چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - 19 Jun 2024
 
۰
۱۶
آیت الله مصباح یزدی با هشداری شدیدالحن:

رشد نفوذی ها در بین خودی ها/فراماسونری در حال شکل گیری است

چهارشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب: 162525
رشد نفوذی ها در بین خودی ها/فراماسونری در حال شکل گیری است
«خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تا به حال اسلام را تهدید کرده است و آن هم از سوی نفوذی‌هایی است که در بین خودی‌ها در حال رشد هستند.»

به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با جمعی از مسئولان شورای عالی زنان با اشاره به نعمت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری حضرت امام خمینی(ره) و جانشین شایسته‌اش گفت: امروز بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد و فعالیت‌های بسیار زیادی در نظام صورت گرفته و گاه باعث بهت جهانیان شده است، اما هنوز تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله بسیاری داریم.

آیت‌الله مصباح یزدی که در سالن تشریفات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) سخن می گفت با بیان این‌که نواقص و مشکلاتی در این سه دهه باعث شده تا به اسلام ناب نرسیم ادامه داد: باید مسایل را به صورت ریشه‌ای حل کرد و مشکلات و نواقصی را که جلوی تحقق این امر را گرفته‌اند شناسایی و در جهت رفع آنها برآمد.

وی با اشاره به وجود دو مشکل در بعد شناخت و بینش گفت: به اسلام باید به عنوان یک مجموعه ارگانیک نظر کرد، یعنی بدانیم اسلام مجموعه‌ای است که اعضایش تأثیر و تأثر متقابل در یکدیگر دارند و همه اعضای آن زمینه رسیدن به هدف واحد را فراهم می‌کنند.

مصباح یزدی اولین مشکل را عدم این نوع بینش در کشور دانست و گفت: متأسفانه این نگرش که همه بخش‌های اسلام مانند پیکره واحدی است که تنها رشد در یک بخش نمی‌تواند راهگشا باشد، در کشور ما و دیگر کشورها جانیفتاده است.

عضو خبرگان رهبری در توضیح مطلب فوق ادامه داد: این که می‌گوئیم اسلام جامع بوده و همه چیز از فرهنگ و اقتصاد گرفته تا حقوق و سیاست در آن وجود دارد، نه بدان معناست که هرکدام بخش مستقلی است، بلکه همه این بخش‌ها به هم پیوسته و در یکدیگر تأثیرگذارند.

علامه مصباح یزدی با اشاره به اینکه هر بخش از اسلام دارای لایه‌های مختلف است، دومین مشکل را نگاه سطحی به اسلام دانست و اظهار داشت: اگر به لایه‌های عمیق آن توجه نکنیم چه بسا در درازمدت دین را از بین ببریم، چرا که نگاه سطحی به اسلام مانند درختی است که ریشه‌ای ندارد. پ

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در ادامه به عنوان نمونه به مسأله ولایت‌فقیه اشاره کرد و گفت: حتی در بین مسئولان نیز کسانی که واقعا ولایت‌فقیه را شناخته و بدان اعتقاد دارند کم‌اند و حتی عده‌ای معتقدند این‌که یک روحانی آن هم به حکم دین در رأس مسائل کشور قرار بگیرد، امری اشتباه است.

وی افزود: با وجود این مشکلات، اگر هزار بار درباره حقوق زن تحقیق و اجتهاد کرده و مراجع هم نظر بدهند، ولی مسئولان کشور به آن اعتقاد نداشته باشند اصلا تصویب و اجرا نخواهد شد و حتی قوانینی بوده است که با رأی قاطع تصویب شده وشورای نگهبان نیز تأیید کرده، اما از آنجا که مطابق میل مجریان نبوده، متروک مانده است.

علامه مصباح یزدی ادامه داد: پس مشخص می‌شود آنچه اهمیت دارد تقویت اعتقاد قلبی مردم و مسئولان به اسلام است که در این صورت حاضرند تا پای جان برای آن ایستادگی کنند.

علامه مصباح یزدی با اشاره به لزوم فعالیت و تلاش در دو جهت فکری ادامه داد: اول آنکه اسلام به طور کامل در نظر گرفته شود و تجزیه نشود، چرا که اگر مثلا مسأله حقوق زن حل شود و دیگر بخش‌های اسلام اجرا نشود، اثری نخواهد بخشید و باز هم ضعف وجود خواهد داشت.

در دورن جامعه ما تشکیلاتی فراماسونری در حال شکل گرفتن است
عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اگر روزی مسئولینی بر سرکارآیند که در ابدی بودن احکام اسلام تشکیک کنند ـ همان‌گونه که در دوره‌ای چنین شد ـ اساس اسلام زیر سئوال می‌رود و جایی برای بحث‌هایی مانند حقوق زن در اسلام و غیره باقی نمی‌ماند.

وی ادامه داد: دومین فعالیتی که باید صورت گیرد پی بردن به عمق اسلام و عقیده قلبی نسبت به آن به ویژه در مسائل اعتقادی، و عمل به اسلام است.

آیت‌الله مصباح یزدی با هشدار به مسئولان گفت: امروزه در دورن جامعه ما تشکیلاتی فراماسونری در حال شکل گرفتن است، و همان‌طور که در دوران مشروطه، فراماسونری با شعار قرآن و اسلام پیش آمد، امروز نیز فراماسونری با شعارهای انقلاب و اسلام جلوه می‌کند و تحت پوشش آن حرف خود را بیان می‌کند، یعنی قالب را حفظ و محتوا را عوض می‌کند.

اگر تنبلی کنیم می‌بینیم همان کسانی فتنه را آغاز کرده‌اند که خود پرورش داده‌ایم
وی ادامه داد: چگونه کسی که در عمرش با عالمی ارتباط نداشته و علاوه بر آن هر روز ضربه‌ای به اسلام می‌زند، می‌تواند برای اسلام مفید باشد، و معلوم نیست چه شده که برخی نیز به آن‌ها دل بسته‌اند!

استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: اگر تنبلی کنیم زمانی از خواب غفلت بیدار می‌شویم که تیرگی فتنه همه جا را فراگرفته است و می‌بینیم همان کسانی فتنه را آغاز کرده‌اند که خود پرورش داده‌ایم. این عزل و نصب‌ها از کجا در می‌آید؟ این حرف‌های ملی‌گرایانه و مکتب ایرانی، آن هم در زمانی که نهضت اسلامی در جهان اسلام در حال شکل‌گیری است، برای چیست؟ ملی گرایی و دم زدن از مکتب ایرانی با چه انگیزه‌ای می‌تواند صورت بگیرد؟

این متفکر اسلامی افزود: اگر روزی از ما بپرسند چرا برای تساوی ارث زن و مرد کاری نکردید شاید بتوانیم عذری بیاوریم، ولی اگر به ما بگویند چرا اساس اسلام را حفظ نکردید چه عذری می‌توانیم بیاوریم؟!

نفوذی‌هایی در بین خودی‌ها در حال رشد هستند
علامه مصباح یزدی با اشاره به تاریخ صدر اسلام گفت: همان کسانی که از اصحاب رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله بودند پس از رحلت ایشان علی علیه‌السلام را خانه‌نشین کردند، و بنی‌امیه که با نام اسلام بر سرکار آمدند کاری کردند که بر همه منابر به لعن علی علیه‌السلام می‌پرداختند و مجاهدان و یاران پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله نیز اعتراضی نکردند؛ پس جای تعجب نیست اگر برخی از یاران امام، روزی علیه اسلام و انقلاب به پا خیزند (همانگونه که سران فتنه گذشته این چنین کردند)، و جای تعجب نخواهد بود اگر برخی از کسانی که امروز دم از رهبری می‌زنند و از یاران رهبری هستند، فردا فتنه بزرگ‌تری را به وجود آورند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تا کنون اسلام را تهدید کرده است و آن هم از سوی نفوذی‌هایی است که در بین خودی‌ها در حال رشد هستند.

علامه مصباح یزدی در پایان، طول عمر رهبر شایسته و مدبر نظام اسلامی را از خداوند مسألت کرد و گفت: بزرگ‌ترین نعمتی که برای حفظ اسلام به آن امید داریم، وجود مقام معظم رهبری است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
درود بر حضرت آیت ا... مصباح
کور شود هر دو چشم دشمنان ایشان
Iran, Islamic Republic of
چطور یه نفر مسئله ی فرعی است و از یه طرف فتنه ی بزرگتر آینده؟
آیا این حرف های آیت الله مصباح با صحبت های آقا انطباق دارد؟
آیا رهبری در دیدار با جامعه مدرسین نفرمودند من این حرف را که اینان می خواهند اسلام را مقابل ایران قرار دهند، قبول ندارم؟
أین عمار؟؟؟؟
درود بر آيت الله مصباح
ازشون ممنونيم كه سكوت رو مجاز نمي دونند
خواهشمنديم ديگر آقايان هم موضع گيري كنند
ایدکم الله حضرت علامه
United Kingdom
خداوند بر طول عمر عمار انقلاب علامه مصباح بیفزاید
واقعا باید چه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی این حرفهای آقای مصباح با آن حمایتهای بی حد و حساب و از احمدی نژاد که بر همگان انحراف خودش و رییسدفترش معلوم بود بسیار خطرناک تر از خود دولت است و البته بر همه آنانی که ایشان را بسیار بصیر و تیزبین می پنداشتند و در امور سیاسی متبحر!!! باید خیلی از چیزها انشاءالله روشن شود.
خدا امثال علامه مصباح را برای این مردم حفظ کند .
Germany
آقای احمدی نژاد بالاغیرتا این آخرین فرصت را از دست نده
United States
باید علمای دلسوزی همچون آیت الله مصباح با رییس جمهور صراحتا صحبت کنند که آقای مشایی را اصلاح کند
Mozambique
بنام خدا .در پاک ضمیر بودن و میزان بالای تقوای حضرت آیته الله مصباح شکی نیست . ایشان مانند سایر مراجع متعهد از استوانه های دین مبین هستند . ایشان بازوی توانمندی برای رهبر معظم می باشند .ولیکن ، حضرت استاد چرا با کنایه فرمایش می فرمائید . درخواست اظهار علنی در روزنامه و دعواهای مرسوم را نداریم ،بلکه مسئله این است که چرا حوره معزز از اسلام عزیز حمایت عملی و علنی نمی کند ؟ علل کشف این خطر برای حضرتعالی محفوظ ، ولی چرا از ابزار در دستتان برای جلوگیری از بروز خطرات آتی استفاده نمی کنید ؟ اسلام که متروی تهران نیست .اگر واقعا خطر را حس میکنید ،که حتما هم همینطور است و در صدق فرمایش شما شکی نیست ،مماشات چرا ؟ این مردم چه گناهی کردند که نباید یکروز نه خوش بلکه بدون استرس داشته باشند ؟چرا هر روز بایستی یک مسئله از نواحی مختلف ،خودی ویا غیر خودی داشته باشیم ؟ با انشاالله و ماشاالله که نمیشود دین و مملکت را اداره کرد .اگر می شد سیدالشهدا (ع) معصوم بود و ولی خدا ،او منتظر قضا و قدر الهی می شد .حتما بایستی کارد به اسخوان برسد و یک عده دیگری تلف بشوند تا ما تکان بخوریم؟ پس ارزش پیشگیری قبل از معالجه را کی باید عملا تجربه کنیم ؟ آیا عواقب فتنه اخیر را می توان بزودی از بین برد که برای دومی دست دست می کنیم ؟ظاهرا خیلی هم در عمل بموقع به دستورات اسلام تمرین نداریم . برعکس ما ، دشمن خیلی در این سیاست از ما پیش است .
Latvia
هشدارحضرت آیت‌الله مصباح یزدی بايد جدي گرفته شود. در گام اول بهتراست آقاي احمدي نژاد بجاي تمركز بر مديريت جهان! بر عملكرد برخي افراد مشكوك حلقه ياران نزديكش تمركز داشته باشد!
Canada
خداوند شر این افراد منافق صفت رو به خودشون برگردونه انشاالله... فراماسون‌ها ایران رو دارن میگیرند و ما خوابیم
Iran, Islamic Republic of
وقتی آقای رییس جمهور اینچنین به مشایی دل بسته است و او را چنان زلال و شفاف می بیند و حرف علمایی چون آقای مصباح که حامی دولت ایشان بوده در وی اثر نمی کند دیگر چه توقعی داریم؟ خطر این نیست که مشایی در برابر ولایت قرار بگیرد، چون عددی نیست، ولی اگر دکتر در برابر ولایت قرار بگیرد باز هم فتنه ای برپا خواهد شد و این بار در بین نیروهای ولایی و بسیار خطرناکتر از فتنه 88 خواهد بود.
خدا نیاورد آن روز را.
Iran, Islamic Republic of
ضربه ای که اسلام میخورد از بابت تندروی عده ای در درون نظام است و بس!

باید پیرو رهبری باشیم.
Canada
با سلام.. اگر احمدی نژاد حساب خودش رو از مشائی جدا نکنه ، مسلماً جلوی او خواهیم ایستاد... ما سر اسلام با کسی‌ شوخی‌ و نسبت فامیلی نداریم... درود بر حاج منصور که شجاعانه جلوی منحرفان ایستاد ... فراماسون‌ها ایران رو دارن میگیرند و ما خوابیم