شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 Aug 2022
 
۰
۲

گزارش كيهان از 4 حلقه انحرافي اطراف رئیس جمهور

يکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۱۱
کد مطلب: 165491


فعاليت گسترده و مشكوك چهار گروه «فرقه هاي رمالي، عرفاني، رسانه اي و رانتخوار» در حاشيه جريان انحرافي متصل به مسئولين ارشد دولت باعث ايجاد گمانه ها و اظهارنظرهايي شده است.
به گزارش جهان به نقل از کیهان اين سه جريان كه به موازات هم نقش زيادي در حذف نيروهاي انقلابي، درگيري بين قوا و رواج عقايد انحرافي و شبه ناك داشته توانسته است با رانت دولتي برخي از مناصب حكومتي را به نفع خود مصادره كند. در ذيل برخي از عملكردهاي اين سه گروه مي آيد:
اول؛ چندي پيش نيروهاي اطلاعاتي نسبت به مراودات يك جريان خاص انحرافي در دولت با برخي از رمالان و جن گيرها مطلع مي شوند و يكي از اين افراد به نام «عباس.غ» را دستگير مي نمايند. وي ضمن اعتراف ارتباط با برخي از مسئولين دولتي كه مسئوليت جريان انحرافي را برعهده دارند به برخي از فعاليتهاي خود براي اين جريان پرده برمي دارد.
در همين حال اين جريان انحرافي با فشار به مسئولين اين نهاد امنيتي و معرفي او به عنوان كساني كه مانع از فعاليت دولت در عرصه هاي مختلف مي شود! و از رئيس جمهور مي خواهند كه شخصا مساله را پيگيري و خواهان آزادي عباس.غ شوند.
اما اين نهاد امنيتي بدون توجه به فشارها و بدگويي هاي سياسي عمليات شناسايي اعضاي شبكه جريان انحرافي و مرتبطين با آنها را آغاز كرده است و كليه فعاليتهاي آشكار و پنهان اين جريان را تحت رصد قرار مي دهد.
به گزارش جهان، در همين رابطه مدتي است كه عناصر مياني و واسطه هاي اين جريان تحت تعقيب قرار گرفته اند. برخي از اين نفرات نيز طي روزهاي گذشته دستگير شده و برخي هم فراري و تحت تعقيب هستند.
نگاهي به برخي اظهارات چهره هاي جريان انحرافي نشانگر غوطه ور بودن آنها در يك فرقه خاص است. در اين زمينه يكي از چهره هاي برجسته اين جريان در برخي از مناسبات سياسي از توان شيطاني و غيرشرعي اين افراد استفاده كرده و برنامه ها، تصميمات و راهبردهاي اساسي خود را براساس توصيه هاي غيرشرعي آنان تنظيم مي كردند.
دوم؛ همچنين گروهي كه تحت عناوين دروغين عرفان و نزديكي به امام زمان(عج) تحت حمايت جريان انحرافي بودند شناسايي و دستگير شدند.
به گزارش جوان، يكي از سركردگان اين جريان انحرافي «علي. ي» است كه داراي ارتباطات پنهان فاميلي، قومي و رانت جويانه با برخي از مسئولين جريان انحرافي است، اين فرد كه به عنوان ايدئولوگ اين فرقه فعال بوده انتصاب اخير يكي از افراد در پست هاي دولتي را زمينه ساز تشكيل دولت انتظار ارزيابي كرده است.
وي كه داراي محكوميت هاي قضايي و حتي حكم انفصال از خدمات دولتي است در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه اين فرقه قائل به نظريه «حجتيه نوين» براساس رد اصل ولايت مطلقه فقيه است؛ قطب معنوي!ليدر جريان انحرافي براساس اين نظريه، ۲ اصل «نظام ارزشي حكومت مستضعفين» و «نظام ارزشي حكومت حقه» را القاء كرد. و در اين زمينه گفته است كه حكومت مستضعفين با ابزار فقه اداره مي شود اما در حكومت حق كساني بايد حاكميت جامعه را برعهده بگيرند كه واجد قدرت خاصه نيز باشند.
سوم؛ اين جريان انحرافي همچنين از يك پشتوانه رسانه اي قدرتمند كه به شخص اول اين جريان متصل بوده است بهره مند است.
اين جريان رسانه اي با عضوگيري و شناسايي نيروهاي توانمند در عرصه اطلاع رساني اقدام به ارسال اخبار و اطلاعات با تكنيك هاي متعدد رسانه اي كرده اند.
تيم رسانه اي آقاي «ميم» به گونه اي است كه حتي فعاليت سايت هاي مختلف عليه «ميم» را نيز مغتنم شمرده و به نفع وي ارزيابي مي نمايند و معتقد هستند كه اين مسائل منجر به افزايش محبوبيت وي مي شود و انجام اين اقدامات تخريبي و يا پخش مطالبي مبني بر شركت وي در مجالس و جلسات غيرمتعارف باعث ايجاد محبوبيت وي نزد گروهها و اقشار مختلف اجتماع خواهد گرديد.
اين تيم رسانه اي جريان انحرافي در ايام غيبت دكتر احمدي نژاد در محل كار با شانتاژ خبري اقدام به رواج شايعات و درج اخبار محرمانه به سايت ها و رسانه هاي متعدد مي نمودند تا اين فرضيه در ذهن برخي از مسئولين شكل بگيرد كه دشمن در منازل و دفاتر برخي از مسئولين شنود كار گذاشته است!!
حجت الاسلام آقاتهراني در سخناني از سرعت در اطلاع رساني برخي از اين سايت ها اظهار تعجب مي كند و مي گويد؛ بنده به منزل دكتر احمدي نژاد رفتم همسر ايشان آيفون را جواب دادند و گفتند دكتر در حال استراحتند بنده از ايشان خواستم به آقاي احمدي نژاد بگويند با من تماس بگيرند، وقتي به خانه رسيدم ديدم برخي سايتها نوشته اند كه احمدي نژاد آقا تهراني را به منزلش راه نداده است!!! بعد از مدت زماني دكتر با من تماس گرفت و از من خواست به منزل ايشان بروم. اين تيم رسانه اي در روزهاي اخير پس از حكم حكومتي رهبر معظم انقلاب انتشار مطالب تحريك آميز را دامن زده بودند.
اين جريان رسانه اي همچنين سخنان مقام معظم رهبري در ديدار با مردم فارس را به گونه اي وارونه منعكس كرد كه مورد اعتراض دفتر مقام معظم رهبري و وزير ارشاد واقع شد.
آخرين خبرها حاكي از آن است كه «حسين.ن» ليدر رسانه اي جريان موسوم به انحرافي و از چهره هاي بسيار نزديك به آقاي خاص، در حالي كه تحت تعقيب ماموران امنيتي قرار داشت از سوي برخي افراد فراري داده شد.
چهارم؛ چهارمين گروهي كه درجريان انحراف فعاليت مي كند؛ رانتخواري يا فعاليت هاي اقتصادي غير قانوني است، فعاليتهاي مفسدانه اين گروه اگرچه از مدتها قبل در دستور كار قوه قضائيه بوده است اما فشارها و اعلام نفوذها مانع از اعمال مجازات و يا رسانه اي شدن آن شده است.
علاوه بر موارد فوق سايت «الف» وابسته به احمد توكلي رئيس مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي در گزارشي به افشاي «رانتخواري بزرگ در شركت خصوصي متصل به حلقه قدرت- ثروت» پرداخت و نوشت: شركت سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران مشهور به سمگا با سرمايه ۲۰ ميليارد تومان به ثبت رسيده و تأسيس شده است، ظرف مدت كوتاهي توانسته ۶ شركت اقماري بزرگ تأسيس كند. يكي از شركت هاي مولود سمگا، بانك جديدالتأسيس «گردشگري» است كه در بدو تولد، سرمايه آن از ۲۰۰ ميليارد به ۶۰۰ ميليارد تومان افزايش پيدا كرده است.
اسفنديار رحيم مشايي و حميد بقايي جزو اولين سهامداران شركت سمگا بوده اند و مديرعامل اين شركت، مهدي جهانگيري، معاون سابق مشايي در سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است. جهانگيري همان كسي است كه در سال ۸۷ پس از ماجراي مشهور حمل قرآن با موسيقي و دف، تحت فشار علما و اقشار متدين ناچار به استعفا شد.
جهانگيري پس از استعفا از معاونت سازمان ميراث فرهنگي و جهانگردي، شركت خصوصي سمگا را تأسيس كرد و با حمايت ويژه دولت، همكاري مالي حداقل ۱۰ بانك، مؤسسه مالي و شركت سرمايه گذاري را جلب كرده است. اين شركت ابتدا قرار بود با عنوان «صندوق سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري» فعاليت كند، اما بعداً به نام «شركت سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري- سمگا» تغيير نام داد.
اسفنديار رحيم مشايي، حميد بقايي (رئيس و معاون وقت سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري) و مهدي جهانگيري (معاون مستعفي مشايي) در مراسم آغاز پذيره نويسي شركت خصوصي سمگا، ۱۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ شركت كرده و سهامدار آن مي شوند. همان روز ۵۰ درصد و طي ۴ روز بعد، ۱۰۰ درصد سهام عرضه شده شركت سمگا توسط بانكها، مؤسسات سرمايه گذاري و فردا مطلع، خريداري شد و پذيره نويسي سمگا قبل از موعد پيش بيني شده به پايان رسيد.
يكي از رانت هاي ويژه براي سمگا واگذاري ۱۲۵۸۸۰۰ متر مربع از زمين هاي لويزان در شمال شرقي تهران به اين شركت خصوصي بوده است.
براي اين واگذاري نه تنها مزايده اي برگزار نشده، بلكه براساس مصوبه شماره ۴۳۰۸۴/۹۹۶۷۷ مورخ ۱۸/۵/۸۸ هيأت وزيران و صورتجلسه مورخه ۲۳/۱۲/۸۸ كار گروه ميراث فرهنگي استان تهران، كل زمين هاي فوق بايد بصورت رايگان به شركت خصوصي سمگا واگذار شود.
اما خوشبختانه با پيگيري هاي قانوني بعمل آمده، ديوان محاسبات (بازوي نظارتي قوه مقننه و مسئول نظارت مالي بر عملكرد دستگاه هاي دولتي)، اين موضوع را بررسي كرد و در تاريخ ۲۵/۱۰/۸۹ از واگذاري ۱۲۵۸۸۰۰ متر مربع از زمين هاي لويزان به شركت خصوصي سمگا جلوگيري و مصوبه هيأت دولت در اين باره را به دليل نقض قوانين متعدد، لغو كرد.
در گزارش ديگري سخنگوي كميسيون اصل ۹۰ از اطلاع رساني به رئيس جمهور درباره زني كه با حمايت رئيس دفترش از برخي رانت ها استفاده كرده خبر داد.
حجت الاسلام حسين اسلامي نماينده مردم ساوه گفت: زمين خواري در زمان آقاي احمدي نژاد هم اتفاق افتاده است ولي واقعاً بسيار بسيار پائين بوده است چون خود ايشان روي اين بحث ها كاملا نظارت دقيق دارد؛ البته مواردي هم است كه جاي بحث دارد.
اسلامي در اين زمينه با اشاره به گرفتن ۱۰۰۰ مجوز توسط يك فرد ۲۷-۲۶ ساله كه تعدادي از آن در شهرستان ساوه است، خاطر نشان كرد: اين فرد در كل كشور مجوز ۱۰۰۰ مركز بين راهي تفريحي و سرويس هاي بهداشتي گرفته بود كه ۱۰ موردش در شهرستان ساوه بود. اين فرد مدعي بود هر كسي در مقابلش باشد، به آقاي مشايي اطلاع مي دهم و از طريق ايشان پوستش را مي كنم؟!
نماينده ساوه در مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: فرماندار ما مي گفت اين خانم تهديد مي كند كه اگر فلان كار را نكنيد، من به آقاي مشايي مي گويم! شما بگوييد در كشور ما مي شود به يك فرد ۱۰۰۰ مجوز نه، ۱۰ مجوز داد؟ آيا اين توزيع عدالت است؟
اسلامي با بيان اينكه اين موضوع را به آقاي احمدي نژاد وقتي براي ارائه بودجه به مجلس تشريف آوردند، عرض كردم، گفت: اين شيوه اعطاء مجوز، همان رانتي است كه همه درباره آن مشكل داريم. در دولتهاي قبلي بحث زمين خواري وجود داشت، در اين دولت، امتيازهاي بي حد و حصري به برخي افراد داده مي شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بنام خدا
کسانی تابع ولایت فقیه که همان ولایت رسول الله (ص) است ، نباشند تابع ولایت شیطان قرار می گیرند و بدانند که خداوند در قران فرموده است که شیطان دشمن قسم خورده انسان است . یا ولایت الله یا ولایت شیطان ؛ حد واسطی وجود ندارد .
Iran, Islamic Republic of
يكي از مهمترين كارهاي اين گروه ايجاد اختلاف و دامن زدن به مسايل بعد از انتخابات سال 88 بود به گونه اي كه با ايجاد آتش اختلاف و سپر كردن مقام ولايت باعث جدايي طيف بزرگي از نيروهاي داخل نظام و ايجاد تفرقه شدند. هدف از اين كار در مرحله اول حذف گروه بزرگي از رقيبان سياسي بود و بعد ايجاد فضا سازي براي مشروعيت خود در بين اصولگرايان به گونه اي كه به خاطر دفاع از دولت چشم بر واقعيتها و مسايل مختلف ببندند و بدون هيچ چشم داشتي از دولت در مقابل رقباي سياسي دفاع كنند . اين نقشه چنان زيركانه طراحي و اجرا شد كه باعث جدايي اين رقيب سياسي و عبور آنان از خط قرمزهاي نظام شد در حاليكه تمامي بزرگان اين گروه خود از داعيان ولايت فقيه و انقلاب اسلامي بودن (نگاه كنيد به برخورد كروبي در جريان لايحه هاي دو قلو و از دستور كار خارج كردن آنها از مجلس )تمامي نامزدهاي اين گروه به حق بر منحرف بودن جريان مشايي و اطرافيان احمدي نژاد در جريان مناظرات صحه گذاشتند. اما برنامه زيركانه و ماهرانه اين جريان باعث بوجود آمدن تمامي اتفاقات بعد از آن شد و الان فصلي بود براي اجراي بقيه نقشه كه خوشبختانه تا كنون با تدبير مقام ولايت جلوي آن گرفته شده است ...