دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - 3 Oct 2022
 
۲
۵

سلول انفرادی بابک زنجانی چه شرایطی دارد؟

يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۴:۲۷
کد مطلب: 335353
بابک زنجانی که ۹ دی ماه امسال بازداشت شده بود، به زندان اوین منتقل شده. اما پرسش این است که محل حبس او چه شرایطی دارد؟
به گزارش جهان به نقل از مهر، «زندان آقای میلیاردر چه شکلی است؟» این پرسشی است که از شامگاه ۹ دی امسال و انتشار خبر بازداشت «بابک زنجانی» ذهن خیلی ها را قلقلک می دهد.

ابتدا خبر آمد که بابک زنجانی پس از بازداشت، به بند ۲۴۱ زندان اوین منتقل شده است. خبری که البته منبع آن «برخی اظهارات و شنیده ها» بود و تایید یا تکذیب نشد.

اما «علی غزالی» از گردانندگان یکی از سایت های اینترنتی که بنا به اظهارات خودش، مدتی را در همین بند ۲۴۱ زندان اوین سپری کرده است، با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خودش در یک شبکه اجتماعی، با اشاره به انتقال بابک زنجانی به زندان اوین، به توصیف شرایط بند ۲۴۱ زندان اوین پرداخت.

او در بخش هایی از یادداشتش، این بند را این طور توصیف کرده است:« در گوشه سلول دستشویی و دوشی بصورت اپن قرار دارد و سه پتو ، یکی برای زیر سر ، یکی برای زیر انداز و دیگری برای رو انداز وجود دارد... در زمان ورود به سلول به هر فرد یک کاسه و یک قاشق و یک لیوان پلاستیکی می‌دهند و مامور غذا در وعده های سه گانه در آهنی را چند بار میزند و بعد در را باز میکند و در ظرفت کمی سوپ میریزد و که وقتی از او پرسیدم این چه سوپیست به شوخی گفت سوپ میگو و حقیقتاً هم چیز عجیبی بود که در هیچ کجا نمونه اش را ندیده بودم(چیزی ما بین حلیم و آش!!) و تکه ای نان و کمی چای در لیوان و بعد صدای در آهنی...راستی! هر کس جیره بهداشتی دارد که شامل لباس زیر و زیرپوش می شود...»

از سوی دیگر، خبرگزاری فارس با انتشار خبری، از شرایط زندان محل نگهداری بابک زنجانی نوشت و به نقل از «یکی از مسئولان دستگاه قضایی» شرایط محل نگهداری میلیاردر زندانی را این طور توصیف کرد:«بابک زنجانی با توجه به قراره صادر شده تحویل زندان اوین شده است و در انفرادی به سر می‌برد.همه اطاق‌های نگهداری متهمان ۱۲ متری است و یک چشمه توالت در آن قرار دارد تا برای فرد بازداشت شده مشکلی به وجود نیاید.»

این مقام مسئول با رد اختصاص هرگونه امکانات ویژه به بابک زنجانی هم گفته: «با این فرد هم همچون سایر زندانیان و بازداشت شدگان رفتار می‌شود.»

در هرحال باید منتظر ماند و دید سرنوشت آقای میلیاردر مشهور که گفته می شود به دلیل اتهام های اقتصادی بازداشت و زندانی شده است به کجا خواهد کشید.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


بنده خدا بیچاره شد
مرتضی خاکپور
...

امثال جناب آقای بابک زنجانی مردان منحصر بفرد ؛ روزهای سخت برای ایران عزیز هستند .
که می توانند ایران را از مصیبت ها ( مثلاً فعلاً تحریم ) نجات دهند و همیشه هم اینطور است که نفر دومی وجود ندارد . یعنی از عهده این مهم نمی تواند بر آید .
صد ها میلیارد دلار از فروش صادرات نفت و صد ها میلیارد دلار از فروش صادرات غیر نفتی همه خرج شد . فقط مقدار کمی توسط زنجانی و امثال ایشان نجات یافت و برای ایران به امانت مانده است ؟!
و این بابک زنجانی ها هستند که با تلاش و کسب ثروت این پولها را در ایران عزیز سرمایه گذاری می کنند و به توسعه و کار آفرینی در صنعت و کشاورزی ایران ارج می نهند . و نگذاشتند که در خارج از ایران سرمایه گذاری شود ؟!
و به سرمایه مردم و سرمایه گذاری در ایران کوشا باشیم .
بیاییم قدر دان امثال زنجانی باشیم . که سرمایه مملکت را حفظ کردند ؟!
...
جعفر
طبیعیه مثل بقیه باهاش رفتار بشه...بالاخره از نزدیکان دولت قبله، مهدی هاشمی که نیست!!!
danyial
هیچی ...
میاد بیرون ،، دیگه پشت دستشو داغ میکنه واسه ملت و دولت کاری انجام بده
با آقا مهدی و فائزه خانوم هاشمی هم همین طور برخورد شد یا ... ؟