چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 15 Jul 2020
 
۱۶
۲۷
ارزیابی ویژه// چرا سپاه قدس وارد مرحله جدیدی شده است؟!

موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه +فیلم

شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب: 731113
یافته‌های آشکار درباره سردار قاآنی بسیار اندک است. سالها حضور بی سر و صدا در سپاه قدس و حضور شبح‌گونه در ماموریت‌های فرامرزی این نهاد امنیتی و همچنین ادامه دوری از رسانه‌ها حتی بعد از برعهده گرفتن فرماندهی سپاه قدس، قضاوت درباره عملکرد او را بسیار سخت می کند
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه +فیلم
گروه سیاسی جهان نيوز، مهدی جهان تیغی: چندین ماه از شهادت سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس می گذرد و فضای تحلیلی جامعه امنیتی غربی در مرحله پساسلیمانی، اینک اساسی‌ترین پرسشش، سوال درباره عملکرد جانشین شهیدحاج قاسم سلیمانی است.

یافته‌های آشکار درباره سردار قاآنی بسیار اندک است. سالها حضور بی سر و صدا در سپاه قدس و حضور شبح‌گونه در ماموریت‌های فرامرزی این نهاد امنیتی و همچنین ادامه دوری از رسانه‌ها حتی بعد از برعهده گرفتن فرماندهی سپاه قدس، قضاوت درباره عملکرد او را بسیار سخت می کند.

پرونده عراق:
انتصاب یک چهره امنیتی مبهم در عراق به عنوان نخست وزیر در این کشور، رفتار شبح گونه سردار قاآنی را در یکی از اصلی‌ترین پرونده های سپاه قدس در مواجه با آمریکا، پررنگ تر از گذشته کرده است. در حالی که ذهن‌ها بیشتر به سمت فشارهای امنیتی و نظامی جریان مقاومت علیه آمریکایی‌ها در عراق است، روند اخراج آمریکا از بغداد، وارد یک مرحله سیاسی نیمه پنهان جالب توجه شده است. روندی که حضور و لمس شبح گونه سردار قاآنی را برای افسران امنیتی آمریکا بیشتر نمایان می کند. به نظر می‌رسد که در لایه پنهان سیاسی عراق، موضوع اصلی تثبیت تاریخ خروج و زمانبدنی برای اخراج آمریکا در حال اتفاق است. موضوعی که ماموریت اصلی سپاه قدس و فرمانده جدید آن بعد از ترور سردار سلیمانی توسط دولت آمریکا بوده است.

پرونده یمن:
در کشور یمن هم در چند هفته اخیر تصرفات بزرگ نظامی صورت گرفته است. این پیروزهای بزرگ نظامی به قدری مهم و استراتژیک بوده اند، که طرف سعودی طی چند مرحله خواهان آتش بس و مذاکره با انصار الله شده ولی با مخالفت کم سابقه جریان مقاومت تاکنون رو به رو شده اند. پس از پیروزهای اخیر به نظر می رسد که انصارالله در حال ترسیم و تثبیت پیش شرطهای بیسار مهمی برای شروع مذاکرات سیاسی با حکومت سعودی هستند. در یمن نیز پنهان‌تر از عراق، خبری از فرمانده جدید سپاه قدس نیست ولی واقعیت این است که این پیروزهای بزرگی نظامی در یمن در همین دوره کوتاه فرماندهی سردارقاآنی، رخ داده است.

پرونده سوریه:
از سوریه نیز اخبار مشابه به گوش می‌رسد. اخباری که حاکی از تصرفات سرزمینی مهم توسط ارتش سوریه در مسیر دمشق به حلب و حتی در نزدیکی ادلب است ولی این پیروزهای نظامی نیز چندان رسانه ای نشده است. برخی تمایلات و تحرکات نظامی در چند هفته اخیر حاکیست که شاید در آینده ای نه چندان دور شاهد تحولی بزرگ در عرصه نظامی سوریه نیز باید باشیم که روس ها و ترک ها را نیز در مسیر متقاوت‌تر از وضعیت فعلی نظامی در سوریه و حتی در روابط با خود قرار خواهد داد. در این روندهای اخیر نظامی در سوریه در ظاهر نامی از سردار قاآنی در رسانه های ایران نیست ولی برخی رسانه‌های منطقه‌ای از افزایش رفت و آمدها و حتی حضور وی در خط مقدم جنگی در سوریه نیز خبر داده اند.

پرونده افغانستان:
درباره افغانستان نیز وضعیت پیچیده‌تر از هر زمان دیگری در حال جلوه کردن است. در ظاهر سیاسی پس از مدتی عبدالله عبدالله و اشرف غنی برای تشکیل دولت به توافقی رسیده‌اند که مورد تایید جمهوری اسلامی است ولی در باطن افغانستان، شرایط امنیتی برای آمریکا در برخی مناطق این کشور به شدت ابهام آمیز و غیرقابل پیش‌بینی شده است. طی چند ماه اخیر، آمریکایی‌ها بیش از هر زمان دیگری برای فرار از افغانستان ابراز تمایل آشکار داشته‌اند. جامعه امنیتی آمریکا، سردار قاآنی را متخصص ارشد سپاه قدس در حوزه افغانستان می‌دانند.

پرونده لبنان:
برنامه تقویت نظامی حزب الله نه تنها متوقف نشده بلکه وارد مراحل بسیار خطرناکی برای صهیونیست‌ها شده است. بزرگترین دلیل نیز این است که صهیونیست‌ها بعد از ناامیدی از جلوگیری از انتقال سلاح های استراتژیک به حزب الله، متوسل به فشارهای سیاسی و جهت دادن برخی اعتراضات مردمی در لبنان به سمت سلاح حزب الله هستند.

صهیونیست‌ها همچنین در هفته‌های گذشته به صراحت از ادامه مسیر سپاه قدس در مسیر سیاست‌های شهید سلیمانی توسط سردار قاآنی سخن گفته اند. با توجه به سرمایه گذاری کلان صهیونیست ها برای اشراف اطلاعاتی در کشورهای اطراف خود و به خصوص در مناطقی که ایرانیان حضور دارند، هر نوع اعترافشان را درباره فرمانده جدید سپاه قدس باید بسیار جدی و مهم در نظر گرفت.

دوران جدید سپاه قدس:
 با توجه به شواهد گفته شده می‌توان گفت سپاه قدس در دوران سردار قاآنی وارد مرحله ای از حضور به ظاهر پنهان‌تر از قبل شده است. این حضور پنهان تر البته یک گزاره را بیشتر تقویت می‌کند؛ شبح‌گونه رفتار کردن سپاه قدس، ضربه به دشمن را در منطقه بسیار سنگین‌تر ودردآورتر خواهد کرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خدا شما را حفظ کند و در پناه دعای امام عصر عجل الله تعالی فرجه سلامت و پیروز باشید
Iran, Islamic Republic of
مقاله کم لطفی بود به دو نفر از عزیزان ارزشمند کشور . آن را غربال کنید می بینید که فقط کاغذ سیاه کرده است. ..
Iran, Islamic Republic of
..........
Australia
خداوند بزرگ به همه رزمندگان پاك اسلام نصرت و فتح و فوزالعظيم عنايت فرمايد
Iran, Islamic Republic of
یکی ازهنرهای حاج قاسم دربیش از۲۰ سال فرماندهی نیرو،چیدمان وساختاروسازماندهی تشکیلات نیرووهمچنین خودکفاومستقل نمودن فعالیتهای سازمانهای مقاومت درلبنان وعراق ویمن و..بطوریکه تا۲۰ سال اینده بی نیاز از هر گونه کمک خارجی هستن
Iran, Islamic Republic of
.........
Sweden
.........
جعفر کزازی
Iran, Islamic Republic of
هر چه رفاه و آسایش و خوشبختی و شادکامی که ملت ایران دارند به برکت سردار سلیمانی و سردار قاآنی هاست که باعث شدند کل جهان به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی احترام بگذارند و سرآمد همه کشورهای منطقه در همه زمینه ها باشیم
سید
Iran, Islamic Republic of
....
محمد
Iran, Islamic Republic of
خداشماراحفظ کندتاکورشودهرکس نتوان دیدافتخارایران .
محمد
Iran, Islamic Republic of
درود ورحمت خداوند برسردارشهید سلیمانی
درود و ارزوی پیروزی وفتح قدس شریف بدست دلاورمردان سپاه قدس بافرماندهی سردار قاآنی
اللهم عجل لولیک الفرج
مهران کبیر
Iran, Islamic Republic of
الیس الصبح بقریب...
خبر آمد خبری در راه است...
اللهم عجل لولیک الفرج مولانا المهدی ان شاءالله
اکرم
Iran, Islamic Republic of
باسلام امروزسالروزشهادت عارف بزرگ شهیدچمران است ان شاءالله مبارزه ادامه داردوپرچم توسط امام خامنه ای وسردارقاآنی ودیگران عزیزان به دست امام زمانمان عج خواهدرسید
حمید
Iran, Islamic Republic of
.............
علی محمدی
Iran, Islamic Republic of
...............
mohammad
Iran, Islamic Republic of
با درود به این دو عزیز گیرم همه پرونده ها پیروز شویم فردا صبح اسرائیل محو بشه . بعدش چی؟ مشکل مسکن ازدواج بیکاری فقر تو این مملکت حل میشه ؟ ..
رضا
Iran, Islamic Republic of
...
Germany
بزارید ایشون کارشون رو کنند. انقدر خبرسازی نکنید درباره ایشون. نظامی هستند کار باید سکرت باشه..
Iran, Islamic Republic of
...
لطفی
Iran, Islamic Republic of
درود بیکران بر روح مطهر سردار سلیمانی و آرزوی موفقیت برای سردار قاآنی و همه مخلصین راه خدا
محمد حسن حاج نصیری
United Arab Emirates
درود بر حاج قاسم سلیمانی .
HASSAN
Iran, Islamic Republic of
در "مواجه" با آمریکا
مواجهه
فلان
Germany
......
Iran, Islamic Republic of
این۳۰جرثومه ای که منفی میدن ماهی چند دلار کاسبن،مزنه مزدوری صهیونها الان چیه!!؟
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
ارزش پول کشور در حال سقوط آزاد ایت.
ارزش پول لبنان همینطور
فقر بیداد می کند.
آمریکا یکه تازی
در کشور اختلاس بیداد می کند.
حضرت آیت الله غلامرضا منصوری و برادر مجاهد نستوه حاج اکبر طبریر در قوه قضایه ای که رئیسش توسط مقام عظماب ولایت تعیین میشود فساد اینجاد کرده اند.
دختر نعمت زاده، داماد شریعتمداری، داماد شمخانی، آقازاده های غربزده و ....
اینها نشانه از هم پاشیدگی و انحراف نیست.
Iran, Islamic Republic of
اگه با فساد مبارزه نشه بده.
حالا که دستگاه قضایی با جدیت دنبال برخورد با مفسدین حتی اگه در خود این دستگاه باشند، افتاده اشکالی داره! ؟
Iran, Islamic Republic of
سلام نمیدانم چرا متن ارسالی مرا درج نکردید لطفا با تحلیل های آبکی مردم را سرکار نگذارید