۲۱نظر
 
درباره توبه نامه متفاوت خاتمی؛
حنای بی رنگ برای مردم و تحفه بی خاصیت برای ضدانقلاب
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۱۴
 
سیدمحمد خاتمی، رئیس جمهور دولت اصلاحات، اخیراً در یک نشست، صحبت هایی را پیرامون "ظلم به رهبری و ظلم به ملت" مطرح کرده است.

خاتمی می گوید: "اگر ظلمی شده است که شده است، همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم. و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می گذرد و آن وقت همه به آینده بهتر رو خواهیم آورد."

این صحبت خاتمی که البته با واکنش های مختلفی از جانب دوستان سابق و منتقدان خاتمی مواجه بوده، بیشتر به عنوان توبه برداشته شده است اما باید گفت که خاتمی شناسان! جنس این حرف او را نیز همانند دیگر حرفهای خاتمی می دانند.

خاتمی در صحبت اخیرش از ۴ محور عمده نام برده است. "ظلم به نظام"، "ظلم به رهبری"، "ظلم به ملت" و "آینده".

اگرچه عده زیادی از دوستان سابق خاتمی همین حرف های دوپهلوی او را هم برنتافته و خاتمی را متهم به توبه و دفاع از نظام کرده اند اما نکته ای که افکار عمومی و خود سیدمحمد خاتمی باید بداند این است که این مسیر نه راه که کج راهه است.

خاتمی در صحبت خود اول از همه نظام و ملت را در مقابل هم قرار داده است. در واقع خاتمی با لحنی مودبانه و شیک، صحبت های تمام آنها که سابقاً دوست خاتمی و همواره دشمن نظام بوده اند را بازتکرار کرده است.

آنهایی که همواره برای دفاع از مطامع پلید خویش و تعبیر کردن خواب های شومی که برای انقلاب دیده بودند، از "نظام" به عنوان بزرگترین سد پیش روی خود نام می بردند و اساساً بحث اینکه "نظام چیست؟" بحث داغ سال های اصلاحات بود که گویا رگه های آن در وجود سیدمحمد خاتمی نیز رسوخ کرده است.

خاتمی از ظلم به نظام و ظلم به رهبری می گوید. سلّمنا. ای کاش آقای خاتمی در روزهایی که بایسته بود از این ظلم رفته پرده برمی داشت نه اینکه پس از رسیدن تاریخ انقضای سران فتنه و فتنه گران و آن هنگام که این ظلم رفته تمام انرژی خود را به کار برده و دیگر رمقی برایش نمانده است.

این ظلم به نظام و رهبری که صد البته جدا کردن آن از ظلم به ملت نیز اشتباه است و در واقع طی دو سال، جفایی که مسببانش سران فتنه و همپالگی هایشان بودند، نه تنها بر نظام و رهبری که بر ملت نیز رفت و همه را آزار داد؛ پیش از این هم نیازمند فریاد بود.

اساساً منظور خاتمی از "ملت" چیست؟ او ملت ۹ دی را می گوید یا اراذل و اوباشی که سنگ و اسلحه به خیابان ها آمدند و دست آخر هم مرده هایشان یا جعلی از کار درآمدند و یا اینکه توسط گلوله های منافقین و جاسوسان موساد کشته شده بودند.

خاتمی آیا همان ملتی را می گوید که همواره با حضور میلیونی خود غبار فتنه را از کشور می زداید و رهبرش نیز تأکید دارد که هیچ حرف درگوشی با مردم ندارد...؟! یا اینکه نه،

او آدم هایی را می گوید که تعداد قلیل خود را در داخل و خارج از کشور "بیشمار" می انگارد و به هر بهانه ای مثل حصر خانگی سران فتنه، چهارشنبه سوری، روز کارگر و ... قصد می کند که رمق مردم را بگیرد و سودای سوزاندن شهر را در سر می پروراند؟

ملتی که خاتمی نشناخته است ظلم رفته به خود را بسیار قبل تر و با "ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند" پاسخ گفته اند. و همین ملت است که در تمام طول ۳۲ سال گذشته برای مظلوم نماندن نظام، حتی عزیزان خود را نیز به مسلخ فرستاد و "شهید پرور" شد.

خاتمی از ظلم رفته به رهبری می گوید. ظلمی که همه معترفیم عاملانش هیچ کس نبودند جز فتنه گران و خواص بی بصیرت. خاتمی در حالی از امکان بخشش این ظلم سخن رانده است که حتی خود او هنوز هم حاضر نیست واقعیت را چنانکه رخ داده است بیان کند و سر به آستان توبه ای حقیقی بگذارد.

از دو پهلویی حرفهای اخیر خاتمی همین بس که حالا هیچ کس نمی تواند باورش کند.

در یک سو ضد انقلاب و دوستان سابق خاتمی ایستاده اند که با بیان این حرفها خاتمی را متهم به جانبداری از نظام و توبه از همکاری با فتنه گران و فرقه سبز می کنند و در یک سو مردمی هستند که این حنا دیگر برایشان رنگی ندارد.

البته شاید طرح درست این حرفها و قبول وقوع یک ظلم بزرگ در حق نظام از سوی فتنه گران، سرآغازی دوباره برای خاتمی محسوب شود اما حافظه مردم هیچ چیزی را فراموش نخواهد کرد.

شاید خاتمی چنانکه افتد و دانی، دیگر هیچوقت در قامت سابقش ظاهر نشود اما بیان درست و انتخاب حقیقت در کشاکش رضایتمندی انقلاب یا ضد انقلاب! حتماً برای خاتمی بهتر خواهد بود.
کد مطلب: 167286
Share/Save/Bookmark
 


 
 
من احساس میکنم اینها سناریوی جدیدی باشه که راه انداختند یعنی به خاتمی گفتند تو بیا به نفع نظام حرف بزن ما با تو مخالف می‌شویم که از این طریق بتوانی وجهه خود را بدست آوری و مردم بگن که خاتمی برگشته که ضد انفلاب ها علیه او شدند ولی خوب کورخوندند (385726)
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۰۹:۱۹:۲۴
 
خاتمی هیچگاه با رهبری در تقابل نبوده و همیشه در رکاب رهبری بود حتی در دوران ریاست جمهوریش (385735)
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۰:۰۰:۲۰
 
خسته نشدید اینقدر در مورد این سید عزیز غیبت می کنید و برای خودتان تحلیل می کنید و بعد محکوم، یک مقدار به خود بیاید (385754)
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۰:۴۳:۴۲
 
واقعا خاتمي درست مي گويد مصداق ظالم خودش است
خاتمي ظلم به رهبر كرد نه تنها در توليد فتنه و ارتباط جاسوسيش بلكه در 8 سال دولت اصلاحات
خاتمي ظلم به مردم كرد چرا كه به راي مردم و دموكراسي احترام نگذاشت و به مشي ديكتاتوريش با مردم مخالفت كرد
خاتمي با خيانتهاي پي در پي‌اش ظلم به امام و نظام كرد . دیدار با جرج سورس و دريافت دستورات سيا و مزدوري و بوجود اوردن فتنه به نظام و حتي به انقلابات منطقه ظلم كرد
خاتمي به اينده ظلم زيادي كرد چرا كه اگر شكست را مي پذيرفتن و ادب داشتند مثل ناطق تبريك مي گفت نه جر زني کنه اينكه ايران با انتخابات 40 ميليونی دموكراسي را به رخ تمام مدعيان دموكراسي مي كشيد
خاتمي به اسلام ظلم كرد چرا كه در دوران خيانت رياستش با روي كار اوردن بي دينهاي فراماسونر بر اسلام تاخت
(385759)
United States
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۰:۵۱:۲۵
 
اگه سبزها حرفاشون رو قبول دارن چرا پاش وای نمی ایستن؟
مثل قبل انقلاب اینقدر ساواک زندانی ها رو زجر داد اما اونا از حرفشون کوتاه نیومدن چون نیت الهی داشتن اما اینا تا یکم دنیاشون به هم میریزه حرفاشون رو پس میگیرن اگه به خاطر خدا و نجات مردم این کارا رو میکنین پس سر حرفتون بمونین
معلومه که اینطوری نیست! (385768)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۱:۰۷:۳۵
 
خاتمی منافق، با این جملات کوتاه مجددا خواسته میت سبز را زنده کند آنهم با عنوان فرزندان ملت. از سویی هم رهبری را در جایگاه تقابل (تضاد) با مردم نشان داده. البته سبزهای اصیل (نه فریب خوردگان) فرزند ملت هستند ولی ملت اسراییل!!!! آینده بهتر زمانی است که مردم امثال خاتمی و مشایی و غیرهم را آنگونه که هستند بشناسند و اعمال و سخنانشان را درست تحلیل کنند. در این شرایط، چنین کسانی به گاری هم بسته نمی شوند چه رسد به مقام حکومتی. (385859)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۴:۰۵:۰۷
 
هر وقت خاتمی رو می بینم به یاد سید ضیا طبا طبایی می افتم (385882)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۵:۱۱:۳۵
 
خاتمی ظاهر و باطتنش معلوم است / ببینیم چه کسی حرف و عملش فرق دارد (385887)
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۵:۲۷:۰۶
 
تمام بغض و تنقرم از خاتمی رو این جور می گم : فاطمه ی زهرا (س) مادر سادات رسوا و فضیح کنه تو و امثال تو رو (385890)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۵:۳۵:۲۵
 
این یارو تازه به غلط کردن افتاده . جناب خاتمی ظلم رو تو و خط فاسد دوم خردادی ها به نظام و ملت کردین شما و فتنه سبز تا محاکمه و ریشه کن نشین دست از سرتون بر نمیداریم . (385900)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۶:۱۳:۰۷
 
بهتره امثال این آقا خود را تسلیم قانون و عدالت کنند ...... (385937)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۸:۰۴:۱۳
 
انگار جای شاکی و متهم جابجا شده!
روش هم کم نمیشه (385957)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۸:۳۲:۳۶
 
محاكمه تنها شرط ملت است. (385988)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۰ ۱۹:۳۹:۱۷
 
بعد هم می‌گویید چرا سران فتنه به آغوش نظام بازنمی‌گردند؟! بازگشت به آغوش نظام یعنی این که همه بیایند و صد در صد حرفهای حسین شربعتمداری را بزنند؟! همین بازگشت به آغوش نظام است دیگه! چرا می‌خواهید برای آینده‌ی نظام اپوزیسیون‌سازی کنید؟! (386127)
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۰۶:۱۶:۰۲
 
و اينگار كه ملت و نظام به هم ظلم كرده اند و كسي مثل او يعني بيطرف!! است كه آمده وساطت كند!

ممد جون!

تو خودت يه طرف دعوايي. مگه يادت رفت توي تجمعات غيرقانوني آمدي و گفتي كه انتخابات باطل بشه؟

اصلاً ببينم چرا هيچگاه حرف رهبري مبني بر اعلام برائت از حمايت غربيها و ... را عملی نكردي؟

چرا همش ميخواي با پشتوانه غربيها ، چماقي سر ملت و نظام شويد؟

چراهاي بسياري است كه بايد جواب دهيد كه نمي دهيد. (386162)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۰۸:۱۷:۴۳
 
ممد جون به قول حضرت امام (ره) حفظ نظام از اوجب واجبات است. بنابر این ظلم به نظام از همه ظلمها سنگین تر است و آنهم نظامی که مشروعیتش از ولایت فقیه است.بنابراین در ایام فتنه به رهبری و نظام ظلم بزرگی شد. اما ظلم دیگر به آرای مردم شد کسانیکه با دروغ تقلب بر پیکر این نظام ضربات سختی را وارد نمودند.در یک نگاه کلی به مردم و نظام و رهبری که همه در یک سو قرار داشتند ظلم شده است. (386297)
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۰:۲۰:۲۲
 
بیخود تلاش نکن شما تمبرتان باطل شد و محاله دوباره برگردید سر قدرت و هر کاری دلتان خواست بکنید از این حرفهای پر مغلطه و پر شبهه که بی خاصیت است و بیشتر تو را در باتلاق فرو می‌برد هم نزن. آره داداش اون لباس را هم که از حوزه امانت گرفتی برگردان (386657)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۳:۵۷:۴۹
 
جالب است که در همه این ظلمها انگشت اتهام متوجه به خود خاتمی و همپیمانانش است!!

در واقع او خواسته بگوید از همه ما خائنین و ظالمین درگذرید!

لعنة الله علی القوم الظالمین (387477)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۳-۰۱ ۰۹:۱۹:۳۱
 
شما نمي توانيد يا نمي خواهيدخاتمي اين بزرگ مرد و فرزند برومند ايران و اسلام را بشناسيد (387784)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۳-۰۱ ۱۳:۲۹:۴۲
 
بزرگی خاتمی در ابعاد فتنه‌هاییه که درست میکنه نه در شخصیتش (387832)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۳-۰۱ ۱۴:۰۵:۰۲
 
دوره ریاست جمهوری خاتمی بهترین سالهای کشور از نظر سیاسی واقتصادی بود.(نفت 8دلاری)
حالا وضع مملکت رو می بینید که هیچی سر جاش نیست. (388158)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۳-۰۱ ۱۷:۲۴:۱۴