شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ - 24 Feb 2024
 
۸
۸
این یادداشت جهت اطلاع آقای ظریف است؛

بازخوانی نظرات رهبر معظم انقلاب درمورد هولوکاست

يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب: 311663
این شیوه حضور در فضای مجازی بیش از اینکه به مثابه شیوه ای از دیپلماسی عمومی تلقی شود، به عنوان عملی انفعالی تلقی می شود که ناخواسته منافع آن عاید صهیونیستها خواهد شد. در این میان این سئوال مطرح است که چرا وزیر محترم در مورد هولوکاستی که امروز در بحرین و عربستان بر علیه شیعیان این دو کشور رخ می دهد، چیزی نمی نویسد؟
جهان نيوز - احمد جمالی: در چند روز گذشته فیس بوک بازی وزیر محترم امور خارجه و در ادامه توئیتر بازی با کریستی پلوسی در رسانه های داخلی و خارجی حاشیه ساز بوده است، بویژه اظهارات عجیب آقای دکتر ظریف در ارتباط با تایید ضمنی هولوکاست.

این شیوه حضور در فضای مجازی بیش از اینکه به مثابه شیوه ای از دیپلماسی عمومی تلقی شود، به عنوان عملی انفعالی تلقی می شود که ناخواسته منافع آن عاید صهیونیستها خواهد شد. در این میان این سئوال مطرح است که چرا وزیر محترم در مورد هولوکاستی که امروز در بحرین و عربستان بر علیه شیعیان این دو کشور رخ می دهد، چیزی نمی نویسد و یا چرا کودتا علیه دموکراسی در مصر، بمب گذاری علیه مسلمانان در عراق و پاکستان و وحشی گریهای توریستهای مزدور آمریکا در سوریه جایی در صفحه فیس بوک و توئیتر ایشان ندارد؟!

با صرف نظر از شرایط خطیر بین المللی در ارتباط با فزون‌طلبی ایالات متحده آمریکا در منطقه و کشتار گسترده مردم مظلوم سوریه به دست تکفیریهای صهیونیستی، سرکوب مردم مظلوم بحرین، کشتار وسیع شیعیان در عراق و پاکستان، فضای ملتهب لبنان و...که هر کدام درخور توجه و پیگیری از سوی دستگاه دیپلماسی کشور است، بدون مقدمه چینی ذیلاً توجه وزیر امور خارجه را به گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در چند سال گذشته در مورد هولوکاست جلب می نماییم:

*«در یک کشورى کسى به افسانه‌ى هولوکاست اعتراض میکند، میگوید من قبول ندارم؛ او را زندان مى‌اندازند، محکومش میکنند که چرا یک حادثه‌ى پندارىِ تاریخى را انکار میکنى! حالا گیرم پندارى هم نباشد - واقعى باشد - خیلى خوب، انکار یک حادثه‌ى واقعىِ تاریخى مگر جرم است؟ اگر براى کسى روشن نشد، ثابت نشد و او انکار کرد یا حتّى در آن تردید کرد، او را بیندازند زندان! الان در کشورهاى مدعى تمدن در اروپا قضیه این است: اگر کسى اعتراض کند، تردید کند، قبول نداشته باشد، دادگاه‌ها محکومش میکنند»
دیدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى‌ ۹۰/۱۲/۱۸

*« امروز در بسیارى از کشورهاى غربى کسى جرأت ندارد که واقعه‌ى مجهول‌الحال هولوکاست را زیر سؤال ببرد. آن طورى که اطّلاع دادند به ما، در آمریکا اگر کسانى با تکیه به مبانى روانشناسى و جامعه‌شناسى بخواهند بر علیه همجنس‌بازى چیزى بنویسند و منتشر کنند، قادر نخواهند بود، جلویشان گرفته میشود! اینها چطور ملتزم به آزادى بیانند؟ آن جایى که پاى سیاستهاى خبیث صهیونیستى در میان است که باید اخلاق ملّتها و نسلهاى جوان به فساد کشیده بشود، در آنجا آزادى بیان معنا ندارد و کسى جرأت نمیکند و حق ندارد در مقابل این سیاست خباثت‌آلود و رذیلانه چیزى منتشر کند - یا در قبال مسئله‌اى مثل هولوکاست - امّا براى اهانت به مقدّسات اسلامى و به خیال خودشان براى سبک کردن این مقدّسات در چشم جوانان کشورهاى اسلامى چرا! کسى از اینها باور نمیکند.»
مراسم تحلیف، دانش‌آموختگى و اعطاى سردوشى دانشجویان دانشگاه‌هاى افسرى ۹۱/۰۶/۲۶

*« اکنون ۶۰ سال از اشغال فلسطین میگذرد. در این مدت همه‌ی ابزارهای قدرت مادی در خدمت غاصبان قرار گرفته است؛ از پول و سلاح و فناوری، تا تلاشهای سیاسی و دیپلماسی، و تا شبکه‌ی عظیم امپراتوری خبری و اطلاع‌رسانی.به‌رغم این تلاش شیطانی گسترده و حیرت‌آور، غاصبان و حامیان آنان نه تنها نتوانسته‌اند مسأله‌ی مشروعیت رژیم صهیونیستی را حل کنند، بلکه این مسأله با گذشت زمان بغرنج‌تر هم شده است.عدم تحمل رسانه‌های غربی و صهیونیستی و دولتهای حامی صهیونیزم در برابرِ حتی طرح سؤال و تحقیق درباره هولوکاست که بهانه‌ی غصب فلسطین بود، یکی از نشانه‌های این تزلزل و ابهام است.»
چهارمین کنفرانس حمایت از ملت فلسطین ۸۷/۱۲/۱۴

*«امریکا در حدود دویست بازداشتگاه مخفی در سراسر دنیا دارد که تعدادی از این بازداشتگاهها در اروپاست؛ اروپایی‌هایی که حقوق بشر لقلقه‌ی زبانشان است و از هر طرف حرکت می‌کنند، اسم حقوق بشر را می‌آورند که ما پایبند حقوق بشریم! این حقوق بشر است؟ در مقابل آن کسی که هولوکاست را مورد سؤال قرار بدهد، همه بسیج می‌شوند ـ دادگاه‌هاشان، دولتهاشان، روزنامه‌هاشان ـ اما در مقابل اهانت به نبی مکرم اسلام، نه فقط اعتراض نمی‌کنند، بلکه همصدایی هم می‌کنند! این حقوق بشر است؟ این احترام به انسانیت است؟ این احترام به انسانهاست؟»
اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی ۸۷/۰۱/۰۱

*«غرب بویژه پس از سردمداری آمریکا، با ستمهای آشکار و رفتارهای بی منطق و استکبار و غرور بی حد و حصر، در جهان اسلام به یک ضد ارزش تبدیل شده است. رفتار آنان با مردم فلسطین و متقابلاً رفتار آنان با دولت خونخوار صهیونیست؛ موضع آنان در قبال اعتراف رژیم صهیونیستی به سلاح اتمی و متقابلاً موضع آنان در برابر استفاده غیرنظامی ایران از انرژی هسته‌ای؛ حمایت آنان از حمله‌ی نظامی بر لبنان و کمک تسلیحاتی و سیاسی به حمله کننده و متقابلاً ضدیت آنان با مدافعان جان برکف لبنانی؛ باجگیری دائمی آنان از دولتهای عربی و متقابلاً باج دهی همیشگی آنان به رژیم صهیونیستی؛ حمایت از اهانت‌کنندگان به مقدسات اسلام و حتی افتراء و اهانت صریح بلندپایگان غربی ازقبیل پاپ به این آئین الهی و متقابلاً جرم شمردن تحقیق و تردید درباره‌ی هولوکاست و کیان صهیونیستی؛ حمله نظامی و کشتار و ویرانی در عراق و افغانستان بنام دمــــوکراسی، و متقابلاً توطئه بر ضد دولتهای منتخب مردمسالار در فلسطین و عراق و آمریکای لاتین و هر جای دیگری که عوامل آمریکا و صهیونیست بر سر کار نیامده باشند؛ غوغای مبارزه با تروریسم و متقابلاً گفت و گوی پنهانی و حتی کمک به تروریستهای جرّار در عراق و غیره..
این رفتارهای نامعقول و کین توزانه بر ملتهای مسلمان حجت را تمام کرده و به بیداری اسلامی کمک رسانده است.»
پیام رهبر معظم انقلاب بمناسبت کنگره عظیم حج ۸۵/۱۰/۰۸
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


س
این دیپلماسی عمومی ظاهرا حربه جدید دوستان اعتدال گرا شده! دیپلماسی عمومی ابزار قدرت نرم ایران نباشد و برای حفظ منافع اسرائیل و لابی خونخوار به ظاهر صلح طلب وابسته به آنها در یک شبکه اجتماعی جاسوسی استفاده شود معنایش می شود سوء استفاده کارمند دولت از جایگاه!

اگر هدف اینها ارتباط گیری با مردم است چرا در خط مقدم دشمن این ارتباطات صورت می گیرد آن هم توام با اعتبار بخشی مضاعف به فیس بوک و توئیتر؟ اگر هم هدف به قول خودشان دیپلماسی عمومی است این حرف ها جز آب به آسیاب دشمن ریختن هیچ عایدی ای برای ایران و ایرانی ندارد ... البته قطعا الان مادلین آلبرایت به عنوان استاد آقای ظریف در دانشگاه دنور به ایشان افتخار می کند!! آخر دیپلماسی سایبری گری سیک به کجا می کشد؟
Iran, Islamic Republic of
کو گوش شنوا.....
ک.م
با سلام

آیا واقعا شما تصور می کنید این حضرات که در راسشان کسی بود که سوریه را متهم کرد و تکذیب, نمی دانند؟ من که فکر می کنم خوب می دانند. یا با این گفتارها و داس ها دارند ضمیر اصلی شان را نشان می دهند!! فقط زود سادگی می کنند و خودشان را لو می دهند. اظهارات رای آورنده را خیلی جدی نگیرید اگر واقعی بود عمل آن را به فرموده معصوم تائید می کرد.
Iran, Islamic Republic of
به اقای ظریف بگید ظریف حرف یزنه .
تو مواضع در مقابل بیگانه لبخند میزنند و خودشون رو کوچک میگیرند
اما در مقابل خودی و در مقابل کسی که 8 سال رییس جمهور این مملکت بوده بی ادبانه سخن میگویند
United States
اگر آقاي ظريف بي اطلاع از مسائل تاريخ بين الملل است كرسي وزارت خارجه راداوطلبانه رها كند و اگر عامدا" اين اظهارات را بيان نموده ! مستحق بركناري است .
گيريم كه هولوكاست از اساس بوده يا نبوده چرا ما بايد مصالح كشورمان را قرباني يك موضوع خيالي كنيم؟ اصلا مگر احمدي نژاد آن را نفي كرد چه كمكي به كشور كرد و چه ضرري به صهيونيسم وارد كرد؟
یک سودش برای ما همون بود که قبح صحبت در این باره رو شکست
و عصبانیت زاید الوصف غرب از احمدی نژاد هم همین بود.
با عافیت طلبی و آسه برو آسه بیا که گربه شاخت نزنه نمیشه زندگی توام با آزادگی داشت