۱۳۱نظر
 
حاشیه های اعدام قاتل داداشی+تصاویر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۰
 

قاتل داداشی در زمان رفتن به روی چهارپایه دو بار پایش لغزید و با صدای بلند گریه می‌کرد و طلب بخشش داشت.
به گزارش جهان به نقل از  فارس ، مهم‌ترین حاشیه‌های مراسم اعدام روح‌الله داداشی عبارت‌اند از:
از حدود ساعت یک بامداد جمعیت کثیری از مردم استان البرز در محل اجرای حکم واقع در خیابان پونه گلشهر کرج حضور یافته و در نهایت حدود ۱۵ هزار نفر قصاص قاتل را از نزدیک مشاهده کردند.

دادگستری استان البرز روز گذشته با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرده بود که از هرگونه فیلمبرداری و عکاسی جلوگیری خواهد کرد و رسانه‌ها نباید عکاس و فیلمبردار به مراسم اعزام کنند، اما بیش از ۲۰ تصویربردار در محل مراسم حاضر بوده و جایگاهی ویژه نیز برای تصویربرداری بهتر آنها تدارک دیده شده بود.

یک جرثقیل برای اجرای حکم در محوطه حضور داشت که با داربست‌های متعدد از نزدیک شدن مردم به محوطه جلوگیری می‌شد.

صدها مامور نیروی انتظامی وظیفه تامین امنیت و نظم را بر عهده داشتند که در برخی از مواقع به دلیل حجم زیاد جمعیت مجبور به استفاده از قوه قهریه برای کنترل حاضران شدند.

در ساعت چهار و ۵۵ دقیقه قاتل روح‌الله داداشی به وسیله یک دستگاه ون متعلق به نیروی انتظامی به محل آورده شد که این خودرو با دو دستگاه ماشین نیروی انتظامی و یک دستگاه پراید که خانواده اولیای دم در آن بودند، همراهی می‌شد.

محوطه خبرنگاران و عکاسان که به وسیله داربست فراهم شده بود، در اواسط اجرای برنامه به دلیل تعداد زیاد نمایندگان رسانه‌ها و هجوم جمعیت شکسته شد که خوشبختانه مشکلی برای خبرنگارانی که در بالای آن حضور داشتند،‌ پیش نیامد.

ماموران نیروی انتظامی بارها از طریق بلندگو از مردم می‌خواستند که نظم را رعایت کنند. آنها تاکید داشتند که در صورت بی‌نظمی اجرای این مراسم به تعویق خواهد افتاد.

در ساعت پنج و پنج دقیقه صبح تلاوت کلام‌الله مجید آغاز شد که نشان می‌داد تا دقایقی دیگر حکم قصاص قاتل روح‌الله داداشی اجرا می‌گردد.

در حین تلاوت کلام‌الله مجید، تجهیزات اعدام از جمله طناب دار آماده شد.

پس از تلاوت کلام‌الله مجید، نماینده دادستان متن حکم را قرائت کرد که بر اساس آن اجرای قصاص در ملاءعام در راستای اجرای عدالت توصیف شد.
در بخشی از این حکم آمده است: دستگاه قضایی با اقدامات سریع، دقیق و قانونی در کمترین زمان پرونده را بررسی کرده و بلافاصله مراحل اجرای حکم بر اساس قانون طی شد.
در پایان حکم فوق اظهار امیدواری شده است که اجرای قصاص قاتل درس عبرتی برای تمام مجرمان بوده و از سوی دیگر مردم مطمئن باشند که حق مظلوم از ظالم در کمترین زمان با تلاش قوه قضاییه و نیروی انتظامی ستانده خواهد شد.

"علی‌رضا م " قاتل روح‌الله داداشی در ساعت ۵ و ۱۵ دقیقه از خودروی ون برای اجرای مراسم پیاده شد.

وی پیراهن و شلوار یک دست سورمه‌ای رنگ به تن داشت.

با آمدن "علی‌رضا م " حدود ۱۵ هزار جمعیت حاضر شروع به فریاد زدن کردند. عده‌ای به وی فحاشی کرده و عده‌ای سوت و کف می‌زدند که با هدایت برگزارکنندگان مراسم،‌ فریادهای الله اکبر در فضا طنین انداز شد.

در ساعت پنج و ۱۹ دقیقه حکم قصاص قاتل اجرا و وی به دار مجازات آویخته شد.

در ساعت پنج و ۲۵ دقیقه یک دستگاه آمبولانس برای اعزام جنازه قاتل به پزشکی قانونی در محل حاضر شد.

در ساعت پنج و ۵۵ دقیقه یعنی حدود ۴۵ دقیقه پس از اجرای حکم‌، جنازه قاتل از بالای دار به پایین منتقل و در آمبولانس قرار داده شد.

و بالاخره اینکه، علی‌رضا م قاتل روح‌الله داداشی در زمان اجرای حکم حالت روحی نامتعادلی داشت.

وی در زمان رفتن به روی چهارپایه دو بار پایش لغزید و با صدای بلند گریه می‌کرد.
علی‌رضا مدام اسامی ائمه اطهار (ع) به ویژه امام حسین (ع)، امام رضا (ع) را فریاد می‌‍زد و طلب بخشش می‌کرد.
وی حتی نام برخی از نزدیکانش از جمله مادر خود را فریاد زده و از اولیای دم طلب عفو داشت که البته صدایش در همهمه حاضران گم بود.

جمعیت حاضر در این مراسم در مورد اجرای حکم قصاص قاتل نظرات متفاوتی داشتند. عده‌ای از آنها خواستار اعدام و عده‌ای دیگر خواستار بخشیدن علی‌رضا بودند.
 
کد مطلب: 187337
Share/Save/Bookmark
 


 
 
وای به حال مردمی که مرگ یک انسان را به هر دلیل به نظاره می نشینند
15 هزار نفر رفتند تا مرگ یک انسان را ببینند وای بر ما (503005)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۰۷:۴۴
 
بهنام
متاسفانه در کشور ما ایران این فرهنگ اعدام در ملا عام اجرا میشه که به اثرات مخرب اون توجه نمیشه که باعث خشونت و بی توجهی به انسانیت میشود. (873733)
۱۳۹۲-۰۲-۲۳ ۲۳:۰۱:۵۱
 
اصغر
بنام خدا . هموطن بهتر است همیشه فیلم را از اول ببینید . 15000 نفر رفتند تا پایمال نشدن و انتقام خون بناحق ریخته مظلوم را ببینند .امیدوارم تا این مورد ، مورد آخری باشد و مخصوصا شما بار دیگر بجای خانواده مرحوم داداشی نباشید تا در بوته امتحان قرار گیرید. (1149395)
۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۰۴:۲۱:۱۸
 
کار درستی نکرده بود اما لذتی که در عفو هست در انتقام نیست با دار زدن این بنده خدا ایا روح الله زنده میشه. دیدن کشتن حیوان دردناکه چه برسه یک ادم . اینطور نیست؟ 15 هزار نفر جمعیت برای دیدن این صحنه؟! (503025)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۲۹:۰۸
 
آواز دغل از دور خوش است! افراد رمانتیکی مثل شما اگه خدایی نکرده یه تار مو از نزدیکانشون کم بشه به غیر از تکه تکه کردن ضارب به چیز دیگه ای راضی نمیشوند حالا چه برسه به .. بقیشو نمیگم بیهوش نشی! فقط خودتو برای چند ثانیه بذار جای خانواده ی مقتول همین (1468094)
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۷:۲۳
 
چقدر توهین‌امیز این بنده خدا رو مجازات کردن
درسته که خطایی مرتکب شده ولی این صورت خوشی نداشت که انقدر جسد اون مرحومو بالا ببرن
متاسفم که در هر امری ما بیجنبه و افراطی هستیم (503027)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۲۹:۵۶
 
اون مرحوم که میفرمایید مرتکب قتل عمد شده داداش جون .میفهمی ؟قتل عمد (1483905)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۰۰:۲۸
 
از بس گفتیم لذتی که در بخشش است و غیره که همه با خودشون می گن: خب من اگه یکی رو بکشم، آخرش می بخشن منو!!!!
خب بذارین یه بار هم قصاص انجام بشه دیگه... (503041)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۴۳:۴۱
 
من تو اين چند روز اخبار اعدامي هاي اخير رو دنبال ميكردم
اين يكي اما دلم رو لرزوند
وفتي نگاهش كردم ديدم خيلي جوونه و وقتي خوندم با صداي بلند گريه كرده و اسم امام حسين و امام رضا عليهم السلام رو برده منقلب شدم.

حرفي براي گفتن ندارم! (503045)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۴۵:۳۷
 
روح الله برای همه عزیز بود به خاطر منش پهلوانی که داشت ای کاش باز ماندگان او هم این روحیه را داشتند (503051)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۴۸:۰۴
 
یه لحظه تجسم کن خواهر یا برادرتو با چاقو سلاخی کردن بعد بیا دم از مردانگی و مروت بزن (1468095)
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۸:۲۴
 
فکر نمیکنی با این نظرت به خانواده مقتول توهین کردی؟ وقتی این خانواده جوون مثل دسته گلشون رو از دست دادن شما کجا بودی ؟ بخشش خوبه ، درسته ، ولی این سالها از بس بخشیدن و قصاص نکردن مد شده تو صداسیما دیگه خلافکارا از اعدام و تنبیه شدن نمیترسن (1483907)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۰۲:۳۹
 
نمی دونم شاید اشتباه کنم ولی ایا اثر روانی این کار رو مردم خوبه یا بد؟ (503052)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۴۹:۰۲
 
حکم خداست. خدا حکیم است. و ما نباید با تصمیم های احساسی حکم خدا رو زیر سوال ببریم. شاید با این کار جلوی خیلی از قتل ها گرفته شود (503055)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۰:۴۳
 
سلام
ای کاش خانواده داداشی به این جوان بی تجربه واحساسی رحم می کردند ومی بخشیدند.حالا چه چیزی نصیب خانواده داداشی شد مگر غیر از این است که باید روحیه اسلامی ورافت اسلامی دو خانواده مسلمان به نمایش می گذاشتند ما از پیامبر(ص) امامان (ع) بسیار فاصله گرفته ایم این که یک مسئله حکومتی نبود می توانستنند گذشت کنند. واما راجع به قوه قضائیه باید بگوییم مگر جان این افرادی که اعدام می شوند (افرادی که بر سر ندانم کاری این دعواها را مرتکب می شوند)از پرونده افرادی که می خواهند طلاق بگیرند کمتر اهمیت دارد چرا قوه قضائیه این پروند را طول نداد؟ چون اگر طول می داد ممکن بود گذر زمان نظر خانواده اقای مرحوم داداشی را عوض می کرد وانها این پسر جوان وبدبخت را اعدام نمی کردند.اینکارها مردم را بیش از پیش بی رحم می کند.امام علی (ع) خطاب به امام حسن (ع ) می فرماید فرزندم اگر من ماندم خودم ابن ملجم را می بخشم اما اگر فوت کردم یک ضربه بیشتر وی را نزنید.این بخشش امام (ع) را نشان می دهد . وای براین مصیبت ،وای براین بی رحمی.کجای اسلام گفته که برای مرگ سوت وکف وپایکوبی!!!
(503061)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۱:۴۳
 
حقش بود اون باید هزار بار اعدام می شد ای کاش برای اختلاس گران هم همچین حکمی اجرا می کردند (503065)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۴:۳۲
 
امين
من قسمت اول حرف مشكل دارم . يعني چي هزار بار ؟؟ عدالت بايد اجرا شود كه شد اما اي كاش خانواده داداشي مي بخشيدند.
چون اين كار سبب مي شد فرهنگ بخشش بيشتر رواج پيدا مي كرد. (1094187)
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۱۹:۰۴:۲۸
 
نخیر جونم ، بخشش قاتل باعث میشه قتل و ادم کشی تو جامعه رواج پیدا کنه .یعنی عقل شماها از قران بیشتره که قصاص رو حق میدونه ؟ (1483908)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۰۴:۱۱
 
مرض روشنفكري به جان عوام جامعه هم افتاده!
لذتي كه در عفو...
نظاره مرگ يك انسان...
ماشالله همه از خدا و پيغمبرش بهتر مي‌فهمند
وقتي در قرآن به صراحت گفته مي‌شود كه در قصاص حيات قرارداده‌ايم چطور بعضي از عوام روشنفكر باز مي‌خواهند فهم خودشون رو بالاتر از اولي‌الاباب نشان بدهند...
واقعا اين يكي از بيماري‌هاي جامعه امروز ماست
وَ لَكُمْ فِي الْقِصاصِ حَياةٌ يا أُولِي الْأَلْبابِ (503080)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۰۳:۰۰
 
حرف شما درست روشنفكري افتاده تو جامعه ما و باعث شده برخي مفاهيم قاطي بشن.
ولي قصاص حق خانواده دادشي بود ولي چون ايشان فرد مشهوري بودند اگر خانواده ايشان بخشش مي كردند يك كار فرهنگي عظيمي صورت مي گرفت.
قصاص حق است ولي بخشش يك كار انساني بزرگ خدا تاييد كرده است. پس نه چيزي بيش و نه چيزي كمتر از اسلام. (1094194)
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۱۹:۱۳:۲۵
 
آقا یکی به من بگه چرا این بابا رو با چشمای بسته اعدام کردن؟ (503084)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۰۷:۵۲
 
شنیدم که قاتل روح الله داداشی سابقه کیفری نداشته است. مسلما بخشش او بهتر از مرگش بود چرا که مثلا قاتل دکتر سهرابی به گفته اخبار از کار خود تا پای دار ناراضی نبود. به نظرم در این مورد واقعا کوتاهی هایی شد و خیلی ها می توانستند عفو را برای این جوانک بگیرند و البته خانواده داداشی هم می توانستند با عفو یاد برادرشان را زنده تر و پرآوازه تر کنند ولی چرا این همه عجله؟ دیگر نام داداشی هم با مرگ قاتلش به تلخی از یادها رفت. البته قصاص حق بود ولی عفو شیرین تر از قصاص است. (503089)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۱۰:۱۰
 
اتفاقاً با این همه اعدام علنی قبح این مسئله واسه مردم از بین رفته . با دیدن این همه اعدام و خبر شنیدن خبرهای اعدام چطور مردم میتونن روحیه داشته باشند . تو را بخدا بس کنید این همه اعدامو (503093)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۱۴:۵۰
 
بيچاره داداشي كه در هنگام مرگش هيچ ناظري نداشت. (503094)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۱۴:۵۸
 
اثرات مفيد چنين اعدام هائي نصيب جامعه ميگردد. (503098)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۱۹:۰۴
 
چقدر كار زشتي كردن كه اون رو با جرثقيل بالا بردن

خييييلي زشت بود!!!

آخه اين چه كاريه؟ (503101)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۱۹:۳۱
 
این آقایونی که از اعدام یه قاتل ناراحتن بدونن هیچ جای دنیا حتی وحشی ترین کشورها قهرمان های ملی رو این طور فجیع نمیکشن این مردمی که اومدن شاهد اعدام باشن اومدن شاهد مجازات قاتل قهرمان محبوبشون باشن که ناجوانمردانه کشته شد پس شما واسه خودتت متاسف باش (503105)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۲۱:۰۲
 
اگر غیر عمد بود جای تاسف داشت ولی قتل عمد سزاش همینه.ای کاش درس عبرتی بشه برای مجرم ها. (503106)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۲۲:۱۷
 
بعضی از افرادی که کامنت گذاشتن زیادی جو انسان دوستی گرفتشون طرف قاتل باید اعدام بشه 15 هزار نفر هم اومدن تا دستور و قانون الهی رو ببینن که داره اجرا میشه
چه ربطی به کشتن حیوون وو دیگر مطالب داره (503110)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۲۲:۵۵
 
اونایی که به قانون و حکم قصاص حمله میکنند در واقع خشونت طلبی و فساد را تبلیغ و بی هزینه میدانند. قصاص عین عین حقوق بشر است، قصاص هدیه خداوند برای بشر جهت آسایش است. زنده باد اسلام زنده باد شرع مقدس که جز صلاح انسان چیزی نمیخواهد. (503111)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۲۴:۴۰
 
اشخاصی که انتظار نامعقول بخشش قاتل رو دارن کمی خودشون رو بذارن جای خانواده روح الله داداشی
اون موقع ببینند اگه جای خانواده داداشی بودن قاتل رو می بخشیدن؟
ای کاش قاتل در موقع عصبانیت خودشو کنترل می کرد
خدایا عاقبتمون رو ختم به خیر کن (503116)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۲۹:۲۹
 
آیا شما اون لحظه که شاهرگ مرحوم داداشی رو زد تمام امید و دنیای خانواده ای رو که سالها تلاش کرده بود و به این مقام و مرتبه رسیده بود رو آرزو به دل و ناکام روانه قبرستان کرد کسی ندید و نشنید؟
آیا اگر همین شخص برادر شما رو فقط بخاطر عصبانی شدن با چاقو بزنه بکشه باز هم می گین لذت در عفو بیشتره؟
آیا اگر مجرمان کشور بدونن که با گریه کردن و بردن نام ائمه (ع) می شود از مجازات فرار کرد جرم در کشور بیشتر نمی شود؟
خدا اگر حکمی داده به حق می باشد و برای آرامش و زندگی بهتر ما انسانها حکم داده است.
خداوند در قرآن کریم پیرامون حکم قصاص می‌فرماید: براى شما در قصاص حيات و زندگى است اى صاحبان خرد، تا شما تقوى پيشه كنيد. (503159)
Latvia
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۵۶:۲۲
 
كسي منكر قصاص نيست ولي به گفته مولايمان علي(ع) لذت بخشش بيشتر است درثاني برادري كه از جمعيت 15 هزار نفري بحث كردي بقول شما حكم خدا اجرا شد درست ولي سوت و تشويق چه معنا دارد اگر شما مسلمانيد برويد بخوانيد كه پيامبر(ص) بر جنازه كفار بدر نفرين نكرد بلكه طلب بخشش آنها را كرد ايا جرم اين فرد از كفار بدر بيشتر بوده بنظر من مسئله بعضي از افراد اين است كه لذت خود را در خلاصه تفسير بعضي از احكام الهي مي بينند. (503162)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۵۷:۱۳
 
به نظر من باید می بخشیدنش

طرف جوون بود و جوونی کرده با خدا معالمه می کردند بهتر نبود؟ (503171)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۰۴:۱۹
 
ببینم جناب روشنفکر کسی بیاد همین جوونیت رو در مورد یکی از عزیزانت انجام بده بازم میای میگی عب نداره قاتل جوونی کرده و لذت از بخششه بزار من ببخشمش ؟ (1483912)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۰۷:۱۲
 
من نه حس بشر دوستانه گرفتم ونه حکم قصاص رو نا عادلانه می دونم بلکه این حکم را عین عدالت خداوند مهربان می دانم. ولی ایکاش اولیای دم 2 مورد را در نظر می گرفتند.1 سن کم این جوان را.2 طلب بخشش عاجزانه این بچه را و حتی متوسل شدن به ائمه(ع) را. چقدر زیبا بود اگر صبح می خواندیم که خانواده مقتول بعد از اینکه این جوان ابراز ندامت شدید کرد و ائمه(ع) را به شفاعت گرفت او را بخشیدند.این نکته را نیز بگویم 2 نفر قبلی که در این چند روز اعدام شدند حقشان بود و من هم اگر بودم نمی بخشیدم (503173)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۰۴:۵۶
 
اعدام نمیکنن میگن چرا اعدام نکردید، پرونده ها رو طول میدن میگن چرا طول دادید، اعدام کردن میگن چرا اعدام کردی و...........حکم حکم خداست آیه ی قصاص قرآن کریم والسلام .به نظر من کسایی هم که تجاوز به عنف میکنن باید در ملا عام اعدام بشن تا درس عبرتی برای بقیه بشه.در هر حال اگرقاتل داداشی رو میبخشیدن بهتر بود . (503192)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۱۸:۰۴
 
خدا بیامرزدش چون از روی نفهمی و جهالت کاری کرد که دودش هم به چشم خودش و هم مقتول و هم خانواده دو طرف رفت
اما از همه اینها گذشته اون افرادی که با دیدن این بنده خدا اقدام به فحاشی و کف و سوت زدن کردن اقدامشون از قتل پست تر و شیطانی تر بوده و منتظر باشن تا جزای این اقدامشونو طبق فرمایشات روایی و حدیثی موقع مرگ و به دست حضرت ملک الموت ببینن تا مزه توهین به کسی که داره جزای کارشو می بینه تا از باز به رحمت خدا نزدیک بشه رو بفهمن (503195)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۱۹:۰۲
 
حکم طبق قوانین اسلامی درست صادر شده است و کسی با اصل قصاص مشکلی ندارد بحث سر این است که همینطور که با شنیدن مرگ داداشی همه متاسف شدیم با دیدن و شنیدن مرگ قاتل هم متاسف شویم نه این که سوت و کف بزنیم و شادی کنیم .اصل قصاص بر عدالت است
جان ستانده باید جانش ستانده شود و این بی حرمتی به جنازه اش بیعدالتی است. در ضمن با مرگ قاتل داداشی هم واقعا" مرد برای همیشه در صورتی که بخشش صورت میگرفت برای همیشه زنده بود.از طرفی کسانی که آیه قصاص را پیراهن عثمان کرده اند باید بدانند که معنای این آیه فقط در اجرای حکم تجلی پیدا نمی کند بلکه در بخشش هم و البته بیشتر معنای ان متجلی میشود و خداوند هم در ادامه می فرماید که البته اگر ببخشید اولی تر است. (503205)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۲۳:۵۳
 
افرین به این قوه قضاییه. اگه این بدبخت قتل رو تو زمان حادثه خمینی شهر و حادثه های مشابه که تو شهرهای دیگه اتفاق افتاد انجام نمیداد شاید بهش اینقدر وقت میدادن که بره رضایت بگیره مثل بقیه قتلهایی که کم کم 2 سال طول میکشه .
حالا قوه قضاییه نتونسته جلوی اونا رو بگیره یا زود به نتیجه برسونتشون اومده این بدبخت رو زود دار زده که روی کم کاریهای دیگه ش سرپوش بگذاره.
راستی یه تبریک ویژه هم به مردمی که اونجا رفتن بگم . افرین به این مردم که همیشه در صحنه هستن براشون فرقی نمیکنه صحنه چی باشه فقط همیشه هستن. (503213)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۲۸:۳۶
 
قصاص دستور خدا است و انجامش واجب، اما کاش خانواده داداشی در لحظه های آخر این جوان را می بخشیدند تا هم این جوان از بین نرود و هم ترس و اضطراب اعدام را چشیده باشد.
واقعا دلم برای این جوان سوخت!!!
روح الله داداشی زنده نشد ولی خانواده اش می توانستند زندگی به این جوان بدهند!
کاش غارتگران بیت المال هم به این سرعت به سزای اعمال خود می رسیدند مثل امیر منصور آریا مرد 3000 میلیاردی !! (503217)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۳۱:۰۱
 
قصاص لازم و واجبه
روح الله داداشی زنده نشد ولی جون یه نفر دیگه که قرار بود بخاطر عدم قصاص و از بین رفتن ترس از ادم کشی تو جامعه رواج پیدا کنه ، نجات داده شد .اگه افرادی که خلق و خوی ادمکشی دارن از قصاص بترسن قطعا جون یه انسان بیگناه رو نمیگیرن (1483914)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۰۹:۳۹
 
عزیزان هنگامی که خداوند میفرماید "در قصاص حیات و زندگانی است" دلایل زیادی دارد. این قصاص یقینا خود جلوگیری کننده از مشکلاتی خواهد بود تا اصلا رخ ندهند (503230)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۳۷:۴۸
 
راستی کسی دقت کرده این بنده خدا بعد از اعدام به چه آرامشی رسیده به چهره قبل و بعد از اعدامش توجه کنید. (503245)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۴۷:۵۴
 
نن جون
ارامش یه قاتل بعد از قصاص ؟ چه حرف خنده داری .قرار نیست کسی بعد از مردنش جفتک بارو بزنه که .یارو مرده ، میفهمی؟ یارو مرده (1483915)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۱۱:۲۳
 
خود اولیای دم می بایست تشخیص بدن که آیا واقعا تنبیه شده یا نه ولی با توجه به سن قاتل و عدم سابقه اش به نظر من می توانست بخشیده بشه هر چند گفتن و ادعای این حرف ها آسونه

از همه چیز که بگذریم آدم بیچاره ای که اباعبدالله (ع) و امام رضا (ع) رو واسطه کنه دست رد به سینش زدن خیلی سخته (503257)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۳:۰۵:۲۰
 
من با حکم قصاص قاتل موافقم هرچند که از رخ دادن همچین وقایعی که دو جوون توش تلف شدن متاسفم. (503273)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۳:۲۴:۰۲
 
ما به عنوان يك هم وطن نظر ميديم كه كاش عفو مي كردند يا قصاص حقش بود اما اين خانوادش بودند كه عزيزشون با نامردي كشته شده بود اونا بايد تصميم مي گرفتن (503281)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۳:۳۸:۱۲
 
من فقط دلم به حال مادرش سوخت چي كشيد بنده خدا (503294)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۳:۴۷:۳۹
 
این درس عبرتی بشه برای کسانی که بیخود و بی جهت چاقو توی جیبشون می ذارند و روی مردم بیگناه می کشند (503314)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۴:۱۱:۴۱
 
شما هم با این سیستم تامب نیل عکسهاتون
میکشه آدمو تا باز بشه (503338)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۴:۲۴:۰۰
 
من اصلاً با اجراي اين حکم مخالف نيستم، فقط مي تونم بگم که اگر اولياي دم رضايت ميدادند نام روح الله داداشي تا ابد مثل اسم پورياي ولي بر تارک جوونمردي مي درخشيد...
البته اعتراف مي کنم واقعاً تصميم سختيه... (503372)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۴:۴۷:۲۱
 
قصاص کردن قاتل از احکام الهی است
بخشیدن هم توصیه ای است که به ما شده
اولیاء دم مختارند که قصاص کنند یا ببخشند
ولی یادمون باشه اونی که داغ دیده و یک دفعه با جنازه خونین عزیزش مواجه شده براش بخشش سخته
بخشش کاریست که از هر کس بر نمیاد
ما خودمون چقدر اهل بخشیدن هستیم؟ حرف زدن از بخشش راحته ولی انجامش خیلی سخته
در ضمن طبق آیه قرآن کریم در قصاص حیات نهفته است
ما فقط این ور ماجرا رو می بینیم
دلمون می سوزه برا قاتلی که اعدام شده ولی اون طرف قضیه هم هست. یه قاتل اگر حقیقتا پشیمون بشه و توبه کنه شاید با قصاصش کاملا پاک بشه
و اما درباره ما...
حق نداریم توهین کنیم و ناسزا بگیم
حق نداریم مسخره کنیم و بخندیم
به هیچ وجه
حتی درباره یک قاتل (503382)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۴:۵۴:۰۲
 
متاسفانه خودكرده را تدبير نيست...
خداوند عقل را براي همين داده است... (503414)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۱۷:۲۹
 
کسایی که حرف بخشش میزنید یکی تو ترافیک سپر به سپر بزنه به ماشینتون آویزونش میکنید
حالا انتظار دارید خانواده ای که گلی مثل روح الله رو اونم تو یه جنایت از دست دادن توقع دارید از خونش بگذرن
کشته شدن روح الله یه ملتو عذادار کرد
امید وارم خدا از گناه این جوونم بگذره (503416)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۱۹:۲۴
 
شما دلتون واسه کسی میسوزه که یکی از بهترین جوونای ایرانو کشته
اینو به خاطر قتل روح الله داداشی کشتن
میشه یکی بگه روح الله چه گناهی داشت که به دست این کشته شد؟ (503435)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۳۱:۲۱
 
دوستان جهانی سلام. لطف کنید این سیستم نمایش عکسها رو مثل بقیه سایتها یکسره کنید. من هر عکسی رو که تیترشو از سایت شما ببینم میرم تو سایتهای دیگه عکساشو نگاه میکنم. نمونش این خبر. آدمو کلافه میکنه کلیک کردن رو هر عکس و انتظار تا بازشدنش. مرسی (503440)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۳۶:۴۴
 
به نظر من حقش بود اون یه خانواده رو عزادار نکرد من بچه حصارکم ای کاش اون روزی که روح الله رو کشتن تو حصارک بودید میدید غریبه و اشنا داشتن به حالش گریه میکردند. رفت تا کی مثل روح الله بتونه از حصارک بیرون بیاد که واقعا مثل اون یه مرد با معرفت و اقا باشه. فکر نکنم مثلش بیاد (503456)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۴۶:۲۸
 
خانواده داداشی که از پهلوونیه روح الله حرف میزنید چرا بخاطر شادی روح اون مرحوم هم که شده از اعدام این بچه نگذشتید؟ (503457)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۴۷:۲۷
 
شاید بخشیدن یه قاتل روح روح الله بیچاره رو شاد کنه ولی باعث میشه ترس قاتلها از قصاص بریزه و عین اب خوردن جوون مردم رو بکشن (1483917)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۱۴:۲۴
 
مگه قراره هر کی پهلوونه از حقوق مسلمش بخاطر ژست های اجتماعی بگذره؟!!!
وقتی خدا این حق (قصاص) رو به بشر منهای هر نوع وجهه ای که دارن میده شما به چه حقی می خوای حق قصاصو از این ها به بهانه پهلوانی بگیری؟! (503473)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۵۷:۵۶
 
کلا باید اراذل و اوباش رو سربه نیست کرد
حالا حتما نباید بکشه که!
بعضی ها شون لات بازی هم در می آرند اونها رو هم باید تبعدی کنند به بیابونها.
ولی من با اجرای حکم اعدام در ملا عام مخالفم چون حس ترحم مردم رو برمی انگیزه و این خیلی به نفع قانون اجرای حکم نیست و مردم رو به نوعی با قاتل همراه می کنه (503484)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۶:۰۵:۲۴
 
بسمه تعالی
1 - خانواده ها باید جوانان را تربیت اسلامی نمایند .
2 - جوانان باید بدانند که فروشندگان سلاحهای سرد آنها را بطور غیر مستقیم بالای دار می فرستند . (503487)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۶:۰۶:۳۷
 
سلام امروز از مادرم پرسیدم اگه منو با چاقو گشته باشم با قاتلم چیکار میکنی
مادرم گقت قصاص (503496)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۶:۱۵:۰۹
 
وای بر این بی رحمی ، واقعا برای اونایی که لحظه اعدام سوت و کف زدن متاسفم ، کجای اسلام گفته هنگام قصاص رقص و پایکوبی!!! کنین ؟؟ خداوند به هر دو خانواده صبر بده ، خانواده روح الله داداشی خدا بهتون صبر بده و عزیزتون رو رحمت کنه اما بهتر نبود بدلیل سن کم قاتل و کمک خواستن از اهل بیت دست رد به سینه اش نمی زدید و اون رو میبخشیدید . (503513)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۶:۲۵:۴۰
 
جوانمردی در این رشته ورزشی وجود نداره که از خانواده ی داداشی انتظار بخشش بره!!!
قطعا خانواده ش میتونستن با بخشش قاتل دریای رحمت رو نثار روح داداشی کنند.
ای کاش در این مدت آیات مربوط به قصاص رو کامل مطالعه می کردند. خصوصا اون جاهایی که در مورد عفو و بخشش صحبت شده..... (503514)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۶:۲۵:۴۴
 
با سلام . می خواستم بگم اگرچه بخشش یک خاطی در امر قصاص کار بزرگ و بسیار قابل تحسینیه اما در این مورد اجرای قصاص بسیار کار بهتری بود. وقتی یک جوان 17 ساله می تونه با قساوت قلب چنین پهلوانی رو به طرز فجیعی به قتل برسونه ، مطمئن باشید در صورت عدم اجرای قصاص انسان های بی گناه دیگری رو با پتانسیلی که نشون داده راهی ی قبرستان می کرد. لطفا جهان این نظرمو منعکس کنه (503523)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۶:۳۷:۵۶
 
یک سوال همیشه منو آذار میده.این افراد اومدن چیو تماشا کنن؟؟واقعا اعدام یک نفر هرچند که اصلا انسان نباشه اینقدر جذابه که ساعت 4 صبح میان تماشا؟؟؟ (503531)
Germany
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۶:۴۴:۲۶
 
جوانمرد همیشه بخشندست و باید خانواده گذشت می کردند (503551)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۷:۰۰:۵۳
 
از اعدام قاتلین خوشحالم (503578)
Russian Federation
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۷:۲۸:۵۶
 
منم همینطور (1483918)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۱۵:۲۳
 
من متاسفم واسه این قانون که مردم و جامعه رو مسخره ی خودش کرده.چرا به خودمون نمی اییم,اگه با این اعدام ها کاری درست می شد تا به حال وضع مملکت این نبود.این جوون اشتباه کرده بود حقش این بود بهترین روزهایه عمرشو تو حلفدونی سر می کرد شاید تو زندون به درد جامعه می خورد,مطمئنم روح روح الله هم با این کار مخالف بود,با این کار نشون دادین جمله ی پهلوونا نمی میرن درست نیست. (503603)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۷:۴۴:۱۸
 
ترحم بر پلنگ تیز دندان ستمکاری بود بر گوسفندان
اگه با این اعدامها کاری درست نشه حداقل جلوی خیلی از جرم و جنایات رو میگیره .خوب یادمه ابتدایی که بودم جلوی مسجد محل شلاق خوردن یه جوونی رو که به یه دختر بچه تجاوز کرده بود رو دیدم .اون صحنه وحشتناک روحم رو آزرد ولی درعین حال یه ترس بزگری از انجام خلاف تو دلم کاشت که عمرا بخام برم طرف جنایت و مردم آزاری. من با قصاص کاملا موافقم . (1483920)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۱۸:۲۳
 
اون فقط بچه بود
خدا گفت قصاص کنید ولی اینم فرمود که اگر بگذرید برای شما بهتر است
جوونمردی نکردید (503651)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۸:۳۰:۳۹
 
داداش خودتم میکشت همین حرفو میزدی اقای جوونمرد ؟ (1483921)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۱۹:۰۸
 
آیا مرگ یک نفر دیدن داره ؟؟ اونم یک بچه ! بدون داشتن هیچ سابقه ای ! همه ما آدم هستیم.اما ادم بودن چه آسون . انسان شدن چه سخته ! پس از مرگ یکدیگر خوشحال نشیم و جشن نگیریم ! (503668)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۹:۱۲:۰۴
 
این عزیزانی که میگن اگه میبخشید پوریای ولی میشد و چه میدونم پهلوون باید ببخشه و... یادتون باشه از علی بن ابیطالب(ع) مردتر و پهلوانتتر وجود نداشت...وقتی ضربت خورد فرمود:حسن جان! اگر زنده ماندم میبخشمش ولی اگر از دنیا رفتم قصاص! تموم شد و رفت،حالا باز بگو پوریای ولی و .... (503683)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۹:۴۶:۲۱
 
اولیای دم زنده یاد روح الله داداشی فقط خانواده اش نبودن، بلکه تمام شهروندان کرج و بسیاری از هموطنانمون در سراسر ایران بودن (503691)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۰:۰۴:۰۹
 
بابا یه فکری واسه پخش عکسا بکنید جون آدم به لب می آد تا باز بشه (503703)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۰:۳۰:۰۳
 
یعنی چی می گین جوون بوده جوونی کرده. تو این سن که اینطوری چاقو کش بود معلوم نیس چند سال دیگه چی میشد.
اگه یکی عزیز خودتونو با چاقو تیکه پاره کنه به همین راحتی می گین قاتل اشتباه کرده جوون بوده؟
خودتونو بذارین جای خانواده روح الله. (503707)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۰:۳۸:۰۴
 
اگر ببخششدر چنین مواردی تاثیر داشت امام حسن از قاتل پدر بزرگوارشان می گذشتند و حکم قصاص قاتل فرمان مولا علی بود. (503731)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۱:۲۶:۱۵
 
جواب به اون کسی که 18:30 نظر داده
این ناجوون مردی ها رو نکردیم که اوضاع جامعه اینه به قول شما یه بچه برای چی باید سلاح سرد حمل کنه
یادت باشه اگه جلوی تخم مرغ دزد رو نگیری شتر دزد میشه. (503732)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۱:۳۰:۱۱
 
عزیزان که اینطور از این اعدام انتقاد می کنید، اگه کسی چاقو در گلوی یکی از نزذیکانتان میکرد همین نظر رو داشتید.
چاقو کشی امنیت جامعه رو نابود میکنه ( و لکم فی القصاص حیاه ) و این امنیت باید برگردانده شود اگرچه راهی جز دفع افسد به فاسد ممکن نباشه.
سعی کنید احساسی نظر ندید و همیشه منطق خودتون رو حاکم بدونید.
ضمنا آنکه خدای سبحان و رحیم اگر بخواهد و روح داداشی راضی شود این قاتل رو تو اون دنیا می بخشه و قصاص مربوط به این دنیاست. (503749)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۱:۴۲:۵۹
 
ایکاش اولیای دم از قصاصش می گذشتند و باخدامعامله می کردند تا سهم این جوون ازاین دنیا فقط چند متر طناب دار نباشه!... ایکاش... (503766)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۲:۱۹:۵۲
 
اگر بخشیده می شد هر ارازلی یه قمه می بست به کمرش وهرکاری می خواست می کرد ومی گفت ماراهم آخرش می بخشند (503769)
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۲:۲۳:۴۶
 
روح الله رفت خدابیامرزدش اما انصاف نبود قوه قضاییه به این سرعت حکم رو اجرا میکرد.شاید اگه چندماه دیگه میگذشت با اروم شدن خانواده روح الله بخشیدن این بچه برای اونها راحت تر میشد. ای کاش اونایی که فکر میکنن درس عبرت واسه جوونامون چنین صحنه هایی میشه فقط نگاهی گذرا به اعدام های چندسال اخیر بندازن اون موقع میفهمن مشکلات جامعه با این کارا حل شدنی نیست چون اوضاع نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده (503773)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۲:۳۷:۱۰
 
نمی شود چیزی گفت جز تاسف هم برای پهلوانمون هم برای یک جوان. بخشیدن خوب است ولی کسی هم از احوال مادر پهلوان خبر دارد؟ مطمئنم برادران و مادر پهلوان از حال مادر این جوان با خبرند و کاملا او را درک می کنند پس بهتر است قضاوت نکنیم خوب بود یا بد. آیا کسی پهلوان تر از علی (ع) و یا بخشنده تر از امام حسن (ع) سراغ دارد؟ آیا او قاتل پدرش را بخشید؟ کاش عبرتی باشد برای همه ما. همه ما که زندگی را به پیست مسابقه تبدیل کرده ایم. جامعه را به سر حد بی تحملی رسانده ایم. صبوری را سالهاست که از فرهنگمان خارج کردیم. گذشت را نمی دانیم چگونه می نویسند. مهربانی به یکدیگر را با رقابت با یکدیگر معاوضه کردیم. تاسف از مرگ یک جوان را با صوت و کف جشن گرفتیم. دعوا و زدو خورد دو جوان با یکدیگر را تبدیل به صحنه تاتر در خیابان برای خود کردیم. جوانمردی را با لات منشی معاوضه کردیم. و . . .
خدا به هر دو خانواده صبر بدهد. (503778)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۲۲:۵۳:۴۷
 
آخیش ... دلم خنک شد . کثیف جغله ! اگه ترسیدی و بی اختیار !! دست به چاقو بردی پرا دقیقا به قلبش زدی و به گلوش ؟؟؟؟؟ چرا به جای دیگه ش نزدی ؟من که معتقدم این جغله پول خونشو از دشمنای روح الله گرفته بود . (503813)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۰۰:۱۷:۱۹
 
این آقا هر کسی دیگر رو هم کشته بود باید اعدام میشد تعجب میکنم از نظرات یک عده با دل سوزیهای بیجا.شما فکر میکنید اعدام اگه نیاشه بهتر میشه .اعدام باید باشه در کنار آن باید پیشگیری و تربیت هم باشه /اون آقایی که لفظ بی ادیانه ناجوانمرد را برای اولیای دم و قانون به کار برد بره دعا کنه گیر یکی از این اوباش نیفته چون اونوقت معنی ناجوانمردی رو میفهمه (503816)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۰۰:۲۲:۱۳
 
می بینم که بعضیا خیلی تز روشنفکری می دن !!! خود خدا گفته که در قصاص حیات وجود داره ، بعدشم آمنه در لحظات آخر ببخشه ، فلانی و بهمانی هم در لحظات آخر ببخشند ، خوبه دیگه فرهنگ جدید آدم کشی و اسید پاشی رو و بعد توقع عدم قصاص رو قشنگ جا بندازیم !! نه ؟؟ (503821)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۰۰:۲۸:۱۴
 
امیدوارم قوه قضائیه در اسرع وقت به عاملان و حامیان اختلاس سه هزار میلیاردی هم با قوت و قدرت تمام پیش بروند و هر چه سریعتر ما شاهد به دار آویختن دزدان بیت المال باشیم.
اختلاس گران را بگیرید و هر چه سریعتر اعدام کنید. ما ملت منتظریم (503879)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۰۴:۳۴:۵۹
 
رحمت زیادی در حکم قصاص هست
امیدوارم درس عبرت خوبی برای دیگران باشه تا هم خشم خودشون رو کنترل کنن و هم صبر و تحمل رو بالا ببرن و آلات قتاله رو شوخی ندونن
امیدوارم روح قاتل بعد از اجرای حکم سبک بار تر بشه و خانواده ایشون مسئاله رو برای خودشون حل کنن از طرفی جوون خودشون رو با این جهل خود جوون از دست دادن و از طرفی آبروشون در خطره
خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه (503880)
Czech Republic
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۰۴:۳۵:۴۱
 
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند متعال در خصوص قصاص فرموده است «وَ لَكُمْ فِي الْقِصاصِ حَياةٌ »(2) البقرة : 179« و براى شما در قصاص، حيات و زندگى است»
اگه حکم قصاص امثال این بچه ها اجرا نشه از فردا هر بچه ای با کمترین بهانه ای دست به چاقو می شه و شاه رگ سرمایه های ملی ما رو می زنه (503922)
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۰۸:۳۱:۲۵
 
مفهوم ایه رو متوجه شو بعد نظر بده (1176773)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۰:۲۴:۴۹
 
به هیچ وجه اعدام یک قاتل هرچند جوان، خلاف جوانمردی نیست
اعدام قاتل حتی اگر مانع یک نفر برای قتل دیگری بشه کافیه که مطمئنا تاثیرش بیشتر هم هست
اینهایی که دم از گذشت می زنند ای بسا به خاطر تنه یک نفر بهشون آسمون رو به زمین بیارند و چطور می خوان خودشون رو جای خانواده مقتول بگذارند که داغی به عظمت تمام هستی خودشون دیدند
واقعا برای افراد یک جانبه نگری که اونطور نظر دادن متاسفم (503970)
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۰۹:۳۷:۳۴
 
آقا جان خوب کاری کردن.اینقدر وضعیت خراب شده که واسه یه آینه آدم میکشن.دست قوه قضاییه درد نکنه.کاش همیشه اینطور عمل کنه و نه فقط واسه اسم و رسم مرحوم روح الله داداشی عزیز (503997)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۰:۰۰:۰۵
 
مردم عکس هارو میبینند دلشون میسوزه

یه لحظه فکر کنید یه نفر بیاد به راحتی یکی از اعضای خانواده تون رو بکشه ، بابا یه دعوای کوچیک میشه میخواید خودتون رو تیکه پاره کنید

ای مردم ایهالناس ، آدم کشته ، آدم!

بابا این نادون اعدام شده براش بهتره حداقل اون دنیا حق الناس یه آدم کشی دیگه گردنش نیست

این اعدام بازم از رافت اسلامیه

بابا دم این دینمون گرم

برید به قلب هاتون یه نگاهی بندازید این آدم باید اعدام میشد (504054)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۰:۵۶:۲۳
 
بهترین کار اعدام بود زیرا تحقیقات نشون داده وقتی کسی در ملا عام اعدام می شه تا 6 ماه آمار جنایت به حداقل ممکن می رسه (504164)
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۱:۳۴:۲۳
 
دوستاني عزيزي كه از سر ترحم مي‌گويند او به ائمه متوسل شده بود و به همين دليل مستحق بخشش بوده است. اما من خود به عنوان يك فرد كاملا رقيق‌القلب و احساساتي، از مشاهدات خود در دوران سربازي مي‌گويم كه بعنوان سربازي كه در محل خدمتي خود چندين مورد از مراسم تشريفات اعدام بزه‌كاران، قاتلان و متجاوزين به عنف را از نزديك نظاره‌گر بودم، شاهد بود بودم كه اكثريت ايشان به وقت مجازات، به ائمه اطهار متوسل مي‌شدند، حال آنكه اگر قرار بود به حرمت آن بزرگواران تمام آن موارد مورد بخشش قرار مي‌گرفت كه امروز هيچ زن و دختري از خواهران و همسران ما همين امنيت ( به اصطلاح ) نسبي را هم نمي‌داشت و با جرات تمام از سوي متجاوزين به عنف مورد هتك حرمت قرار مي‌گرفتند. دوستان تا چه برسد به كسي كه با چاقو تعمدا انساني را نه با يك ضربه بلكه سه ضربه به قصد كشتن زده است. اگر او بخشيده مي‌شد فردا روز ديگران نتنها عبرت نمي‌گرفتند بلكه تشجيع مي‌شدند كه هر كسي را كشده و بعد هم مورد عفو قرار گيرند. اينطور آيا سنگ روي سنگ بند مي‌شود؟!! (504274)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۴:۱۳:۲۱
 
در اين بين بدبخت و بيچاره اند مردماني كه براي تماشاي كشته شدن يك نفر كه درهرصورت دلخراش است.. تا صبح در شلوغي وازدحام و فشار منتظر ميمانند... (504321)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۵:۲۸:۵۸
 
الان روح روح الله دداشی داره عذاب میکشه (504364)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۶:۴۶:۰۲
 
ترحم بر پلنگ تیزدندان
ستمکاری بود بر گوسفندان (504387)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۷:۴۴:۱۸
 
به نظر من هر کی نفسی رو قطع کنه قانون باید نفسشو قطع کنه (504388)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۷:۴۶:۰۱
 
بيچاره حواسش نبوده يه قمه 25 سانتی گذاشته جيبش ! بعدشم حواسش نبوده زده شاهرگ يه انسان رو بريده و كشته !
بابا بس كنيد ... يه عده هي قتل كنن و هي ببخشن؟ اين چه حرفيه؟ (504391)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۷:۴۸:۳۵
 
لذتی که در گذشت است در انتقام نیست کسی که انتقام میگیرد فقط یک شب راضی است اما کسی که میبخشد یک عمر راضی است . ای کاش به این نوجوان رحم میکردند به خاطر جوانمردی روح الله .... (504415)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۱۸:۴۵:۲۳
 
متاسفم که ما به اسم مسلمونیم ولی ذره ای روحیه اسلامی نداریم .منم خیلی گریه کردم واسه مرگ داداشی ولی اون بچه حتی اگه زنده میموندم روزگار خوبی در انتظارش نبود (504459)
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۲۰:۱۲:۱۹
 
دست آقایون درد نکنه فقت به این جور پروندها سرعت بدهند بهتر. از قدیم گفتن ترهم بر پلنگ تیز دندان ستمکاریست بر گوسفندان (504471)
United States
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۲۰:۴۳:۳۶
 
(اگركسى از حق خود بگذرد و عفو و بخشش كـنـد, كـفـاره اى بـراى گناهان او محسوب مى شود, و به همان نسبت كه گذشت به خرج داده خداوند از او گذشت مى كند))(فمن تصدق به فهو كفارة له ) (504511)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۲۲:۵۷:۵۵
 
هرکس چاقو برمیداره و با اون مردم رو میکشه و مجروح میکنه سزاش همینه . هزینه آدم شدن و برگشت یک شرور به جامعه جون آدم های دیگر نیست که آقا تجربه کنه و بعد سربه راه بشه . میخوام صد سال دیگه هم این آشغال ها آدم نشوند و همینطوری به سزای عمل شان برسند (504615)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۰۱ ۰۸:۴۳:۳۶
 
دست قوه قضاییه درد نکند از خانواده مرحوم داداشی هم متشکریم که رضایت ندادند و این قاتل به سزای اعمالش رسید (504633)
United States
۱۳۹۰-۰۷-۰۱ ۱۰:۰۷:۵۹
 
به نام خدا
با سلام واحترام
دوستان عزیز چه کسی گفته حکم اعدام قصاص باید تعطیل بشود.هرکس چنین باوری دارد خلاف قرآن سخن گفته است.مرحوم داداشی پهلوان بود وبا آن روحیه پهلوانی ،حتما از خانواده ایشان توقع بخشش یک جوان بی تجربه می رفت.با بخشش روح ایشان بیشتر شاد می شد.دوستان عزیز یک جوان کم سن وسال چه ربطی به اختلاسگرا دارد.ما می گوییم که ایشان با توجه به سن کم وجوانی خود متوجه نبوده که چه می کند ودهها بار معذرت خواهی کرده وطلب بخشش کرده است.مگر شما از اسلام وامام علی (ع) وائمه (ع) بالاترید/ مگر مصیبتهایی که برای خانواده داداشی پیش آمد از مصیبتهایی که برای ائمه واولیای خدا پیش آمد بالاتر بود؟پس بخشش چه شد واین ربطی به روشنفکر بازی ندارد این یک دفاع اسلامی از دین است شما دارید چهره عطوفت وبخشش را از بین می برید وکینه ها از این به بعد در خانواده های مقتولین اوج می گیرد و چه بسا مصیبتهای زنجیره ای ایجاد کند.خداوند می فرماید ای پیامبر شما رحمت للعالمین هستید اگر مهربان نبودید همه مردم از دور تو متواری می شدند. .در ضمن هر کس که بازوبند پهلوانی دارد مگر نباید در اجتماع وروابط اجتماعی پهلوانی خود را نشان دهد. ما نمی گوییم که آقای داداشی مظلوم کشته نشد بلکه می گوییم چرا بخشش را کنار گذاشتید وعده ای هم برای تماشا وسوت وکف برای مرگ یک جوان اعدامی بدبخت وبی تجربه ساعت 5 صبح در محل اعدام حاضر شده و ارزوی مرگ آن جوان بکنند
برق عجب آتش بسی افروخته/ واز شراری خانمان ها سوخته/ کارها کردند اما پست وزشت/ساختند آیینه ها اما زخشت/ قصه ها گفتند بی اصل واساس/ دزدها بگماشتند از بهر پاس/ درسها خواندند اما درس عار/اسبها راندند اما بی افسار/ دزدها کردند دربان و وکیل/ در چه محضر ، محضر حی جلیل
با درود.آنکه با نمرود چنین احسان کند/ ظلم کی به موسی عمران کند
با درود (504788)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۰۱ ۱۶:۵۳:۵۳
 
چرا یک بار خودمونو یا اعضای خونوادمونو نمیذاریم جای کسی که اشتباه کرده؟مگه ما اشتباه نمیکنیم؟هرکسی ممکنه تو عصبانیت اشتباه کنه؟اشتباه مجازات داره.علیرضا باید مجازات میشدولی نه تا قبل از18 سالگی!!!!!!!! متاسفم واسه مردمی که با افتخار شاهده جون دادنه یک پسر17 ساله بودن!!!!!!!!!!!تا این حد سنگدل شدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (506275)
۱۳۹۰-۰۷-۰۳ ۲۰:۳۵:۱۶
 
واقعا خجالت داره...
این قدر تحقیر آمیز!
درسته اولیا رضایت ندادن باید اعدام میشد اما این که میکروفون میگیرن جلو دهنش یا جنازه رو میارن بالا و 45 دقیقه نگهش میدارن کارانسانی نیست.
امام علی(ع) درباره قاتلشون فرموند فقط حق دارید یک ضربه بزنید اما ما هزار بار کشتیمش بعد اعدامش کردیم (506926)
۱۳۹۰-۰۷-۰۴ ۱۳:۲۰:۳۵
 
در مورد قاتل و مقتول سکوت میکنم چون انواع نظرات را خواندیم، اما لحظه ای بیاندیشیم که این جامعه به کجا رسیده و به کجا میرود! در این جامعه که به باور من بیش از 85 درصد به بیماریهای روحی و روانی مبتلا هستند و ضمنا با نسلی جدید مواجهیم که افسار گسیخته و طغیانگر و افراطی و عصبی است، حال هر فردی با هر شرایط سنی و فکری و روحی و جسمی و پرورشی و فرهنگی، به راحتی یک اتومبیل خریده و به خیابانها میاید! آیا براستی امکان آن وجود نداشت که هر کدام از ما در این شرایط نابسامان جای قاتل یا مقتول باشیم ؟؟؟ در این مورد بخصوص قاتل 18 ساله ما شانس نیاورد شاید هم آورد که با فرد سرشناسی مواجه شد وگرنه چندین سال دیگر در زندان به زندگی ادامه میداد تا .....
مسلم است که از این جامعه نباید انتظار دیگری جز هلهله پای چوبه دار داشت !!!! از ماست که بر ماست (507067)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۰۴ ۱۵:۳۶:۵۷
 
کاش یه روزی برسه که همه بتونن خشم خودشون رو کنترل کنن.اگه مرحوم داداشی یا علیرضا یک لحظه خودشون رو کنترل می کردن هیچ وقت دو نفر نمیمردن. (507821)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۰:۲۱
 
بنام خدا
به خدا وقتی عکسها رو دیدم موهای بدنم سیخ شد.یکی از تصاویر خیلی رنج آور بود.
برای من یک مسئله از روز قتل داداشی تا حالا بی پاسخ مانده و آن اینکه چند در صد داداشی در این مسئله مقصر بود ؟و آیا اگر داداشی همانگونه که همه نظر دارند جوانمرد و با گذشت بود چرا از همچین مسئله ای پیشگیری نمیکرد ؟ مگر کار جوانمردی هدایت و امر به معروف نیست؟من هرچه به مغز خودم فشار آوردم نتوانستم این مسئله را بپذیرم که داداشی حداقل 50% در این اتفاق مقصر نباشد !!!!!!!!!
شلید خوانندگان محترم به من بخندند یا اینکه همانگونه که در هنگام اجرای حکم علیرضا را فحش دادند به من هم فحش بدهند ولی قناعت من و هزاران ایرانی دیگر همین است .
در آخر فقط همین را بگویم که :حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر.
خدا داد وا را از کسانی بگیرد که باعث بوجود آمدن این مسائل میشوند. (514967)
۱۳۹۰-۰۷-۱۲ ۲۰:۳۳:۴۷
 
من اگه حتي برادرمم باشه اگه قرار باشه يكي رو كشته باشه از اعدامش خوش حال ميشم حالا بيچاره روح الله داداشي كه هيچ كس ديگه اي هم كشته شه بايد قاتلش اعدام بشه (541475)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۱۶ ۲۰:۳۴:۲۴
 
واقعا ابرومون رفت با نادون بازياي اين نوجوونا منم 20 سالمه ولي از اين غلطا نكردم تا حالا پس فرق منو و اون چي بوده اينكه 3 سال ازش بزرگ ترم بابا همين ديروز يكي زد به ماشينم بهش گفتم چرا مواظب نبودي؟ يارو ناراحت شد رفت از پشت ماشين ميله رو برداشت منم ديدم يارو اعصاب نداره كوتاه اومدم (542224)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۱۷ ۲۱:۴۷:۳۱
 
لذتی که در عفو هست در انتقام نیست (542943)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۱۸ ۱۵:۳۹:۰۴
 
اره قاتلها هم میگن لذتی که در آدم کشتن هست در هیچی نیست (1483924)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۲۰:۳۷
 
اعدام حق مقتوله 2- آن جوانک هم 100درصد اشتباه کرده ولی یک اما وجود داره : جوانک سن کمی داشته و واقعاً نفهمی کرده و قصد قبلی نداشته 4- نوجوانها دراین سن طغیانگرند اگر کمی وجدان روشن داشته باشید به این زوایا توجه می کنید . اما ایثار کار مردان بزرگ است واز هر کسی برنمی آید ما داستان برای خودمون میخونیم.خانواده داداشی را چه به بخشش (543562)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۱۹ ۱۵:۲۲:۳۲
 
خوب بود (597178)
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۲۳:۰۶:۳۵
 
ضمن عرض تسلیت به خانواده ی محترم مرحوم داداشی به نظر من اگه میبخشیدید بهتر بود و با این کار سبب ارتقای فرهنگ عف و ببخشش می شدید (622169)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۸ ۱۴:۵۹:۲۳
 
با اینکار سبب ارتقا جرم و جنایت و ادمکشی در جامعه میشدن جونم . شما افراد احساساتی کاش خودتون رو میزاشتید جای خانواده مقتول . جون بکنی و جوون عین دسته گل بزرگ کنی بعدش یه قاتل بیاد براحتی ازت بگیره (1483926)
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۲۲:۱۵
 
خانواده داداشی که از پهلوونیه روح الله حرف میزنید چرا بخاطر شادی روح اون مرحوم هم که شده از اعدام این بچه نگذشتید؟
اون فقط یه بچه بود.
با دیدن عکس ها خیلی متاثر شدم و دلم برای آن جوان 18 ساله که حتی تا آخرین لحظات امید داشت سوخت. خدایا تو از گناهش بگذر چرا که تو بخشنده و مهربانی. (640538)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۱۷ ۱۲:۳۷:۲۳
 
نمیدانم چطور 15 هزار نفر حاضر شدند تا اعدام یک بچه راببیند چطور دلشون میاد؟ کاش به خاطر التماسی که میکرد و اسم امامان را آورده بود می بخشیدنش. وای به حال ما چطور نظاره گر این صحنه دلخراش بودند.
نمیدانم چرا چشماشو بستند. (640542)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۱۷ ۱۲:۴۹:۱۴
 
به نظرمن خوب شد که اعدامش کردن ولی گاهی اوقات عفو و بخشش عزت انسان رو نشان میدهد (754493)
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۲:۴۴:۲۹
 
من
دلم میسوزه..کاش قصاص نمی شد بجاش تا عمر داشت تو زندان می موند حداقل برا اون دنیاش توشخ ای جمع میکرد...
که اعدام ذشد الان داداشی زنده میشه؟؟؟؟؟؟ (965018)
United States
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۴:۲۱:۰۱
 
محمد
به نظر من نباید یه طرفه به قاضی رفت...درسته که لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست ولی امکان داره اگر هر کدوم از ما خدای نکرده جای خانواده مرحوم داداشی بودیم هم همین تصمیمو می گرفتیم....نشستن بیرون گود و گفتن لنگش کن خیلی خیلی راحته (1106684)
۱۳۹۲-۱۱-۱۳ ۱۶:۳۴:۰۳
 
اصغر
بنام خدا . بعضی ها که الان داد سخن دادند و از حکم قصاص به عنوان قانون ضد انسانی یاد میکنند ، اگر از کسی چکی داشته باشند و بدهکار نتوانسته باشد بموقع دین خودرا به ایشان پرداخت کند ،تالباس زیر خانواده بدهکاررا حراج می کنند تا به پولشان برسند . آنجا دیگر این قدقد ها را فراموش میکنند . (1149394)
۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۰۴:۱۶:۱۳
 
روح الله بدست علیرضا کشته شد ولی علیرضا بدست 15000 نفر- 15000احمق یجا ندیدم که تو این عکسا دیدم (1176759)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۰:۱۶:۰۱