چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - 22 May 2019
 
۳
۲۳

مشت زنی یک روحانی دراعتراض به فساداخلاقی درجامعه روحانیت

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
حجت الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی سخنران، کارشناس مذهبی و فعال اجتماعی در آخرین پست صفحه شخصی خود فیلمی منتشر کرد که در پی اعتراض به فساد اخلاقی در جامعه روحانیت در حال انجام ورزش رزمی بوکس بود که در خصوص این حرکت و واکنش خود گفت: با توجه به بیانات رهبر انقلاب، کمال مطلوب جوانی بر سه پایه تهذیب، تحصیل و ورزش است.
مشت زنی یک روحانی دراعتراض به فساداخلاقی درجامعه روحانیت
حجت الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی سخنران، کارشناس مذهبی و فعال اجتماعی در آخرین پست صفحه شخصی خود فیلمی منتشر کرد که در پی اعتراض به فساد اخلاقی در جامعه روحانیت در حال انجام ورزش رزمی بوکس بود که در خصوص این حرکت و واکنش خود گفت: با توجه به بیانات رهبر انقلاب، کمال مطلوب جوانی بر سه پایه تهذیب، تحصیل و ورزش است. من قبل از اینکه طلبه باشم، به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کردم و سعی‌ام این بوده که ورزش را رها نکنم. در واقع فیلمی که من در صفحه شخصی خودم منتشر کردم را باید از چند وجه نگاه کرد، ورزش یک اصل است، منتهای مراتب من شرایط امروز دنیا را به نحوی می‌بینم که دشمنی‌ها و عنادورزی‌ها نسبت به ساحت این انقلاب زیاد شده و هرکسی با هر نگاه و تفکری بر بدنه ارزش‌های این نظام ضربه می‌زند.

دریافت.mp4

وی با اشاره به از دست رفتن هویت روحانیت نسبت به مردم، بیان کرد: هِنری کیسینجِر، وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، شخصیتی است که در سال ۱۳۵۸ درخصوص رخداد‌های ایران اعلام کرد؛ که این انقلاب به دست روحانیت ایجاد شده و اگر بخواهیم به آن ضربه بزنیم فقط به واسطه خود روحانیت است. باید درنظر داشته باشیم که یک روحانی اصیل بایستی جایگاه خودش را حفظ کند و در کنار مردم باشد. اما متاسفانه ما امروز شاهد آن هستیم که بعضا جَو زده و یا جوان زده شدند؛ و یا اینکه نسبت به مردم به مرور هویت خودشان را از دست می‌دهند، و حاضرند برای جذب مردم از آن رده طلبگی خودشان فاصله بگیرند.
این سخنران و کارشناس مذهبی در ادامه با اشاره به متن پست خود و فیلم منتشر شده از استماع و استعمال موسیقی توسط یک روحانی، اظهار کرد: گوش کردن به موسیقی، اگر حرام و مطربی نباشد، ایرادی ندارد. ولی استعمال و به کارگیری ابزار موسیقی آن هم به واسطه آقایی که ملبس به لباس روحانیت است، فعل درستی نیست. در این مدت که کامنت‌ها را نگاه می‌کردم، خیلی از مردم نسبت به نواختن پیانو روحانیت مشکلی نداشتند و قالب نگاهشان اینگونه بود که ایرادی ندارد، مگر این موسیقی محرک است و یا مطرب است؟ البته باید درنظر داشته باشیم که در فضای عرفی، این جریان در کشور لبنان است و در کشور خودمان هم نبوده، ولی نکته اصلی اینجاست که این لباس حرمت دارد و در استماع و استعمال موسیقی خیلی باید دقت نظر شود.
بعضی از آقایان برای جذب مخاطب قیمت طلبگی خودشان را از دست می‌دهند
حجت الاسلام بی‌آزار تهرانی با بیان اینکه در استفاده عموم مردم از موسیقی و ابزار آن حرفی نداریم، افزود: این موارد دستورات فقهی خودش را دارد، اما مرحوم آیت الله مجتهدی حرف قشنگی زدند، ایشان خطاب به طلاب می‌گفتند، اگر شما روزی مکروه انجام بدهید، مردم فعل حرام را انجام می‌دهند، و اگر روزی خدایی نکرده شما به سمت فعل حرام رفتید، مردم دینشان را زمین می‌گذارند و این حرکت پذیرفته نیست. بسیاری از اتفاقات که مباح است، برای ما جامعه روحانیت مکروه و یا حرام است. ولی برخی از آقایان برای جذب مخاطب آن هم به هر قمیتی که شده، جایگاه خودشان را از دست می‌دهند.
بارها از سوی بعضی از افراد و خائنین تهدید شده‌ام
این فعال اجتماعی تصریح کرد: فیلم و پیامی که گذاشتم، روشن و واضح است. این روز‌ها دشمنی علیه مکتب، مذهب و رهبر ما زیاد شده است، به همین منظور یکسری از اقدامات را در برخورد با مفاسد مسئولان انجام می‌دهم که حتی در برخی موارد تهدید شده‌ام. تقریبا هر روز خدمت رسانی به پابرهنه‌ها نیازمندان و مستضعفین را انجام می‌دهم، اگر هم آن فیلم ورزشی را می‌گذارم، درباره تقابل با دشمن است، «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم». من افتخار می‌کنم که جلوی یک بچه یتیم هم زانو می‌زنم و هم دستش را می‌بوسم. اینگونه نیست که من این فیلم را برای دیده شدن گذاشته باشم، به اندازه کافی معروف هستم، منتها این فیلم برای دشمنان بیرونی، منافقین درونی و دعوت جوانان عزیز به ورزش آن هم با انگیزه انقلابی است، دربرگیرنده پیام بود.
فریاد علنی من خطاب به فسادهای مختلف مسئولان است
وی افزود: در عین اینکه دست ضعفا را می‌گیریم، مچ خیلی از نااهلان و نامردان هم می‌گیریم؛ یعنی کسانی که نسبت به این انقلاب خیانت می‌کنند. برخی از افراد در لباس حاکمیتی هستند، اما به جای خدمت خیانت می‌کنند. فریاد علنی‌ من روبه مسئولان است و بدون هیچ گونه ملاحظاتی روی منبر درباره مفاسد اقتصادی، بانکی و ...  فریاد می‌زنم.
 
حجت الاسلام بی‌آزار تهرانی با توجه به اتفاقات اخیر در خصوص بدحجابی و بی حجابی در خیابان انقلاب و یاسر خاطرنشان کرد: در بحث بی‌حجابی و اتفاقات اخیر در خیابان‌های تهران به شکل صریح گفته‌ام، من تقریبا همه دست‌نشانده‌های این جریان را به اسم می‌شناسم و اعلام کرده‌ام که اگر دست از این کار‌ها برندارند، به اسم رسوایشان می‌کنم. این بحث و پیام‌ها یعنی تقابل جدی و مبارزه است و بدانند که ما برای این انقلاب و خون شهدا، شاه‌رگمان را گذاشتیم و مهیای مبارزه‌ایم و تا نفس آخر ایستاده‌ایم.
کد مطلب: 599069
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
حاج آقا خیلی به خودت فشار نیار انقدر خود ارزایی نکن اگه خیلی راست میگی برو بالای منبر به جای کشش ندید بگو گردن این مفسدین اقتصادی رو بزنن تا مملکت درست بشه ما قبل از دشمن خارجی از داخل داریم می پوسیم
Iran, Islamic Republic of
چرا تا از فساد فرهنگی صحبت می شود
فورا بحث فساد اقتصادی رو مطرح می کنیم
یعنی این قدر فرهنگ بی اهمیته ؟
از ادبیات توهینی شما البته عملا روشن می شود
Iran, Islamic Republic of
خدا رحم کرد بی آزاری
مبارزه با ماچ؟
Iran, Islamic Republic of
شما با روحیه استکبار ستیزی ایشون مشکلی داری؟

با ارسال ماچ که نمیشه با استکبار و نفاق مبارزه کرد
Iran, Islamic Republic of
اینگونه نیست که من این فیلم را برای دیده شدن گذاشته باشم، به اندازه کافی معروف هستم، منتها این فیلم برای دشمنان بیرونی، منافقین درونی و دعوت جوانان عزیز به ورزش آن هم با انگیزه انقلابی است، دربرگیرنده پیام بود.
Iran, Islamic Republic of
ایول حاج آقا احسنت به صراحتتان. کاش این بعضی مسولان هم ازشمایادمیگرفتند
Iran, Islamic Republic of
دست مریزاد.. ایولا دارین حاج آقا. آنچه همه دارند تو یکجا داری.. ادب، خرد و شجاعت رو در کنار هم گذاشتین. خدا امثال شما علمای با ایمان و خودساخته رو برای ما مردم ایران حفظ کنه که در این شرایط پناه ملت هستین
علیجان
Iran, Islamic Republic of
حاج آقا این چه تفکر غلطیه که داری..
مگه نمیدونی علمای بزرگ ما که معلم اخلاق بودن و حرفشون روی مردم اثر داشت و مورد احترام مردم بودن بازوی قوی نداشتن...بدن قوی نداشتن..غالبا نحیف و لاغر و سربزیر و متواضع و ساده زیست بودن...بجای تربیت بازوهات بهتره روی روح و درونت کار کنی..بخودت ریاضت نفسی بدی.. روزه بگیری..بیشتر فکر کنی..این کارها موثر تره...کمتر حرف بزنی و بیشتر عمل کنی...این روش بهتریه..
Iran, Islamic Republic of
در تفاوت علما و ائمه معصوم علیهم السلام ، کدام ملاک است ؟
قوت امیر المومنین و اولاد طاهرینش چگونه بود ؟
عمل و رفتاری از عالم مقبول و مبناست که منطبق با عمل و رفتار معصوم باشد نه غیر آن .
Iran, Islamic Republic of
شما ظاهرا به امیرالمومنین (ع) هم ایراد خواهی گرفت!
کجا علما اینچنین بودن؟
Iran, Islamic Republic of
میرزا کوچک خان جنگلی یک عالم دینی بود

بسیاری از علمای اخلاق ما در زمان جنگ به جبهه رفتن وصیت هم کردن اگر کشته شدن در همان محل دفن شده و به عقب برنگردن

اصلا در اسلام عالم زاهد گوشه نشین که فقط حرفای اخلاقی خوب بزنه نداریم مگر اینکه شرایط اختناق بگونه ای باشه که مجال حرکت نداشته باشن

شهید محمد منتظری یکی از علمایی بود که وقتی بازرگان می خواست هواپیماهای جنگی رو به آمریکا برگردونه قطار فشنگ بست و با عده ای از بچه ها که بعدا سپاه رو تشکیل دادن رفت و باند فرودگاه رو بست و گفت هر هواپیمایی که از زمین بلند بشه میزنیمش
خلبان ها از کار ایشان حمایت کردن تا خبر به امام رسید و مانع کار بازرگان شد
مظلوم علمای اسلام
Iran, Islamic Republic of
در اسلام رهبانیت نداریم

زهد با تعریف شما تفاوت داره

علمای ما اهل زهد بودن به شیوه حضرات معصوم

اگر شرایط ایجاب کرده مانند سیدالشهدا شمشیر به دست گرفتن

اگر ضرورت بوده مانند امام صادق مدرسه تشکیل دادن

اگر تحت نظر بودن مانند امام سجاد مدیریتی در تقیه داشتن
Iran, Islamic Republic of
میرزای شیرازی فتوای تحریم تنباکو رو داد و ناصرالدین شاه مجبور شد اون قرارداد ننگین رو لغو کنه
Iran, Islamic Republic of
بزن تو چونه برجامی هاونجومی های خائن !!از جاشون بلند نشوندبیفتند توبغل همون آمریکا ی لجن گرفته .......
Iran, Islamic Republic of
ایشون که خودش قبل از همه گفت به تهذیب نفس توجه داره و قطعا مبنا همین هست، ولی متاسفانه توجه شما به ظواهرـه و افرادی که چنین ذهنیتی دارن همیشه در سطح باقی میمونن و چنانچه عهده دار مسئولیتی بشن از همون جایگاه ناخواسته به جامعه اسلامی لطمه میزنن.
برای رسیدن به خدا راه بسیارـه و هر فردی باتوجه به استعداد و روحیات خودش باید راهش رو انتخاب و به امت اسلام کمک کنه
علی مرادنیایی
Iran, Islamic Republic of
این تیتر چه نسبتی با مطلب دارد؟! چرا حرمت روحانیت را می شکنید؟ از جهان نیوز باید انتظار داشت تیترهایی شبیه صدای امریکا بگذارد؟
Iran, Islamic Republic of
خوب ایشون مشت زدن
جهان هم تیتیر زده مشت زنی یک روحانی
مگه مشت زدن اشکالی داره؟


یاد بگیریم روحانی رو مثل قرآن نبوسیم بزاریم سر طاقچه
Iran, Islamic Republic of
اشکال در اوردن کلمه مفاسد اخلاقی است.
چونکه مردم معمولا از این کلمه برداشت دیگری دارند و متاسفانه مطلب طوری بیان شده که انگار یکسری فسادها در میان بیشترروحانیت شیوع پیداکرده، منظور مشت زنی نیست که شما تصور کرده اید.
حرف ان بنده خدا هم صحیح است ما خودمان گاهی با یک کلمه در نوشتنمان سبب بدبینی دیگران به روحانیت میشویم بایدبدانیم کسانی بدون خواندن متن از این تیترها برای کوبیدن روحانیت استفاده میکنند وقتی سند مطالبه میکنیم میگویند رسانه و سایت خودتان گفته.
Iran, Islamic Republic of
نظر شما قابل تأمل است
Iran, Islamic Republic of
فساد اخلاقی معمولا معنای فساد جنسی را تبادر می کند. منظور تیتر اینست؟
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر احساس مسئولیت شما
ایکاش مراجع عظام هم بجای اینکه بیشتر بفکر مسائل سیاسی باشند به اینگونه مسائل مخصوصا فسوقی که در صدا سیما انجام میشود واکنش شدید نشان میدادند وضعیت کشور ما به این شکل نبود که بی حیایی به جایی برسد که بگویند حجاب یک امر شخصی و اختیاری است.
فرهنگی
خسته ام از این همه دزدی. اختلاس. دروغ و .....
اگر شما واقعا روحانی هستید باید افشاگری کنید
هموطن رهگدر جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
ایول حاجی گیرینف عزیز، دمت گرم؛ بالاخره نمردیم در دهه چهارم انقلاب، حاجی گیرینفهای دیگری دیدیم ! که به این راحتی نمیگذارند انقلاب به دست نااهلان بیفتد .دست مریزاد .حاجی جون من با گیوه پشت پا خوابیده حتما بکمکت خواهم امدوحتی معبر باز میکنم تا راه برایتان باز شود. فقط چندتا فرمانده کم داریم از جمله مجید سوزوکی -قربانت برم الهی حاجی جون .