دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - 29 Nov 2021
 
۱

مستندی‌برای‌پنجشنبه‌وجمعه آخرهفته+فیلم

ماجرای گرفتن حاجت از شهدای گمنام بهشت زهرا (س)
پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب: 315841
پنج‌شنبه‌های آخر هفته در بهشت زهرا (س) قطعه شهدا حال و هوایی دیگر دارد. شهدای گمنام قطعه ۴۴ اما غریبانه‌تر‌اند. در روز پنج‌شنبۀ هفته دفاع مقدس تماشای مستند کوتاه «قطعه ۴۴» به مخاطبان پیشنهاد می‌شود.
به گزارش جهان به نقل از سفیرفیلم، پنج‌شنبه‌های آخر هفته در بهشت زهرا (س) قطعه شهدا حال و هوایی دیگر دارد. شهدای گمنام «قطعه ۴۴» اما غریبانه‌تر‌اند. سفیرفیلم در روز پنج‌شنبۀ هفته دفاع مقدس تماشای مستند کوتاه «قطعه ۴۴» را به مخاطبان خود پیشنهاد می‌کند.

«قطعه ۴۴»، مستندی ۶ دقیقه‌ای است که راوی برای ادای نذر خود با زیارت قبور شهدای گمنام بهشت زهرا (س)، به شست‌و‌شوی مزار آنها می‌پردازد.

در توضیح این مستند آمده است: «شاعر دفاع مقدس، مرحوم «ابوالفضل سپهر»، توصیه‌ای به دوستان می‌کرد، می‌گفت: هر حاجتی دارید، پیش غریبه نروید، یک نذر کنید و حاجتتان را بگیرید. و آن نذر… روی همه قبرهای بهشت زهرای تهران، نام و نام و خانوادگی و نام پدر کسی که در قبر دفن شده، نوشته شده …اما بهشت زهرا (س) که می‌روی یک بخشی است به نام گلزار شهدا، گلزار شهدا که می‌روی یک قطعه است به نام قطعه۴۴؛ در قطعه ۴۴ نام پدر همه سنگ قبرها، روح الله است، و نام حک شده بر روی تمام سنگ ها هست: شهید گمنام»

نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *