سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 1 Dec 2020
 
۰
۱۶
آیتی، فعال اصلاح طلب:

شکست اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری قطعی است/ پایگاه مردمی‌ را از دست داده‌ایم

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 745792
این هشت سال و 10 سال آینده، دوره شانس اصولگرایان خواهد بود و شانسی برای اصلاح طلبان وجود ندارد.
شکست اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری قطعی است/ پایگاه مردمی‌ را از دست داده‌ایم
گروه سیاسی جهان نيوز: مهدی آیتی، فعال اصلاح طلب و نماینده مجلس ششم شکست اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده را قطعی دانسته اما تلاش کرده است با دلایلی این ناکامی را توجیه کند و به خودشان امیدواری دهد.

به گزارش جهان نيوز، بخش های مهم اظهارات آیتی را در ادامه خواهید خواند:

*این دهه، دهه اصلاح طلبان نیست بلکه دهه‌ اصولگرایان است. همان گونه که اصولگرایان مجلس یازدهم را با مشارکت بسیار پایین مردم یعنی حدود 25 درصد برنده شدند، حتما انتخابات ریاست جمهوری 1400 و به موازات آن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سراسر کشور برگزار خواهد شد را پیروز خواهند شد به ویژه اینکه ارزش و اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در 1400، از ریاست جمهوری کمتر نیست، چون مردم تا عمق روستاها باید بیایند و به منتخبین خودشان رأی بدهند، در نتیجه شورای اسلامی شهر و روستاها در کنار کاندیدای ریاست جمهوری برای 1400 دو برگه برنده در کنار اصولگرایان خواهند داشت.

*اصولگرایان همانطور که مجلس یازدهم را فتح کردند و برنده شدند باز هم با مشارکت کم مردم در انتخابات، ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هم برنده می شوند اما این مشارکت در سال 1400 مشارکت بالایی نخواهد بود. دلیل هم این است که مردم دلسرد و سرخورده شده اند و از مسئولین جمهوری اسلامی ناراحت هستند، هیچ  کس پاسخگوی گرفتاری ها و مشکلات مردم نیست، نه در بخش سیاسی و نه در بخش اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی، وعده هایی که به مردم داده شد هیچ کدام عملی نشد. برای همین است اصلاح طلبان که چون پایگاه مردمی و اجتماعی شان را از دست داده اند نمی توانند در این دوره کاندیدایی بیاورند تا در ریاست جمهوری برنده شوند حتی اگر ظریف را بیاورند.

بیشتر بخوانید:
باید برگ زرین رابطه ایران و آمریکا در کارنامه اصلاح طلبان ثبت بشود
ماجرای گدایی مدیریتی اصلاح طلبان از روحانی

هاشمی، هوشمندانه روحانی را برای ریاست جمهوری معرفی کرد
امروز هم به‌نگاه هاشمی نیاز است هم به‌عمل هاشمی

*در واقع پیش بینی مان این است که شاید بهترین گزینه ای که برای اصلاح طلبان وجود دارد که می تواند، بیاید و روی آن مانور دهند و تبلیغات کنند، ظریف است چراکه یک فرد متعادل و میانه رو است و مورد تایید بیت رهبری و دیگران هم است؛ اما ظریف هم حتی در این شرایط، شانس برنده شدن ندارد. امروز برنده انتخابات 1400، به احتمال زیاد یک اصولگرا خواهد بود و به احتمال زیاد یک ژنرال و نظامی خواهد بود. در نتیجه از این جهت به نظر می آید که اصلاح طلبان چه کاندیدا بدهند و چه سکوت کنند و کنار بنشینند و تماشاچی باشند، هیچ فرقی به حالشان ندارد و این 8 سال و 10 سال آینده، دوره شانس اصولگرایان خواهد بود و شانسی برای اصلاح طلبان وجود ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


خخ
Iran, Islamic Republic of
نگرانی اصلاح طلبان و کارگزاران از شکست در انتخابات 1400 قابل درک است اما خود کرده را تدبیر نیست !
از خراسان
Iran, Islamic Republic of
نگرانیت ز خدمت نیست که ز نرسیدن نعمت است !
ربابه زرگر
Iran, Islamic Republic of
آری آری این چنین است..
معین