کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

واقعیت این روزهای آمریکا را با چشمان خود ببینید +تصاویر

15 تير 1391 ساعت 19:55

گاهی اوقات، صحنه ها به قدری واضح و گویا هستند که تماشای آن ها، بهترین گزینه برای درک حقیقت است.به گزارش جهان به نقل از جام نیوز، شبکه راشاتودی (RT)، چهارشنبه 14 تیر (July.04) از بازگشت معترضان آمریکایی به خیابان ها خبر داد.
راشاتودی تصریح کرد: جنبش 99 درصدی مردم آمریکا بار دیگر در اعتراض به سیاست های غلط اقتصادی این کشور به خیابان ها برگشت.
این شبکه انگلیسی زبان با اشاره به «جلوگیری از تظاهرات معترضان آمریکایی» افزود: چهارم جولای، سالروز استقلال آمریکاست و معترضان در این روز، خود را برای تظاهرات ضد سرمایه داری آماده می کردند که با سرکوب پلیس روبرو شدند.
آمریکا در حالی کوچکترین حرکت های اعتراضی مردم خود را در نطفه خفه می کند که یکی از بهانه های این کشور برای لشکرکشی به افغانستان و عراق، «گسترش دموکراسی و آزادی های مدنی» بوده است.
بر اساس این گزارش، تعداد زیادی از مردم آمریکا توسط پلیس دستگیر شده اند.بر اساس گزارش جام نیوز انگلیسی، راشاتودی، روز یکم جولای نیز از سرکوب تظاهرات مردم فیلادلفیا به دست پلیس آمریکا خبر داده بود.
برخی صحنه های برخورد پلیس آمریکا با مردم و ضرب و شتم آنان با باتوم نیز در راشاتودی پخش شد.
جنبش اشغال وال استریت، 17 سپتامبر 2011 با تجمع گروهی از مردم در مرکز تجاری نیویورک در اعتراض به نابرابری ‌های گسترده و فساد در سطوح بالا، شروع شد.
با وجود مانع تراشی ‌های پلیس و دستگیری ‌های گسترده، جنبش "اشغال" به دیگر شهرهای بزرگ آمریکا و حتی کشورهایی چون انگلیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند و پرتغال نیز رسید.
در مدتی که از عمر این جنبش می گذرد، جهانیان شاهد سرکوب شدید مردم از سوی پلیس آمریکا بوده اند که برخی تصاویر آن در زیر می آید:کد مطلب: 232156

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/analysis/232156/واقعیت-این-روزهای-آمریکا-چشمان-خود-ببینید-تصاویر

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com