يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
 
۱
۹
هفت سال آدرس غلط به مردم؛

از «فرصت ژاپنی» تا «میانجی سوئیسی» +جزئیات

سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۵
کد مطلب: 739061
روزنامه های اصلاح طلب بازهم ورود یک شخصیت خارجی را به مذاکره با آمریکا پیوند زدند و آنرا فرصتی برای برگزاری مجدد مذاکره با کدخدا عنوان کرده اند.
از «فرصت ژاپنی» تا «میانجی سوئیسی» +جزئیات
گروه سیاسی جهان نيوز: رسانه های اصلاح طلب هر موقعیت سیاسی خارجی را به مذاکره با آمریکا پیوند می دهد. در همین رابطه حضور وزیر خارجه سوئیس در ایران و دیدار با مقامات کشورمان نیز با همین عینک مذاکره با کدخدا از سوی روزنامه های زنجیره ای دیده و به آن پرداخته شد. روزنامه سازندگی که یکی از رسانه های وابسته به حزب کارگزاران است صفحه اول خود را به عکسی از «ایگنازیو کاسیس» که وی را میانجی خطاب می کند اختصاص داد و با تیتر «آخرین میانجی» جایگاه وی را حتی تا اندازه یک ناجی ارتقاء داد.

جالب اینجاست که دقیقا همین روزنامه ها با همین روش و رویکر پیش از این برای سفر نخست وزیر ژاپن به ایران که اخیرا به دلیل بیماری از سمت خود استعفا داده است، تیتر « فرصت ژاپنی» را استفاده کرده بودند. 

نکته قابل توجه در این دو تیتر القای ترس و بازهم تاکتیک هراس افکنی برای پیوند زدن منافع کشورمان به مذاکره با غرب است. تاکتیک نخ نما شده ای که سالهاست از سوی جریان اصلاحات جهت فریب افکارعمومی و هدایت آن به نفع سیاست های این جریان سیاسی مورد استفاده قرار گرده است و این جماعت سیاسی با همین تاکتیک برجام را رقم زدند. 
 

القای ترسی که هر چه باشد قفل آن با کلید مذاکره باز نمی شود. بسیاری از کارشناسان مدت هاست مطرح می کنند که باید تحریم ها را با ابزار اقتصادی بی اثر کنیم و در این زمینه بایستی اقتصاد کشورمان را قوی کنیم نه اینکه اقتصاد را وابسته به کشورهایی کنیم که ما را تحریم کرده اند و در این جهت می توانند فشار اقتصادی خود را بر کشورمان بیشتر کنند.

این درحالی است که تجربه تاریخی به خوبی نشان می دهد که با وجود القای ترس به جامعه و مخالفِ مذاکره نشان دادنِ کشورمان و تلاش‌شان برای شرطی نگه داشتن اقتصاد کشور، حقیت ماجرا این است که نه تنها آمریکا از برجام خارج شده است بلکه اروپایی ها هم به تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند و کانال های مالی که قول داده بودند را راه اندازی نکرده اند و با خرید زمان برای آمریکا نسبت به ایجاد فشار اقتصادی بیشتر بر کشورمان کاخ سفید را همراهی کرده اند.

با این حال هم ترسی که اصلاح طلبان نسبت به اقتصاد موجود کشورمان که مشکلات آن به گواه بسیاری از کارشناسان به جهت ضعف مدیریت اقتصادی است و با رابطه با غرب روبراه نمی شود و هم اینکه نجات آنرا به مذاکره با غرب پیوند داده اند  آدرس غلط به جامعه می دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی
Iran, Islamic Republic of
این اصلاح طلب ها رو از هر جا بندازی تو مذاکره با امریکا سر در میارن.
ترکمنچای
Iran, Islamic Republic of
7 سال اقتصاد کشور را معطل امضاء برجام و اجرای برجام کردند بازهم دست بردار نیستن !
Iran, Islamic Republic of
شما از شعار دادن خسته نمیشین،یا حداقل از رو نمیرین؟بجای این همه حمله به جریان مخالف و آسمون وریسمون بیخودی به هم بافتن،یک خط راهکار عملی ارائه کنین لطفا؛
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان ابتدا خسارات برجام نافرجام را تسویه کنند بعدا"درباره مذاکره مجدد بحث می کنیم !
Iran, Islamic Republic of
ارزوهای برباد رفته خود را به زبان قلم به مردم القا می کنند و می ترسانند
Iran, Islamic Republic of
درسته میگه بابا این اخرین فر صتها رو قدر بدونید و رابطه ها رو با نام تعامل برقرار کنید البتهد مواظب هم باشید طرف خیلی رند و بدعهد هست
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
تو اين هفت سال اندي كه دولت به اصطلاح تدبير و اميد روي كار آمده صدها نفر از مقامات ارشد كشور هاي مختلف به ايران آمده و رفته اند و چند برابر هم از مقامات ما با هزينه ملت به كشور هاي مختلف جهان بخصوص امريكا و اروپا رفته اند و برگشته اند دريغ از يك روزنه گشايش در اقتصاد و روابط خارجي .
Luxembourg
سیاست یعنی توانایی گفتگو حتی با دشمن، تاریخ را مطالعه کنید نمونه های زیادی خواهید دید اصلا چرا دور برویم؟ صدام در اخر کارش هواپیماهای جنگی خود را در ایران نشاند تا طعمه امریکا نشود اما برای رفع اختلافش با ایران دیر شده بود .
United States
چرا دادگاهای ایران قاتل ژنرال سلیمانی را محاکمه غیابی نمی کند. اول قاتل را محکوم کنید بعد ترامپ را برای مذاکره دعوت کنید ایران.