادقانه و خردمندانه ملت ایران بوده است که این تفکر باید با حفظ ویژگی‌های آن ادامه یابد.» و «کسانی که تفکر سازش و تسلیم در برابر زورگویان را ترویج می‌کنند و نظام اسلامی را متهم به جنگ‌طلبی می‌کنند، در واقع مرتکب خیانت می‌شوند» و...

۲- سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن تا امروز، شاهد حضور افراد و جریان‌هایی بوده‌ایم که با قیافه حق به جانب و در پوشش خیرخواهی و دلسوزی برای مردم و مصلحت‌اندیشی برای اسلام و انقلاب، نسخه سازش در برابر زورگویی قدرت‌های استکباری را می‌پیچیدند! و در حالی که سینه صاف می‌کردند و ابرو به انکار بالا می‌کشیدند، مقابله با زورگویان و مبارزه با آنان را بی‌حاصل می‌دانستند و به «سائیدن آب در هاون»! و «کوبیدن مشت بر سندان» تشبیه می‌کردند!

مثلا در جریان جنگ تحمیلی و در حالی که دشمن دست تجاوز به جان و مال و ناموس و سرزمین مادری مردم دراز کرده بود، نهضت آزادی که آن روزها «هنوزش نفسی می‌آمد»! به نمایندگی از همه جریانات لیبرال‌منش و شخصیت فروخته نظیر، جبهه ملی، انجمن حجتیه، غرب‌باوران، جریان موسوم به «ولایتی‌ها» که به قول حضرت امام(ره) «ولایت که هیچ، دیانت هم نداشتند» با انتشار جزوه‌ای تحت عنوان «پایان عادلانه جنگ بی‌پایان»! رزمندگان اسلام را به وقاحت با سربازان وحشی آتیلا مقایسه کرده و تسلیم در برابر آمریکا را اینگونه تئوریزه کرده بودند که «اگر خدا به شیر زور بازو و قدرت حمله داده است، در عوض به آهو نیز پای فرار بخشیده و قانون بدون استثناء طبیعت، فرار آهو از مقابل شیر درنده است»! و ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان مهاجم را «تندروی بی‌قاعده»! و «ناشی از نادانی»! معرفی می‌کردند.

این جماعت، بعدها و پس از پیروزی رزمندگان، به روی نامبارک خود هم نیاوردند که اگر ایثار و مقاومت جانانه رزمندگان اسلام- یعنی همان تندروها به قول آنان- نبود، امروزه به جای زندگی آرام و امنیت جانی و مالی که از آن برخوردارند، باید چکمه سربازان آمریکایی را واکس می‌زدند و...

امروزه، این دیدگاه، «ذلت‌پذیر»! و «حیثیت‌گریز»! که خوشبختانه در میان مردم جایگاهی ندارد، متاسفانه در میان برخی از شخصیت‌ها و جریانات سیاسی نیز به وضوح دیده می‌شود. این جماعت هرچند اندک و کم‌شمارند ولی تاسف‌بار آن که شماری از آنان به ناحق در حاشیه کرسی‌های سیاست‌سازی و نظریه‌پردازی کشور حضور دارند و اگر درایت رهبری و صلابت برخاسته از باورهای اسلامی مردم نبود، تاکنون، از رهگذر حقارت خویش، آسیب‌های جدی فراوانی به ملت، نظام و انقلاب اسلامی تحمیل کرده بودند و...
و اما، با ترویج‌کنندگان خط سازش گفتنی‌هایی در میان است. بخوانید!

۳- اول باید از منادیان و ترویج‌دهندگان خط سازش و تفکر تسلیم پرسید؛ کدام پیروزی، آرامش، رفاه و دستاوردی را می‌توانید نشان بدهید که بدون مقاومت در برابر زورگویان به دست آمده باشد؟ اگر نمونه‌ای دارید- که ندارید- بفرمائید!

دوم؛ کدام خط سازش و تسلیم در مقابل قدرت‌های استکباری را می‌توانید آدرس بدهید که سرانجامی غیر از «خفت»، «ذلت»، «غارت منابع طبیعی و ثروت ملی»، «اختناق»، «گسترش فقر» و ناامنی و زندگی برده‌وار ملت‌های سلطه‌پذیر، داشته باشد؟ اگر نمونه و آدرسی در چنته دارید- که می‌دانیم و می‌دانید- ندارید، ارائه دهید. این گوی و این میدان.

سوم؛ اشاره که نه، بلکه تأکید بر این واقعیت غیرقابل انکار که ترویج‌دهندگان خط سازش و نظریه‌پردازان امروزی «تفکر تسلیم»، زندگی‌ آرام، کرسی‌های مسئولیت و حتی تک‌تک نفس‌کشیدن‌های خود را وامدار و مدیون همان کسانی هستند که با وقاحت و نمک‌ناشناسی آنان را «تندرو»! می‌نامند. به بیان دیگر، اگر این روزها، آمریکا و متحدانش آغوش خود را به سوی نظریه‌پردازان خط سازش گشوده‌اند و در حالی که از سازش‌ناپذیران خط مقاومت با عناوینی نظیر «تندرو» و «افراطی»! یاد می‌کنند، پیروان خط سازش و تسلیم را با واژه‌هایی نظیر «عقل‌گرا»! «واقع‌بین»! و... تحویل می‌گیرند، این تحویل گرفتن‌ها به خاطر احترام به شخصیت سیاسی سازشکاران نیست، بلکه اگر ایستادگی غیرتمندانه خط مقاومت نبود، آمریکا و متحدانش برای سازشکاران تره هم خرد نمی‌کردند، بخوانید!

۴- این یک قاعده و فرمول شناخته شده است که هرگاه دشمن در مسیر زورگویی و باج‌خواهی خود با خط مقاومت روبرو می‌شود و ناکام می‌ماند، برای مقابله با ایستادگی و مقاومت مردم و ایجاد شکاف در سدی که پیش‌روی می‌بیند، به جریانات و افراد سازشکار که ترس، رفاه‌طلبی و خوشگذرانی از ویژگی‌های آنان است روی می‌آورد و با مطرح کردن و تحویل گرفتن آنها به دنبال شکافی برای رخنه در سد مقاومت می‌گردد.

بنابراین افراد و جریانات سازشکار به خودی خود برای دشمن کمترین ارزش و اهمیتی ندارند، بلکه اگر از سوی حریف تحویل گرفته‌ می‌شوند این تحویل گرفتن را مدیون خط مقاومت هستند و چه نمک‌نشناس و بی‌شخصیت‌اند سازشکارانی که ولی‌نعمت‌های خود، یعنی نیروهای مقاوم و سازش‌ناپذیر را «تندرو»! و «افراطی»! می‌نامند!

۵- حالا به چند نمونه زیر که فقط اندکی از بسیارهاست توجه کنید، قضاوت با خودتان؛

✓ اگر ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی و مقاومت و سختی کشیدن مردم در مقابل هجوم سراسری دشمنان نبود، آمریکا و متحدانش به جریانات و گروههای سازشکار کمترین اهمیتی می‌دادند؟!

✓ اگر مقاومت جانانه ملت در جریان فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ نبود و دست دشمن برای براندازی بازمانده بود، مثلث آمریکا، اسرائیل، انگلیس، برای سران و عوامل فتنه تره خرد می‌کردند؟

✓ اگر انقلاب اسلامی و نیاز نظام سلطه جهانی به جریان‌سازی منطقه‌ای علیه آن نبود، آمریکا و متحدانش به ملک عبدالله و ملک‌حسین، حسنی‌مبارک و... کمترین اهمیتی می‌دادند؟!

✓ اگر مقاومت حزب‌الله، نبود، آمریکا و اسرائیل نیازی به محمود عباس و تحویل گرفتن خط سازش در منطقه داشتند؟

✓ وقتی حکومت بعثی عراق آیت‌الله صدر را به شهادت رساند، «بنت الهدی» خواهر ایشان به خیابان آمد و مردم را به مقابله فراخواند ولی فقط ۵۰ نفر با او همراهی کردند و نتیجه آن شد که علاوه بر شهادت بنت‌الهدی و بسیاری از علمای دیگر، میلیون‌ها نفر از مردم عراق در هجوم وحشیانه بعثی‌ها به قتل رسیدند و یا در جریان جنگ تحمیلی به زور وادار به حضور ناخواسته در میدان نبرد شدند.

✓ اگر محمد مرسی و اخوان‌المسلمین، بعد از انقلاب اسلامی مصر راه سازش با آمریکا و اسرائیل و متحدان منطقه‌ای آنها، نظیر عربستان و قطر را در پیش نگرفته بودند، آیا امروز مردم مصر زیر چکمه نظامیان آمریکایی دست و پا می‌زدند؟ و دادگاه نظامی، در یک روز ۷۰۰ نفر را محکوم به اعدام می‌کرد؟!

✓ اگر مردم سوریه در کنار بشار اسد در مقابل باج‌خواهی آمریکا و متحدانش مقاومت نکرده بودند، امروز شاهد پیروزی بودند؟

✓ اگر مردم ایران در برابر باج‌خواهی هسته‌ای و غیرهسته‌ای آمریکا به مقاومت مثال‌زدنی دست نزده بودند، آیا به سرنوشت کشورهایی نظیر مصر مبتلا نبودند و آیا آمریکا و متحدانش برای شخصیت‌های سازشکار امروزی کمترین ارزش و اهمیتی قائل بودند؟!
اگر و... اگر...

۶- و بالاخره، خطاب به سازشکاران و نسخه‌نویسان «تسلیم» گفتنی است که اگر اهل انصاف باشید بایستی در مقابل هر نفسی که می‌کشید و هر گامی که به آرامش و امنیت برمی‌دارید، هزار بار بر دست و بازوی همان کسانی بوسه بزنید که ولی‌نعمت شما هستند ولی‌شمایان با نمک‌ناشناسی آنان را «تندرو» و «افراطی»! می‌نامید!

ای آب ندیده‌ها و آبی‌شده‌ها
بی‌جبهه و جنگ انقلابی‌شده‌ها!
مدیون شب حمله جانبازانید
ای بر سر سفره آفتابی‌شده‌ها
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حسن ايماني
Iran, Islamic Republic of
حاج حسين آقا دم شماگرم
ازدل ماگفتي،اجرت بامادرمان فاطمه زهرا(س).
عزت زياد
ایرانی همچو ارش
Iran, Islamic Republic of
انشالاه اونایی که این القابو با وجود خباثت روزافزون غربیا،به هموطناشون میدادن،بعد از جلسه اخر با 5+1 وبدقولی یانکیا،فهمیده باشن کارشون خوب نبوده و منتقدین حق داشتن.
واقعا حاج حسین دمت گرم
لذت بردم
امثال زیباکلام ها باید گوش بدن البته که عشق امریکا اونها رو کور و کر کرده
متاسفانه بعضی ها مبارزه نکرده شدند انقلابی تر از انقلابیها و بعضی ها هم جبهه نرفته شدن رزمنده تر از رزمنده ها
احسان
احسنت بر حاج حسین اقا شریعتمداری
قلمت توانا مرد....خدا عمرباعزتت بده
شهدا شرمنده ایم بخداااااا
میلاد
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم حاج حسین
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
مرحبا بر بصیرت و قلمت عمار علی زمان
خداوند توفیقتان دهد
خدا حافظ شما باشه آقای شریعتمداری
علیرضا
دقیقا همینطوره
کسانی که به اسم انقلاب خون به دل مردم و رهبری کردند چون فکر میکنند خودشان را صاحب مملکت میدانند
....
Iran, Islamic Republic of
باریک حاج حسین
درود بر سردار قلم
درود بر رزمندگان شبهای سخت عملیات و سربداران روزهای سخت تر دیده بانی
درود بر طلایه داران مقاوم وبصیر در برابر وارفتگان ذلیل
درود بر جانبازان
علی
اقای شریعتمداری خدا شما را برای روشنگری های عمار گونه وبستن دهان انقلابی شده های بی جبهه وجنگ حفظ کند....
متنفر از بني صدر وطن فروش
تا بوده همين بوده و خواهد بود
....
احسنت مثل همیشه مستدل وحکمت امیز ودلسوزانه روز نامه نگار انقلابی یعنی مثل حاج حسین باولایت بودن
.. الان خودتون رو انقلابی میدونین
نه امت خداجو و داماد لرستان می دونیم ...
داود
کسی که از اسلام بویی برده باشه حرف از سازش و تسلیم در برابر جبهه ظلم و کفر نمی زنه.

درس بزرگ سیدالشهداء قیام در برابر ظلم است و آیات متعدد قرآن نیز جبهه را خالی نکردن در برابر دشمن است.

خدایا از عمر حقیر کم کن و بر عمر امام خامنه ای بیفزا.
اي اقااادم خواب راميشه بيداركرداماكسي كه خودشوبه خواب وده راخيراين جماعت چنان غرق رفاه وماديات وارزوهاي خودشدن كه ديگه ننه باباشونم قبول ندارن خداوند به ماتوان مقابله باكج انديشان منافق راعنايت فرمايد
گریزان از سیاست
احسنت بر شما حاج حسین...مگراینکه یه شیر مردی مثل خودت پیدا بشه و گذشته نکبت بارشون را بهشون یادآوری کنه.....
در اين 35 سال بجز تعطيلي صنايع مادر چكار كرده ايد كفش ملي و... به مباركي وجود امثال جنابعالي ها در اين كشور حتي شير خشك بچه و دوچرخه هم توليد نمي شود وهمه چيز شده چيني بدليل وجود امثال شماها حتي باران وبرف هم با اين كشور قهر كرده است
روزنامه كيهان در اين 9 سال اخير وابسته به كدام حزب سياسي مي باشد
حزب اعتدال
گرداندگان كيهان چه كساني هستند
شيرخشك ال اف در كل داروخانه كشور از سال 1389 نيست براي يك عدد شيرخشك بايد حداقل 50 داروخانه مراجعه كني ة بچه ها چه گناهي دارند
می‌خواهی شرف‌مان را بفروشیم شیرخشک بخری؟
Iran, Islamic Republic of
اولا ربطی به بحث نداشت
ثانیا نداشتن شیر خشک را از دولت روحانی طلب کن. ناسلامتی دولت است و مسئول تهیه این اقلام
ثالثا از آمریکا و دوستان عزیزش بخواهید!! که برایتان شیر خشک بفرستند
رابعا شیر خشک برای بچه ضرر داره. شیر مادر بهترین تغذیه برای کودک است!!!!!!
اینو از همفکرانت بپرس که پیشنهاد تحریم ایران رو به غرب می دن ، فتنه و آشوب می کنند ...
بهروز
Iran, Islamic Republic of
با توجه به شعر آخر نوشته، هر کس نداند فکر می کند حاج حسین آقا هشت سال آزگار شب و روز جبهه بوده است. البته می دانم منتشر نمی کنید
اگر سوابق ایشون رو مطالعه کنی به اشتباهت پی می بری ...امان از ساده لوحی ، حقد و کینه ...
در جبه فرهنگی و بخصوص سنگر مطبوعات که بوده!
علي
Iran, Islamic Republic of
ايشان سابقه چند سال حضور در جبهه دارند. لطفا پاسخ دهيد.
حاج حسین میشه لطف کنی سوابق جبهه و جهاد خودت رو برای روشن شدن افکار عمومی بیان کنی
Iran, Islamic Republic of
یکی از مصادیق این مقاله خودشان هستند چون ما تا به حال از حضور ایشان در جبهه ها نه چیزی دیدیم نه شنیدیم
درود برحاج حسین خدا حفظ کند ایشان را این بزرگوار باقلمش اسلام وانقلاب را یاری میکند
محمد فرهمند
با گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی هر ساله در ایام مهمی چون 14 و15خرداد افرادهای شاخص و صاحب نظران این کشور شروع به نوشتن مقاله و سخنرانی مینمایند . اما همه باهم اتحاد دارند و فقط سلیقه ها متفاو تند که اگر نبود یادداشتها و مقالات و تریبو نها همه بیکار میشدند.همیشه دو جناح موافق ومخالف بوده و هست وباید باشند ( در یک کلمه وحدت)
اما سخنان جناب اقای شریعتمداری به ته دل من چسبید .من از رزمندگان جبهه رفته و پر مدعی هستم لذا متولی پاسخگو ندارم.