۷۴نظر
 
سخنان افشارو رزرضوی درباره مشایی وحجاب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۳
 
مواجه شدن تعدادی از زائرین با چند بازیگر زن که با سهمیه دولت عازم حج عمره شده اند، گفتگوها و اظهارنظرهای جالبی را از سوی مهناز افشار و رز رضوی رقم زد.
به گزارش جهان به نقل از مشرق، پس از اعزام تعدادی از بازیگران سینما به حج عمره و حضور آنان در مسجد الحرام، برخی زائران با مشاهده آنان به بحث ها و گفتگوهایی درباره دیدگاه های آنان پرداختند.

بر اساس این گزارش، مهناز افشار، رز رضوی، الهام حمیدی و روناک یونسی حوالی ساعت ۱ نیمه شب در مسجدالنبی با تعدادی از زائران ایرانی مواجه شدند که مورد سوال های متعددی قرار گرفتند.

یکی از حاضر در جمع به خبرنگار مشرق گفت: یکی از زائران از مهناز افشار پرسید: درست است که مشایی شما را به حج عمره فرستاده است؟

مهناز افشار پاسخ داد: نه! این سهمیه عمره دولت بوده که لطف کردند و در اختیار ما قرار دادند و ربطی به شخص آقای مشایی یا آقای احمدی نژاد ندارد.

زائر پرسید: پس چرا تکذیب نمی کنید؟
افشار پاسخ داد: چه چیزی را باید تکذیب کنیم؟ همه دارند از سهمیه و امکانات حکومت استفاده می کنند، خب ما هم جزئی از افرادی هستیم که در حال استفاده از این امکانات هستند؛ ضمنا، اینقدر هم به آقای مشایی بدبین نباشید، ایشان یکی از مومن ترین و روشن ترین افرادی است که من تا حالا دیدم.

یکی دیگر از زائرین به این جمع اضافه شد و خطاب به خانم های بازیگر، به وضعیت حجاب آنان در فیلم ها اعتراض کرد و گفت: وضعیت شما در بعضی از فیلم ها به گونه ای است که نمی توان آن فیلم ها را با خانواده دید.

مهناز افشار در پاسخ به این زائر وضعیت قوانین و حجاب در مالزی را مثال زد و گفت که خوب است همان آزادی و قانون مالزی درباره حجاب در ایران هم پیاده شود.
در همین هنگام رز رضوی نیز وارد بحث شد و گفت: شما یک آیه از قرآن بیاورید که در آن با نمایان بودن بدن زن مخالفت شده باشد!

زائر گفت: نظر همه مراجع مبنی بر ممنوعیت نمایان بودن برجستگی های بدن زنان است.

رز رضوی پاسخ داد: برای ما قرآن مهم است، نه ....

رز رضوی همچنین تاکید کرد: در ایران هم وضعیت حجاب باید مثل کشورهایی مانند سوریه، مالزی و لبنان باشد.
کد مطلب: 165584
Share/Save/Bookmark
 


 
 
دوست دارم شب اول قبر این ها رو ببینم . (373280)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۲۶:۳۹
 
بعضی‌ها لياقت خيلي جاها و عنوان‌ها را ندارند (373281)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۲۶:۵۱
 
این هم، نتیجه ازادی بیش از حد برای این افراد و امثال اینها است!!!!!! (373287)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۲۷:۵۸
 
به به!اين هم از سفيران فرهنگي ايران به سرزمين وحي! (373289)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۲۸:۴۲
 
نمی دونم ایشون اصلا قرآن خوندن یا نه که اینطور اظهار نظر می کنن
اگر راست میگن فقط قران براشون ملاکه بفرمایند که وقتی می خوان عقد کسی بشن و باید صیغه بینشون خونده بشه اون جملات صیغه رو کجای قران نوشته که با این استناد فقط قران رو قبول دارننه علما رو؟!
میشه بفرمایند کیفیت نماز خوندن در کجای قران اومده؟! البته اگر نماز خون باشن
میشه بگن که آداب حج که بسیاری ریزه کاری دارهدر کجای قران مفصل اومده؟!
ایشون خودشو دست کم گرفته فکر کرده مردم هم مثل خودشن
قران کریم احکامو به صورت کلی بیان کرده و استخراج جزئیات و کیفیت انجام احکام به عهده علماست نه اینکه هر تازه به دوران رسیده هوسبازی برای توجیه الواتی خودش فقاهت ونظر علما رو زیر سوال ببره اون هم با این استدلال مسخره که فقط میخواد به قران عمل بکنه
از همه اینها گذشته عمل به دستورات اهل بیت(ع) چی میشه ؟! فقط قران؟!
بمیرم براشون که همون قرانم درست عمل نمی کنن (373294)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۱:۳۵
 
ز -ط
واقعابراشون متاسفم من فکر میکنم که حرف خانم افشار حرف خیلی از بازیگرای دیگه هم باشه آخه از سرووضعشون در سینما وبیرون از سینما میشه حدس زد (844240)
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۲۲:۳۵:۴۲
 
من هم دوست دارم شب اول قبر این جماعت را ببینم
عمرا بدونن قرآن چند جزء داره ، دم از قرآن هم میزنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند و همه را عاقبت به خیر کند (373299)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۲:۵۸
 
خوب کجای این حرفها به نظر شما اشکال داشت ؟ (373311)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۸:۰۵
 
این همان رز رضوی اخراجی ها3 نیست؟ (373313)
United States
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۸:۴۳
 
دنبال دیدن وضعیت شب اول قبر خودمون باشیم خیلی بهتره!!
وای به حال افرادی که عیوب دیگران را میبیند و از عیوب خود غافل است (373324)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۴۲:۳۲
 
تو رو بخدا اگر هم ميخواهيد نظري را پيرامون يك امر مهم و حياتي بپرسيد از صاحب نظران در اين خصوص بپرسيد نه از يك سري افراد معلوم الحال كه اگر نبود يك سري از محدوديتها چنان چهره از خود به نمايش ميگذاشتند كه روي الگوهايشان را از آن همه دريدگي سرخ ميكردند (373328)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۴۴:۴۹
 
این مثل یکی از صحابی پیغمبر(ص) حرف میزنه
پیامبر(ص) فرمود دوات و کاغذ بیاورید تا مطلبی بنویسم تا بعد از من دچار انحراف نشوید و اون صحابه بعد از بی ادبی گفت قرآن ما را کفایت میکند (373332)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۴۵:۵۲
 
من به عنوان یک ایرانی که از بیت المال مسلمین به اندازه یک سر سوزن هم که حق داشته باشم
روز قیامت همه کسانی که این معروفه ها را با پول بیت المال مسلمین به حج می فرستند را بازخواست خواهم کرد (373333)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۴۶:۴۸
 
اگر خانم رضوي بدونن قران چيه كافيه سوره نور را بخونن البته ترجمه فارسي درضمن اسلام كشورهايي كه گفتن اسلام آمريكايي است نه اسلام ناب محمدي(ص) كه ما بخاطرش شهيد داديم (373338)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۵۰:۰۹
 
رز خانوم و مهناز خانوم 11آيه درقرآن است كه تاكيدداشته حجاب واجب است اصلا اگرنمي خواهي تو و امثال تو از كشوربروید مثل گلشیفتتون اينجاايران اسلامي است نه مالزي و...اگرعلم نداري ازاهلش بپرس (373344)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۵۳:۳۳
 
من فقط یه نمونه از قران در مورد حجاب میگم . با اینکه موارد زیادی دراین مورد امده ...


ایه 31 سوره نور

و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند و زيورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پيداست و بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند و زيورهايشان را جز براى شوهرانشان يا پدرانشان يا پدران شوهرانشان يا پسرانشان يا پسران شوهرانشان يا برادرانشان يا پسران برادرانشان يا پسران خواهرانشان يا زنان [همكيش] خود يا كنيزانشان يا خدمتكاران مرد كه [از زن] بى‏نيازند يا كودكانى كه بر عورتهاى زنان وقوف حاصل نكرده‌‏اند آشكار نكنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد اى مؤمنان همگى [از مرد و زن] به درگاه خدا توبه كنيد اميد كه رستگار شويد (۳۱)

وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُوْلِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاء وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿۳۱﴾ (373357)
United States
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۵۷:۱۷
 
حالا اين هنرمندها كارشون درست انجام بدهند چرا اينقدر اصرار به نمايان بودن بدن خود دارند. والا هنرمند هاي زن خارجي ساده تر از اين حاج خانم هاي مفسر قرآن!!! ظاهر ميشند واصراري هم ندارند بدنشو همه ببينند. (373360)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۵۹:۴۰
 
مگر خانم مهناز افشار از آقاي مشايي تعريف كنند.!!!!!! (373362)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۰۰:۲۴
 
یااینها میدونن که بادیدن وضعیت اسفناک حجاب اینهاچقدرجوون به گناه ومسایل دیگه گرفتارمیشن که اگه بدونن وعمل نکنن ادمهای فاسدین وعقوبت کارشون رو مطمئنا میبینند یانمی دونند که اگه اینطوره واقعا ادمهای کند ذهنی هستند. درعین حال وعده خدا نزدیک است (373363)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۰۰:۳۲
 
آقایون به کسی بر نخوره از این طیف آدما دیگه بیشتر از این نمیشه انتظار داشت اگه حرفی خلاف این می زدن تعجب داشت به این آدما بگین قرآن را با قاف می نویسن نه غین (373366)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۰۱:۰۶
 
به این خانم یک قران بدهید ببینید اصلا میتونه قران را روخوانی بکنه؟ (373367)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۰۲:۰۰
 
اولا اینکه قرآن 7 بطن داره و امثال من وشماها نمیتونیم تا 7 بطن اون رو دریابیم وگر نه تمام این مسائل در اون عنوان شده دوما فکر نکنم هیچ جای قرآن هم ذکر شده باشه که اون ریختی میتونید در عموم ظاهر بشید! بعدشم پیامبر(ص) و سنت و اهل بیت(ع) ایشون چی؟ آیه قرآن تعبیر و تفسیر داره مگه هر کی میتونه از راه برسه بگه فلان کار چون تو قرآن ذکر نشده من انجام نمیدم؟ لابد نماز صبح هم 1 رکعت میخونی چون تو قرآن نگفته که باید 2 رکعت بخونی؟(البته اگهقرآن بخونی) لابد مثلا با پسر داییتم میخوای برقصی استدلالت اینه که تو قرآن که نگفته با پسر داییتون نرقصید؟!! تمام آیات قرآن کلمه به کلمش تفسیر داره که فقط یه بخشی از اون توسط علمای ما بیان شده.حاجیه خانم بعد از این! به شما توصیه میکنم حداقل یه بارم شده لای قرآن رو باز کن بخون همراه با معنیش و تفسیر اون. خیلی از مسائل برات روشن میشه. روزی میرسه که دیگه این استدلالهای صد من یه غازتون به درد خودتون میخوره و اون روز هرکس در گروی اعمال خودشه. (373371)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۰۳:۱۶
 
پناه میبریم به خدا از اینکه به جای پرستش خدا ، نفس رو پرستش کنیم و به جای پیروی از کلام خدا ، از ظن و گمان پیروی کنیم... (373383)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۰۸:۵۴
 
قال الله تعالی فی کتاب الحکیم :
وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا«اسراء - 82»
و از قرآن، آنچه شفا و رحمت است برای مؤمنان، نازل می‌کنیم؛ و (همین آیات هدایتگر) ستمگران را جز خسران (و زیان) نمی‌افزاید. (373389)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۱۲:۰۲
 
به نظرم پرداختن به این موضوع ها اصلا مطلوب نیست
مخصوصا که پشت آن بهره برداری سیاسی نهفته است
طرف فکر بعضی ها برای ما مشخص شده، لازم نیست این چیزها رو بگین (373396)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۱۴:۳۵
 
اين بنده خدا فكر مي‌كرده داره مي‌ره آنتاليا جواباشو براساس جو اونجا آماده كرده بوده. زياد حساس نشيد. (373401)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۱۸:۱۶
 
صیغه ی عقد مامان و باباش رو از قران در اورده یا هرچی؛ بابا بدبخت حرفی برا گفتن نداشته (373405)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۰:۲۶
 
قرآن هم درباره حجاب بانوان بحث كرده چرا اين زائر ها اينقدر بي سواد هستند. يه روحاني اونجا نبود!!!!!!!!! (373408)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۱:۳۹
 
آیات مربوط به موضوع حجاب در دو سوره‏ از قرآن آمده است: یکی آيه 31 سوره نور و دیگرآيه 59سوره احزاب :

قل للمؤمنین‏ یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم ان الله خبیر بما یصنعون‏ (30) و قل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن و لایبدین زینتهن الا ما ظهر منها و لیضربن بخمرهن‏ علی جیوبهن و لایبدین زینتهن الا لبعولتهن او آبائهن او آباء بعولتهن او ابنائهن او ابناء بعولتهن او اخوانهن او بنی اخوانهن او بنی اخواتهن او نسائهن او ما ملکت ایمانهن او التابعین غیر اولی الاربة من الرجال او الطفل الذین لم یظهروا علی عورات النساء، و لا یضربن بارجلهن لیعلم ما یخفین من زینتهن و توبوا الی الله جمیعا ایها المؤمنون لعلکم تفلحون (31).

ای کسانی که ایمان آوردید! به خانه دیگران داخل نشوید مگر آنکه قبلا آنان را آگاه سازید. و بر اهل خانه سلام کنید. این برای شما بهتر است. باشد که پند گیرید.
اگر کسی را در خانه نیافتید داخل نشوید تا به شما اجازه داده شود. اگر گفته شد باز گردید، بازگردید که پاکیزه‏تر است برای شما. خدا بدانچه‏ انجام می‏دهید داناست.
باکی نیست که در خانه‏هائی که محل سکنا نیست و نفعی در آنجا دارید (بدون اجازه) داخل شوید. خدا آنچه را آشکار می‏کنید و آنچه را نهان‏ می‏دارید آگاه است.
به مردان مؤمن بگو دیدگان فرو خوابانند و دامنها حفظ کنند. این برای‏ شما پاکیزه‏تر است. خدا بدانچه می‏کنید آگاه است.

به زنان مؤمنه بگو دیدگان خویش فرو خوابانند و دامنهای خویش حفظ کنند و زیور خویش آشکار نکنند مگر آنچه پیدا است، سرپوشهای خویش بر گریبانها بزنند، زیور خویش آشکار نکنند مگر برای شوهران، یا پدران، یا پدر شوهران، یا پسران، یا پسر شوهران، یا برادران، یا برادر زادگان، یا خواهرزادگان‏، یا زنان، یا مملوکانشان، یا مردان طفیلی که حاجت به زن ندارند، یا کودکانی که از راز زنان آگاه نیستند (یا بر کامجوئی از زنان توانا نیستند) و پای به زمین نکوبند که زیورهای مخفیشان دانسته شود. ای گروه‏ مؤمنان همگی به سوی خداوند توبه برید، باشد که رستگار شوید.

مفاد آیه اول و دوم اینست که مؤمنین نباید سرزده و بدون اجازه به خانه‏ کسی داخل شوند. در آیه سوم مکانهای عمومی و جاهائی که برای سکونت نیست‏ از این دستور استثناء می‏گردد . سپس دو آیه دیگر مربوط به وظایف زن و مرد است در معاشرت با یکدیگر که شامل چند قسمت است:

- زنان باید پوشش داشته باشند و آرایش و زیور خود را بر دیگران‏ آشکار نسازند و در صدد تحریک و جلب توجه مردان برنیایند.
- دو استثناء برای لزوم پوشش زن ذکر شده که یکی با جمله «و لا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها» بیان شده است و نسبت به عموم مردان‏ است و دیگری با جمله «و لا یبدین زینتهن الا لبعولتهن الخ» ذکر شده و نداشتن پوشش را برای زن نسبت به عده خاصی تجویز می‏کند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یو ذین و کان الله غفورا رحیما (احزاب-59)

ای پیامبر ! به همسران و دخترانت و زنان مومنان بگو جلبابهای خود را برخویش فرو افکنند(نزدیک خود سازند)، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تاکنون خطا و کوتاهی از آنان سر زده ، توبه کنند) خداوند همواره آمرزنده مهربان است.

مفسران و اهل لغت، براى جلباب سه معنى ذکر کرده‏اند:
1. ملحفه (چادر) و پارچه بزرگى که از روسرى بلندتر است و سر و گردن و سینه‏ها را مى‏پوشاند.
2. مقنعه و خمار (روسرى)
3. پیراهن گشاد
گرچه این معانى با هم تفاوت دارند ولى قدر مشترک همه آنها این است که بدن را به وسیله آن بپوشاند. اما بیشتر به نظر مى‏رسد که منظور، پوششى است که از روسرى بزرگتر و از چادر کوچک‏تر است.
بنابراین نمى‏توان گفت که جلباب منحصرا بر چادر دلالت دارد. ولى اگر کسى بتواند به شکل صحیح از چادر استفاده کند، مسلما چادر حجاب برتر است زیرا حکمت‏هاى حجاب در چادر بیشتر یافت مى‏شود، گرچه پوشیدن چادر واجب نیست.

حجاب منحصر در چادر و حتى مانتو نیست، بلکه هر لباسى که غیر از وجه و کفین (دست‏ها تا مچ) را بپوشاند و موجب تحریک و جلب توجه نامحرم نگردد کافى است ولى باید توجه داشت که همان طور که بقیه واجبات داراى مراتب مختلفى مى‏باشند حجاب نیز داراى مراتب خوب، متوسط و خوب‏تر است و چادر حجاب برتر بانوان محسوب مى‏گردد.


در این جا چند نکته وجود دارد که براى روشن شدن آنها باید دید اساسا فلسفه حجاب چیست؟ حجاب دو فلسفه اساسى دارد که با یکدیگر ارتباط تام دارند:
1. مصونیت زن در برابر طمع‏ورزى‏هاى هوس‏بازان.
2. پیشگیرى از تحریکات خارج از ضوابط و هنجارهاى الهى و تأمین سلامت و بهداشت معنوى جامعه. (373413)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۶:۰۹
 
یعنی شما فکر می‌کنید اگر آیات زیاد موضوع بحث را برای ایشان قرائت می‌کردید، آنها ایمان می‌اوردند؟؟
شعار ایمان برای امثال اینها لقلقه زبان است و البته ابزاری برای پیشبرد تمایلات نفسانیشان.

شما با این افراد باید از اصول و فروع دین شروع کنید و ببنید اصلا می‌توانند اصول دینشان را بشمارند؟!!!! (373417)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۷:۱۶
 
من ازسایت جهان نیوز تعجب می کنم که عکس این بدحجاب ها رادر بالای صفحه درمعرض دید قرارمی دهد اگربدحجابی از نظر قرآن حرام است شما هم که به نحوی عکس بدحجاب هارامنتشر می کنید گناه کارید مردانه این نظر راهم درسایت بگذارید تاخوانندگان قضاوت کنندl بنده ازباب نهی ازمنکر عرض کردم (373431)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۱:۰۷
 
پس چرا از اين سهميه ها به ما نمي دهند؟؟؟؟ مگر ما در اين مملكت زندگي نمي كنيم؟؟؟؟ (373432)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۱:۱۸
 
متاسفانه ما ايراني ها خيلي بعضي هارو بزرگ مي كنيم.

اين ها هيچي نيستن كه بخواييم راجبشون كليد كيبورد رو اذيت كنيم. (373441)
United States
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۳:۵۴
 
2 تا بازیگر رو فرستادن به حج ایراد داره؟
ضمنا اینها رو شمقدری فرستاد و نه مشایی!
شما چرا از خدا نمی ترسید؟ (373485)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۱:۵۱
 
بدا به حال ما كه از ماست كه برماست. خودمون اينها را بزرگ و هنرمند كرديم . حالا بايد افاضاتشون را هم تحمل كنيم. (373496)
Russian Federation
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۸:۲۵
 
تفسیر قرآن از زبان این خانم های بازیگر کم بود که اونم انجام شد!
پس نقش عالم دین این وسط چیه؟
اگه قرار باشه هر کی برداشت خودشو از قرآن و دین بیان بکنه که سنگ رو سنگ بند نمیشه. (373497)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۰۰:۳۲
 
از افراد مسلمان نمایی که نمی دانند مرجع تقلید یعنی چه؟ چه انتظاری دارید؟ هنوز بچه ای بیش نیستند !!!
خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند (373500)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۰۱:۱۲
 
ای کاش دولتی ها بجای این چند نفری که از برکت اقبال مردم به سینما دستمزدهای آنچنانی می گیرند، به همین تعداد مستضعف که استطاعت رفتن به حج با هزینه شخصی را ندارند می فرستاد تا هم بجای این سخنان ثوابی برده باشد و هم اینها در جوار حرم الهی از این سخنان مشعشع نزنند. (373515)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۱۰:۳۷
 
مثل اینکه این خانوم ها خودشان را فقیه می دانند که می خواهند شخصا احکامشان را از قرآن استخراج کنند
خانوما اولین شرطش اینکه حداقل اندازه ی کروبی عربی بلد باشید تا معنی جلباب که در قرآن آمده را بدانید
ولی با همه ی اینها من دعا میکنم برایشان، کسی چه میداند چه بسا حج اینها از حج هزار تا مثل من قبول تر باشد (373525)
United States
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۱۵:۲۷
 
مرجع شدن خانم رضوي رو به همه ي هوادراشون تبريك مي گم؟؟ (373532)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۲۰:۲۱
 
آیات قرآن درباره حجاب

سوره احزاب آیه 59 : بگو ای پیغمبر زنان و دختران خود را و زنان و دختران مومنین را که نزدیک خود کنند و فرا گیرند روپوش و چادر خود را که این چادر سر کردن زن و روسری پوشیدن او نزدیکتر است به اینکه شناخته شوند به صلاح و عفت پس به رنج نیفتند از آزار جسوران و خدا آمرزنده مهربانست.

سوره احزاب آیه 55 : نیست گناهی بر زنان که بی پوشش باشند نزد پدرانشان و پسرانشان و برادران و پسران برادران و پسران خواهرشان و در نزد زنان مومنه و بندگانشان از غلام و کنیزی که این زنان مالک آنها هستند و بترسید از خدا البته خدا بر هر چیز گواهست ( همه چیز را میداند )

سوره احزاب آیه 32 : ای زنهای پیغمبر چون شما شرافت یافتید به اینکه زن پیغمبر شدید مثل یکی از سایر زنان نیستید پس اگر پرهیزکار و ترسناک از معصیت خدا و فرمانبر دار خدا و رسول او هستید نرمی و نازکی مکنید در گفتار خود با مردان اجنبی که طمع کند در شما آنکه در دلش مرضی از امراض شهوت انگیز و بگوئید گفتاری که پسندیده خدا و رسول است.

سوره احزاب آیه 33 : و قرار گیرید در خانه های خود و اظهار نکنید زینت و پیرایه های خود را مانند اظهار و خودنمائی زنان در زمان جاهلیت.

سوره نور آیه 30 : بگو ای پیغمبر برای مومنین که بپوشند چشمهای خود را از آنچه نظر بر آنها روا نباشد و محافظت کنند عورتهای خود را از حرام ، این چشم پوشیدن و حفظ عورت کردن پاکیزه تر است برای ایشان از بی باکی البته خدا آگاه است به آنچه میکنند.

سوره نور آیه 31 : و بگو برای زنهای مومنه که آنها هم بپوشند چشمهای خود را از آنچه نظر بر آن روا نباشد و محافظت کنند عورتهای خود را از حرام و ظاهر نکنند زینتهای خود را مگر آنچه هویدا و ظاهر است از زینت چون لباس ، و باید بیندازد مقنعه های خود را بر گریبانهای خود که گردنشان پوشیده شود و ظاهر نکنند زینتهای دیگر خود را مگر از برای شوهران خود یا پدرها یا پدرشوهرها یا پسران یا پسرشوهران یا برادران یا پسر برادران یا پسر خواهران یا زنان اهل دین خود ، یا کنیزان خود اگرچه هم دین ایشان نباشند یا کسانیکه بی حاجتند به زنان ( چون ابلهان که برای طعمه در پی انسان آیند یا کودکانی ) که ( از امور جنسی ) اطلاع ندارند و باید نزنند زنان پاهای خود را بر زمین تا اینکه دانسته شود آنچه پنهان میدارند از زینت خود ( مثل خلخال و غیره که چون دستبند در پا میکردند ) و توبه کنید بسوی خدا همه شما ای گروه گروندگان شاید شما رستگار شوید. (373538)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۲۲:۴۳
 
به نظر من اين بازيگران همچين هم بيراه نمي گن (373543)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۲۵:۴۰
 
چند حدیث در مورد حجاب

حضرت محمد (ص) : کسی که خود را شبیه غیر مسلمان درآورد ، از ما نیست.
نهج الفصاحه صفحه 509 ، بهشت جوانان صفحه 167

مولاعلی (ع) : پیوسته امت مسلمان به راه خیر قدم می نهند ، تا زمانی که از فرهنگ و آداب و رسوم ( مانند پوشیدن لباس و غذا خوردن و ... ) از کافران تقلید نکنند و اگر در آداب از بیگانگان پیروی کردند خداوند قادر آنان را ذلیل می گرداند.
بحارالانوار جلد 79 ( 76 ) صفحه 303 باب التجمل و اظهار النعمه

امام صادق (ع) : خداوند به یکی از پیامبران وحی کرد که به مومنان بگو که در لباس ، خوراک و آداب و رسوم ، دشمنان خدا را سرمشق قرار ندهید که اگر چنین کنید شما هم مثل آنان دشمنان خدا محسوب می گردید.
بهشت جوانان صفحه 477 ، وسائل الشیعه جلد 3 صفحه 279

(373544)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۲۵:۵۶
 
اینا قران نخونده رو تحریف کردن (373546)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۲۶:۵۶
 
دم مهناز افشار گرم . انصافا جواب منطقی داده . این ها هر فکری می کنند میخوان به زور به مردم قالب کنند. نمیشه که هر چی اونا گفتن قابل قبول باشه . (373551)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۳۲:۱۴
 
ظاهرا این بازیگر همه آیات قرآن را با شأن نزول از حفظ است که این گونه دیگران را به مبارزه می طلبد!!

بابا برای چی اومدین حج با این حالتون؟! (373555)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۳۵:۱۲
 
دوستان زياد ناراحت نشن! اين ها از همون قبيله اي هستند که در ايام فتنه "الله اکبر" مي گفتند! الان هم ماموريتشون اينه که قرآن، قرآن کنند و قرآن رو سر نيزه کنند تا آقاي خاص فرياد"لاحکم الا الله" سر بده (373574)
United States
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۴۹:۳۴
 
به نظر من کسی که خواب است را می شود بیدارش کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده را نمی توان - اینها خودشان را به اون راه زدند والا ایات به این شفافی برای عاقلان کفایت می کند (والله اعم) (373607)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۴:۱۳:۰۳
 
برداشت آزاد همه از کتاب خدا
این است نتیجه ی اسلام آمریکایی
هر که هر چه دوست داره
اما گیریم شما مسلمان آن هم آنجور که دوست داری
گیریم اصلا مملکت در ظاهر اسلامی
حجاب قانون این کشور هست یا نه؟! (373615)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۴:۱۸:۵۶
 
اصلا برای چی اینها را با سهمیه دولتی حج فرستادند؟
مگه اینها مفلسند؟؟
اگه دوست دارند برند حج با پول خودشون برند نه با بیت المال
ماکه راضی نیستیم
تازه طلبکار ومفسر دین هم که شده اند
(373653)
Seychelles
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۴:۴۳:۳۸
 
حتما اين خانمها از جلد دوم قران خبر دارن (373673)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۴:۵۳:۵۵
 
یکی از شرایط حج مقبول پاک بودن مال است،حال سؤال اینجاست که با پول بیت المال به حج رفتن آیا مقبول درگاه خداوند واقع میگردد؟ (373682)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۴:۵۹:۳۰
 
اگر این خبر صحیح باشد!

گفتنی است...
سالها قبل وزیر وقت ارشاد «مهاجرانی»، در خصوص مزایای بی حجابی در مساجد برخی کشورها به ویژه مالزی افاضاتی را صادر فرموده بودند، که به مذاق بعضی، ناقص العقول، مزه کرده بود.
بعید نیست این خانم نیز از طرفداران « مانیفست» مذکور باشد.
بهر حال گویا این خانم بد حجاب، در کنار بازیگری گیشه پسند، به قدر کافی فرصت تحقیق و پژوهش در تفاسیر قرآن را داشته اند.!
خداوند اسلام و مسلمین را از شر دشمنان دانا و دوستان بی خرد، محفوظ و مصون بدارد،
انشاء الله. (373692)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۵:۰۷:۳۴
 
خانوم رضوی لطف کنه یه بار سوره نور رو بخونه بعد بگه کجای قرآن کجای قرآن.. (373709)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۵:۱۴:۵۰
 
احتمالا فرستادن این بازیگران گوشه ای از مبارزات جریان انحرافی در مقابل جنگ نرم دشمنه!!!!!! (373734)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۵:۳۰:۰۴
 
ياد صحبت حضرت امام (ره) افتادم: جديدا آقاي کارتر هم اسلام شناس شده اند.!! (373743)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۵:۳۳:۰۲
 
این مصاحبه خیالی است ؟ مگه همراه این خانمها خبرنگار هم بوده ؟ یا اون زائرین خبرنگار بودن؟ چقدر هم مو به مو میگین!! (373748)
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۵:۳۵:۲۳
 
لایق تر از اینها نبود ، توی بازیگر ها هم کسانی هستند که سالم ترند و با رفتن به این مکان ها منقلب می شوند. اینها لابد مورد توجه آقای مشائی بوده اند!!!!!!!!!!!!!!! (373765)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۵:۴۴:۲۹
 
دوستان گرامی
1متاسفانه اکثر کامنت ها را بسیار بد عنوان کرده اید. نحوه بیان سخن حق اینگونه نیست.
2 چرا اینگونه فکر نمی کنید که این خانم ها به درگاه الهی مشرف شده اند. یقیق بدانید وقتی خداوند ایشان را لایق تشرف دانسته است لذا بدون تاثیر و بدون نور الهی در قلبهایشان به وطن باز نخواهند گشت.
3 این نحوه رفتار و برخورد ما با دیگران در مصلحت اسلام نیست ضمن اینکه هیچ یک از ما اصل موضوع را هم نمی دانیم و حکمی که صادر می کنیم باطل است.
(این کامنت ارتباطی به عملکرد جریان انحرافی ندارد) (373883)
Germany
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۸:۵۲
 
سوال داشتم ایا ایشان کارمند و کارگر دولت هستند که از سهمیه دولت استفاده نمودند چرا کارمندان و کارگران که چرخ دنده‌های موتور دولت هستند نباید به حج مشرف شوند انوقت چندنفر دیگر ... ضمنا چرا فقط هنرپیشگان زن میروند (374338)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۰۷:۴۴:۴۲
 
چرا يكي براي اين عزيزان آيات سوره نور را تلاوت نكرده؟ البته اگر آيات هم به گوش بعضي بخورد آنوقت مي گويند ما فقط آيات را با تفسير فلان آقا مي خوانيم و قبول داريم و از اين جور توجيهات وگرنه حق و باطل كاملاً آشكارند البته براي كسي كه طالبش باشند. (374471)
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۰۹:۳۱:۰۲
 
مهناز جان التماس دعا جان مشايي ما را هم دعا كنيد. (374478)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۰۹:۳۳:۲۵
 
شما از مشایی نگید! کی بگه !!!؟ (374615)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۷:۲۱
 
ببخشید با امکانات دولت یعنی با پول بیت المال حج رفته اید این که قبول نیست ،اینها که حقوقشان بالاست و بابت یک مصاحبه و بازی در یک فیلم کلی حقوق می گیرن چرا خودشان به خرج خودشان این سفر را نرفتند ! دولت اگه راست میگه این امکانات را برای اون بدبخت بیچاره هایی بذاره که آرزوی حج رو تا آخر عمر با خودشون یدک می کشند. (374633)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۵۳:۲۳
 
خانم رضوی اینجا مملکت اسلامی است و قوانین و موازین اسلام و قرآن در آن حاکم است در قران در موارد بسیار همانگونه بعضی از دوستان آن آیات نورانی را آورده اند به مسئله حجاب تاکید شده حال که شما به آن عقیده ندارید نباید به اکثریت دهن کجی کنید سعی کنید این ادب را در خود ایجاد کنید که به اعتقادات اکثریت احترام بگذارید . (374658)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۰۴:۱۷
 
مگه بازیگران چه گلی به سر این مملکت زدن؟ غیر از اینه که هر بازی که کردن پولهای میلیونی گرفتند؟ تازه در گسترش بدحجابی و حضور در پارتی های گناه آلود جای خیلی هاشون خالی نیست.

مگر همه خانواده های شاهد و ایثارگر تموم شدند یا خانمهای محجبه بی بضاعت به اندازه این بازیگران میلیونر لیاقت نداشتند؟

چقدر مادربزرگها و پدربزرگهای پیر در مناطق محروم یا غیر محروم داریم که حسرت حتی مشهد هم به دلشان مانده؟

اگر میخوان این بازیگران میلیونر را ببرند باید حتما پولش را هم بدهند و همین قدر که ظرفیتها را با وجود کم ظرفیتی شون پر می کنند کم نیست؟؟
اگر مجبور باشند پول بدهند اونوقت راه نمی افتند برن و معلوم میشه که کی برای حج میره و کی برای سیاحت و مفت گردی. (374681)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۱۲:۲۱
 
صدهانفر انسان پاک و عاشق اسلام و تشیع و نظام و این آب و خاک مقدس را می شناسم که با دیدن صحنه های حج در سیما میگریند و با این حسرت نیز از دنیا میروند
اما از صدقه سر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسانی به حج میروند که در هنگام حج نیز به بدیهی ترین احکام اهانت یا بی‌توجهی آشکار می‌ورزند
جناب وزیر وزارت فخیمه چگونه پاسخگوی خدا و شهیدان خدا خواهی بود، نمیدانم (374730)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۳۹:۳۹
 
بنده از سهم بیت المال خودم که به این امور اختصاص دادند راضی نیستم
این بازیگرها در سالهای اخیر موجب انحراف های زیادی در جوانها و نوجوانهای ماشده اند (374789)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۵۹:۲۰
 
اندکی از خدا بترسید. مطمئن باشید که اگر این بازیگران یکچنین اعتقاداتی هم داشته باشند، نمی آیند آن را انقدر رک و تابلو در انظار عموم فریاد بزنند. چون همه در این دیار یاد گرفته اند که محافظه کار باشند، چه برسد به آنها. (375061)
United States
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۴۵:۵۲
 
کسی که با این وضع بی حجابی (به قول خودشون متمدن) عکس میگیره معلومه که چه اعتقاداتی داره حتی زحمت یکبار پرسیدن به همان برادرانی که امکانات حج را برایشان فراهم کرده اند را ندادند...
جهت اطلاع این خانم سوره های نور و احزاب خوانده شود...
خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید (378783)
۱۳۹۰-۰۲-۲۴ ۱۱:۱۹:۲۰
 
ترسم آن روز که از قله فرود آید مرد/
سی صدو سیزده آدم نتوان پیدا کرد/
ترسم آنروز که مردان سرانجام آیند /
این جماعت همه با بغچه حمام آیند

بنده این نکته رو ذکر کنم که با توجه به اصول و کتب تمام ادیان الهی من عقیده دارم که خداوند بیشتر خواهان توجه به درون و واقعیت وجود است که همان روح می باشد . مثالی جهت درک صحیح این مطلب می آورم . برای نمونه اگر یک مسیحی بسیار معتقد به دین خود این موضوع را مورد نقد قرار دهد مطمئنا با دیدی که ما مسلمانان به این قضیه نگاه می کنیم , این بازیگران را مورد بی مهری قرار نمی دهد . از دید او این بازیگران ما عملی را انجام داده اند که در راستای وحدت یکپارچه مسلمانان جهان است که نشاندهنده کمال دین اسلام و تبلیغی برای این راه و مسلک است . ولی این را هم بدانیم که تمام مسلمانان با حجاب به کمال نمی رسند و تمام غیر مسلمانان از کمال نمی مانند . حقیقت آدمی روحی می باشد که وصال آن به منشا کل باعث امنیت و آرامش و دور ماندن آن از نور باعث ظلمات و اینگونه سرگشتگی هاست که ما می بینیم. یک عده در دین بدعت می آورند و یک عده تندروی می کنند . یک عده آینه زنگار گرفته دیگرانند و از خودشان غافل و عده ای داد آزادی سر می دهند که چه و چه . بگذاریم همه این آزادی را داشته باشند که فکر کنند و بدنبال حقیقت بروند و وقتی به یقین رسیدند آن را آشکار کنند و تا پای شهادت از آن پیروی کنند . بدانید که در دنیایی دیگر خداییست که میان حق و باطل به قضاوت می نشیند . (400056)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۵:۳۵
 
دست اون دوستي رو مي بوسم كه فرموده ي حضرت امام رو نوشتن موندم چرا اينقدر به اين ظاهرا بازيگر و باطنا خودنماها بها داده ميشه به نظرم اگه قبل كلاساي بازيگري يه دوره اسلام شناسي ببينن بد نباشه (437519)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۷:۱۷
 
تنها همین را بگویم که حجاب در بین ما ایرانیان منحصر به دوره اسلام نبوده و زنان اجداد ما نیز با حجاب بوده اند البته به شهادت نقش برجسته های تخت جمشید (465627)
United States
۱۳۹۰-۰۵-۱۲ ۰۹:۴۷:۴۲
 
منم میخوام برم مکه به من هم سهمیه بدید آقای مشایی..... (506609)
United States
۱۳۹۰-۰۷-۰۴ ۰۹:۰۴:۱۰