دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - 4 Dec 2023
 
۰
۷

مجسمه‌ مبتذل در نمایشگاه ما به هيچ‌وجه اهمیتی نداشت!

يکشنبه ۵ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب: 173207
سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري که اخیرا روح الله احمدزاده کرمانی، استاندار سابق فارس، بر کرسی ریاست آن تکیه زده است، به گزارش سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در مکزیک، درباره وجود آثار مبتذل در نمایشگاه سازمان میراث فرهنگی واکنش نشان داد.
به گزارش جهان، محمد حسن قدیری ابیانه در بخشی از گزارش خود با اشاره به اقدام سازمان میراث فرهنگی در برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران در اردیبهشت سال ۸۶ در مکزیک، نوشته بود: آنچه تعجب و تاسف مرا بر انگیخت تعداد قابل توجهی از آثار مستهجن تاریخی بود که در بین این آثار دیده می شد. این مجسمه ها آشکارا و بی شرمانه به اندام های تناسلی مردان و زنان پرداخته بود و در یک مورد نیز معاشقه عریان مرد و زنی را ترسیم می کرد.

روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی در اطلاعیه خود در پاسخ به این یادداشت قديري ابيانه، مدعی شده که تنها یک مجسمه مبتذل در نمایشگاه بوده و این مجمسه هم "به هيچ‌وجه قابل اهميت" نبوده است: مجسمه مورد ادعاي آقاي «قديري ابيانه»، يک مجسمه معمولي گلي به ابعاد حدود ۳۰ سانتي‌متر است که در ميان حدود ۱۰۰ شي ارسالي که بخش اعظم آن متعلق به دوران اسلامي بود (و آقاي قديري ابيانه اصلا اشاره‌اي به آن نکرده‌اند) به هيچ‌وجه قابل اهميت نبود. حال چه شده بود که اين مجسمه با اين سايز و کيفيت از چشمان تيزبين آقاي قديري ابيانه در امان نبوده است، در نوع خود حکايتي است که به طنز کارکنان سفارت ايران در مکزيک مبدل شده بود!

روابط عمومی سازمان در ادامه دو خاطره از قدیری ابیانیه منتشر و ادعا کرده است که علت گزارش آقای قدیری ابیانه این خاطرات بوده است.

این سازمان مدعی شده است که آقاي قديري ابيانه تلاش کرده است که با پول مردم مکزیک را مسلمان کند: آقاي بقايي که مشتاق شده بود، چگونگي اجراي طرح را پرسيد و آقاي قديري ابيانه در پاسخ گفت: «اين مکزيکي‌ها به سفارت مي‌آيند و مسلمان مي‌شوند و ما به آن‌ها هزار دلار آمريکا مي‌پردازيم و من اکنون چندين نفر را اين‌گونه مسلمان کرده‌ام. شما هم مثلا يک ميليون دلار بدهيد و در اين کار خير شرکت کنيد!

این سایت همچنین مدعی شده که قدیری ابیانه تلاش کرده است از حمید بقايي، رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی، بودجه بدون "اسناد و فاکتور" بگیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


به این نکات توجه کنید:
1) آقای ابیانه اصلا با مشایی حرف نزده است.
ملک زاده هم بدون دیدن مجسمه ها آن حرف را زده است.
2) آقای بقایی که او را کپی مشایی می دانید، با دیدن مجسمه نه تنها برآشفته شده است، بلکه مدیر موزه را اخراج کرده است.
بنابراین احتمالا مشایی هم با دیدن واقعی فاجعه چنین برخورد اسلامی می کرده است.
منصف باشید که کار آقایان منحرف! در این ماجرا درست بوده است.
Iran, Islamic Republic of
تو رو خدا انقدر ننویسید استاندار سابق فارس
ما فارسی ها شرمنده میشیم
ماهم آبرو داریم!!!
Netherlands
میراث در حد بچه دبستانی ها خواسته قدیری رو تخریب کنه
Iran, Islamic Republic of
بقایی چه بود که این یکی چه باشد؟ احمد زاده کرمانی مراتب رشد را با استفاده از فرمول پاچه خواری به سرعت طی کرده . مدیر پژوهش وزارت کشور استاندار فارس معاون رییس جمهور!! حال می کنید سرعت را !فرمولش پاچه خواری است!
Iran, Islamic Republic of
میراث فرهنگی دنبال فرهنگ غربی است در حالی که باید دنبال فرهنگ اسلامی باشد.
Iran, Islamic Republic of
مشكلاتي كه احمدزاده براي فارس بوجود اورد تا سالهاي سال درست نخواهد شد واقعا براي ريس جمهور متاسفم لااقل مي خواست تحقيقي در خصوص عمل كرد ايشان انجام میداد و سپس تصميم به انتصابش می گرفت
Iran, Islamic Republic of
خيانتي كه احمد زاده به فارس كرد دولت اصلاحات نكرد