پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - 26 May 2022
 
۲
۱۷

هاشمی رفسنجانی:‌ در حال ارزیابی شرایط هستم/ دانشگاه آزاد غصب شده!

يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۲
کد مطلب: 285107
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه اگر بخواهد شرایطی بوجود بیاید که بین من و رهبری حالت نزاع و اختلاف بوجود بیاید همه ما ضرر خواهیم کرد گفت: برای آمدن به صحنه انتخابات ریاست جمهوری در حال ارزیابی شرایط هستم من بدون موافقت ایشان وارد عرصه نخواهم شد چون اگر ایشان موافق نباشند نتیجه ای که به بار می آید معکوس خواهد بود.
هاشمی رفسنجانی:‌ در حال ارزیابی شرایط هستم/ دانشگاه آزاد غصب شده!
به گزارش جهان به نقل از مهر، اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار دانشجویان دانشگاه های صنعتی شریف، علم و صنعت، علامه طباطبایی، تهران، امیرکبیر، خواجه نصیر و دانشگاه های آزاد تهران در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سخنان دانشجویانی که پیش از او سخنرانی کردند گفت: سخنانی که از شما شنیدم همان سخنانی است که انسان توقع دارد از جوانان شجاع و آگاه بشنود.
 
وی با اظهار اینکه سخنان شما با ادبیاتی که آهنگین و جوان پسند بیان شد، گفت: من نمی توانم بدین صورت صحبت کنم و با همان ادبیات قدیمی که بزرگ شده ایم سخن می گویم.
 
هاشمی رفسنجانی با اظهار اینکه شما از نسل سوم انقلاب هستید و باید امید در شما خیلی بیشتر از نسل ما باشد، تأکید کرد من انتظار ندارم کلمات مأیوس کننده و افسرده کننده از شما بشنوم.
 
وی با اظهار اینکه همین جلسه نشان می دهد در دانشگاه مأیوس شدن نباید معنا داشته باشد، گفت: هیچ دلیلی ندارد که مأیوس و ناامید باشیم زمانی که ما میلیون ها دانشجوی جوان و پرانرژی داریم.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: وقتی در دنیا صفحات مجازی وجود دارد که از طریق آن انسان می تواند تمام اخبار را بفهمد و تحلیل کند اینها نوید دهنده امید و آگاهی است.
 
با همین حرارت که شما از آزادی گفتید عده ای از دعوت به بردگی گفتند

 
وی با تأکید بر اینکه انسان های آگاه هیچ وقت شکست نمی خورند، بیان کرد: هجمه همواره از سوی باطل و ظالم وجود داشته است و طبیعت ستمگری آوردن هجمه و ضایع کردن حقوق است.
 
هاشمی رفسنجانی با اظهار اینکه در همین شرایط است که انسان ها آگاه می شوند تأکید کرد: شاید همین شرایط نگران کننده است که باعث می شود شما حرف هایی که هشت سال پیش نمی گفتید را الان بیان کنید.
 
وی با تأکید بر اینکه آن زمان این حرف ها را بیان نمی کردید چون نسبت به اوضاع نگرانی نداشتید گفت: از دل همین نگرانی هاست که امید به وجود می آید و به خاطر همین است که انسان نامتناهی است.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار اینکه مشکلات مأیوس کننده حتی برای پیامبران نیز پیش آمده است، گفت: در زمانی که انسان ها گمان می کنند هیچ منجی ای ندارند اما رحمت الهی از آستین خود انسان های خداجو بیرون می آید.
 
وی افزود: در برخی از جلساتی که من با افراد دیگری داشتم با همین حرارتی که شما از ضرورت آزادی سخن می گفتید آنها از دعوت به بردگی سخن می گفتند.
 
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه من آمار روشنی ندارم تا درباره تحصیلکردگان جامعه سخن بگویم، گفت: اما از راه تحلیل می توانم بگویم اکثر کسانی که در فضای تحصیلات از دبستان تا دانشگاه بوده اند نیروهای اصلاحگر هستند که انسان را آزاد در مسیر اعتلا و نه بندگی و اطاعت کورکورانه می خواهند.
 
اگر صدایتان شنیده نمی شود بدین معنی نیست که حرفتان گم می شود

 
وی با اظهار اینکه شما نباید از شرایط ناامید باشید گفت: شرایط شما اکنون بهتر از وضع قبل از انقلاب ما بود، زیرا قبل از انقلاب اگر پای ما به دانشگاه برای سخنرانی می رسید دستگیر می شدیم.
 
وی افزود: همه پیروزی ما در آن زمان در این بود که توانستیم علاوه بر مساجد در کلاس های مدرسه و دانشگاه و حتی سربازخانه ها سخنان خود را بیان کنیم.
 
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه متأسفانه دوباره خطر پیش روی ماست و ممکن است حتی بدتر از گذشته هم باشد، گفت: البته آن موقع مثل حالا آن قدر جوان و انسان آگاه وجود نداشت که ما الان بخواهیم از افسردگی سخن بگوییم.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شما چیزی غیراسلامی و غیرملی نمی خواهید بلکه شما همان چیزی را می خواهید که ما برایش انقلاب کردیم، و برایش شهید، جانباز و مفقودالاثر دادیم.
 
وی با تاکید بر اینکه، اگر نمی گذارند صدایتان بلند شود اینطور نیست که حرفتان گم شود، گفت: حرف شما در دل خیلی ها است و اکنون کافی است تا جرقه ای برای بیان آن بخورد.
 
مسئولان اصلی نظام از شرایط فعلی نگران هستند

 
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مسئولان اصلی نظام نیز از ایجاد وضعیت خفقان و برگشت به اوضاع سابق ناراضی هستند، اظهار کرد: این وضعیت را تنها جریان های متحجر می خواهد اما نه قانون اساسی و نه اهداف انقلاب و نه مسئولان اصلی نظام چنین وضعیتی را نمی خواهند، شاید پیدا کردن راهکار دشوار باشد ولی مردم خود راهکار را پیدا می کنند.
 
نباید همه چیز را به یک نفر حواله کنید ولی این سخن بدین معنی نیست که نخواهم آمد

 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دعوت دانشجویان حاضر در جلسه برای کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: شما همه چیز را حواله به یک نفر می کنید، حال اگر یک نفر فوت کرد چه باید کرد؟
 
هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه این سخن بدین معنا نیست که وارد عرصه نخواهم شد، افزود: خیلی از افراد دیگر هستند که اگر وارد میدان شوند می توانند خیلی بهتر از ما نیز کار بکنند. بخصوص همین جوانها و خانم ها که در مسابقات علمی آقایان را پشت سر گذاشته اند.
 
وی با تاکید بر اینکه نه اراده اسلام و نه  اراده مردم نمی خواهد انسان را به بردگی بکشد گفت: پیامبر اسلام و امامان هیچ وقت در برابر مشکلات عصبانی نمی شدند و صبور بودند.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار اینکه اسلام نمی خواهد دین تحمیلی باشد خدا انسان را آزاد آفریده است گفت: در قانون اساسی ما نیز 40 بند درباره حقوق مردم است و تاکید زیادی بر روی حقوق عامه دارد.
 
وی با بیان اینکه این طور نیست که یک عده متحجر بخواهند هر طور که تمایل دارند با مردم رفتار کنند اظهار کرد: شرایط خود به خود رو به اصلاح می رود البته ما نیز نباید خاموش باشیم بلکه باید با منطق و تفکر شجاعانه مباحثه کنیم و حرف بزنیم.
 
اگر بخواهد شرایطی بوجود بیایید که بین من و رهبری حالت نزاع و اختلاف بوجود آید همه ما ضرر خواهیم کرد

 
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه برای آمدن به صحنه انتخابات ریاست جمهوری در حال ارزیابی شرایط هستم گفت: من پیش از این نیز در حال ارزیابی شرایط بودم و باید ببینم اصلا نیازی هست که وارد عرصه شوم یا خیر.
 
وی با تاکید بر اینکه پیش از اینکه بیایم باید در این مورد با رهبری صحبت کنم گفت: من بدون موافقت ایشان وارد عرصه نخواهم شد چون اگر ایشان موافق نباشند نتیجه ای که به بار می آید معکوس خواهد بود.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما نمی خواهیم دعوا کنیم خاطرنشان کرد: اگر بخواهد شرایطی بوجود بیایید که بین من و رهبری حالت نزاع و اختلاف بوجود آید همه ما ضرر خواهیم کرد.
 
هاشمی رفسنجانی با اشاره به سخن پیشین خود درباره اینکه اگر من بخواهم وارد عرصه شوم به این معنا است که ما در این 30 سال نیرویی را برای انقلاب تربیت نکرده ایم گفت: این طور نیست که ما نیرویی را تربیت نکرده باشیم بلکه آنها را خانه نشین و بیکار کرده اند.
 
اکنون شرایطی بوجود آمده که ما خود به طرف انحطاط می رویم

 
وی با تاکید بر اینکه این 8 سال به انقلاب، کشور، مردم و تاریخ کشور ظلم شده است، گفت: همه سخنرانان این جلسه زوایای خلاف های این دوره را گفتند من نیز با آن موافقم.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار اینکه باز هم رای مردم حرف آخر را خواهد زد افزود: شرایط برای ما بد است ولی نباید باعث ایجاد یاس شود بلکه می تواند موجب ایجاد هوشیاری شود.
 
هاشمی رفسنجانی با اظهار اینکه دشمنان ما توانستند به خاطر سوءمدیریت در کشور با تحریم ها ما را تحت فشار قرار بدهند گفت: آنها همه راههای توسعه و زندگی خود و تولید و استفاده از تکنولوژی های برتر دنیا برای ما بسته اند و چنانچه ما بخواهیم برای غلبه بر این شرایط رخنه ای نیز پیدا کنیم فورا آن را می بندند.
 
وی با با تاکید بر اینکه دشمنان ما نیاز به جنگ با ما ندارند گفت: متاسفانه اکنون شرایطی بوجود آمده است که ما خود به طرف انحطاط می رویم.
 
اگر کار اساسی انجام شده شروعش از زمان دولت من بوده است

 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کسانی که می گویند ما به سمت استقلال می رویم دروغ می گویند تصریح کرد: اگر کار اساسی انجام شده است افتتاح و شروع آن در زمان دولت من انجام شده و در چند سال اخیر تنها کارهای کوچکی شده است که ظرف یکی دو سال قابل انجام است.
 
دانشگاه آزاد غصب شده است

 
هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه کارهای اساسی در این دوره خیلی کم بوده است گفت: اقدامات دولت فعلی پایه ها را سست می کند همچنان که برخی قصد دارند مانع از این شوند که کشور به سمت علم برود و به عنوان نمونه دانشگاههای بخش خصوصی را تضعیف می کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه غصب دانشگاه آزاد یکی از این موارد است گفت: این اقدام با تصویب نهادی صورت گرفت که حق نداشت در اساسنامه آن ورود کند.
 
اگر در را بکوبید عاقبت سر از آن بیرون خواهد آمد

 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  افزود: آنچه پایه امید شماست آگاهی و خواست شما و خواست اکثر جوانان است و این نتیجه خواهد داد.
 
هاشمی رفسنجانی در پایان سخنان خود خطاب به حاضران که برای دعوت از وی برای اعلام کاندیداتوری در این برنامه حاضر شده بودند شعر زیر را قرائت کرد:
 
گفت پیغمبر كه گر كوبی دری / عاقبت زان در برون آید سری
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


این همه دوره های شبانه پیام نور نوبت دوم پردیس پولی که ایجاد شده که حتی در مقاطعی بیش از ظرفیت است باز هم ادعا دارید دانشگاههای بخش خصوصی تضعیف شده اند؟

بفرمایید چون امپراطوری عظیم دانشگاه آزاد با آن گردش مالی عظیم کمی تنها کمی از انحصار طیف خاصی بیرون آمده این ادعا را دارید.
Iran, Islamic Republic of
اقای هاشمی، شما هیچ تکلیفی ندارید!!!
آقای هاشمی شما انتظار دارید رهبری انقلاب تابع شما باشد نه شما تابع ایشان ، اگر ولایت پذیری در بین باشد اختلاف معنا نخواهد داشت .وانگهی شما دیگر جایگاهی در بین ملت ندارید و ریاست مجمع هم لطف و کرامتی از رهبری نسبت به شماست پس قدر بدانید و نخواهید خودتان را مهم جلوه دهید .
جوان
Iran, Islamic Republic of
آقای سردار سازندگی دولت شما را هم دیدیم که با بدهیهای فراوان ملت را در بدبختی فرو برد ...
رضا
United States
شرایط کشور بعد از جنگو با الان مقایسه میکنین؟ خدا بهتون یکم انصاف بده که اینقد بغض و کینه نسبت به هاشمی دارین
ملت
انصاف شما کجارفته فکرکردی جنگ تمام شده؟! تحریمهایی که دراین یکسال اعمال شده۳ برابر تحریمهای این ۳۴ سال گذشته بوده پس طبیعتاً الآن دروضعیت سختتری هستیم.
عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
احمد
Iran, Islamic Republic of
اينکه يک عده بر اسطوره سازي آقاي هاشمي تاکيد دارند به نظر بالندگي سياسي خويش را از دست داده اند چون قحط الرجال نيست که فقط يک نفر را دراين مملکت مدير بدانيم ولا غير...
ضمن اينکه اگر متخصصين بيايند و عملکرد ايشان را نقد کنند مشخص ميشود با کار غير علمي و آزمون و خطا و اولويت بندي‌هاي نادرست چه بلايي برسر ساختار کشور در دوره ايشان بوجود آمد.
اتفاقا بنده هم سوال دارم تورم در دوره شما چقدر شد؟
بحث استقراض از کشورهاي ديگر چقدر بود و سود و نحوه بازپرداخت چگونه بود؟
دانشگاه آزاد بزرگترين نهادخصوصي کشور باتراز مالي بسيار بالا در خاورميانه است اين پولها در بيست سال گذشته کجاخرج ميشد؟
رهبري بارها فرمودند درطول تاريخ اين کشور کارهاي بسياربزرگي در اين دولت انجام شد، شما گفتيد کارها کوچک بود؟
ظاهرا براي آمدن از رهبري اجازه ميگيريد! درحالي که از ايشان در اذهان عمومي هزينه ميکنيد که اگر ايشان راضي نباشند نزاع در ميگيرد! اولا يعني رهبر تعيين ميکند چه کسي رئيس جمهور باشد؟ ديکتاتوري وجود داردپس؟ ثانيا شما که درمورد نامه88 گفتيد ايشان فرمودند نبايد اينطور ميکرديد شما خلافش عمل کرديد ايا شما به حرف رهبري گوش داديد؟ سدسازي در دوراان شما آب و نان شدبراي جوانان آن دوره که هنوز مستاجرهستند؟
خودشيفتگي، وخود ارجاعي، کهولت سن، تناقض گويي، سطح علمي پائين در اداره کشور دراين عصر درشمانمايان است.
آيا زمان خودتان يادتان رفته وضعيت آزادي بيان چگونه بود؟ با روزنامه ها چه کرديد؟
شما هنوز نميدانيد وب سايت و صفحات مجازي براي انديشمندان مبناي تحليل نيست.
متاسفانه هنوز مديريت مي‌شويد. با اين سطح از تکنولوژي مي‌خواهيد بياييد که چه بشود بياييد که يک نه بزرگ ديگر بشنويد؟
اموال اين مردم فقير در دانشگاه ازاد باشهريه هاي سنگين و خدمات پايين غصب نشد؟
فرزندان جنابعالي و خيلي از اقايان دوره شما وارد عرصه اقتصاد نشدند؟ درخاطراتتان به فعاليت‌هاي نفتي و...مهدي ومحسن اشاره کرده ايد.
آيا بايد فرزندان شما در همان دوره بورس تحصيل در خارج از کشور ميشدند چرا من داهاتي نشدم؟
آقاي هاشمي همه ما ميدانيم شما ديگر انديشمند و جوان نيستيد و اين حرفها هوچي گري است... يک تعداد جوان هيجان زده يافتيد و تاختيد اي کاش آنجا بودمو شمارا با سند به چالش ميکشيدم
Iran, Islamic Republic of
تورم توام با رکود بدبختی می آورد که دارد می آورد به اضافه تحریمها در زمان هاشمی تورم بدون رکود بود که موجب پیشرفت شد و اما اینکه دولت با تحریمها در جنگ است باید گفت چرا باید کاری میکردیم که تحریم شویم و اگر قرار بود تحریم شویم نباید احمدی نژاد قول رفاه و غیره را می داد تا مردم تکلیفشان را می دانستند.
محسن از جهرم فارس
United Kingdom
جناب آقای هاشمی با همه احترامی که بنده به عنوان یک جوان ایرانی برای شما قائلم باید بگم خدمتتون که :

اگر شما واقعا دلسوز این نظام هستین نباید با این شیوه سخنرانی و کلامتون در مجامع مختلف باعث روشن شدن جرقه تشویش و بدگمانی و ناامیدی نسبت به مجموعه نظام جمهوری اسلامی بشید !!! چیزی که من از صحبتهای شما فهمیدم جز سیاه نمایی و تزریق روحیه یأس در بین جوانان و اعتراف بر قدرت بی پایان دشمنان قسم خورده ایران نبود !!! گرچه بر دولت فعلی اشکالات بسیاری وارد هست همینطور که بر دولت شما واره بوده !!! ولی شخصیتهایی مثل شما بایستی تزریق کننده روحیه امید و نشاط و سرزندگی در بین مردم و جوانان باشند نه اینکه در لابه لای کلام به ظاهر زیبایشان اذهان رو به سمت و سوئی که به نفع نظام جمهوری اسلامی نیست ببرند !!!

به نظرم هیچ نیازی نبوده و نیست که شما در جمع دانشجویان مطرح کنید که اگر رهبری اجازه ندهد من نمی آیم و اگر ... معنی ولایت پذیری همین است واقعا ؟!!! هنوز نیامده دم از اختلاف میزنید !!! اینجوری شما قصد دارید بازی رو در دو حالت حضور یا عدم حضورتون به نفع خودتون تموم کنید و بعدشم ادامه ...

شما هم مثل بقیه کاندیدها، چه فرقی دارید مگر؟ اگر کاندید شدید و تایید صلاحیت شدید اونوقت اون مردم هستند که انتخاب می کنند ... چرا قصد دارید از رهبری به نفع خودتون خرج کنید ؟!!!

هنوز داغ اون نامه بدون سلام و فتنه آمیز سال 88 که جنابعالی به محضر مقام معظم رهبری فرستادید از سینه مردم بیرون نرفته و فراموش نشده. البته خدا رو شکر مردم فهیم و دیندار و عزیزمون اونقدر بابصیرت و ولایت مدار و پایبند به اعتقادات و ارزشهای اصلی اسلام و انقلاب و کشورشون هستند که امثال این حرفها و شبهه افکنی ها و ... اثر منفی بر روند فزاینده و خروشانشون در جهت پیشرفت همه جانبه اسلامیشون به سمت اهداف متعالی اسلام و انقلاب نخواهد داشت. اون هم از نوع اسلام ناب محمدی (ص) نه اسلام تکنوکرات و آمریکائی !!!
United States
در پاسخ به فرمايش شما درارتباط با اينكه اگر بخواهد شرايطي بوجود بيايد كه بين من و رهبري نزاع و اختلافي بوجود بيايد همه ما ضرر خواهيم كرد بايد بگويم تنها كسي كه ضرر خواهد كرد جنابعالي هستيد چراكه اساس و بنيه اين نظام ولي فقيه است و كسي كه جلوتر يا عقب تر از ايشان باشد مورد تائيد خدا ، رسول خدا (ص) و مردم نيست . در پاسخ به فرمايش دوم شما در مورد غصب دانشگاه آزاد بايستي گفت كه حل اختلاف بين دانشگاه آزاد و شوراي عالي انقلاب فرهنگي از طرف مقام عظماي ولايت به نهاد ديگري واگذار شد و نهايتا" راي آن هم صادر شد اما متاسفانه بعد از اعلام راي نه تنها به آن تمكين نكرديد بلكه رفتاري ديكتاتورمآبانه را درپيش گرفتيد و مستحضر هستيد كه اينگونه افراد در قرآن كريم كرارا" مذمت شده اند . علي ايحال آيا در طول اين 33 سال سرنوشت شوم آناني كه با انقلاب رودررو شدند مايه عبرت نيست !
سید
منظورشان از مسئولان اصلی و اصیل زاده چیست و مسئولان غیر اصلی چه کسانی هستند؟!!
این اقایان فراموش کرده اند که در ابتدای انقلاب چون جزو مسئولین بودند حضرت امام انها را مامور تشکیل دانشگاه ازاد کرد و بعد از اتمام مسئولیتشان ظاهرا دانشگاه ازاد را ملک شخصی خود دانسته اند!
ما رییس جمهوری می خواهیم که نسبت به ولایت تبعیت تام و کامل داشته باشد از نوع تبعیت حضرت ابالفضل (ع) برای امام حسین (ع)؛ نه از نوع رابطه امثال محمد حنفیه و عبدالله جعفرو سلیمان بن صرد و ....
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
به نام خدا
نتوانستم وقت نگذارم و اين چند خط حرف دلم را ننويسم. بعضي وقتها بابت كم‌رويي خودم تأسف مي‌خورم. آخريش هم موقعي بود كه متن اين خبر رو خوندم!! در مورد دانشگاه آزاد
ايشان مي‌گويند براي آمدن بايد با رهبري صحبت كنم. اگر ايشان بفرمايند نيا (كه از سيره ايشان چنين چيزي بر نمي‌آيد)، ايشان و ياران‌شان همواره اعلام خواهند كرد كه اگر من آمده بودم، حل بود! اما مقام معظم رهبري نگذاشتند!!
اگر هم ايشان بفرمايند بيا، كه ايشان به فرموده رهبري آمده‌اند!! جالب است كه علت طرح اين موضوع را اينگونه عنوان كرده‌اند كه اگر بيايم و اختلاف پيش بيايد...!!! يعني تلويحاً هم فرموده‌اند اگر بيايم، ديگر رهبري نبايد نظري بدهند تا اختلاف پيش نيايد!!!
همه آقايان بدانند مردم اين چيزها را مي‌فهمند و ما به فرموده امام راحل (ره) عزيزمان، كه هيچيك از سياستمداران و سياست‌بازان گذشته و فعلي ايران و دنيا به گرد پايشان هم نمي‌رسند، ما براي حفظ مملكت‌مان هم كه شده، پشتيبان ولايت فقيه خواهيم ماند و باد را از سر هر كسي كه متوهم شود، ولو رئيس جمهور باشد، خالي خواهيم كرد.
خداوند همه را به راه راست هدايت فرمايد ان‌شاءا... .
بافقی زاده
هاشمی و اجازه گرفتن از رهبری؟؟؟
ما هنوز نامه بدون سلام شما رو فراموش نکردیم ................................
هاشمی فرمودند در حال ارزیابی شرائط برای حضور یا عدم حضور هستم . ظریفی گفته بود باختن که این همه فکر نمیخواهد موفقیت است که خیلی فکر میبرد . یک سوالی هم از جناب ایشان داریم آیا اینکه رهبر انقلاب در مورد کاندیداتوری ایشان نظر بدهند آیا این حق را برای همه کاندیداهایی که قصد کاندیداتوری را دارند هم قائلید یا این حق فقط برای شماست و البته در این موضعگیریتان یک سینه سخن ناگفته وجود دارد که برای اهل بصیرت معلوم است .!!!!
هاشمی در حال ارزیابی شرایط برای آمدن به صحنه انتخابات است ، انگار میخواهد موشک هوا کند باختن که این همه فکر نمیبرد .
باز هم فتنه انگیزی ! نه این که تا حالا هر کاری کردی با موافقت رهبری بوده ؟