پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - 28 Jan 2021
 
۳
۷
فتنه سازی و حمله در سایر کشورها، پدافند و دفاع در آمریکا؛

توئیتر ترامپ برای همیشه مسدود شد/ اتحاد جنگنده های مجازی آمریکا و ۵ نکته مهم

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب: 750928
آمریکایی ها به خوبی از نقش فضای مجازی در دنیای امروز خبر دارند. بنابراین مانند کشور ما، فضای مجازی یله و رهایی ندارند که هر کسی هر کاری دلش بخواهد انجام می دهد!
اتحاد جنگنده های مجازی آمریکا و ۵ نکته مهم
گروه سیاسی جهان نيوز، رضا صفری: به تازگی خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه  شبکه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام حساب های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را حداقل تا پایان ریاست جمهوری وی مسدود می کنند.
 
همچنین توییتر نیز که در ابتدا یک ممنوعیت ۱۲ ساعته برای ترامپ وضع کرده بود، اخیراً حساب کاربری او را برای همیشه مسدود کرد.
 
اما چند نکته که لازم است در این باره گفته شود:
 
یک. شبکه های اجتماعی آمریکایی – صهیونیستی، در ایام فتنه، چه در ایران و چه در سایر کشورها، خود به عنوان جنگنده و آتش بیار معرکه مستقیماً وارد جنگ با دولت های مسقر یا حکومت ها می شوند و در جهت کودتا، استعمار و یا انحراف افکار عمومی فعالیت می کنند، اما وقتی نوبت به آمریکا می رسد، از قبل از انتخابات تا زمان برگزاری و پس از آن، شانه به شانه ی سازمان های امنیتی  و نیروهای نظامی و تصمیم گیران اصلی آمریکا قرار می گیرند.
 
دو. شبکه های اجتماعی معروف، به خلاف آنچه که بین مردم و یا برخی خواص مشهور شده است، مانند چاقو نیستند که هر طور مردم بخواهند، بتوانند از آنها استفاده کنند، بلکه ابزاری جهت مند، هدایت شده و مدیریت کننده برای دفاع از منافع استعمارگران و نظام سرمایه داری هستند، تا جایی که حتی سرمایه داری نظیر ترامپ را هم برای برهم نخوردن تعادل نظام سرمایه داری در آمریکا، تحریم می کنند. البته این موضوع خیلی طبیعی است که چاقو هر کاری بکند، هیچ گاه دسته خود را نمی برد!
 
بنابراین این نمونه و موارد مشابه آن، یعنی حذف حساب های کاربری جریان مقاومت و محدود کردن فعایت آنها همگی نشان می دهند که چاقوی کیک، به ظاهر در دست مردم است اما هدایت و مدیریت آن در دست دیگری!
 
سه. آزادی بیان، همان آبنبات همیشگی در دست آمریکایی هاست که به بهانه آن، سایر دولت ها و حکومت های  دنیا را تحت فشار قرار می دهند و با فریب دادن مردم در کشورها نفوذ می کنند، اما وقتی به خودشان می رسد،  بستر اظهار نظر رئیس جمهور رسمی کشور خود را هم مسدود می کنند.
 
چهار. این نوع رفتارها نشان می دهد که آمریکایی ها به خوبی از نقش فضای مجازی در دنیای امروز خبر دارند، بنابراین مانند کشور ما، فضای مجازی یله و رهایی ندارند که هر کسی هر کاری دلش بخواهد انجام می دهد! فرقی هم نمی کند، چه دروغگو و ضد انقلاب باشد یا فاسد و مفسد و فاحشه، خلاصه سفره ای برایش در فضای مجازی کشور پهن شده است! 
 
پنج. اگر امروز، کشورمان در حوزه های حیاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات حرفی برای گفتن داشت و تا این اندازه به دست غربگرایان عقب نمانده بود، شاید می توانستیم با پلتفرم ها و سرویس های ایرانی مرزها را از میان برداریم و تا قلب واشنگتن نفوذ کنیم.

امروز آمریکایی ها آماده و منتظرهستند که قرائت های دیگری  به گوششان برسد، امروز روز روشنگری و جهت دهی به مردم آمریکا بود تا صدای انقلاب و مظلومیت آن، از طریق رسانه ها و شبکه های انقلاب در فضای مجازی به گوششان برسد. باید تأسف خورد که برخی از مسئولین ما  با سیاسی بازی و فریب مردم باعث شدند تا مردم در سیم خاردارهای شبکه های اجتماعی خارجی اسیر شوند، به گونه ای که حتی عکس حاج قاسم عزیز را حتی در همین جمهوری اسلامی نمی توانند به همدیگر ارسال کنند!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آمریکا کاملا شبکه های اجتماعی را مدیریت می کند
Iran, Islamic Republic of
تا زمانی که اختیار قوه مجریه اینه , امیدی به بهبود وضعیت فضای مجازی ایران باید داشت.÷
Denmark
تا زمانی که لینک خبررسانی توییتر و تله گرام و اینستا در صفحات خبرگزاری ایرای علی الخصوص مدعیا انقلابی هست، امیدی به رفع تحریف عامل تحریم نداریم
Iran, Islamic Republic of
از 1400 به بعد، حرکت به سوی جهانی سازی به محوریت ایران مقاوم شروع می شود
Canada
....
Iran, Islamic Republic of
یک درصد دزد دارن آمربکا وجهان را میچاپند دیگه داره دوران بچاپ بچاپ به سر میرسه
علی
Iran, Islamic Republic of
وزیر خارجه آمریکا در پیامی با انتقاد تلویحی از اقدام توییتر در مسدود کردن حساب شخصی رئیس جمهور آمریکا نوشت نمی‌توان اجازه داد که صدای 75 میلیون آمریکایی را ساکت کنند.