۴۴نظر
 
ارغوان با نام ایران و حجاب اسلامی در تنیس جهان می‌درخشد؟
عکس/ارغوان رضایی باحجاب اسلامی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۹:۴۸
 
مجید شایسته از سفر قریب الوقوع ارغوان رضایی به تهران و عضویت او در تیم ملی تنیس خبر داد.
عکس/ارغوان رضایی باحجاب اسلامی
تبریک سرپرست تنیس ایران به مناسبت درخشش ستاره ایرانی تنیس در مادرید 

خبران لاین ، موفقیت ارغوان رضایی در بازی های تنیس مسترز مادرید و پیروزی های متوالی این دختر ایرانی الاصل که با ملیت فرانسوی در مسابقات بین المللی شرکت می کند ، سبب شد تا سرپرست فدراسیون تنیس ایران در پیام تبریکی به این تنیسور ، موفقیتش را تبریک بگوید.
در پیام فدراسیون تنیس ایران به ارغوان آمده است:«پیروزیهای درخشان شما در دنیای حرفه ای تنیس به عنوان بانوی ایرانی ، مایه افتخار ، مباهات و غرور ملت ایران بویژه جامعه تنیس کشور شده است
اقتدار ، استوار و سربلندی و موفقیت روز افزون شما را در عرصه زندگی از در گاه خداوند متعال خواستارم .» 

ارغوان رضایی در این رقابت ها با اقتدار از سد لوسی سارافووا هم گذشت و به فینال مسابقات رسید. ارغوان ست اول را 6 بر یک از رقیب برد و در ست دوم ، سارافووا از رقابت با او صرف نظر کرد. او در مرحله یکچهارم نهائی رقابتهای تنیس مسترز مادرید ، برابر یلنا یانکوویچ معروف صربستانی قرار گرفت و با نتیجه ۲برصفر(۴-۶و۵-۷) این حریف قدرتمند را شکست داد و به مرحله نیمه نهائی این مسابقات راه یافت . رضائی در دور اول جاستین هنین مطرح بلژیکی را ۲بریک (۰-۶و۵-۷و۶-۴) از پیش رو برداشت و در دور دوم آندرا پتکوویچ آلمانی را با نتیجه ۲برصفر(۳-۶و۶-۷) شکست داده بود .
مجید شایسته درباره پیام تبریک خود برای ارغوان می گوید:« این مایه فخر همه ماست که دختری ایرانی توانسته بزرگان تنیس جهان را شکست دهد. از نظر ما موفقیت هر ایرانی در هر جایی از جهان که باشد ، متعلق به همه مردم ایران است. بر همین اساس هم بود که فدراسیون تنیس از این موفقیت تجلیل کرد. البته ما از ایشان دعوت کرده ایم تا بعد از بازی های مادرید ، به همراه خانواد اش به تهران بیاید. در این سفر با او مذاکره می کنیم تا به عنوان عضو تیم ملی ایران در مسابقات رسمی مختلف شرکت کند. » 

رضایی پیش از این هم سالها قبل و زمانی که هنوز ستاره سرشناسی در تنیس بانوان جهان نشده بود همرا با تیم ملی ایران در بازی های بانوان کشورهای اسلامی با پیراهن تیم ملی ایران به مقام قهرمانی رسید. او اما پس از این بازی ها همراه خانواده اش به فرانسه برگشت و ترجیح داد تا از این کشور اروپایی در تورنمنت های مختلف شرکت کند. در همه این سالها اما به طور مرتب اینخانواده به ایران سفر کرده اند. آخرین سفر رضایی به تهران به سال قبل و همین روزها بر می گردد که او به دعوت سازمان گردشگری ایران به تهران دعوت شد تا در اجلاس ایرانیان مقیم خارج از کشور شرکت کند. 

سفری که تصاویری از آن در فیلم انتخاباتی محمود احمدی نژاد در آستانه انتخابات به نمایش در آمد و بسیاری از سایت های خبری تصاویری از این دختر تنیسور را منتشر کردند که پوشش غیر اسلامی او را در رقابت های تنیس مورد انتقاد قرار می داد و از این جهت به احمدی نژاد انتقاد کرده بودند اما این بار ، ارغوان پذیرفته تا برای نام کشورش ، باری دیگر با پوشش اسلامی در مسابقات شرکت کند. شایسته در این ارتباط می گوید:« ما توانستیم پوششی مناسب را برای تیم بانوان مان به تائید فدراسیون جهانی برسانیم و این پوشش را خانم رضایی هم قبول دارند و پذیرفته اند با این پوشش و به نام سرزمین پدری شان در رقابت های مختلف و اردوهای تیم ملی شرکت کنند و افتخار آفرینی شان را تداوم ببخشند.»کد مطلب: 114315
Share/Save/Bookmark
 


 
 
تا كور شود هر آنكه نتواند ديد....
آقاايون كه عرضه ي جام جهاني رفتن ندارن ...
كي گفته دنيا مال آقايون ؟
ادعاي اسلامي بودن كشورمون تو عدالت و... باشه! حجاب خانم ها رو سيخ كرديد هي تو چششون ميزنيد!... (73257)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۶ ۱۹:۵۷:۱۴
 
ارغوان همین الان قهرمان شد،تبریک میگم و دیدیم تاختن به ....بابت وجود تصاویر این شیردختر ایرانی به بهانه حجاب در فیلم تبلیغاتیش بی مورد و از روی حسادت بود...
همیشه موفق باشه... (73270)
۱۳۸۹-۰۲-۲۶ ۲۰:۱۵:۳۹
 
تنيس جز 5 ورزش اول دنياست مي دونيد چقد عاليه كه زير پرچم ايران باشه به اميد قهرمانيت در المپيك لندن با پرچم ايران (73306)
۱۳۸۹-۰۲-۲۶ ۲۱:۳۴:۴۷
 
شونصد تا عکس بی حجاب داره یکی هم با حجاب ! (73371)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۰۰:۰۰:۰۰
 
لباس در حال تنیس خانم رضایی را می توانید از گوگل پیدا کنید. شاید از نظر شما اخیرا لباس ورزشی ایشان اسلامی باشد.واقعا .... متاسفم. (73395)
United States
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۰۰:۲۷:۱۸
 
ارغوان رضایی را نباید با تندروی های معمول از ایران فراری داد.

جذب حداکثری را باید اینجا معنا کرد

او می تواند اولین زن پر افتخار ما در المپیک باشد

و همینطور باعث شود ارغوانهای دیگری هم در این عرصه رشد کنند

درباره ی حجاب هم تا حدی که عرف کشور است را ایشان همینطور که در عکس هست بخوبی رعایت کردند که بسیار مایه ی خوشبختی است

بشدت امیدوارم اقایان مواظب رفتارشان باشند که خدای ناکرده او را نا تنها از ایران که از دین اسلام هم دورش کنیم

یا علی (73409)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۰۰:۵۹:۴۸
 
بد بخت ملتی که باید برای پیدا کردن هویت و احساس افتخار قهرمانهای توخالی برای خود علم کند (73517)
United Kingdom
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۹:۳۴
 
باید بگم پدر ارغوان رضائی بیداخویدی اهل روستای بیداخوید یزد است. خانواده متدین و مردمداری هستند - بهتر به جای انگ چسباندن به یک قهرمان ایرانی و بهانه قرار دادن حجاب به فکر پیشرفت مردم ایران- رفاه و عدالت اجتماعی برای عموم و کار و تلاش مضاعف باشید. مطمئن باشید همین ارغوان رضائی به اندازه هزاران نفر از امثال شما تا حالا برا افتخا ایران خدمت کرده و این اظهار نظرهای بیجای شما در مورد حجاب فقط به ایران لطمه میزنه نه به اون. (73537)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۰۹:۳۵:۵۰
 
هاشمی هم شونصد تا عکس بی ریش داره ......... رئیس مجمع .. نظام (73596)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۱۲:۰۶:۱۸
 
مسخره است کلی عکس بی حجابش تو اینترنت و تو سایت شخصی اش هست
موندم شما این عکس رو از کجا پیدا کردید
به نظر منن اگر قصد شما مانور روی حجاب این خانم هست واقعا اشتباه راه رو دارید می رید (73640)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۱۳:۴۸:۰۹
 
ارغوان رضايي چه با نام ايران يا كشور ديگر و چه با حجاب و يا بي حجاب همينكه اصالتشو مثل آغاسي گم نكنه براي ايراندوستان مهمه (73649)
Latvia
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۱۴:۰۷:۰۲
 
یعنی شد یه بار اسم یک بانوی ایرانی بیاد وسط و موفقیتی کسب کنه ، و این خبرگزاری ها بحث کلیشه ای حجاب و ... رو پیش نکشن؟؟؟
یعنی از بحث حجاب و روسری مهم تر توی این مملکت نیست!!!؟؟
بیچاره زنان ایرانی!!

امین ز (73681)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۱۵:۴۱:۱۱
 
.....این دختر باعث افتخار ماست چرا حجاب را بهانه میکنید ای تو ... .... هستید -عقب افتاده های.. ..... (73712)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۱۶:۵۸:۲۳
 
تیم ملی یعنی نماینده ملت ایران...
یعنی نماینده زن مسلمان ایرانی..

عضویت در تیم ملی کشور اسلامی ایران، افتخاری است که لیاقت می خواهد...
به نظر من ایشان تا وقتی که با افتخار ، حجاب اسلامی را انتخاب و استفاده نکند، نباید به عنوان عضو تیم ملی ایران مفتخر بشود...

در ضمن،
یک زن مسلمان ایرانی به خود اجازه نمی دهد که قابلیت های ورزشی و بدنی خود را در مقابل نا محرم نمایش دهد!


این نشانه اوج تمدن بزرگ اسلامی ماست. آنها که این را درک نمی کنند، جاهل هستند نه ما (73738)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۱۸:۱۲:۳۱
 
درسته ا یشون نام ایرانی داره ولی این به اون معنی نیست که افتخاراتش مال ایرانه و مسئولین ورزش ما باید بدونن که اگر ایشون توی ایران بزرگ می شد هیچوقت به اینجا نمیرسید وما کی میخایم بفهمیم که نمی شه با حجاب ورزش کرد چه برسه به اینکه قهرمان شد!!!! (73745)
Germany
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۱۸:۴۰:۵۸
 
خواهشا فدراسیون از طرف ملت ایران پیام صادر نکنه! این خانوم به عنوان یک مسلمان با اون وضعیت برهنه ای که در زمین بازی داره هیچوقت نمیتونه مایه مباهات ملت مسلمان ایران باشه.
فراموش نکنیم بندگی خدا خیلی مهمتر از قهرمانی در جهانه! (73785)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۲۰:۳۱:۴۳
 
برد غرور آفرین ارغوان رضایی برابر ونوس ویلیامز رو به همه ی ایرانیان آریایی منش شاد باش میگم.
ارغوان رضایی همیشه گفته که من ایرانیم.
آقایون بزارید خانوم رضایی در فرانسه بمونه ،اومدنش به ایران جلوی پیشرفتش رو میگیره.
در ضمن این بحث حجاب قدیمی شده .بستونه، با حجابا چی کار کردن تا حالا .حجاب مانع پیشرفته.
فکر نکنم خانوم رضایی راضی بشه برای همیشه بیاد ایران. (73810)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۲۱:۲۵:۱۴
 
درود بر ایران و ایرانی - خدا شر هرچی دشمنه از ایران عزیز دور کنه (73836)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۷ ۲۳:۱۲:۱۳
 
افرين شير زن اريايي باعث افتخار ايرانيان وطن پرست . اشك شوق تو در پايان بازي نمايانگر احساس پاك يك ايراني بود . دوستت داريم (73863)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۰۰:۴۵:۳۷
 
در مورد نظر اون فردی که گفته آغاسی اصالتشو گم نکرده باید بگم ارغوان همیشه به ایرانی بودن خود اعتراف کرده و یه گردنبند زیبای ایران هم اغلب تو گردنشه اما اون آغاسی بی همه چیز که پدرش عضو تیم بوکس ایران در المپیک لندن 1948بود از نژاد ایرانی خود فراری بود و از اون شرم داشت عوضی ....بره گمشه (73886)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۰۱:۵۹:۵۰
 
نیازی نیست به ایران بیاد بلکه فقط کافیه شرایط پوشش اسلامی رو قبول کنه و به جای پرچم منحوس فرانسه با پرچم زیبای میهن عزیزمان مسابقه بده به امید اون روز
(73890)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۰۲:۰۸:۵۲
 
من اسمم آرینه و به اون افتخار میکنم نظر آغاسی هم من گفتم خواستم اینو بگم که اصلا نیازی نیست به ایران بیاد بلکه فقط کافیه شرایط پوشش اسلامی رو قبول کنه و به جای پرچم منحوس فرانسه با پرچم زیبای میهن عزیزمان مسابقه بده به امید اون روز
اینم بگم که فرانسه دزد ورزشکارای نخبه مهاجره مثل منشی پور قهرمان بوکس ایرانی بابک امیرطهماسب قهرمان کانو و تیم های رزمیشون پره افریقایی است
و تیم فوتباشون هم منخب شمال و شرق آفریقا دیگه زیدان الجزایری و کریم بن زما رو که همه میشناسین؟ (73891)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۰۲:۰۸:۵۸
 
او می تواند اولین زن پر افتخار ما در المپیک باشد

و همینطور باعث شود ارغوانهای دیگری هم در این عرصه رشد کنند

(73902)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۰۲:۴۳:۴۶
 
پرچم منحوس فرانسه !!!??? بابا چرا شما انقدر پرخاشگر ید ... اعصاب ندارید اصلن ... چرا توهین میکنید به پرچم یک کشور ... همین فرانسه صدای امام ما را به دنیا رساند ... چقدر چشم سفیدی و بی ادبی ... خدا ایران رو از این خشکه مغزی ها نجات بده ... (74160)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۱:۴۷:۳۰
 
ای بابا حجاب اسلامی! این که تو مسابقات حجاب نداره ... تازه با حجاب اسلامی چطور می خواد مسابقه بده ! و اینکه ایشون با امکاناتی که فرانسه در اختیارش گذاشته موفق شده و مسولان ایرانی جو گیر نشن (74239)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۳:۲۶:۰۴
 
... خودتی بی سواد خشک مغز بی اعصاب چشم سفید و بی ادب خودتی از تاریخ هم هیچی نمیدونی و نمی فهمی
همون فرانسه ... و بی مصرف یکی از همونایی که کشور ما را تحت فشار گذاشته اون هم مجبور بود وگرنه اینکارو نمیکرد همون ...دیسیتن رییس جمهور فرانسه قبل از دادن اجازه ورود به امام .. مستقیما نظر دولت پهلوی رو پرسید اینکار با درخواست ایران بود در واقع برای کمک به شاه اما دقیقا .....................با افتخار میگم اسمم آرینه پسر سرزمین پارس همیشه سربلند
به امید نابودی اروپا با کمک اتشفشان ایسلند! (74273)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۳:۵۵:۴۶
 
خدا این وطن فروشان بی غیرت پست بی مصرفو را از ایران بگیره! (74279)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۳:۵۸:۲۸
 
خدا این وطن فروشان بی غیرت پست بی مصرفو را از ایران بگیره منظورم با همین ادم بی تربیت بود
وگرنه قهرمانان وطن مایه فخر کشورند پرچم و سرزمین منحوس و نفرین شده فرانسه خوب شد بسوز تا کور شه هر کس نتوان دید امکانات فرانسه هم بخوره تو سرشون از کل دنیا ورزشکار میدزده
مهدی بالا قهرمان دو و میدانی یکیشونه
فرانسوی ها اگه لیاقت داشتن پس چرا ماریون بارتولی بی مصرفشون به جایی نرسید ها جواب بده دیگه مگه امکانات ندارن؟
در تکواندو که امکانات فراوانی نمی خواهد ما اونا رو له میکنیم
اینم فرانسویش
... (74288)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۴:۰۴:۲۶
 
..تو که هیچی نمیدونی هیچی نگو! (74301)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۴:۰۸:۲۷
 
اگه میتونی فرانسه بخون تر .... (74307)
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۴:۱۱:۲۹
 
من آرینم در ادامه نظرات هوشمندانم بگم:(حالا با عصبانیت کمتر)
فرانسه بری اینکه از ارغوان حمایت کنه مجبورش کردن تا گردبند زیبای ایرانشو که 5 سال در گردنش بود دربیاره و هویت ایرانیشو از سایت شخصیش پاک کنه تا قبل از حمایت فرانسه از ارغوان گل او تا رده 41 هم بالا اومده بود ولی شرکت در مسابقات هزینه زیادی داره و وقتی که قبول کرد با پرچم ایران و پوشش اسلامی شرکت کنه مسئولان سابق فدراسیون تنیس ایران هیچ حمایتی از او نکردند
با اسپانسرشیپ فرانسویها حالا مجبوره هویتشو بفروشه سلام گرگ(فرانسه)بی طمع نیست خودتون قضاوت کنید و فرد خشک مغزو پیدا کنید فقط قبلش کل خیانت هایی رو که اروپایی ها خصوصا فرانسه و انگلیس ها به ما کردند (در طول تاریخ)در نظر داشته باشید
اینو هم بدونید ضرری که امریکا به ما زده یک هزارم جنایات و ضررهایی که دولت فخمیه انگلیس در دوران صفویه و قاجار و دوران پهلوی ومعاصر به ما زدند نیست
خیلی هم مذهبینیستم ولی n بار ناسیونالیستم شما هم باشید (74313)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۴:۴۹:۵۹
 
فرانسه بری اینکه از ارغوان حمایت کنه مجبورش کردن تا گردبند زیبای ایرانشو که 5 سال در گردنش بود دربیاره و هویت ایرانیشو از سایت شخصیش پاک کنه تا قبل از حمایت فرانسه از ارغوان گل او تا رده 41 هم بالا اومده بود ولی شرکت در مسابقات هزینه زیادی داره و وقتی که قبول کرد با پرچم ایران و پوشش اسلامی شرکت کنه مسئولان سابق فدراسیون تنیس ایران هیچ حمایتی از او نکردند (74314)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۴:۵۰:۱۳
 
ای بابا
اگه من بودم بر نمی گشتم ایران
چون سرنوشتش میشه مثل پیمان ابدی بدلکار بدبخت.!
با حجاب و بی حجاب مایه افتخار ایرانی (74342)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۸ ۱۵:۱۷:۱۸
 
دمش گرم که مثل شجریان وطن فروش نیست
ایرانی هر جای دنیا هم که باشه دلش برای وطنش می تپه.
قهرمان واقعی همین ارغوان رضاییه (75407)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۹ ۱۹:۰۹:۲۰
 
چه اهمیتی داره که این خانم چندم شده واقعا این قدر مهمه؟
در ضمن این که این خانم ....حجاب اسلامی نیست .
و تبریک رییس فدراسیون برای یک خانم بی حجاب در زمانی که ادعای طرح حجاب در کشور غوغا می کند بسیار جالب به نظر می رسد
یعنی اینقدر بی چاره شده ایم که برای مطرح شدن دست به دامن یک خانم این جوری بشیم
همین جوری میخواهیم اسلام و انقلاب را به جهان عرضه کنیم . با بی حجابی و بی .... و بی .... (75446)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۹ ۲۰:۲۵:۲۸
 
رییس فدراسیون اشتباه خیلی بزرگی کرد که به ایشون تبریک گفت


فدراسیون یعنی نماینده ورزش ملی کشور
یعنی نماینده ملت مسلمان ایران

عضویت در تیم ملی ایران اسلامی لیاقت می خواهد...

این یعنی چی که ما به یه زن نیمه برهنه ایرانی به خاطر اینکه یک کاپ قهرمانی برده افتخار کنیم و تبریک بگیم؟

اون اگر ایرانیه و به فرهنگ و تمدن والای ایرانی احترام می گذاره باید در این سبکی که برای زندگیش انتخاب کرده تجدید نظر کنه.

باید اولا با حجاب و با حیا باشه و ثانیا دیگه در منظر افراد نا محرم و دوربینها بازی نکنه.


امید وارم یک روز به شرف حجاب و عفاف اسلامی و انسانی مشرف بشه

اونهایی هم که حجاب را مانع پیشرفت!!!! زن می دونند باید یک مروری در وضعیت بندگی خودشون نسبت به خداوند متعال بکنند!!!

افتخار اطاعت از فرمان خدا کجا... گرفتن کاپ قهرمانی بی حیا ها کجا....


موفق باشید... (75512)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۲۹ ۲۳:۴۳:۳۵
 
هر چند بی حجاب هم باشه به صدتا از سبزهای وطن فروش می ارزه (75669)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۳۰ ۰۹:۳۰:۱۲
 
از مردم درخواست دارم برن آهنگی را که وطن فروش پست فطرت ابی ebi قبل از انتخابات خونده گیر بیاران و ببینند.ببینند مردم را چی فرض کرده.......و ... (75997)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۰:۵۹
 
عقده ای ها اون که به ایرانی بودنش افتخار کرده (76696)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۲-۳۱ ۰۷:۵۷:۵۰
 
مرگ بر وطن فروش! (79446)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۳-۰۳ ۱۴:۳۶:۲۹
 
زنده بادا ارغوان ایرانی (84723)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۳-۰۹ ۰۱:۴۹:۳۴
 
بابا واسه چي اين بنده خدا رو اذيت مي كنيد اينم مثل بقيه ديگه ميارينش ايران اخر خرابش مي كنيد. (85212)
United States
۱۳۸۹-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۶:۴۶
 
خانم رضائی 100 سال دیگه برای ایران بازی نمی کند ! (87938)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۳-۱۱ ۱۸:۲۲:۰۸
 
من بجای ارغوان بودم اسم ایران رو نمیاوردم ! (87949)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۳-۱۱ ۱۸:۲۹:۴۲