کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مطلب جالب و عجیب خبرگزاری دولتی؛

از کرونای ترامپ عبرت بگیرید و به روحانی برای حضور در محافل عمومی اصرار نکنید/ اگر روحانی کرونا بگیرد چه کسی جنگ اقتصادی را مدیریت کند؟!/ کسی هم که کرونا بگیرد معلوم نیست زنده می‌ماند یا خیر؟

14 مهر 1399 ساعت 10:01

چه کسی بحران احتمالی‌ای را که ممکن است کشور با ابتلای رئیس‌جمهور به کرونا، با آن درگیر شود مدیریت خواهد کرد؟


گروه سیاسی جهان نیوز: خبرگزاری دولتی ایسنا در واکنش به انتشار خبر ابتلای ترامپ به ویروس کرونا، در مطلبی با عنوان «درسی از کرونای ترامپ» از منتقدان یکجانشینی و عدم حضور رئیس جمهور در برخی محافل نظیر جلسه رای اعتماد، بازدیدها و... انتقاد کرده و نوشته است: فرض کنید که به جای خبر بیماری ترامپ، آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران به کرونا متبلا شده؛ در این صورت چه کسی پاسخگوی مشکلات پیش آمده خواهد بود؟ چند روز پیش هم واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور، ابتلای احتمالی رئیس جمهور به کرونا را عامل ضربه به کشور دانسته بود.

به گزارش جهان نیوز، ایسنا در ادامه سوالاتی را مطرح کرده که در صورت ابتلای روحانی به کرونا چه کسی پاسخگوی معضلات پیش آمده خواهد بود. سوالات به شرح ذیل است:

۱. ابتلای رئیس‌جمهور به کرونا چه تبعات سیاسی و اقتصادی برای کشور به دنبال خواهد داشت؟

۲. در وضعیت جنگ اقتصادی که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند انتشار چنین خبری چه ضربه‌ای به اقتصاد آشفته این روزها وارد خواهد کرد؟

۳. چه کسی بحران احتمالی‌ای را که ممکن است کشور با ابتلای رئیس‌جمهور به کرونا، با آن درگیر شود مدیریت خواهد کرد؟

۴. آیا حاضر نشدن رئیس‌جمهور در مجامع عمومی لطمه‌ای به انجام وظایف او وارد کرده است؟۵. آیا در این هفت ماه، جلسات هیئت دولت، ستاد اقتصادی دولت، سران قوا، ستاد مقابله با کرونا، افتتاح پروژه‌های ملی و شوراهای عالی (امنیت ملی، انقلاب فرهنگی، فضای مجازی و...) تعطیل شده یا خللی در برگزاری آنها ایجاد شده است؟

۶. قطعا خون حسن روحانی از سایرین رنگین‌تر نیست اما حفظ جان رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران (چه این شخص حسن روحانی باشد چه هر سیاستمدار دیگری که به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شده) در کشوری که به دلیل شرایط کنونی از سوی آمریکا و متحدانش تحت شدیدترین فشارهای بین‌المللی قرار دارد و پرهیز از ایجاد شرایط بحرانی (با ابتلای احتمالی رئیس دولت به کرونا) باید به عنوان تافته جدا بافته بودن او مطرح شود؟

۷. کرونا نشان داده که مثل هندوانه دربسته است و مشخص نیست کسی که به این ویروس مبتلا می‌شود زنده خواهد ماند یا خیر. با این وجود دفع خطر احتمالی برای نفر اول اجرایی و نفر دوم کشور یک امر منطقی به حساب نمی‌آید؟

۸. منتقدانی که از حاضر نشدن روحانی در جلسات عمومی انتقاد می‌کنند آیا شخصیت حقوقی رئیس‌جمهور را در نظر دارند یا شخصیتی حقیقی به نام حسن روحانی را؟

۹. آیا می‌توان از بحرانی که ابتلای ترامپ به کرونا ایجاد کرده درس گرفت و به جای ترغیب رئیس‌جمهور به پذیرفتن ریسک ابتلا به کرونا، برای حل مشکلات کشور به او و دولتش کمک کرد؟

۱۰. از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ که رئیس‌جمهور جدیدی کشور را اداره خواهد کرد آیا نباید به خاطر حفظ جایگاه حقوقی ریاست جمهوری، ریسک ابتلایش را به کرونا کاهش دهد؟


کد مطلب: 741563

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/report/741563/کرونای-ترامپ-عبرت-بگیرید-روحانی-حضور-محافل-عمومی-اصرار-نکنید-اگر-کرونا-بگیرد-کسی-جنگ-اقتصادی-مدیریت-کند-هم-معلوم-نیست-زنده-می-ماند-یا-خیر

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com