۴۳نظر
 
پاسخ شریعتمداری به بیانیه آیت الله موسوی اردبیلی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۰۶:۵۳
 

حسین شریعتمداری مدیر مسوول روزنامه کیهان در یادداشتی با عنوان 'آن بلا نازل شده' به بیانیه آیت الله موسوی اردبیلی پاسخ داده است. 

به گزارش جهان ، در این یادداشت آمده است: نگارش این یادداشت برای نگارنده ناگوار است و اگر بیانیه ای که پرداختن به آن موضوع این وجیزه است با سوءاستفاده دشمنان جمهوری اسلامی ایران روبرو نمی شد و ذوق زدگی سینه های آکنده از کینه های کور نسبت به اسلام و انقلاب و امام راحلمان«ره» را به دنبال نداشت، قلم به نیام کشیدن بایسته تر بود و عبور از کنار آن شایسته تر می نمود، اما...
اخیرا حضرت آیت الله موسوی اردبیلی با صدور بیانیه ای از برخی رفتارها که به گفته ایشان «خلاف شرع، قانون، اخلاق و کرامت انسانی است» و این روزها «به نام دفاع از اسلام و حکومت اسلامی» انجام می پذیرد، ابراز نگرانی کرده اند و تاسف خورده اند که این رفتارها، «روح عدالت طلبی، حق جویی و آزادی خواهی در هر نظام مبتنی بر تعالیم اسلامی را تهدید می کند.» حضرت آیت الله موسوی اردبیلی اگر چه در این بیانیه سعی بر کلی گویی داشته اند ولی اشارات تلویحی بیانیه که «ابلغ من التصریح»! است نشان می دهد که متاسفانه اعتراض ایشان به واکنش منطقی و مشترکی است که مسئولان نظام و توده های چند ده میلیونی مردم علیه وطن فروشی آشکار و خیانت و جنایت سران داخلی فتنه از خود نشان داده اند. آیت الله موسوی اردبیلی در ادامه بیانیه خود، باز هم بدون اشاره به اصل ماجرا آورده اند: «براساس هیچ یک از ضوابط شرعی، توهین و افترا به هیچ فرد و گروهی حتی در صورت اثبات جرم وی در محکمه عادله، جایز نمی باشد، حال آن که در شرایط امروز کشور، ناظر و شاهد تبدیل آن به روندی عادی و فراگیر هستیم» و افزوده اند ادامه این روند «چه بسا که موجب سخط الهی و نزول بلا گردد.» و آورده اند؛ «امید است که مسئولان محترم و آحاد ملت شریف ایران با یادآوری ارزش های گرانقدر اسلامی و با سرلوحه قرار دادن اجرای عدالت همراه با رافت و رحمت و التزام به قانون و توجه به حقوق شرعی و قانونی افراد، جهت رفع کدورت ها بکوشند و دوستان قدیم از در آشتی در آیند و سوابق مجاهدت ها و نیک خواهی ها از یاد نرود و عرصه کشور جولانگاه فرصت طلبان داخلی و خارجی نگردد.»
و اما، درباره بیانیه یاد شده گفتنی هایی است که با پوزش پیشاپیش از حضرت آیت الله موسوی اردبیلی، به برخی از آنها اشاره می کنیم؛
۱- سفارش و توصیه های کلی درباره اخلاق اسلامی نظیر «رعایت ضوابط شرعی»، «اجتناب از توهین و افتراء»، «حفظ کرامت انسانی» و امثال آن که در بیانیه آمده است از سوی عالمان دینی پسندیده و ضروری است ولی جای آن در «بیانیه» نیست! و از قضا، حضرت آیت الله نیز به این نکته توجه داشته و تأکید کرده اند که «برخی از رفتارهای این روزها» در نادیده گرفتن توصیه های اخلاقی یاد شده، باعث نگرانی و تأسف ایشان شده است ولی توضیح نداده اند که «ضمیر» سفارش حضرتشان کجاست و چه کسانی سفارش های اخلاقی و اسلامی مورد اشاره را نادیده گرفته اند؟! بدیهی است که سطرسطر بیانیه نشان می دهد که نگرانی و تأسف آقای موسوی اردبیلی از واکنش مردم و مسئولان نسبت به خیانت و جنایت سران وطن فروش و ضدانقلاب فتنه است و بیانیه در حمایت از آنها نوشته شده است ولی چرا این نکته با صراحت در بیانیه مطرح نشده است؟ شاید- تأکید می شود شاید- از آن روی که وابستگی سران فتنه به مثلث آمریکا و اسرائیل و انگلیس و کینه توزی آنان علیه اسلام و انقلاب و امام(ره) به اندازه ای آشکار است که حضرت آیت الله موسوی اردبیلی به عنوان یکی از شخصیت های انقلابی ترجیح داده اند به صراحت نامی از آنها به میان نیاورند! که در این صورت احتمال دیگری در میان است و آن، اینکه برخی نزدیکان از اعتماد حضرت آیت الله سوء استفاده کرده و به نام آن بزرگوار بیانیه داده باشند! چرا که آیت الله موسوی اردبیلی تمامی عمر شریف خویش را در دفاع از اسلام و انقلاب و امام(ره) و نظام اسلامی صرف کرده اند و حمایت از دشمنان تابلودار امام(ره) و انقلاب و ستون پنجم رسوای دشمنان بیرونی با هیچ تفسیر و توجیهی نمی تواند به ساحت ایشان راه داشته باشد.
۲- بر فرض که بیانیه از سوی آیت الله موسوی اردبیلی صادر شده باشد، پای این پرسش به میان کشیده می شود که اگر حضرت آیت الله نگران رعایت اخلاق اسلامی و ضرورت پرهیز از توهین و افتراء هستند- که هستند و باید باشند- اولاً؛ کدام بخش از حرکت توده های میلیونی مردم و اقدام مسئولان درباره سران وطن فروش فتنه را بیرون از «اخلاق اسلامی و ضوابط شرعی» می دانند؟! و چرا در این باره توضیحی نداده و به کلی گویی بسنده کرده اند؟ مگر لازمه امر به معروف، نشان دادن «معروف» و شرط نهی از منکر، اشاره به «منکر» نیست؟ بنابراین اگر معروفی نادیده گرفته شده و منکری صورت پذیرفته از یک عالم برجسته دینی انتظار آن است که به این «معروف»های ترک شده و «منکر»های انجام گرفته، اشاره بفرمایند که نفرموده اند!
و ثانیاً؛ این سؤال در میان است که آیا حضرت آیت الله طی ۱۸ ماه گذشته از سوی سران و عوامل فتنه هیچ منکری مشاهده نفرموده اند که نیاز به نهی از منکر باشد و یا ترک هیچ معروفی را شاهد نبوده اند که وظیفه امر به معروف را برعهده ایشان بگذارد؟ و چرا طی ۱۸ ماه گذشته در مقابل آنهمه جنایت و خیانت و کینه توزی سران فتنه نسبت به اسلام و انقلاب و امام(ره) و رهبری و مردم سکوت فرموده اند؟!
آیا سران فتنه ۸۸ و عوامل میدانی آنها، به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اهانت نکردند؟ وجود مبارک حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء را انکار نکردند؟ روز قدس به نفع اسرائیل شعار ندادند؟ روز ۳۱ آبان به حمایت از آمریکا عربده نکشیدند؟ به ساحت ملکوتی امام راحل(ره) اهانت نکردند؟ و تصویر مبارک ایشان را پاره پاره و لگدمال نکردند؟ آشکارا از فرمول دیکته شده مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران پیروی نکردند؟ آیا با منافقین، بهایی ها، سلطنت طلب ها، گروهک های کومله، دموکرات، پژاک، عبدالمالک ریگی دست به ائتلاف آشکار و بی پرده نزدند؟! فلان خانم چادری را به جرم این که چادر بر سر دارد و حامی اسلام و انقلاب است، با اسلحه سرد و گرم مورد حمله قرار ندادند و پیکرش را با قمه و قداره و در حالی که شعار مرگ بر... سر داده بودند، از هم ندریدند؟ فریاد مرگ بر بسیجی! سر ندادند؟ مسجد را به آتش نکشیدند؟ فلان بسیجی موتورسوار را با قمه تکه پاره نکردند؟ فلان مرد دارای محاسن را وادار به سر دادن شعار مرگ بر... نکردند؟ و هنگامی که از این شعار خودداری کرد، آیا او را در مقابل چشمان نگران و اشکبار همسر و فرزند خردسالش به قتل نرساندند؟ آیا نتانیاهو با افتخار! و آشکارا از فتنه گران به عنوان «بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران» یاد نکرد؟ آیا اوباما، حمایت مالی و سیاسی از آشوبگران را یک هدف استراتژیک برای مقابله با ایران اسلامی معرفی نکرد؟ جرج بوش آنها را پیاده نظام آمریکا در ایران معرفی نمی کرد؟ آیا تمامی دشمنان اسلام و انقلاب و امام و ایران در حمایت آشکار از سران فتنه به میدان نیامدند؟ و همین سه هفته قبل با اعلام نیاز صریح مقامات آمریکایی و اسرائیلی برای تحت الشعاع قرار دادن انقلاب های اسلامی مردم مصر و تونس و یمن و اردن فراخوان آشوب ندادند و آیا چند صدنفری که به میدان آمده بودند مطابق پیش بینی- بخوانید دستورالعمل- قبلی «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا و نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به جای شعار علیه آمریکا و اسرائیل و انگلیس، بار دیگر و برای چندمین بار به دفاع از این جرثومه های فساد و تباهی برنخاستند؟!
حضرت آیت الله! اجازه بدهید با عرض پوزش از جنابعالی بپرسیم که آیا دفاع از ساحت مقدس امام حسین(ع)، امام زمان(عج)، امام راحل(ره)، اسلام، انقلاب وظیفه شرعی شما نبود؟ اگر بود- که بوده و هست- بفرمائید که چرا در مقابل اینهمه زشتی و پلشتی و اسلام ستیزی و اهانت به ائمه اطهار علیهم السلام و... احساس وظیفه نفرموده و سکوت اختیار کردید و اکنون که با تدبیر -البته ناتمام مسئولان نظام- فقط رابطه سران فتنه با سرویس های اطلاعاتی بیگانه قطع شده است، سکوت ۸۱ ماهه و غیرقابل توجیه خود را شکسته و به حمایت از فتنه گران بیانیه صادر فرموده اید؟! معلوم است که خدای نخواسته و نستجیربالله موسوی و کروبی و خاتمی را از امام حسین(ع) و امام زمان(عج) و امام راحل(ره) و اسلام برتر نمی دانید، بنابراین چرا کمترین مجازات این ستون پنجم های اسرائیل و آمریکا آنهم در حد قطع تماس آنان با بیگانگان را برنمی تابید ولی از کنار اهانت به ساحت مقدس اباعبدالله و امام زمان علیهماالسلام و صدها خیانت و جنایت نسبت به اسلام و مسلمین، با سکوت طولانی و ۸۱ ماهه عبور می فرمائید! این موارد که به عنوان مشتی از خروارها به آن اشاره شد، «تحلیل» نیست که در صحت آن تردید داشته باشید، همه این نمونه ها، واقعیات مستند، مضبوط و غیرقابل انکار است که هیچیک از سران فتنه نیز آن را نفی نمی کنند، یعنی به دلیل ماموریتی که برعهده آنهاست، اجازه نفی و انکار آن را ندارند و اساساً به همین منظور ماموریت یافته اند.
۳- حضرت آیت الله موسوی اردبیلی در بیانیه خود نصیحت فرموده اند که «دوستان قدیم از در آشتی درآیند و سوابق مجاهدت ها و نیک خواهی ها از یاد نرود» این سخن در کلیت خود، آموزه ای اخلاقی و اسلامی است و «رفع کدورت» در میان دوستان، توصیه ای کارساز و خدا پسندانه است. اما، اگر این به قول ایشان «دوستان قدیم» اکنون به دشمن قسم خورده اسلام و انقلاب تبدیل شده باشند چه؟! مگر کدورت مردم مسلمان با سران و عوامل فتنه از نوع کدورت های شخصی است که رفع آن توصیه شده باشد؟ مگر طلحه و زبیر، قبل از آن که علیه حاکمیت اسلام خروج کرده و دست به خیانت بزنند، دوست حضرت امیر علیه السلام نبودند؟ مگر شمر با حضرت ابوالفضل علیه السلام قوم و خویش نبود؟ مگر ابولهب عموی پیامبر اعظم(ص) نبود؟! و... و مگر خداوند تبارک و تعالی در وصف مومنان نمی فرماید که بر کافران سختگیرند و با یکدیگر مهربان و از این گذشته، مگر نظام اسلامی در اوج رحمت و رأفت با سران فتنه برخورد نکرد و در مقابل آنها نه فقط کمترین بازگشتی نداشتند بلکه بر دنباله روی آشکار خود از دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب ادامه دادند.
۴- در بیانیه انذار داده اند که اگر به سفارش های اخلاقی و اسلامی مورد اشاره عمل نشود، «چه بسا که موجب سخط الهی و نزول بلا گردد» که این نکته نیز در تمامیت خود توصیه حکیمانه ای است و بی توجهی به دستورات و آموزه های الهی می تواند به نزول بلا منجر شود. ولی در موضوع مورد بحث، صبر و تحمل و نجابت مردم با درایت و نگاه عطوف و مهربان رهبر انقلاب درهم آمیخت و خدای سبحان در پی اینهمه صبر و نجابت امت و امام امت، همان «بلا» که حضرت آیت الله موسوی اردبیلی نسبت به آن «انذار» و «هشدار» داده اند را نازل فرمودند. اما نه بر ملت ایران، بلکه بر دشمنان تابلودار آنها یعنی آمریکا، اسرائیل، انگلیس، دیکتاتورهای منطقه از مبارک و علی عبدالله صالح و بن علی و ملک حسن اردنی گرفته تا ملک عبدالله سعودی که در صف انتظار است و طرفه آن که تمامی این قدرت های استکباری و دیکتاتورهای دست نشانده آنها در منطقه، حامیان آشکار مالی، سیاسی، تدارکاتی و اطلاعاتی سران و عوامل فتنه ۸۸ بوده اند.
۵- در خاتمه؛ بار دیگر از ساحت قابل احترام حضرت آیت الله موسوی اردبیلی به خاطر جسارت احتمالی پوزش می خواهیم و باز هم بر این باوریم که بیانیه یاد شده با شخصیت انقلابی و شناخته شده ایشان همخوانی ندارد و احتمال سوءاستفاده از اعتماد حضرت ایشان را منتفی نمی دانیم.
حسین شریعتمداری
کد مطلب: 158886
Share/Save/Bookmark
 


 
 
احسنت (324708)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۰۶:۲۶
 
اي كاش دشمنان نظام و انقلاب اينبار بجاي فحاشي به شريعتمداري منطقي پاسخ دهند.
خدا حسين شريعتمداري را حفظ كند. (324709)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۰۶:۵۱
 
واقعا از آقای موسوی اردبیلی بعید بود که با این نوع رفتار و بیانیه دادن آب به آسیاب فتنه گران بریزند و ملت مسلمان ایران رو دشمن شاد کنن
بر فر محال حرفهایی که به ایشون القا شده درست باشه آیا رواستکه با حرف راست فتنه انگیز به دشمنان آبانس بدیم؟
آیا همین حرفها رو به صورت تذکر خصوصی نمی تونستن به مسئولین مربوطه بدن؟!!!
این چیزا آدم رو به نیت ایشون مشکوک می کنه (324716)
Germany
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۱۴:۱۱
 
درود به آقای شریعتمداری- عمار زمان (324729)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۲۳:۲۴
 
حاج حسین دوستت داریم (324739)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۳۱:۵۳
 
با سلام
به نظرم بیانیه حضرت آیت الله موسوی اردبیلی به هیچ وجه اشاره به برداشت های آقای شریعتمدار ندارد. (324741)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۳۲:۳۴
 
با سلام پاسخ حضرتعالي به بيانيه حضرت ايت الله اردبيلي واقعا از ته دل واحساس وظيفه بوده.دست شما برادر عزيز درد نكند كه حرف دل آحاد ملت را برزبان مي آوريد اميد است خداوند همانطور كه روز به روز به شما نصرت الهي عطا فرماید تا با بيان رسا وشيواي خود در كنار رهبر فرزانه انقلاب لواي اين انقلاب عزيز را به صاحب اصليش بسپاريد. (324742)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۳۳:۲۲
 
احسنت...
خدا شریعتمداری رو همواره بر مدار حقیقت و شریعت پایدار نگه دارند (324746)
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۳۵:۱۸
 
احسنت (324754)
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۳۸:۵۴
 
این نوع بیانیه ها از سوی علما باعث دلسردی مومنینن از مرجعیته (324766)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۴۵:۵۱
 
چه شد آقايان صانعي و موسوي اردبيلي و اصلاح طلبان حكومتي و موسوي و كروبي و ... كه زماني دگرانديشان را به جرم غيرخودي بودن آنگونه طرد مي كردند امروز نگران تهديد مغايرت رفتار امروز نظام با روح عدالت طلبی، حق جویی و آزادی خواهی مي دانند. نكند آنها انتظار دارند راي مردم به رييس جمهور منتخب باطل و منويات قبلي آنها دوباره حاكم شود؟! (324800)
Latvia
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۹:۱۱:۰۰
 
خدا رو شکر یکی مثل حاج حسین هست که به بزرگتر ها تذکر بده تا پی به اشتباهاتشون ببرن والا برخی بزرگان ما در محاصره افرادی مغرض چه کارها که نمی کردن!!! (324825)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۹:۲۲:۳۳
 
خدا مردان بصیرت و هشیاری همچون جناب شریعتمداری را برای جامعه اسلامی حفظ و به ایشان نصرت دهد . (324843)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۹:۳۲:۰۹
 
حضرت آيت الله موسوي اردبيلي! توهين به 25 ميليون راي دهنده روستايي و پايين شهري به آقاي احمدي نژاد از طرف آقايان موسوي و كروبي و حاميان و طرفداران مغرور و ديكتاتور آنها از نظر شرعي چه حكمي دارد؟ امل و بي سواد و عقب مانده ذهني خطاب كردن اين همه بنده خدا صرفا به جرم نه گفتن به عملكرد منفي آنها در بازه زماني 27 ساله 57 تا 84 از نظر شرع ، قانون ، اخلاق و كرامت انساني چه حكمي دارد؟! (324850)
Latvia
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۰۹:۳۹:۱۲
 
ما چهار تا شريعتمداري داشتيم خيلي وضعمون بهتر بود.
درود بر شريعتمداري كه فرمانده گردان بصيرت مي باشد.
چون هميشه حرف دل ملت را مي زند. (324898)
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۰۴:۱۶
 
درود خداوند بر حاج حسین شريعتمداري (324899)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۰۵:۳۶
 
از آقای اردبیلی بعید نبود
زمان بروز نبود که بحمدالله بروز و ظهور کرد تا بعضی مسایل روشن شود و مواضع حضرات معلوم گردد (324919)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۱۶:۰۸
 
از مقاله های شریعتمداری لذت می برم. خدا حفظش کند (324926)
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۲۰:۵۹
 
آقای شریعتمداری واقعا ازسرمایه های ارزشمندنظام هستند (324933)
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۲۷:۵۵
 
شريعتمداري بايد بيشتر در تلويزيون حضور پيدا كند چون رك و راست بودن تحليلهاي او مكاني بهتر از تلويزيون براي بروز ندارد (324943)
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۳۷:۵۳
 
لقب عمار علی فقط وفقط شایسته شریعتمداری است قابل توجه علی مطهری البته از خدا می خواهم همیشه غرور و نخوت؛ این دو بلای خانمانسوز را از ایشان دور بدارد (324952)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۴۱:۳۳
 
واقعاً که حاج حسین هم بصیرت دارد هم بصیرت افزاست خداوند ایشان را برای انقلاب حفظ کند (324988)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۵۸:۵۱
 
آقای موسوی اردبیلی آخرین نفر از هیئت امنای دانشگاه آزاد است که در جریان فتنه تاکنون سکوت کرده بود و حالا فعال شده اند. خدا عاقبت به خیری بدهد. (324990)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۵۹:۲۷
 
آنجا که عقاب پر بریزد
از دست کبوتری چه خیزد

وقتی بزرگ دینی ما اینطور با این بیانیه ها آب به آسیاب دشمن بریزن و زمان سنجی نکنند دیگه از مردم عادی کوچه و بازار که ازشون با عنوان مقلِد یاد می کنیم چه انتظاری باید داشت؟!

آقای موسوی اردبیلی یادشون رفته که آقای منتظری با همین شیوه فعلی ایشون چه ضربات مهلکی رو به بدنه نظام زد و بخاطر یک دستمال قیصریه رو به آتش می کشید؟!

برخورد امام (ره) با منتظری چه بود؟!
آیا رواست ما به عنوان انتقاد و گلایه در شرایط حساس به نظام لطمه بزنیم؟!
خدا بیامرزه مرحوم گلپایگانی (ره) رو که عبایی برای مقام معظم رهبری فرستادند و (نقل به مضمون) در پیامی به ایشون فرمودند اگر انتقادی به شما داشته باشم عرض می کنم و اگر شما هم گوش کردید که فبها المراد و اگر توجه نکردید سکوت می کنم تا جایگاه شما تضعیف نشه .

حالا در تعمیمی ساده آیا رواست که در این برهه با انتقادات نابجا و کلی گویی خار رو در چشم دولت اسلامی ببینیم ولی درخت را در چشم دوستان و همفکران خود نبینیم؟! (324998)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۱:۰۳:۰۶
 
آقاي‌موسوی اردبیلی!

اون موقع که همین قماش سبز با سو استفاده از متانت نظام از هیچ گونه تهمت و افترایی به نظام اسلامی و توهین به مقدسات مسلم و محکماتدین دریغ نمی کردن جناب عالی کجا بودید؟!

چرا برای فروع دسته چندم احساس خطر می کنید و برای به خطر افتادن اصول مسلم دین (مثل هتک حرمت عاشورای 88، توهین به اصل ولایت فقیه و ... ) سکوت را ترجیح می دهید؟!

مردم چگونه به شما به عنوان الگو برای راه دیانت خود بنگرند در حالیکه با دیدن این نوع رفتار در بینش و بصیرت عمیق شما بزرگواران شک می کنند؟! (325007)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۱:۰۵:۵۹
 
واقعا برای مردم جای سئوال دارد که چرا رفتارهای معترضین به انتخابات را حتی مورد سئوال قرار نداده اند و الان آمده اند و همه را به قانون فرا می خوانند؟؟ حتی یک درصد هم برای این مورد که معترضین کار خلافی انجام داده اند جا نگذاشته اند؟؟ این است که مردم را به تحیر وا می دارد و آقایان نیز پاسخی به این سئوالات نمی دهند که چه شده زمانی مقابله با معارضین نظام حکم جهاد داشت ولی مقابله با همان رفتارها و همان حامیان خارجی الان خلاف قانون و اخلاق تلقی می شود؟؟ (325016)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۱:۰۹:۲۰
 
واقعا برخی آقایان غیر از افراد بیت خود هیچ کسی را نمی شناسند و با مردم در ارتباط نیستند؟ توهین به فایزه هاشمی مورد تایید نیست اما چطور شد که جرم های بزرگتر را نادیده گرفتند و بی بصیرتی او را به حساب مسئولان و حکومت گذاشتند؟
واقعا متاسفم (325022)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۱:۱۱:۳۷
 
بیانیه موسوی اردبیلی بعداز سکوت 18 ماهه ایشان واقعا" جای بسی تاثر و تاسف است!!!!.
یک آیت الله و یا مرجع بایستی خیلی درایت والایی داشته باشد و آشنا و مدیر و مدبر به امور جامعه خود باشد. و بیانیه اش براساس صلاحدید و حفظ اسلام و جامعه صادر گردد نه بر اساس نفسیات.
جدا" تاریخ چه خوب تجربه ای و درسی است که در دوران زمان تکرار میگردد و عبرت آموز است برای افراد یک ملت!!!!!!
خدایا اهدنا صراط المستقیم. (325031)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۱:۱۳:۱۷
 
درود بر حاج حسين شريعتمداري بزرگوار. خداوند شما را براي ما و اسلام حفظ كند ان شا الله (325102)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۱:۵۹:۰۶
 
خب قبلا هم موسوی اردبیلی یک حرفهای کم صدایی در تایید سبزها داشتند که مشکوک بود ولی الان شک همه برطرف شد که جناب موسوی اردبیلی در همراهی با سبزها بیانیه صادر فرموده اند! (325135)
Sweden
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۲:۱۸:۴۴
 
درود بر حاج حسین!
حال منتظر جواب آیت الله موسوی اردبیلی هستیم (325138)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۲:۲۰:۵۶
 
با خواندن بیانیه آیت الله موسوی اردبیلی بسیار شوکه شدم چطور یک روحانی بلند پایه این همه هتاکی ها به اسلام و انقلاب و امام حسین و امام مهدی و امام خمینی و و اولیا و انبیا و ولی فقیه و ... را نادیده گرفته اند و از چند فتنه گر شیاد خدانشناس که ذره‌ای ایمان و اخلاق و انسانیت و میهن دوستی و صداقت در آنها نیست و محبوب صهیونیستها و امپریالیستها و بهایی‌ها و منافقین و چپ ها و اراذل و اوباش هستند حمایت می کند ؟!!! من فقط می توانم بگویم، انا لله و انا الیه راجعون.... (325197)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۲:۵۹:۰۸
 
درود بر مالک اشتر انقلاب اسلامی ایران " حاج حسین شریعتمداری" که پاسخ مستدل و متین و منطقی به جناب آیت الله دادند و دریغ از جناب آیت الله موسوی اردبیلی . (325307)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۴:۰۴:۱۴
 
طیب الله انفاسکم (325313)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۴:۰۶:۱۵
 
پاسخ آقای شریعتمداری پاسخی بسیار منطقی و مودبانه است خداوند آقای شریعتمداری را حفظ کند تا با روشنگری های بینظیرش عرصه را بر کج فهمان و فتنه گران تنگتر از پیش بکند. (325317)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۴:۰۸:۱۹
 
خداوند حاج حسین و امثال ایشان که عمارهای زمانند را برای ما حفظ کند. (325453)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۵:۵۷:۲۱
 
با سلام
به نظرم حرف هاي آقاي موسوي اردبيلي كاملا درست و منطقي است اما واقعا بي جا بود. كسي كه دلسوز نظام و اسلام است هم بايد مقابل دشمن بايستد و هم مقابل اشتباهات دوست. همان طور كه آقاي شريعت مداري گفتند نبايد در يك مورد سكوت كرد و در مورد ديگر لب به اعتراض گشود. (326022)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۶ ۱۰:۱۰:۰۶
 
خطاب به آقاي شريعتمداري بايد بگويم من شما را فقط با نوشته هايتان مي شناسم و اميدوارم خدا خير كثير به شما عنايت كند ... (326038)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۶ ۱۰:۲۰:۵۹
 
به نظر اینجانب پیش کشیدن آقای موسوی اردبیلی توسط آقای شریعتمداری خطرناک بود. ایشان یک مرجع تقلید و از دوستان نزدیک بسیاری از مراجعند. با این کار آقا عملا تنها میماند و تنها شجونی و ملکوتی با ایشان میمانند. شریعتمداری چکار داری میکنی؟؟؟؟

یک بسیجی (326481)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۶ ۱۵:۰۰:۱۰
 
متاسفانه به نظر میاد برخی از مراجع که دارای درجه ی علمی و اخلاقی بالایی هستند ولی متاسفانه دارای شم سیاسی ضعیفی هستند و این به ضرر اسلام و نظام تمام می شود
ولی تا عمارهایی مثل حاج حسین شریعهتمداری هستند این مشکل هم حل شدنی هست
اجرت با امام زمان(عج) حاج حسین (326485)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۶ ۱۵:۰۴:۱۴
 
اگر قراره به زعم یکی از کامنتا، مراجع دیگه بخاطر دوستشون با آقا چپ بیفتن همون بهتر که همراه آقا نباشن
در ثانی چرا فکر می کنید مراجع عظام تقلید بخاطر دوستی با دیگران ولایت رو تنها میذارن ؟!!!

این فکر و توهم شما جفای در حق مراجع تقلید هست که اکثریت از شم سیاسی و بصیرت بالا برخوردارند (326495)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۶ ۱۵:۰۹:۱۰
 
اين پاسخ به رجزخواني مطهري هم هست. (326523)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۶ ۱۵:۴۵:۴۴
 
من درک نمي کنم که چرا خواص تا قبل وبعد از انتخابات 88 که بازار تهمت و دروغ رواج داشت روزه سکوت گرفته بودند؟! اين چه احساس تکليفي که سر وقت به سراغ اين حضرات نمي آيد؟!! (327180)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۱۲-۱۷ ۱۱:۳۴:۱۶