چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - 6 Dec 2023
 
۰

هر روز تعطیلی، 800 میلیارد تومان خسارت

چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: 258618
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت که هر روز تعطیلی پنج کلان‌شهر به کشور 800 میلیارد تومان خسارت در پی دارد.
به گزارش جهان به نقل از ایسنا، رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت که هر روز تعطیلی پنج کلان‌شهر به کشور 800 میلیارد تومان خسارت در پی دارد. 
 
محمدرضا تابش در اخطاری مستند به اصل 50 قانون اساسی اظهار کرد: طبق قانون، حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی تلقی شده و فعالیت‌هایی که با آلودگی محیط زیست همراه باشد ممنوع است؛ ما این اصل بسیار مترقی را در قانون اساسی داریم پس چرا بعد از گذشت34 سال از پیروزی انقلاب با این وضع مخاطره‌آمیز در عرصه محیط زیست مواجه‌ایم. 
 
وی افزود: در حال حاضر پنج کلان‌شهر کشور که یک چهارم جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند، تعطیل شده‌اند در حالی که براساس تولید ناخالص داخلی ضرر و زیان هر روز تعطیلی برای این کلان‌شهر 800 میلیارد تومان است که از این میزان 600 میلیارد تومان آن نصیب تهران می‌شود. 
 
نماینده مردم اردکان در مجلس یادآور شد: همچنین با توجه به اینکه تعطیلی پیش‌بینی نشده بوده مردم سردرگم هستند و برنامه‌های دانش‌آموزان ودانشجویان نیز مختل شده که این اثرات زیانباری را در پی خواهد داشت. 
 
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس اضافه کرد: اگر دولت برنامه جامعه آلودگی هوا را از سال 84 تعطیل نمی‌کرد وزارت نفت و خودروسازها استانداردها را رعایت می‌کردند و صنایع آلوده و کارخانجات دولتی که آلاینده هستند تعطیل می‌شدند با این وضعیت مواجه نبودیم. 
 
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس در پایان خواستار توجه بیشتر دولت و نظارت بیشتر مجلس برای جلوگیری از آلودگی هوا شد. 
 
محمدرضا باهنر که اداره جلسه را برعهده داشت گفت که این موارد باید از طریق کمیسیون‌های اصل 90 و کشاورزی فرآیند قانونی خود را طی کند و یا طبق ماده 206 آیین‌نامه نمایندگان از کمیسیون مربوطه بخواهند این موضوع را بررسی کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *