سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 19 Jan 2021
 
۲
۵۱
امنیت برای همه یا هیچ کس؛

واکنش ایران به ترور شهید دکتر فخری‌زاده چه باید باشد؟/ واکنشی که متضمن امنیت ملی هم باشد؟ +جزئیات

يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب: 746695
اگر امروز پاسخ درخوری در حد مقابله به مثل یا بالاتر به اقدام رژیم‌صهیونیستی داده نشود فجایع بزرگ‌تری در انتظار کشور خواهد بود.
واکنش ایران به ترور شهید دکتر فخری‌زاده چه باید باشد؟/ واکنشی که متضمن امنیت ملی هم باشد؟ +جزئیات
گروه سیاسی جهان نيوز: در‌مورد چرایی وقوع ترور مسلحانه روز جمعه حداقل دو نوع نگاه وجود دارد. اولین نگاه یک نگاه التقاطی است. این نگاه معتقد به وجود تفاوتی فاحش میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در آمریکاست و یا در مرتبه‌ای بالاتر حتی تلاش می‌کند میان آمریکا و رژیم‌صهیونیستی در افکار عمومی نوعی فاصله‌گذاری ایجاد کند. می‌گویند رژیم‌صهیونیستی بنا دارد از روزهای باقی‌مانده دوران ریاست‌جمهوری ترامپ به نحو احسن استفاده کرده و غایت کمپین فشار حداکثری را با اقداماتی بسیار رادیکال از جمله ترور برخی مقامات و یا دانشمندان ایرانی محقق کند.

به گزارش فرهیختگان، کسانی که اینگونه تحلیل می‌کنند یک نتیجه‌گیری کلی و البته بسیار خطرناک برای امنیت ملی کشور هم دارند؛ اینکه ایران نباید به این دست اقدامات رژیم‌صهیونیستی پاسخ داده و به اصطلاح در زمین دشمن بازی کند و حداقل می‌بایست مواجهه با صهیونیست‌ها را تا ۲۰ ژانویه به تاخیر بیندازند. آنها می‌گویند بهترین رویکرد، تداوم صبر استراتژیک در مواجهه با ماجراجویی‌های نتانیاهو است.

آنها البته به این سوال پاسخ نمی‌دهند اگر ساکت ماندیم و دشمن جری‌تر، ضربه بعدی را وارد کرد تکلیف چیست؟ آنها البته پاسخگوی این سوال هم نیستند که اگر امنیت ملی شکننده شده و دشمن وارد فاز عملیات‌های مکرر شد، چرا باید پس از پایان دوران ترامپ، دموکرات‌ها از این فرصت دست بکشند و به مسیر دیگری بروند؟

در مقابل این تحلیل اما یک نگاه واقع‌بینانه و مبتنی‌بر تامین منافع ملی در کوتاه‌مدت و بلندمدت وجود دارد. این نگاه می‌گوید رژیم‌صهیونیستی و آمریکا از هر فرصتی برای ضربه زدن به ایران استفاده خواهند کرد، چه دولت جمهوری‌خواه در کاخ سفید باشد چه دموکرات‌.

اگر امروز پاسخ درخوری در حد مقابله به مثل یا بالاتر به اقدام رژیم‌صهیونیستی داده نشود فجایع بزرگ‌تری در انتظار کشور خواهد بود. آنها بر این باورند که خوش‌بینی زودهنگام و پالس‌های «نیازمندی به مذاکره و بازگشت آمریکا به برجام» در چند هفته اخیر، از جانب طرف غربی و صهیونیستی تحت عنوان موضع انفعال و ضعف برداشت شده و لذا جسارت اقدام بزرگ را به آنها داده است و طبیعتا اگر روش کنونی برخی سیاستمداران متوقف نشود خسارت‌های بیشتری در راه خواهد بود.

حالا‍ سوال مهم این است که واکنش ایران به ترور دکتر محسن فخری‌زاده چه باشد؟ واکنشی که متضمن امنیت ملی هم باشد؟

یک: از آنجایی که بعد از ماجرای نطنز در تیرماه و اکنون ترور دکتر فخری‌زاده، معلوم است که بحث هسته‌ای مورد تمرکز دشمن قرار گرفته، باید هرچه سریع‌تر برگ توانمندی هسته‌ای دوباره روی میز ایران قرار گیرد، اتفاقی که البته زمینه‌های آن توسط طرح مجلس فراهم شده و صرفا نیاز به تصویب نهایی و الزام دولت به اجرای آن در بازه زمانی محدود و کوتاهی دارد. در این خصوص چند مورد الزامی است. اول را‌ه‌اندازی سیستم غنی‌سازی 20 درصد در فوردو، دوم استفاده از سانتریفیوژهای نسل جدید، سوم ذخیره‌سازی مواد غنی‌شده کمتر از 5 درصد به همان میزانی که در طرح آمده یعنی 500 کیلوگرم در ماه و نهایتا و از همه مهم‌تر تعلیق آنی اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی.

در این مسیر با توجه به ترور انجام شده خروج از NPT به هیچ عنوان مساله دور از ذهنی نباید باشد و لازم است این گزینه نیز روی میز قرار گیرد.

دو: واقعیت این است که اگر قرار است منطقه برای ایران و ایرانی که از هزاران سال پیش ساکن آن بوده و با خوب و بدش ساخته و ساختارهای اجتماعی و سیاسی و امنیتی آن را به‌وجود آورده و اداره کرده است، اکنون ناامن شود، باید برای هر فرد دیگری به‌ویژه کسانی که اساسا به این منطقه تعلق ندارند هم ناامن باشد. در این خصوص البته یک تئوری محوری و مرکزی هم هست که صرفا به ایران مربوط نبوده و نیست. امنیت یا برای همه هست یا برای هیچ کس نیست و حالا بعد از شهادت سرلشکر سلیمانی و دکتر فخری‌زاده می‌بایست این راهبرد در دستور‌کار کل جریان مقاومت قرار داشته باشد. به عبارت دیگر ابتکار عمل در منطقه باید در دستورکار ایران و متحدانش به‌عنوان حافظان امنیت در طول صدها سال گذشته قرار داشته باشد و هرگز اجازه اخلال به دشمن خارجی داده نشود.


تغییر هندسه حرکت پارلمان در کارزار هسته‌ای/ مجلس پاسخ ترور را می‌دهد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از آغاز جلسه علنی امروز یکشنبه 9 آذر ماه، در نشستی غیر علنی به بررسی ابعاد حادثه ترور شهید فخری زاده پرداختند و برای واکنش مناسب نیز تصمیماتی گرفتند.

به گزارش فارس، بعد از پایان نشست غیر علنی، محمدباقر قالیباف با تشریح جزئیاتی از این جلسه غیر علنی تصریح کرد: دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود مگر با واکنشی قوی که هم در مقابل خطاهای احتمالی آینده دشمن بازدارندگی ایجاد کند و هم بابت این جنایات از آنها انتقام بگیرد. 

وی اظهار داشت: در همین راستا علاوه بر انتقام بازدارنده از عاملان و آمران شهادت شهید فخری‌زاده وظیفه همه قوا و سازمان‌ها و نهادهای مربوطه است که تهدید این ضایعه اسفناک را به فرصتی برای قوی شدن در عرصه‌های مختلف اقتصادی، امنیتی، دفاعی و هسته‌ای تبدیل کنند و همچنین از فرستادن هرگونه سیگنال ضعف یا اعتماد به سیستم سیاسی آمریکا پرهیز کنند.
 
* طرح  عبور از تحریم‌ها نهایی می‌شود
رئیس مجلس با اشاره به واکنشی که مجلس به این ترور خواهد داشت، گفت: مجلس در حدود وظایف و اختیار خود، فوریت طرحی را در 13 آبان تصویب کرد و در همین جلسه غیرعلنی امروز صبح به مجلس همان طرح مورد بحث قرار گرفت و ان‌شاءالله در همین هفته این طرح نهایی خواهد شد. 

وی افزود: این طرح باعث تقویت صنعت و دستاوردهای عملی دانشمندان هسته‌ای می‌شود و زمینه عبور از تحریم‌ها را برای ایران ایجاد می‌کند. این قانون در کنار واکنش‌های دیگر دستگاه‌های مرتبط علاوه بر احیای صنعت هسته‌ای ایران، باعث بازدارندگی در مقابل دشمن و امنیت خاطر مردم می‌شود. همچنین به دشمن نشان می‌دهد که محاسباتش کاملاً غلط بوده است و تا به تعهداتی که یکطرفه در رفع تحریم‌ها زیرپا گذاشته عمل نکند، ایران نیز به تعهداتش عمل نخواهد کرد. 

وی اضافه کرد: همچنین برای دشمن روشن خواهد شد جنایاتی که در این ماه‌ها دیده‌ایم، نه تنها اجماع داخلی برای انتقام از آنها را ایجاد می‌کنند، بلکه در برنامه هسته‌ای جهش خواهد آفرید. 

* جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها
اشاره رئیس مجلس به طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» بود که فوریت آن با ۱۹۶ رای پیش از این به تصویب رسیده بود. 

بر اساس این طرح سازمان انرژی اتمی موظف است ظرف مدت دو ماه پس از تصویب این قانون، سالانه به میزان حداقل ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد در تاسیسات شهید علی محمدی فردو تولید و در داخل کشور ذخیره کند. در جهت تحقق ظرفیت یکصد و نود هزار سو غنی سازی، سازمان انرژی اتمی، مکلف است پس از تصویب این قانون، ظرفیت غنی سازی و تولید اورانیوم غنی سازی شده با سطح غنای متناسب هر یک از مصارف صلح آمیز کشور، به میزان ماهانه حداقل ۵۰۰ کیلوگرم افزایش دهد.
در همین حال سازمان انرژی اتمی موظف است ظرف مدت ۳ ماه عملیات نصب، تزریق گاز، غنی سازی و ذخیره سازی مواد را تا درجه غنای مناسب، با حداقل ۱۰۰۰ عدد ماشین IR-۲ m در بخش زیرزمینی تاسیسات شهید احمدی روشن نطنز آغاز کند.

در صورت تصویب نهایی همچنین سازمان انرژی اتمی مکلف است در همین بازه زمانی، هرگونه عملیات غنی سازی و تحقیق و توسعه با ماشین‌های IR-۶ را به تاسیسات شهید علی محمدی فردو منتقل کرده و عملیات غنی سازی را با حداقل ۱۶۴ ماشین از این نوع آغاز نموده و آن را تا انتهای سال ۱۳۹۹ به ۱۰۰۰ ماشین توسعه دهد.

سازمان انرژی اتمی ایران وظیفه دارد، راکتور ۴۰ مگاواتی آب سنگین اراک را که به موجب برجام در حال بازطراحی و بهینه سازی می‌باشد، ظرف مدت ۴ ماه از تاریخ تصویب این قانون با برنامه زمانبندی معین از طریق احیای قلب راکتور به شرایط قبل از برجام برگرداند.

دولت موظف است بر اساس بند‌های ۳۶ و ۳۷ برجام، ظرف مدت ۲ ماه از تصویب این قانون، دسترسی‌های نظارتی فراتر از پروتکل الحاقی بر اساس برجام را متوقف کند.

پس از ۳ ماه از تصویب این قانون، اگر روابط بانکی ایران در اروپا و میزان خرید نفت توسط آن‌ها از ایران به شرایط عادی و رضایت بخش بازنگشته باشد، دولت مکلف است اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف نماید.

چنانچه پس از ۳ ماه از تصویب این قانون طرف‌های مقابل برجام به اجرای تعهدات خود در برجام بازگشته باشند، دولت مکلف است پیشنهاد اقدام متقابل ایران در بازگشت به تعهدات برجامی را به مجلس ارائه کند.

* تصویب دو فوریت اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 9 آذر)   همچنین دو فوریت طرح اقدام راهبری برای لغو تحریم‌ها را تصویب کردند. از 246 نماینده حاضر در صحن علنی، 232 رای مثبت پاسخ وکلای ملت به اقدام استکبار جهانی در ترور و به شهادت رساندن شهید محسن فخری زاده بود. 

نمایندگان مجلس بعد از رای قاطع به این دو فوریت شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و الله اکبر سردادند.
 
* تغییر هندسه حرکت مجلس در موضوع هسته‌ای 
علاوه بر این فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی هم امروز در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد: خون شهید والامقام ‎ فخری زاده هندسه حرکت ‎مجلس انقلابی در کارزار هسته‌ای را دچار تغییر می‌کند.

وی همچنین نوشت: اینک اراده مجلس معطوف به 4 موضوع محوری خواهد بود که شخصا پیگیر آنها خواهم بود.

۱) آغاز غنی سازی ۲۰ درصد
۲)اخراج کلیه بازرسان آژانس
۳)قطع همکاری با آژانس
۴)خروج از برجام

* مجلس جلسه فوق العاده برگزار می‌کند
سخنگوی هیات رئیسه مجلس هم در همین راستا از تشکیل جلسه فوق العاده مجلس برای تصمیم گیری در خصوص اقدام متقابل در راستای ترور شهید فخری زاده خبر داد.

 محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی  پارلمان با اشاره به جزئیات جلسه  غیر علنی امروز مجلس گفت: مقرر شد طرحی که در کمیسیون امنیت ملی مجلس در حال بررسی است هرچه سریع تر نهایی شده و گزارش آن به صحن علنی مجلس ارائه شود. البته با درخواستی که مطابق ماده 100 آئین نامه داخلی مجلس جلسه فوق العاده تشکیل شود و نهایتا تا روز چهارشنبه هفته جاری نهایی شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدام مذکور گامی است که مجلس شورای اسلامی برمی دارد از این رو  دستگاه های امنیتی و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تدابیر و تمهیدات لازم را براساس وظایف خود در راستای برخورد با این جنایت بزرگ در نظر خواهند گرفت؛ این جنایت بزرگ در آستانه جنایت دی ماه و شهادت سردار سلیمانی انجام شده که باید پاسخ متناسب به آن داده شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: اقدامات باید طوری طراحی شود که نقشه دشمنان خنثی شود و در راستای تامین منافع ملی گام موثر برداریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


دانیال
Iran, Islamic Republic of
خروج از NPT و عدم اجرای پروتکل الحاقی و اخراج جاسوسان(بازرسان) آژانس بهترین تو دهنی به نتانیاهو و ترامپ است و البته حق انتقام سخت ایران محفوظ است.
جهان سانسورنکن.
Iran, Islamic Republic of
باید تل آویو و حیفا را بزنیم و سگ هار منطقه را سرجایش بنشانیم.
Iran, Islamic Republic of
الان وقتش نیست بموقعش چنان بزنیم که ندونن از کجا خوردن
Romania
تروری که کشوری مسئولیت آن را بعهده نگرفته ، نمی توان با حمله نظامی به مظنون پاسخ داد ، قائدتا طرح شناسایی وشهادت دانشمند شهید فخری زاده چند سال زمان برده وما هم باید با شناسایی وعمل متقابل ، نسبت به حذف نخبگان آنها بی سر وصدا اقدام نماییم.
سعید
United States
اصلا سیاست ترور و تروریست همینه که با کمترین هزینه اسیب بزنن.به همین خاطره که هیچوقت رژیم صهیونیستی رسما مسئولیت ترور رو قبول نمیکنه و ماهم نمیتونیم اقدام نظامی کنیم.بهترین اقدام دو نکته ای است که مقام رهبری فرمودند یعنی دستگیری عاملان این عمل رذیلانه در هر مقامی که هستند و بستن راههای نفوذ در سیستم امنیتی و پیشرفت در برنامه دفاعی کشور
Iran, Islamic Republic of
این بهترین ضربه به دشمنه
Iran, Islamic Republic of
تیم جو بایدن به صراحت درباره برجام، سیاست‌های ترامپ و جمهوری‌خواهان را تکرار می‌کنند..
Iran, Islamic Republic of
سگ زرد برادر شغاله
Iran, Islamic Republic of
افکار عمومی از مجلس درخواست دارند که پاسخ درخوری به دشمنان داده شود
Iran, Islamic Republic of
لایک هزاران لایک و درسته
Iran, Islamic Republic of
اسرائیل، عامل ترور دانشمند ایرانی است
Iran, Islamic Republic of
شکی وجود ندارد که اسرائیل عامل این حمله است؛ در حالی که اطلاعاتی که نشان دهد آمریکا در این ترور نقش داشته وجود ندارد.
Iran, Islamic Republic of
امریکا هم ماهواره ای کمک می کنه و عملیات میدانی رو هم احتمالا اون مزدورا
Iran, Islamic Republic of
نگرانی اسرائیل و عربستان در خصوص رویکرد جدید دولت آمریکا در قبال ایران
Iran, Islamic Republic of
. بعد از ترور دانشمندای هسته ای ،حمله های مداوم به مواضع سوریه ، خرابکاری و انفجار های صنایع مختلف ، شهید تهرانی مقدم ، سردار سلیمانی ، محسن فخری زاده ، همه کار با ما میکنند و ما در جواب فقط شعار میدیم ..
Iran, Islamic Republic of
مقام صهیونیست: جهان باید به خاطر ترور فخری‌زاده از ما تشکر کند
Iran, Islamic Republic of
به قول مولا علی اگه تمام دنیا راه اشتباه رفتند ما باید شجاعانه از حق دفاع کنیم .
سعید
United States
این رو ترامپ در مورد ترور سردار سلیمانی گفته بود تا الان اسرائیل مسئولیت ترور رو قبول نکرده و نخواهد کرد کسایی این جملات رو جعل میکنن که دنبال آشوب در کشور هستن
Iran, Islamic Republic of
با موشک های خوب و شیرین و دست اول و نو از تون تشکر می کنیم
Iran, Islamic Republic of
ما به دنبال نابودی اسرائیل هستیم
Iran, Islamic Republic of
این اتفاق خواهد افتاد و انشاء الله عمرمان قد بدهد تا فروپاشی اونها رو ببینیم
Iran, Islamic Republic of
ترور شهید فخری زاده به مرگ اسرائیل سرعت بخشید
Iran, Islamic Republic of
100 درصد سفر نتانیاهو به ریاض با شهادت شهید فخری‌زاده ارتباط دارد؟
100 درصد سفر پامپئو به تل‌آویو با شهادت شهید فخری‌زاده ارتباط دارد؟
.
Iran, Islamic Republic of
امروز برای پیشگیری از گستاخی هایی که درسر کثیف شان میپرورانند.وصد البته تقاص خون شهدای هسته ای وسردار عزیز وبویژه دانشمند عزیز فخری زاده.باید حتما یک پاسخ دندان شکن نخاع فلج کن داده شود.
طاهر
Iran, Islamic Republic of
نخاع فلج کن رو خوب اومدی ولی با این سابقه که از مسئولین سیاسی نظامی کشور سراغ داریم مطمئن باش کار نمی کنند بغیر از شعار
Iran, Islamic Republic of
حتما خواهند کرد اما با حساب و کتاب ترور آخرین و ضعیفترین روش کاره نه بهترین اون
Iran, Islamic Republic of
بدون شک، جمهوری اسلامی ایران پاسخ حساب شده و قاطعی را به جنایتکارانی که شهید فخری زاده را از ملت ایران گرفتند خواهد داد. الیس الصبح بقریب.
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه مسئولین اهل مماشات زیاد داریم..
Iran, Islamic Republic of
شک نکن که اینچنین خواهد بود
انتقام سخت از سرطان بین المللی باید در دستور کار تمام ارگان های نظامی و امنیتی قرار گیرد
موشکانه
Italy
..........
Iran, Islamic Republic of
برای آرامش و پیشرفت هیچ راهی جز پاکسازی رژیم صهیونیستی از منطقه وجود ندارد
Iran, Islamic Republic of
این اتفاق هم خواهد افتاد و همه ما شاهد و ناظر آن خواهیم بود انشاء الله
Iran, Islamic Republic of
دانشمندان و محققان رژیم صهیونیستی را بزنید
Iran, Islamic Republic of
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا (احزاب آیه ۲۳)
بار دیگر استکبار جهانی و صهیونسیم بین الملل در توطئه ای ناجوانمردانه یکی از فرزندان دلیر و دانشمندان برجسته هسته ای کشور عزیزمان دکتر محسن فخری زاده را مظلومانه به شهادت رساندند.
Iran, Islamic Republic of
اسرائیل به تروریست ها در منطقه خاورمیانه و جهان نیاز دارد.
پاسخ مردم ایران به خاطر ترور فخری زاده به اسرائیل دردناک خواهد بود.
زمان خلح سلاح اتمی اسرائیل فرر رسیده است.
Iran, Islamic Republic of
نابودی کامل اسراییل و اصلاح طلبان
Iran, Islamic Republic of
ما نیاز بمب اتمی داریم و نه برجام
United Arab Emirates
........
Iran, Islamic Republic of
........
.
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
نمی شود بی گدار به اب زد هرکس است این کار را کرده است باید پدرش را در اورد
Iran, Islamic Republic of
انقدر عاملان این ترور رسوا و بی آبرو هستند که بدون تردید می شود اقدام کرد
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
ما باید در مقابل هر تروری بدون درنگ عملیات و مقابله به مثل می کردیم. .
محمد
Iran, Islamic Republic of
عملیات خارج از مرزها را از ممنوعیت خارج کنید.
Iran, Islamic Republic of
الله اکبر شعار ماست تصویب دو فوریت اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها آرزوی دلسوزان انقلاب است مرگ بر آمریکا - مرگ بر اسرائیل-
Iran, Islamic Republic of
جالب , اسراییل ناچار به ترور شده ,خودش و همراهانش , اروپا و اردن و امارات از همه بیشتر ترسیده و مرتبط ایران را به خویشتن داری دعوت می کنند!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
جهان نيوز كم شرف !
چرا عوام فريبى ميكنيد ؟! مگه تا الان نهادهاى سياسى يا امنيتى كارى مى خواستند انجام بدن از مردم نظر خواهى مى كردند ؟! چرا داستان ميبافيد خب برن بزنند و مقابله به مثل كنند مگه كسى جلوشونو گرفته ؟!
Iran, Islamic Republic of
۱) مجلس ؛ دولت و قوه قضائیه ؛ نهادها و سازمانهای زیر ربط ، همه‌ی مسئولین نظام ... باید اتحاد ، وحدت ، همدلی ، یکپارچگی ، همبستگی و اقتدار خود را در برابر دشمنان نشان بدهند.

۲) هدف دشمن از ترور این شهید عزیز و گرانقدر را شناسایی. و در جهت آن باید کار و تلاش کرد.

۳) نیروهای امنیتی : وزارت اطلاعات بیش از پیش باید هوشیار و بیدار باشن ( چرا که این آخرین ترور نیست. )

۴) در جهت بصیرت‌ افزایی و روشنگری افکار عمومی و حفظ امنیت و آرامش جامعه باید تلاش کرد.

۵) سیلی محکمی باید به عاملان این جنایت زد. تا رُعب و وحشت در دلهاشون بیوفته تا به قدرت ؛ ثبات و اقتدار کشور پی ببرن.
Iran, Islamic Republic of
شنیدن سخن حق برای برخی ها تلخه!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
خدا می داند اگر دانشمندان ما امروز در این مملکت امنیت ندارند،ما هم امنیت نمی خواهیم .چشم فتنه را کور کنید و درسی به اسرائیل بدهید که حتی خواب ترور دانشمندان مارا نبیند .تا کی دست روی دست بگذاریم؟