يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 14 Jul 2024
 
۰

ويژه/ نامه عذرخواهي مسيح علي‌نژاد از رئيس جمهور

نه به عنوان یک خبرنگار و بلكه به عنوان یک ایرانی، آنگاه که در قاب تلويزیون کوچک خانه‌ام، فریاد و اوج نامه های روانه شده به سمت رئیس جمهور کشو
يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 26909
به گزارش خبرنگار «جهان» در پي انتشار مطلبي به قلم مسيح علي نژاد در شماره روز گذشته روزنامه اعتماد ملي با عنوان "آواز دلفين ها" كه ديدار مردم با رييس جمهور در سفر هاي استاني را به دادن شيريني و نان به دلفين ها در كيش تشبيه كرده بود، مهدي كروبي با اطلاع از اين امر با دبير سياسي اين روزنامه تماس گرفته و خواستار ارائه توضيحاتي در اين باره شده بود.
كروبي ضمن انتقاد و ابراز ناراحتي از انتشار اين مطلب، خواستار پيگيري اين امر و نظارت بيشتر بر مطالب منتشره در روزنامه اعتماد ملي شده است.  
بنا بر اين گزارش وي به دنبال برخي تغييرات براي نظارت بيشتر در اين روزنامه است.همچنين روز گذشته متني را تنظيم و براي دلجويي از رييس جمهور به ايسنا ارسال مي كند.   مهدي كروبي با اشاره به مقاله منتشره در روزنامه اعتماد ملي شنبه (31 فروردين ماه) ضمن ابراز تاسف از انتشار اين مقاله اظهار داشت: من وظيفه خود مي‌دانم كه از مردم ايران و نيز كساني كه در اين مقاله به آنها اهانت شده است پوزش بخواهم.   دبيركل حزب اعتماد ملي افزود: ضمن تشكر از زحماتي كه همكاران اين جانب در روزنامه اعتماد ملي مي‌كشند و تاكيد بر لزوم طرح آزادانه انتقادات از اين كه بعضي افراد مرز بين انتقاد و اهانت را تشخيص نمي‌دهند متاسفم و به همين خاطر صميمانه از مردم پوزش مي‌خواهم.    گفته مي‌شود هيات نظارت بر مطبوعات نيز تذكر شفاهي بخاطر اين مطلب به روزنامه اعتماد ملي داده است.   در همين رابطه مسیح علی نژاد نيز نامه اي را براي عذرخواهي از رييس جمهور تهيه كرده كه احتمالا فردا در اين روزنامه منتشر خواهد شد كه در بخش هايي از آن آمده است:   نه به عنوان یک خبرنگار و بلكه به عنوان یک ایرانی، آنگاه که در قاب تلويزیون کوچک خانه‌ام، فریاد و اوج نامه های روانه شده به سمت رئیس جمهور کشورم را می دیدم به جای آنکه مست و مدهوش حضورشان به گرد آقای رئیس جمهور شوم، یاد نیاز و احتیاجی که به خاطرش فرسنگ ها می پیمایند تا نامه ای را تقدیم دولت مردی کنند افتادم و به همین سادگی دانستم که به جز من، خود او نیز تاب بی تابی ملتی نیازمند را ندارد و چه بسا در تنهایي‌اش، بر کنسرت غم انگیز گرسنگی و گردن کجی و گریه آنان که به استقبالش آمده اند، اشک می ریزد. من قصد داشتم که بگویم در این وادی برخي اصولگرایان او را تنها گذاشتند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *