دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 5 Jun 2023
 
۰

در حسرت یک لحظه آرامش

دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب: 256884
او در سن ۷ سالگی دچار سرماخوردگی عفونی شد و بدلیل بضاعت مالی اندک پدر، درمان نشد و عفونت باقی مانده در بدنش به بیماری رماتیسم مفصلی تبدیل شد.
به گزارش جهان، پایگاه خیریه همت نوشت:
خدیجه دختری است ۲۴ ساله ساکن روستایی کوچک از توابع شهرستان الیگودرز است که  بیماری رماتیسم مفصلی، رنجی مضاعف بر گرده های ضعیفش  تحمیل کرده است.

او در سن ۷ سالگی دچار سرماخوردگی عفونی شد و بدلیل بضاعت مالی اندک پدر، درمان نشد و عفونت باقی مانده در بدنش به بیماری رماتیسم مفصلی تبدیل شد.

در طی سالهای پس از تشخیص بیماری، بارها مورد مداوا و درمان قرار گرفت و سیر بیماری تا حد قابل توجهی کنترل شد.

 متاسفانه از خرداد ۹۱ بدلیل عدم تمکن مالی برای مراجعه به دکتر و انجام آزمایش های لازم، سیر بیماری شدت گرفت تا جاییکه در شهریور ۹۱ ، با سیاه شدن انگشتان دست و درد شدید او را روانه تهران کرد. متاسفانه پزشکان اعلام کردند که بیماری در مرحله ایست که درمانی برای آن قابل تصور نمی باشد و فقط باید پیشرفت آن را کنترل و درد را تا حدی  تسکین داد.

از آن تاریخ، درمان های متفاوت، تزریق ها، حتی عمل جراحی برای بلوکه کردن اعصاب درگیر و خونرسانی به شریانهای دست ، توفیقی در پی نداشته و پزشکان را مصمم به یافتن راهی دیگر ساخته است اما بدلیل سنگین بودن هزینه های آن، خانواده  خدیجه از ادامه ی سیر کنترل بیماری عاجزند.

به تشخیص پزشکش اگر در این مرحله سیر بیماری او کنترل نشود ناگزیر به قطع دست منجر خواهد شد.

پدر خدیجه ۷۵ ساله و  از کار افتاده است و  بدلیل بیکار بودن قادر به پرداخت هزینه های جاری خانواده نیز نمی باشد.

دردهای خدیجه بقدری طاقت فرساست که حتی تزریق های پی در پی مورفین هم او را آرام نمی کند.

خدیجه در حسرت یک لحظه ی آرام و بی درد است.

هزینه های ناشی از بیماری خدیجه شامل مواردی چون  آزمایش، دارو های گرانقیمت،   بستری در بیمارستان،  عمل جراحی و اتاق عمل و تجهیزات پزشکی خاص برای اتاق عمل این عزیز است.

برای پوشش موارد فوق همت کنید تا بتوانیم مبلغ ۲ و نیم میلیون تومان جمع آوری و سپس هدیه کنیم.

لازم به یادآوری است که این مورد توسط موسسه خیریه امدادگران عاشورا به شماره ثبت ۱۵۳۸۷ به خیریه همت معرفی شده است.
همت کنید
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *