۳۱نظر
 
مداحان ازجریان انحرافی می‌گویند؛
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست...
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۶
 
آقایان سعید حدادیان و حاج منصور ارضی از دوستان ما هستند و ما آن ها را به ثمن بخس به دست نیاورده ایم که بخواهیم به ثمن بخس بفروشیم.

به گزارش جهان در پی به وجود آمدن جو هتاکانه که رسانه‌های دولتی علیه مداحان کشور به راه انداخته‌اند جامعه مداحان کشور نسبت به این انحرافات و اتهام پراکنی‌ها واکنش نشان دادند.
حاج غلامرضا سازگار، حاج مرتضی طاهری و حاج محسن طاهری در گفت‌وگو با "جهان‌نیوز" این اقدام هماهنگ رسانه‌های دولتی را غیر حرفه‌ای و بی‌اخلاقی خواندند و از ادامه این تخریب‌ها در ایام سوگواری ائمه اطهار ابراز نگرانی کردند.

غلامرضا سازگار یکی از مداحان و شاعران مطرح اهل بیت علیهم السلام در این خصوص گفت:کسانی که مخالف دستگاه امام حسین علیه السلام هستند معمولا از گریه بر مصائب اهل بیت تا خود اهل بیت را مورد توهین قرار می‌دهند.

وی در ادامه افزود: این افراد کارشان را از زیر سوال بردن گریه بر اهل بیت و سپس اتهام افکنی به مداحان شروع کرده و در نهایت با خرافی خواندن روایات ایشان و توهین به عترت پیامبر اهداف خود را دنبال می کنند.

این شاعر اهل بیت در پاسخ به برخی اتهام پراکنی‌ها از سوی رسانه‌های جریان انحرافی به مداحان خاطرنشان کرد: دشمنان اهل بیت، داخلی و خارجی ندارند و هرکس با اهل بیت و مداحان ایشان مشکل داشته باشد چه داخلی و چه خارجی به نتیجه ای نخواهد رسید و به قول شاعر: ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست/ عرض خود می بری و زحمت ما می داری.

سازگار گفت: کسی که در دستگاه امام حسین باشد بیمه ایشان است ونباید از این اظهار نظرها که هدفی جز «اظهار وجود» در آن نیست غصه‌دار شود چرا که این‌ها بیش و پیش از آن که ما را ناراحت کنند خودشان را خسته می‌کنند.
حاج مرتضی طاهری، یکی دیگر از مداحان اهل بیت علیهم السلام نیز با اشاره به اینکه تاثیر گذاری مداحان و مرثیه اهل بیت انکار ناپذیر است به "جهان" گفت: دشمنان داخلی و خارجی نظام با دقت به این موضوع نگاه می‌کنند و برای هر کس به فراخور شیطنت خود برنامه ریزی می‌کند.
وی افزود: دشمنان داخلی نیز تاثیر مداحان را در این عرصه سیاسی و بخصوص انتخابات ۸۸ دیدند و با خراب کردن جامعه مداحی سعی در کم کردن اثر آنها بر اجتماع دارند و البته در این کار موفق نخواهند بود چرا که دستگاه امام حسین علیه السلام به آنان چنین اجازه ای نخواهد داد.
طاهری خاطرنشان کرد: مداحان ما هم باید مواظب باشند اخلاص را با با مسائل دیگر آلوده نکنند و ما باید مردم را به سمت ولایت حرکت دهیم. این کشور ولی و صاحب دارد و حضرت آیت الله خامنه‌ای به عنوان نماینده امام عصر حامی این مردم هستند و نمی گذارند این کشور از مسیر اصلی انقلاب منحرف شود.
وی اتهاماتی را که برخی رسانه های جریان انحرافی به نقل از اساتید دانشگاه به صورت هدفمند به جامعه مداحان وارد می‌کنند اخلاقی ندانست و تاکید کرد: این اتهام زنی ها از حب به علی علیه السلام نیست و بنده به عنوان کسی که ۴۰ سال در دستگاه امام حسین نوکری کردم اولین شاکی اشخاص اساتید نما و جریان انحرافی هستم که به جامعه مداحان عزیز کشور تهمت و افترا وارد کرده است.
این مداح اهل بیت اتفاقات اخیر علیه جامعه مداحی کشور را نوعی تسویه حساب سیاسی دانست و افزود: باید جامعه را از این جنجال های سیاسی خارج کرد، کسی حق ندارد به جامعه مداحی کشورتوهین کند چرا که این قشر از ابتدا مورد احترام بزرگان و مراجع بوده است.
حاج محسن طاهری، از دیگر مداحان اهل بیت علیهم السلام نیز نظر خود را اینگونه مطرح کرد که: نظر شخصی حقیر این است که حرف لغو زدن برای مومن بد است و در سوره مومنون هم گفته شده مومنان کسانی هستند که از لغو گویی می‌پرهیزند. برخی از اعضای جامعه مداح امروز مورد اتهام کسانی قرار گرفته می‌گیرند که روزی در روی کار آمدن آنها بسیار موثر بوده‌اند.
وی در ادامه اشاره داشت: بحث این جاست که امروز عده ای در حال ماهیگیری از این آب گل آلود هستند و فریاد «وا دولتا» سر داده‌اند که هیچ‌گاه با این دولت موافق نبوده‌اند. ما توهین به دولت را قبول نداریم اما وقتی می‌بینیم افرادی با نیتی ناپاک در حال دست اندازی در کار مداحان و خراب کردن چهره آنان هستند این کار را محکوم می‌کنیم.
این مداح اهل بیت تصریح کرد: این که دوبرادردینی و مومن و معتقد به نظام به یکدیگر انتقادی وارد کرده‌اند را نباید در بوق جنجال‌های رسانه‌ای قرار داد و باعث نا آرام شدن اوضاع شد و نباید کاری کرد که از یک قصه کوچک و یک انتقاد معمولی جریانی علیه مداحان کشور ایجاد شود و بهانه به دست دشمنان داد.
طاهری با نام بردن از کسانی که امروز در تیر راس دشمنان خارجی و منافقان داخلی قرار گرفته‌اند،خاطرنشان کرد: آقایان سعید حدادیان و حاج منصور ارضی از دوستان ما هستند و ما آن ها را به ثمن بخس به دست نیاورده‌ایم که بخواهیم به ثمن بخس بفروشیم. اینها از دوستان ما هستند و همگی دیده‌ایم که در زمان انقلاب، درحماسه جنگ و یا در برانگیختن همین دولت چه نقش داشتند.
پایان مطلب/
کد مطلب: 164642
Share/Save/Bookmark
 
 


 
 
بی ادبی افتخار ندارد که این عزیزان از آن حمایت کرده اند (365290)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۳:۳۱
 
البته حمایت دوستان از اصل حرفهای این دومداح معروف بود نه از توهین ها چرا که توهین از طرف همه مذموم است و یقینا این دو مداح هم از شدت عصبانیت از رفتار برخی افراد مشکوک در دولت کنترل خودشونو از دست دادن و بد حرف زدن که البته افراد مشهور باید بیشتر خویشتندار باشن (365336)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۵:۱۶
 
قطعا روح مبارك امام حسين(ع) از فحاشي و هتاكي برخی مداحان آزرده می‌شود. (365337)
Latvia
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۷:۱۰
 
فارغ از هیاهوهای سیاسی متاسفم برای اقایان طاهری و سازگارا که از بی ادبی دوستانش حمایت کرده!!!
کار زشت زشت است!!
دلیل نیست که هر که مداح امام حسین هر چی خواست بگه!!!
(365400)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۴:۰۲:۳۵
 
از منبر سخنرانی و مداحی برای اهل بیت، نباید سو استفاده کرد. اما متاسفانه بعضی از مداحان به اسم دین، برای خودشان حیاط خلوت درست کرده اند (365409)
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۰:۰۳
 
اصلا بی ادبی در کار نبوده است با چنین کسانی که اسلام را فرع و ایران را اصل قرارداده اند بدتر از این باید سخن گفت (365419)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۳:۳۰
 
مداح اهل بيت بايد نمايد اخلاق و تربيت اسلامي باشد. نه اين كه اين مكان مقدس را با کوچه و خیابون اشتباه بگيرد. (365444)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۱:۲۳
 
کجای آن سخنان بی ادبی بوده فقط واقعیتها را بصورت بسیار ماهرانه و طنز بیان نموده. (365477)
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۴:۵۰:۱۴
 
آقا سعید صرف اینکه چندتا جوان به عشق اهل بیت(ع) پای منبر ایشون میشینند جوگیر نشه. نکنه چون چندتا سفر استانی رفته خودشو همه کاره دولت وملت میدونه. در ضمن اون الفاظ در شان یک مداح اهل بیت(ع) نیست (365498)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۰۲:۰۴
 
صحبت های آقای حدادیان در مجلس حضرت فاطمه زهرا(س) قلب هر شیعه ای را به درد می آورد مگر نه اینکه ما مدعی اطاعت از ولایت فقیه هستیم و مگر نه اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که نباید به افراد اهانت و فحاشی کرد . ضمن انتقاد از مواضع اخیر برخی اطرافیان دولت نمی توان به این بهانه در مجلس خانم فاطمه زهرا(س) که دلیل وجود عالمیان است از الفاظ رکیک و زشت استفاده کرد . چه آنکه این نوع رفتار مخالف مشی مقام معظم رهبری است (365502)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۰۴:۴۸
 
بهتر است هر كس جايگاه خود را بداند و بعد در مورد ديگران سخن بگويد (365504)
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۰۵:۱۹
 
صحبتهاي اقاي حداديان بسيا زشت و زننده بوده و قابل دفاع نمي باشد و هر گونه تلاش براي موجه جلوه دادن آن محکوم است (365506)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۰۶:۰۲
 
بی ادبی و خامی بوده و از ولایت هم جلو زده این آقاسعید (365532)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۲۲:۳۶
 
در پاسخ به آن کسی‌ که گفته اند اصلا بی‌ ادبی‌ نبوده :
یعنی‌ باید بیایند و فحاشی ناموسی کنند تا بی‌ادبی باشد
کار آقایان در حمایت از حدّادیان خیلی‌ به وجهه آنها لطمه میزند
ظاهراً آقایان فقط جمعیت پای منبر خودشان را می‌بینند
در احادیث داریم که فحاشی حتی به دشمنان بد است
من واقعا متاسفم
با این دید لازم نیست آقایان از نظام و ولایت دفاع کنند (365544)
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۲۷:۳۹
 
با سلام
منبر جایگاه عظیمی در بین محبین اهل بیت دارد که اگر انتقادی قرار هست مطرح شود باید با شکل درست و نهایت احترام و جایگاه مجلس و منبر اهل بیت(ع) باشد نه کلمات زشت و زننده که حتی از یک انسان عادی در بیرون از این محیط قابل قبول نیست .
این حمایت های شما بیشتر توهین به روضه خوان های واقعی است.
کور کورانه حمایت نکنید و خدا را در داوری خود لحاظ کنید.
و العاقبه للمتقین (365563)
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۳۷:۲۵
 
من از پا منبری های حاج سعیدم ولی معتقدم کار ایشون در توهین به اشخاص درست نبوده است (365587)
۱۳۹۰-۰۲-۱۰ ۱۵:۵۲:۵۱
 
به آقاياني كه مطالب سعيد حداديان را بي ادبي ناميده اند تا حدي حق داده ميشود وليكن (مشايي) چه محل اعرابي از اسلام و دين دارد كه در حوزه دين و اسلام به خودش جرأت اظهار نظر مي دهد. چند وقت است صداي همه علما را در آورده (366188)
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۷:۵۷:۴۹
 
حاج سعید رحمت و برکت خدا بر تو باد که بی ادبی رو به بی غیرتی ترجیح دادی (366189)
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۷:۵۹:۲۰
 
هر چند کار رسانه های دولت درست نیست اما به نظر می رسد که مداحان عزیز نیز حدود خود را نشناخته اند. برخی از این عزیزان مانند حاج سعید پا را از گلیم خود خارج کرده اند. کسی که در دستگاه اهل بیت (ع) نوحه سرایی می کند باید حداقل به فضائل و اخلاق ائمه اطهار (ع) هم مقید باشد (366193)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۸:۰۸:۵۳
 
بنده اگر یکهفته بگذرد و پای منبر یکی از این عزیزان ننشینم و اشک نریزم هفته بعد بیمارم و نسبت به همه ایشان ارادت دارم لکن آقایان باید توجه داشته باشند که میکروفن ، حسینیه و مستمع امام حسین(ع) حرمت دارد اگر انتقادی هست باید با احترام انجام شود حضرت امام (ره) هرگاه می خواست نهایت انزجار از شاه خائن را بر زبان بیاورد از جمله محمدرضای ملعون استفاده میکرد مگر ما ادعا نداریم که راه امام را طی می کنیم ؟!! (366194)
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۸:۱۰:۳۰
 
واقعا بايستي به مظلوميت رهبر خون گريه كرد..آقاي حداديان اگه واقعا دنبال آدرس هستي يكم به سخنرانيهاي آقا با دقت گوش كن .. حرفهايي كه شما گفتيد آتو دادن دست دشمنه ..ديشب يكي از شبكه هاي فارسي زبان حرفهاتو پخش ميكرد..اين تذهبون (366198)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۸:۱۸:۳۸
 
حرفهاي سعيد حداديان آنقدر بي ادبانه بود كه من نمي دانم اين آقايان چگونه مي توانند از آن حمايت نمايند.واقعا" متاسفم از اين تفكرات كوركورانه .اگر اين حرفها از دهان يك انسان معمولي و نه مداح بيرون مي آمد ،آقايان همينگونه حمايت مي كردند. واقعا" جاي بسي تاسف دارد...... (366224)
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۸:۴۷:۵۶
 
من با حرفهای سعید حدادیان موافقم اما با الفظش نه
یه مداح باید سیاسی باشد اما در عین ادب
باید حرف زد انتقاد کرد (366263)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۹:۱۶:۳۸
 
از دشمنان برند شکایت به دوستان/ چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم؟ (366273)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۹:۲۱:۳۱
 
ما از الست طایفه‌ای سینه خسته‌ایم/
ما بچه‌های مادر پهلو شکسته‌ایم/
امروز اگر سینه و زنجیر می‌زنیم/
فردا به عشق فاطمه شمشیر می‌زنیم/
ما را نبی قبیله سلمان خطاب کرد/
روی غرور و غیرت ما هم حساب کرد/
از ما بترس، طایفه ای پر اراده‌ایم/
ما مثل کوه پشت علی ایستاده‌ایم/ (366276)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۹:۲۲:۱۰
 
شبيه ترين افراد به اهل بيت(ع) بايد مداحان ایشان باشند شما يك مورد از سيره اهل بيت(ع) بياوريد كه لاتي حرف زده باشند يا به ديگران اهانت كنند .
نور حق را نبايد با ندانم كاري خاموش كرد و ديگر اينكه در سيره اهل بيت(ع) به فراواني ميتوان شيوه انتقاد با هر كسي را يافت (366292)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۰۹:۳۸:۴۴
 
سعيد حداديان با اين الفاظ زشتي كه بكار برد علاوه بر اينكه با آبروي همه مداحان بازي كرد هيچ جاي دفاعي هم براي خود باقي نگذاشت واقعا شرم آور است. چنين فردي بايد از جامعه مداحي كنار گذاشته شود. (366318)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۲:۱۶
 
وقتی که نصیحت مستقیم علما و مراجع تاثیر گذار نباشد باید اینگونه سخن گفت . حالا باز هم با این تند رفتاریها هم متوجه نشده اند (366495)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۴:۵۶
 
به نظر من ادبیات مهمه اما مطلبی که گفته شد هم مهمه و این دو نباید تحت تاثیر هم دیگه از بین برن (366601)
Kuwait
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۵:۱۶
 
آخه اون حرفای بی شرمانه رو چرا به دستگاه امام حسین(ع) ربط میدن این مداحان عزیز؟ یعنی چی هر کی هر حرفی خواست بزنه بعد بگه ما تو دستگاه امام حسین(ع) هستیم! با اعتقادات مردم بازی نکنید آقایون (366609)
United States
۱۳۹۰-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۹:۱۰
 
چیزی که عوض داره گله نداره.
وقتی آقا میگه عوضش کن و عوضش نمیکنن بایدم در مورد مشایی همچین لفظی رو به کار برد.
به نظر من که حرفش منطبق با واقعیت و بسیار صحیح بود.
وقتی کسی اشتباهش رو نمیفهمه باید با ادبیات خودش باهاش صحبت کرد. (370384)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۴:۴۸:۳۳