۴۳نظر
 
جولان دوباره "بازیگران بدحجاب" در یک جشن سینمایی+تصاویر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۲۲
 
در شرایطی که بحث حجاب و عفاف و البته پوشش بانوان به دغدغه اصلی مردم و مسئولان کشور تبدیل شده است و مردم، مراجع و مسئولان خواستار رسیدگی به معضل بدحجابی در کشور هستند، همچنان شاهد بدحجابی بازیگران زن در جشن های سینمایی و تلویزیونی هستیم؛ که بدون هیچ قید و بند و البته "نظارتی" در این جشن ها حاضر می شوند و به قول معروف "از هفت دولت آزادند"

به گزارش جهان، عصر امروز نوشت: سه شنبه شب(۴ مرداد) مراسم دوازدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر با حضور بازیگران مطرح سینما و تلویزیون ایران در سالن همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار شد که در آن بازیگران زن سینمای ایران بدحجابی را به اوج خود رساندند.

این بدحجابی ها آنقدر مرسوم شده که به نوعی به "عرف" سینمای ایران و مخصوصا جشن های مربوط به آن تبدیل گشته است و تمام مسئولان و در برخی موارد حتی رسانه ها هم به راحتی از کنار آنها می گذرند و شاید دیگر "نایی" برای نالیدن از این درد برایشان نمانده است و ما نیز در این گزارش مجبوریم در برخی پاراگراف ها از مطالب گزارش های پیشین و تکراری استفاده کنیم!

بر اساس این گزارش، سینمایی که قرار بود فرهنگ اسلامی-ایرانی را پس از انقلاب رواج دهد و صدای انقلاب را به گوش جهانیان برساند در کدام طبقه ساختمان وزارت ارشاد مدفون شده است؟ سینماگرانی که می بایست به ارزش های غنی ایرانی-اسلامی بپردازند کجای این سیستم معلول فرهنگی جای دارند؟

و البته بازیگرانی که با بودجه های فرهنگی این کشور مسلمان به نام و شهرتی دست یافته اند، تا چه اندازه در ترویج فرهنگ اسلامی با تکیه بر اصول ایرانی گام برداشته اند؟

امروز پس از گذشت ۳۲ سال از انقلاب مردم ایران به رهبری خمینی کبیر(ره)، سینمای ایران همچنان با مشکلات فرهنگی این حوزه دست و پنجه نرم می کند و هر روز با مشکلات جدید سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و بعضا اقتصادی روبرو می شود؛ از تحرکات سیاسی و براندازانه برخی سینماگران گرفته تا حضور آنها در جشنواره های خارجی تا ...

حال سوال اینجاست که آیا پوشش بازیگران زن ایرانی در انظار عمومی، اسلامی است؟ و آیا طی سال های گذشته پس از انقلاب مسئولان و متولیان فرهنگی کشور توانسته اند با استراتژی های فرهنگی خود، بانوان سینمای ایران را از منجلاب فساد دوران طاغوت نجات بدهند تا بتوانند آنها را به عنوان یک نمونه و الگوی بانوی ایرانی مسلمان به مردم کشور و دنیا معرفی کنند؟

باید توجه داشت که اگر بازیگران و هنرمندان که الگوهای جوانان جامعه محسوب می شوند ارزش ها را زیر پا بگذارند و برای آن ها اهمیتی قائل نشوند، این ارزش ها برای جوانان هم کمرنگ می شود.

به نظر می رسد این گونه بد حجابی و بد پوششی ها که در تضاد با کرامت انسانی است از بین نمی رود، مگر به همت و اراده مسئولان؛ لذا مسئولان سینمایی می بایست اقدام در خوری در این زمینه کرده و فکری به حال این شوره زار کنند.

اما نکته جالب تر اینکه با مقایسه تصاویر برخورد گشت ارشاد نیروی انتظامی با مظاهر بدحجابی و بدپوششی در شهر با تصاویر این مراسم ها، که به عنوان نمونه تصاویر حضور بازیگران در آخرین جشن برگزار شده سینمایی را در ذیل مشاهده می کنید، در می یابید که علنا "هیچ" تفاوتی میان پوشش زنان مظاهر بدحجابی در شهر و این بازیگران نیست!

در اینکه نیروی انتظامی باید با مظاهر بدحجابی برخورد کند شکی نیست، اما سوال اینجاست که با بازیگران زن بدحجاب سینما چگونه باید برخورد کرد؟ آیا این زنان مظاهر بدحجابی از این بازیگران الگو نمی گیرند؟ آیا برخورد با زنان بازیگر بدحجاب هم وظیفه نیروی انتظامی است؟! امروز پس از گذشت ۳۲ سال از انقلاب اسلامی نباید به این موضوع بیاندیشیم که دیگر باید فکری برای "فرهنگ" این سینما و کشور کرد و دیگر از شعار و سمینار و همایش و ... چیزی در نمی آید؟

به نظر می رسد این رفتارهای ضد و نقیض در حوزه های مختلف و برخورد متفاوت مسئولان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با مقوله حجاب و بدحجابی باعث به وجود آمدن نوعی دو گانگی و ابهام در افکار عمومی جامعه می شود "که چرا با این بازیگران بدحجاب برخورد نمی شود؟"

آیا زنان بدحجابی که طی ماه های گذشته از آغاز "طرح امنیت اخلاقی" در کشور به حق، با تذکر و برخورد نیروی انتظامی مواجه شده اند با خود نمی گویند که فرق پوشش من با این بازیگران در چیست؟ و چرا با این بازیگران برخورد نمی شود؟

با توجه به حساس بود موضوع، علاوه بر این که باید اقدامات فرهنگی و زیربنایی مناسبی در این خصوص انجام شود باید مسئولان ذی ربط نیز به این بازیگران که هنجارها را زیر پا می گذارند تذکر دهند که با این نوع پوشش ها در انظار عمومی ظاهر نشوند.

در ادامه تصاویر مربوط به جشن سه شنبه شب دوازدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر و برخورد با مظاهر بدحجابی در کشور را مشاهده می کنید:
 
کد مطلب: 178166
Share/Save/Bookmark
 


 
 
حجتان مقبول حاجیه مهناز خانم افشار!
ببخشید نشد بیاییم برای ولیمه خورون. راستی کجا ولیمه دادید؟ خانه سینما یا ویلای ... جون اینا؟ (459858)
۱۳۹۰-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۰:۲۸
 
البته جشن سینمایی تلویزیونی (460125)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۷:۴۰:۱۴
 
خوب باید این گونه رفتار کنند ودر مراسمات اینگونه وبا این پوشش که خیلی هم براشون سخته ظاهر بشن چون حامی مثل دولت مکتبی واسلامی ما دارند وجالب با هزینه بیت المال به حج میرند و خانم افشار عرفانی صحبت میکنه ومیکه در حج احساس میکنی خدا تورو در آغوش خودش گرفته وداری با خدا حرف میزنی اینگونه ؟ با این وضع؟ باید از دولت پرسید که چرا بخاطر بحثهای سیاسی واز دست ندادن جایگاه خود در بین این قشر وبی بندبارها حاضر به اجرای طرح عفاف وحجاب که نیست مانع تراشی هم میکند انشاالله که آقای امام زمان(عج) خودش زودتر ظهور کنه وبساط این افراد رو برچینه وتکلیف دولت ما هم مشخص کنه (460127)
United States
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۷:۴۸:۱۲
 
هر چه پلیس زحمت میکشه اینا پنبه می کنن (460129)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۷:۵۲:۵۷
 
من كه مشكلي توي اين عكسا نمي بينم. شما احتمالا روح و چشمتون و همينطور مغزتون رو بايد اصلاح كنيد! به اميد اون روز (460135)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۰۰:۲۴
 
خدایا
داد خون شهدا را از این از خدا بی خبرا بگیر


(460136)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۰۷:۰۴
 
اين يعني اوج كج فهمي بازیگران (460137)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۰۷:۰۷
 
حريم ها و حدود الهي
--------------------------
آيا رعايت نكردن مساله حجاب عواقبي مانند بد رفتاريهاي اجتماعي ندارد؟
فقط كافيست بفهميم و بدانيم كه با بد حجابي حدود و حريم هاي الهي رعايت نميشود.
در فضاي صلح و آرامش برخاسته از اراده جوانان غيور و ايثارگر مومن و خداجو در 8 سال دفاع مقدس و مرزداري شبانه روزي از سرزمين ايران اسلامي ؛ بازيگراني كه ميتوانند الگوي شايسته اي به عنوان زن مسلمان براي جوانان باشند چه آسان كنار مي ایند..با بد حجابي خود
-------------------
حرف حساب بد حجابان چيست؟ (460138)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۰۷:۰۸
 
حافظ عليه الرحمه اگه ميدونست كه بازيگرها عرصه هنر راخراب ميكنند هرگز اون بيت شعر معروف نمي سرود البته من شايد بتونم اصلاح كنم به اين صورت: گر در سرت هواي هوس است حافظا بايدكه خاك درگه اهل سينماشوي ! (460142)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۱۸:۳۰
 
گشت نیروی انتظامی کجاست؟ احتمالا تو خیابان ولی عصر (460145)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۲۷:۰۰
 
از كوزه برون همان تراود كه در اوست ؟مسئولين هم خودشون رو به خواب زدند (460158)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۵۵:۴۷
 
دست وزير اصولگراي ارشاد اسلامي ما درد نكنه نميدونم بيشتر ازاين چي بنويسم (460162)
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۰۰:۰۱
 
یه مشت از خدا بی خبر به اسم هنرمند دارن با عزت و اسلام خون شهدا بازی میکنن
خداوند ازتون نگذره (460166)
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۰۱:۳۵
 
جل الخالق
ظاهرا فقط خاک میتواند این بد حجابها را جمع کند!!! (460170)
United States
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۱۶:۰۹
 
اینا اگه فرهنگ داشتن،حرمت قانون مملکت رو نگه میداشتن!! (460176)
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۲۸:۰۵
 
چه زیباست به جای بندگی ،خدایی کردن و حج کسی را به جای خدا نپذیرفتن و کل زندگی و بندگی یک مسلمان را به خاطر بی حجابی مردود دانستن. تنها مسلمانان جهان ما هستیم و بس و هرکه ما تشخیص بدهیم. (460180)
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۳۲:۲۱
 
يه سوال داشتم مگر ما بازيگر با حجاب هم داريم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (460182)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۳۷:۲۷
 
با سلام
سالهای طولانی است که هالیود با سرمایه گذاری هنگفت یهودیان و صهیونیست ها به جان فرهنگ و عفاف جوامع بشری افتاده اند و غالب آنها را استحاله نمودند... پس سرمایه گذاری در سینما برای آنها کاملاً مفید بوده لیکن ما در این کشور بعد از انقلاب به جای ایجاد یک سازمان سینمایی قوی اسلامی که با آموزش و جذب بازیگران متعهد به ارزشهای اسلامی و دلسوز نظام ، آمدیم در سینمایمان از همان الگوی مریض زمان طاغوت استفاده کردیم و تقریباً راه قبلی (فیلمهای بی محتوای عشقی، فارسی) را ادامه دادیم و خودمان را از این سلاح کاربردی در جهت نشان دادن زیبایی های اسلام محروم کردیم ... پس این صحنه ها در چنین سینمایی عجیب نیست و مطمئن باشید پشت پرده ها خبر های بدتری است ... پس بخوابیم ...آقا ما را بیدار نکنید که خوب خوابیدیم..... (460184)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۴۰:۴۹
 
مردود است دوست عزیز کل اعتقاد شعور فرهنگی وسیاسی یک بی حجاب زیر علامت بزرگ سوال است زیرا
1 حجاب ضروری دین وحکم خداست و انکار نظری و عملی حکم خدا جایز نیبست
2 بی حجابی به نفع ملک ومملکت هم نیست و با میهن دوستی هم منافات دارد زیرا خطرناک ترین دشمنان تاریخی این مرز و بوم بر این طبل میکوبند و از این عناصر پلید و عمله ظلم برای استکبار واستثمار مجدد استفاده میکنند و این آقایان و بانوان روشنفکر نما دانسته یا نادانسته آلت دست و پیاده نظام دشمنند (460191)
Russian Federation
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۵۰:۴۹
 
دوستان عزیز بدون اطلاع از آیه های قرآن برای توجیه منکرات دیگران استفاده نکنید که این عقوبتش از بدحجابی هنرمندنماها بدتره
اون آیه لااکراه فی الدین طبق تفسیر علما برای قبل از اسلام آوردن و مسلمان شدنه یعنی زوری کسی رو مسلمون نمی کنیم اما وقتی مسلمان شد باید به تمام قوانین اسلام احترام گذاشته و بهشون عمل بکنه
لطفا تفسیر غلط راه نندازید و گزک باطل دست منکران ندید (460204)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۰۵:۲۶
 
جمع کنید بابا اگه خیلی با وجودید
برید سراغ دانه درشتهای دزد که پول یتیمها رو با یه لیوان اب روش می خورن وامهای کلون می گیرن بدون هیچ ضامنی پس هم نمیدن اون موقع فقط گیر دادین به حجاب ؟! (460211)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۰۸:۱۲
 
من یه سوال دارم:
میخوام بدونم تمام درد و مرضهای مملکت خوب شده فقط این حجاب مونده؟
خدا وکیلی یه جوابی بدین. (460228)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۲۵:۴۳
 
با سلام
یکی از آثار این بد حجابی ها میشه جریان اون جشن خانوادگی در باغ و تحریک عده ای جوان که اون بلا برسر زنان ودختران اومد حالا وقتی میگن بابا حجاب یعنی شیطان و شهوت و... دست به دست هم میدن و آثاری برجای میذاره که هم دنیا و هم آخرت خودشون و افرادی که ..... را از دست میدن انسان اشرف مخلوقات است ودارای ارزش و ..... چرا خودتونو بی ارزش میکنید (460232)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۲۸:۳۲
 
قربون برم خدا رو یه بوم و دو هوا رو (460237)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۳۰:۴۳
 
خدا يا بعضي از اين با پول بيت المال پيش شما نبودند اينها درست بشو نيستند خدايا اينها را به شما مي سپارمشون (460239)
United States
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۳۱:۰۶
 
من شنیده بودم نیروی انتظامی دستور داده فقط خانمهای پلیس باید به خانمها تذکر بدن یا به اصطلاح ارشادشووون کنن ولی در عکسهای منتشره شما زحمت این کار افتاده گردن آقایون پلیس.مثل اینکه این آقایون به این کار بیشتر از به داد مظلوم چاقو خورده پل مدیریت رسیدن علاقه دارن چون در دادگاه گفتن گشت پلیس از صحنه جنایت گریخته.خدا قوت. (460246)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۳۴:۳۴
 
ماشاالله روز به روز هم جوونتر وخوشگل تر میشن .بی زحمت ازشون بپرسین چیکار میکنن که اینقدر جوون میمیونن. (460250)
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۴۰:۱۵
 
دوست عزیزی که میگی حالا مشکلات همه حل شده مونده همین بی حجابی، از منطق شما تعجب می کنم؟
یعنی شما معتقید ما باید جامعه رو کاریکاتوری اداره کنیم یعنی به یه قسمت انقدر رسیدگی بشه و به یه قسمت بسیار کم؟
سی و اندی از انقلاب گذشته و مسئولین به زعم خودشون همتشونو صرف امور اقتصادی مملکت کردند و غالب دولتهامون به قضیه فرهنگ بی اعتنا موندن تا اینکه وضع به اینجا رسیده که عده ای وقتی بحث حجاب پیش میاد به تذکر دهنده انگ تحجر و خشک مغزی می زنن و غافلن از حکم صریح خدا و تبعات مرموز و بی سر و صدای بی حجابی
خوبه آدم برای اداره کشور کل نگر باشه و در هر حوزه ای برای رفع مشکلات تلاش کنه
اگر بخوای منتظر ریشه کن کردن فقر و فساد باشی تا ظهور امام زمان (عج) باید صبر کنی و تا اون موقع خدا می دونه از فرهنگ چیزی نخواهد ماند اگر به روش شما بخوایم به قضیه نگاه کنیم (460253)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۴۱:۳۱
 
ببخشيدمگه بازي كردن زن تو فيلمها اشكال نداره كه شما از حجاب صحبت ميكنيد. اصل مطلب ايراد داره مگه ما تعارف داريم (460268)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۰:۵۹:۲۵
 
(ببخشيدمگه بازي كردن زن تو فيلمها اشكال نداره كه شما از حجاب صحبت ميكنيد. اصل مطلب ايراد داره مگه ما تعارف داريم ) ااااا چه جالب سخنگوی طالبان هم نظر داده...شما خوبین؟چه خبرا؟ (460295)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۱:۲۳:۲۰
 
فكر كنم آقاي امين تارخ در عكس خيلي ماخوذ به حيا شده چون خيلي سرش را پايين گرفته! (460312)
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۱۱:۴۵:۴۴
 
از يك طرف تبليغ بي حجابي و از سوي ديگر برخورد با بي حجابي!
يك بام و دوهوا همين است ديگر! (461004)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۸ ۰۸:۳۰:۰۱
 
این درد از زمانی شروع شد که اسم لوتیها و مطربها و رقاصه ها را هنر مند گذاشتند. (461260)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۸ ۱۱:۲۴:۱۸
 
من اگر جای مسئولین صدا و سیما و وزارت ارشاد بودم این عناصر ضد فر هنگ را با پس گردنی اخراج میکردم (461406)
United States
۱۳۹۰-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۵:۲۵
 
وقتی ارزونترین پرس غذا در برج فخیمه میلاد از ۱۶۸۰۰۰ تومان شروع میشه، میهمانان دعوت شده هم باید لباس گروناشونو بپوشن.. (461445)
United States
۱۳۹۰-۰۵-۰۸ ۱۳:۲۵:۳۹
 
شما دارین حق بدحجابها و بی حجابهای بیرون از این سالن را ضایع میکنید اگه بایدبرخورد بشه اول باید با این هنرمندان!بشه (461454)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۸ ۱۳:۳۳:۰۷
 
علت اينكه اكثرشون مجرد موندن همينه
اگه شوهر باغيرت داشتن اجازه بهشون نميداد در ملا عام جلوه گري كنند.
ما كه ازشون نميگذريم. (463596)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۱۰ ۱۲:۴۷:۲۹
 
جشنه مجلس عزا كه نيست
چرا با زيبا پوشي زن مخالفيد؟ (463709)
۱۳۹۰-۰۵-۱۰ ۱۴:۱۴:۲۹
 
کی با زیبا پوشی مخالفه؟
زیبایی از نظر شما یعنی جاذبه های جنسی دیگه؟
یعنی زن براتون در حد یه کالای جنسیه که باید بدنشو عیان کنه تا جنابعالی لذت ببری ها؟ (463716)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۱۰ ۱۴:۱۷:۳۰
 
خوبه....آفرین... به بازیگرامون بگید ضد فرهنگ ، پایمال کنان خون شهدا، !!!! یکدفعه وصله عناصرین ضد انقلاب و مفسدین فی الارض هم بهشون بچسبونید دیگه.... وقتی فرق بین بازیگر و رقاصه رو نمی تونید تشخیص بدید مملکت ما میشه همین که هست (464585)
۱۳۹۰-۰۵-۱۱ ۱۱:۲۶:۱۱
 
این بدبختا رو ول کنید بالاخره یک جوری باید کمبودای شخصیتی شون رو جبران کنن. (465700)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۱۲ ۱۰:۴۶:۵۷
 
گر در سرت هوای وصالست حافظا
باید که خاک درگه اهل هنر شوی (486876)
۱۳۹۰-۰۶-۰۷ ۰۹:۳۳:۴۷
 
حجاب شأن و لياقت ميخواد كه اينا ندارن!!! (541953)
۱۳۹۰-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۰:۳۰