۴نظر
 
احتمال زلزله ۱۰ ریشتری در خلیج فارس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۳۰
 
تازه های علمی - ايران نيوز24:مرکز زمین شناسی آمریکا از احتمال وقوع یک زلزله به بزرگی 10 ریشتر در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس خبر داد.
به گزارش جهان، ایران نيوز24 به نقل از روزنامه الوطن آمریکا نوشت: مرکز زمین شناسی آمریکا از پیش بینی وقوع زلزله‌ای بسیار بزرگ در منطقه خاورمیانه بین 25 تا 30 آوریل (5 تا 10 اردیبهشت) خبر داد.


بر اساس گزارش این مرکز گسل بزرگی در عمق 20 کیلومتری زمین از جنوب شرق ایران به سمت کشورهای خلیج فارس به حرکت درآمده و گسل دیگری از سمت شرق ایران به سمت کشورهای پاکستان، هند و شرق آسیا خواهد رفت که باعث ایجاد زلزله‌ای به بزرگی 9 تا 10 ریشتر خواهد شد.بر اساس اعلام این مرکز قدرت اولیه این زلزله 10 ریشتری می‌تواند کل منطقه را به طور کامل تخریب و در عمق زمین دفن کند.


مرکز زمین شناسی آمریکا همچنین نسبت به پس لرزه‌های این زلزله به قدرت 5 ریشتر در جنوب عراق، کویت، قطر، امارات، شرق و مرکز عربستان و شمال شرق عمان هشدار داد که همین پس لرزه‌ها می‌تواند نابودی زیرساخت‌های این کشور‌ها از جمله جاده‌ها، خیابان‌ها، پل‌ها، نیروگاه‌ها، ایستگاه‌های برق، تلفن، فرستنده‌های تلویزیونی، اینترنت، آسمان‌خراش‌ها، برج‌ها و کلیه تاسیسات عمومی این کشور‌ها را نابود کند.همچنین این مرکز هشدار داده است که این زلزله سبب وقوع یک سونامی خطرناک خواهد شد.
کد مطلب: 282476
Share/Save/Bookmark
 
 


 
 
ناشناس
قضیه بوداره! بنده مشکوکم! (852745)
۱۳۹۲-۰۱-۳۱ ۲۰:۲۸:۲۰
 
مهدی
یه جورایی داره پشت سر هم زلزله میاد...
خب شاید هارپ داره فعالیت می کنه
خب اسرائیل هم کلی اسلحه خریده (852993)
۱۳۹۲-۰۲-۰۱ ۰۸:۵۷:۱۱
 
به هر حال ما باید کشور خود را در مقابل زلزله ایمن کنیم.
متاسفانه ما خیلی بی خیالی طی کرده ایم و می کنیم. هر وقت زلزله ای می آید و تعداد زیادی کشته می شوند، یک چند روزی حرفهایی می زنیم و بعد تمام.
این حقیقت را باید باور کنیم که کشور ما زلزله خیز است.
واقعا اگر یک زلزله 6 تا 7 ریشتری در تهران بیاد، فکرشو کردیم که چه تعداد کشته و مجروح می دهیم؟ اصلا امکان امداد رسانی به مجروحان وجود دارد؟ آنموقع است که باید شهر تهران را رها کنیم و آنرا قبرستانی برای افراد زلزله زده در نظر بگیریم.
چرا حداقل در ساخت و سازهای جدید استانداردهای لازم رعایت نمی شود؟ چرا نظارت محکمی بر بساز بفروشها نیست؟ آیا مسکن مهر ضد زلزله است؟؟؟ (853005)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۱ ۰۹:۲۶:۵۶
 
شهروند سراوانی
از الله میشه از غیرالله نمیشه.
اگه بنده های گنهکاری هستیم خدایا توبه.
تو قدرت داری با 7/8 ما رو نگهداشتی. انتظار داریم ازت که با ایمانی که بهت داریم ما رو از شر همه بالهات حفظ کنی و به دنیا نشون بدی قدرت خودت رو. همچنان که نشون دادی. (853182)
United States
۱۳۹۲-۰۲-۰۱ ۱۳:۱۴:۴۵