۲۳نظر
 
نظر هیئت حل اختلاف قوا درباره اجرای فاز دوم هدفمندی
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۵۷
 
گفته می شود هیات حل اختلاف قوا با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در برهه کنونی مخالفت کرده است.
به گزارش جهان، در پی مباحث مطرح شده در "هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا " که ریاست آن بر عهده آیت الله هاشمی شاهرودی است، مشرق نوشت، این هیات نیز با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در برهه کنونی مخالفت کرده است.

دولت و رييس‌جمهور در هفته های اخیر بر اجراي مرحله دوم قانون هدفمند كردن يارانه‌ها همزمان با اوضاع نامطلوب تولید، اصرار کرده اند؛ در حالي كه بخشی از کارشناسان و نمايندگان مجلس معتقدند اجرای گام دوم هدفمندی به معنای تحمیل موج جدید تورم و گرانی به توده مردم خواهد بود.

احمدی‌نژاد: هدفمندي به شيوه‌ سابق ادامه يابد

اداره آمار بانک مرکزی بعد از اعتراض رسانه ها به عدم انتشار نرخ تورم سال 90، هفته گذشته نرخ تورم سال ۹۰ را معادل ۲۱.۵ درصد اعلام کرد.

بانک مرکزی هم هشدار داد

اما همزمان با اصرار دولت بر اجرای گام دوم قانون هدفمندی یارانه ها و از سوی دیگر هشدار کارشناسان اقتصادی درباره موج جدید گرانی‌ها، بانک مرکزی درباره بی اثر شدن یارانه‌های نقدی هشدار داد.

بانک مرکزی در گزارش جدید خود هشدار داده است، افزایش تورم ناشی از اجرای هدفمندی یارانه‌ها منجر به کاهش سطح رفاه مردم، افزایش شکاف طبقاتی و در نهایت بی اثر شدن یارانه‌های نقدی خواهد شد.

استدلال اصلی منتقدان اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها هم همان چیزی است که بانک مرکزی از آن با عنوان "بی اثر شدن یارانه های نقدی با افزایش گرانی ها" یاد کرده است. مخالفان معتقدند که اجرای فاز دوم هدفمندی منجر به تشدید تورم و فشار بیشتر بویژه به قشر متوسط و ضعیف جامعه خواهد شد؛ بویژه اینکه هنوز یارانه های بخش تولید پرداخت نشده و این حوزه اوضاع مطلوبی ندارد.

فقط 7 درصد از یارانه تولید پرداخت شده است
کد مطلب: 218758
Share/Save/Bookmark
 
 


 
 
آقاي احمدي نژاد! بعنوان يك راي دهنده و ارادتمند به شما خواهش مي كنم اجراي طرح هدفمندي را بطور كلي متوقف و دستور بازگشت قيمتها به قبل از شروع آن را صادر فرماييد. (650285)
Latvia
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۷:۱۸
 
اکثریت مردم خواستاربازگشتن به دوران قبل ازاجرای هدفمندی یارانه هاهستند چون اجرای این طرح غلط بوده است وقدرت خریدمردم رابه شدت کاهش داده است وباعث فقیرشدن فقرا و ثروتمند شدن اغنیاشده است . (650353)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۱:۱۷:۱۰
 
اجرای این قانون با روش فعلی اشتباه است دولت از لجبازی دست بردارد (650394)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۱:۵۹:۰۹
 
با بازگشت به مرحله قبل از هدفمندی دور اول به نظر میرسد از مشکلات مردم کاسته شود از مسئولین میخواهیم مرحمت فرموده مارا مس کنید!!!!! (650400)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۲:۰۸:۲۵
 
بخدا اين طرح فقط به سود ثروتمندان شد اين همه گراني ، كاهش حقوق ،افزايش بي رويه قيمتها در هر زمينه باعث فشار به قشر ضعيف شده بخدا ديگر تحمل گراني را نداريم/ سكه دارها پوادارها ثروتمندتر و غني تر شدند (650420)
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۲:۳۲:۵۲
 
گراني بيداد ميكند چرا هيچكس به فكر مردم متوسط و فقير نيست. اون بازاري ، اون ملاك و اون بساز بفروش با هر تكون قيمتي 40 تا 50 درصد رو قيمتش ميذاره اين وسط كارمند و كارگر و حقوق بگير له ميشوند. آقاي احمدي نژاد اينقدر لجبازي نكن ملت رو بستوه آوردي دست بكش از هدفمندي (650442)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۲:۵۸:۴۸
 
رئیس جمهور بعد از خانه نشینی مملکت را ول کرده ایکاش یارانه ها بدون نظارت اجرا نمی شد کمر مردم به جز دانه درشت ها از گرانی خم شده مردم دیگر تحمل این همه گرانی بی نظمی در اقتصاد را ندارند (650444)
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۳:۰۰:۵۰
 
ازطلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید (650453)
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۳:۱۱:۱۱
 
خدا رهبرمون رو برای این کشور و اسلام حفظ کنه که اگر وجود ایشون نبود معلوم نبود چی به روز این کشور و مردم میرفت...
باورتون نمیشه این روزها چقدر دعا میکردم و چقدر ائمه رو قسم دادم که به مسئولینمون کمک کنن در تصمیم گیری و قدرت تشخیص بهشون بدن...
به عنوان یه کارشناس اقتصاد عرض میکنم که دولت با این کارش کشور رو در آستانه یه بحران قرار میداد... (650463)
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۳:۲۲:۴۲
 
رئیس جمهور جون عزیز
بیا اصلا قضیه یارانه ها رو بی خیال شو
خدا شاهده به همون قبل هدفمندی راضی‌تریم
جون من قبول کن دیگه!!!!!!!! (650464)
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۳:۲۳:۱۱
 
اقای احمدی نژاد عزیز تا کی مردم باید زیر فشار گرانی باشند بیایید واقع بین باشید با هدف مند کردن یارانه ها نصف بیشتر مردم به زیر خط فقر رفته اند شما که از دولت خدمتگزار صحبت میکنید خواهشا به فکر این ملت باشید .ایا نباید این ملت از زندگی لذت ببرند؟ تا قبل از هدفمند کردن یارانه ها مردم اگر درصدی فقیر بودند در عوضش دیگر این همه تورم و گرانی رو تحمل نمی کردن شما باید پاسخ گوی نیاز و خواسته ی مردم باشید . ایا خواسته ی مردم از شما این همه گرانی و تورم 21/5 بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (650490)
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۴:۰۵:۲۸
 
اجراي اين طرح عظيم به رغم برخي مشكلات با موفقيت بوده است فرافكني نكنيد (650498)
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۴:۱۹:۴۹
 
یه نظر سنجی بذارن به خدا همه رای میدم به اینکه برگرده به حالت اول . (650500)
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۴:۲۴:۵۰
 
این هیئت اگر کمی به فکر ملت بودند اجازه میدادند فاز دوم اجرا شود چرا که این همه فشاری را که ملت تحمل کردند ممکن است با سهل انگاری برخی افراد هیچ شود و تمام زحمات ملت و دولت به باد رود
ایکاش به فکر ملت بودید ای نمایندگان ملت (650519)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۴:۴۹:۳۳
 
به نام خدا
آقاشمارو قسم به خدادست بردارید از هدفمندی یارانه.مافقیرانخواستیم غنی وثروتمندشویم.قبلامیسوختیم ومیساختیم اماحالاازعرق ریختن
جلوی زن وبچمون خسته شدیم
یاحق (650551)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۵:۱۵:۰۱
 
بالاخره عاقبت عدم توجه به نظر علمای اقتصاد و دلسوزان نظام و بي تدبيري در انجام طرح هدفمندي و اجرا غيركارشناسي آن ، كار دست مردم و اجرا كنندگان داد (650562)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۵:۳۱:۲۰
 
به نظر حقیر مشکلات و قیمتهای لجام گسیخته خیلی ربطی به هدفمندی مرحله اول ندارد بلکه بیشتر به تحریمها و افزایش دلار و عدم دخالت صحیح و به موقع دولت در دی ماه 90 بود ، اگر چه در زمان فعلی نیز اجرای مرحله دوم هدفمندی نیز قطعا به ضرر مردم و مملکت است و نظام حتما باید این موضوع حداقل یکسال به تاخیر بیندازد تا اوضاع سر و سامان گیرد (650603)
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۶:۴۱:۵۵
 
متاسفانه جماعت ایرانی بخاطر روح تنبلی که در خود دارد، همه چیز را بدون زحمت می خواهد.
اگر همه با هم یار بودیم و کمک می کردیم الآن گرفتار این وضعیت نمی شدیم. باز هم دیر نشده و امیدوارم با دست به دست هم دادن کشورمان را به سمت آبادانی ببریم.
طرح هدفمند کردن یارانه ها یک حرکت بسیار باارزش بود که اگر به انجام آن کمک کنیم نتایج عزت بخش و پربارش را خواهیم دید. (650689)
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۹:۱۴:۱۴
 
دولت با هدفمندی یارانه ها و عدم پرداخت سهم صنعت و تولید ، چراغ سبزی به سوء استفاده گران نشان داد تا یک شبه ره صد ساله راطی کنند. واقعا این جامعه امروز با دوران جنگ که همه در فکر ایثار و گذشت بودند نه خالی کردن جیب همدیگر قابل مقایسه نیست. چقدر ما عوض شده ایم!!!! (650850)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۷:۵۵:۴۳
 
از اقشار فقیر جامعه ام.بابت چهل روز مصرف گاز خانگی برایم قبض 270 هزارتومانی آمده است.چون خانواده ای سه نفره ایم باید دوماه حق یارانه را فقط به گاز مصرفی اختصاص دهیم.حال توخود حدیث مفصل بخوان... (650934)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۹:۰۵:۰۲
 
انگار احمدی نژاد اصلا بفکر مردم عزیز ایران نیست فقط بفکر خودنمائی و درگیری سیاسی با سیاستمداران و لجبازی با کارشناسان اقتصادی مملکت هست.
ان‌شاءالله خدا هدایتش کنه
آمین (650988)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۰۹:۵۰:۴۸
 
هدفمندی یک جراحی اقتصادی است که درد هم داره ولی لازمه حالا اگه این جراحی زودتر انجام بشه بهتره یا هی کشش بدیم و بیشتر درد بکشیم؟ مرگ یکبار شیون یکبار (651205)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۲:۱۵:۲۳
 
دوستان گفتن که قضیه هدفمندی مثل جراحیه من هم قبول دارم اما اگر یک جراحی ریسک بالایی داشته باشه و بعد از عمل حال و روزمون بدتر بشه مگه عقلمون کمه حراجی کنیم. مثل کسی که کمرش درد میکنه می دونه اگر عمل کنه فلج میشه پس عمل نمیکنه و با دردش می سازه تا جراح قابل تری با ادوات پیشرفته‌تری پیدا بشه و کمکش کنه (651280)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۳:۲۰:۰۶