۵نظر
 
جدول میزان ارز مسافرتی به کشورها
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۵۵
 
نرخ فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی یک بار در سال و به میزان یک هزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی است.
به گزارش جهان، نرخ فروش ارز مسافرتی به هر یک از کشور ها در حالی 1000 دلار است که این موضوع شامل کشور های سوریه، عراق، آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، امارات ، عربستان ، ترکیه، لبنان، تایلند، گرجستان، قبرس، تاجیکستان، ترکمنستان، مالدیو، اندونزی، مالزی، فیلیپین ،سنگاپور و چین نمی شود.

گفتنی است فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از ٢سال امکانپذیر نبوده و برای سنین ٢ تا ١٢ سال به میزان 50 درصد در هریک از حالات فوق خواهدبود.

جدول میزان ارز مسافرتی به کشور های مختلف به شرح زیر است:


 

کشور

میزان ارز

تعداد

آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، ترکیه، لبنان، تایلند، گرجستان، قبرس، تاجیکستان، ترکمنستان، مالدیو، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و چین

٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی

یک بار در سال

عراق (عتبات عالیات)1

٢٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی است

یک بار در سال

سوریه و عربستان (بابت عمره مفرده)2

٤٠٠ دلار یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی

یک بار در سال

سایر کشور ها

یکهزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی

یک بار در سال

 1. فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق (عتبات عالیات) صرفًا به زائرانی که از طریق کاروان‌های تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می‌شوند امکان پذیر خواهد بود.

2. مسافرانی که قبلا از ارز مسافرتی هوایی استفاده نموده‌اند، می توانند در 'دو نوبت' از ارز مسافرتی بابت سفر به سوریه، عراق و یا عربستان (بابت عمره مفرده) استفاده کنند.
خبر
کد مطلب: 219862
Share/Save/Bookmark
 


 
 
فلسفه دادن ارز مسافری به قیمت دولتی وبا یارانه به زائران اماکن مقدسه توسط دولتی که در چهارچوب نظام اسلامی خدمت میکند توجیه پذیر ویا حتی میتواند وظیفه باشد اما اگر کسی سفر به کشوری با مشخصات فرهنگی وجاذبه های توریستی!! تایلند ،قبرس و یا گرجستان را برای گذران تعطیلات نوروزی یا تابستانی ویا ایامی که آحاد مردم کشور به برگزاری مراسم سوگواری معصومین (ع) مشغول هستند را انتخاب میکنند ویا تاجری که برای خرید اجناس بنجل چینی و تولید بیکاری برای تولید کنندگان داخلی به چین سفر میکند اختصاص حتی یک دلار با یارانه از جیب مردمی که بعضا به نان شب هم محتاج هستند چه توجیهی میتواند داشته باشد لطفا بنده را متهم به یکسو نگری و خشکه مقدسی و... نکنید این سؤالی است که شاید خیلی ها در ذهن داشته باشند (654315)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۰:۰۴
 
چرا به کسی که میره تایلند ارز دولتی میدهند؟ چند نفر از این جماعتی که میرن تایلند برای واردات یا صادرات؟!!! خیلی مسخرست (654505)
۱۳۹۱-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۱:۰۰
 
بانك مركزي بين كشورها تبعيض قايل مي شود وبه كساني كه به كشورهاي اروپايي وآمريكايي مي روند ارز بيشتر مي دهد وبه عتبات كمتر احتمالا كه مردم به تبادل فرهنگي وگسترش اسلام در اروپا وآمريكا تشويق شوند
لذا پيشنهاد مي دهم كه كاروان هاي سازمان حج وزيارت به آمريكا راه بيفتد!!! (654510)
Norway
۱۳۹۱-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۵:۲۲
 
کسی که این مقررات را نوشته نمیدانسته که خرج سفر خارجه (حتی داخله) بیشتر از این مقادیر است..... البته همیشه ما باید در این کشور بازار سیاه داشته باشیم که دلالی و واسطه گری و کارهای کاذب وجود داشته باشه..... (654571)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۹ ۱۴:۳۹:۳۰
 
با سلا م
ایران با برخی از کشور ها مانند تایوان روابط دیپلماتیک ندارد و برای گرفتن ویزای اینگونه کشورها باید ایتدا به کشور واسط سفر کرد که یکی از همین مقاصد 400 دلاری است چگونه این موضوع را می توانند کنترل کنند. اگر کسی جوابگو باشد پاسخی بدهد البته از مسئولان (654581)
۱۳۹۱-۰۲-۰۹ ۱۴:۴۳:۱۶