يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
 
۳
۱۹
حجت نظری، عضو شورای شهر تهران:

دلمان از دولتی که خودمان روی کار آورده‌ایم خون است!/ به خاطر یک انتقاد، شهردار را به جلسه دولت راه نمی‌دهند/ صداوسیما عملکرد این دوره مدیریت شهری را بایکوت کرده‌/ انگار فقط اسم چند خیابان عوض شده

يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۲
کد مطلب: 738998
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما انتظار داشتیم تا دولت به وظیفه قانونی خود برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند اما دلمان از دولت خون است.
دلمان از دولتی که خودمان روی کار آورده‌ایم خون است!/ به خاطر یک انتقاد، شهردار را به جلسه دولت راه نمی‌دهند
گروه سیاسی جهان نيوز: حجت نظری، یکی از اصلاح طلبان عضو شورای شهر پنجم در جلسه امروز این شورا، در نطق پیش از دستور خود با اذعان به فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران گفته است: «چه باید کرد که دلمان از دولتی که خودمان در روی کار آمدنش اثر داشته‌ایم نیز خون است». البته باید به آقای نظری گفت که دل مردم پایتخت هم از دست آقای روحانی خون است هم از شورای شهر و شهرداری تحت مدیریت اصلاح طلبان.

به گزارش جهان نيوز، بخش های مهم اظهارات نظری را در ادامه خواهید خواند:

*شورای شهر پایتخت نیز از آفت تخریب دورنمانده و متأسفانه جریانی که امید و مشارکت بالای مردم در انتخابات، مانع از حضور آنان در شورای شهر شده بود، طی سه سال از هیچ تلاشی برای تخریب و تضعیف شورا و حمله به این نهاد چشم پوشی نکرد. این جریان با استفاده از بازوهای قدرتمند رسانه‌ای و تبلیغاتی، بسیاری از اقدامات و عملکرد مدیریت شهری را بایکوت کرد.

*خاطرم هست در زمان مدیریت شهری قبل، تکمیل چهار کیلومتر از یک اتوبان در پایتخت به خبر اول ساعت ۲۱ تبدیل شد، اما متأسفانه در دوران حضور اصلاح‌طلبان، حفظ و احیای کمربند سبز شمال تهران که به اذعان بسیاری، تهران را از خطر سیل در سال ۹۸ در امان داشت، ساخت و افتتاح چندین هکتار بوستان و اضافه کردن به ریه‌های شهر، افتتاح زیرگذر گیشا، افتتاح ایستگاه‌های مترو، افتتاح پهنه فرهنگی رودکی، پیاده‌راه امیرکبیر و ده‌ها پروژه عمرانی، فرهنگی و اجتماعی دیگر، به اندازه یک زیرنویس در شبکه‌های خبری نیز بروز نیافت.

*توپخانه‌ها چنان در برابر تغییر نام چند کوچه و خیابان که براساس اختیارات قانونی و وظایف شورای شهر انجام شد، فعال شدند که گویا به‌جز نامگذاری بر معابر، هیچ کاری در این شورا انجام نشده است.

بیشتر بخوانید:
سیاسی بازی جدید شورای شهر/ یک خیابان هم برای «بازرگان»!
دست خالی اصلاح طلبان و حناچی را از کجا باید فهمید؟
کارنامه خالی اصلاح طلبان با دستکاری فرهنگی پر می‌شود؟
پیشنهاد عضو شورای شهر برای زوج و فرد کردن مردم!


*زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که مجلس شورای اسلامی، در تلاش برای کاهش اختیارات شوراها و محدودکردن این نهاد است. همچنین، با سپردن مسئولیت نظارت بر انتخابات شوراها به شورای نگهبان، امکان استقرار سلیقه‌های مختلف بر کرسی شورا و نیز نمایندگی کردن نظرات مختلف و نگاه‌های متنوع در جامعه محل تردید قرار می‌گیرد.

*من هم به همراه خانواده‌ام بارها و بارها با مترو و اتوبوس در شهر تردد داشته‌ام. می‌دانم که وضعیت ازدحام جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی یعنی چه. می‌دانم فرسودگی این ناوگان یعنی چه و درک می‌کنم که این وضعیت حاد چگونه در شرایط شیوع کرونا، حادتر هم شد! اما چه باید کرد که دلمان از دولتی که خودمان در روی کار آمدنش اثر داشته‌ایم نیز خون است. ما انتظار داشتیم تا دولت به وظیفه قانونی خود برای ارتقا و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران عمل کند. انتظار داشتیم وقتی که استقرار سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در پایتخت، تراکم و تردد در شهر را افزایش داده، دولت سهم خود از پایتخت بودن شهر تهران را بپردازد، اما گوش شنوایی پیدا نکردیم. این گوش گویا در دریافت مطالبات شنوا نیست، وگرنه مردم دیدند که یک انتقاد به‌حق و قانونی پیرامون ساخت و ساز در محله جماران و قطع درختان، چه واکنش‌هایی در پی داشت. نه‌فقط از حضور شهردار در جلسات هیأت دولت جلوگیری شد، بلکه تلاش شد تا محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در این محله نیز لغو شود.

بیشتر بخوانید:
دولت حقوقدان چقدر در مدار قانون حرکت می‌کند؟
محسن هاشمی: قالیباف جسارت داشت؛ حناچی نه


*بی‌تردید کارنامه ما درخشان نیست و کوتاهی‌های بسیار داریم اما، بدانید که جریانی در صدد است تا با مقایسه حجمیِ اقدامات شهرداری طی ۱۴ سالِ پر پول، با اقدامات انجام شده طی سه سالی که با مشکلاتی فراوان نظیر وضعیت نابه‌سامان اقتصادی و این اواخر نیز شیوع کرونا مواجه بود، مردم را ناامیدتر کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اولا دولت رو ملت سرکار آورد نه شما دوما شما از برکات آن استفاده بدید پس انصاف بدید و شاکر باشید
شاهین
Iran, Islamic Republic of
اقدام شهرداری تهران در جلوگیری از ساخت و ساز غیرقانونی در ملک جماران قابل تقدیر است اما تعطیلی پروژه های عمرانی در تهران طی 3 سال گذشته مایه تاسف و شرمساری است.
سهیلا
Iran, Islamic Republic of
چاله هایی در سطح شهر رها شدند که چرخ کامیون را از جا میکند چه رسد به سواری
عرضه چاله پرکردن را هم نداشتید
چی بایکوت شد؟
Iran, Islamic Republic of
دل ما هم از دست شما خونه

همین تو نبودی که شاد و شنگول توئیت زدی یک خیابون هم زدیم به نام بازرگان....
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلب ها در هر حالتی طلبکارند در شکست یا پیروزی در هر حالتی طلبکارند!!
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی دولت منتخب ملته شما باید با او هماهنگ بشید نه او با شما عادت کردید رفتارهای داخل شورا رو به دولت هم سرایت بدین؟!
مطلع
Iran, Islamic Republic of
کارهای مدیریت شهری تون رو بشمارید و بعد گله کنید
کرسنت
Iran, Islamic Republic of
عملکرد دولت روحانی از ابتدا خسارت بار بود خوبه خودتون هم اعتراف کردید که شما دولت را سرکار اورده اید!!!
شاهین
Iran, Islamic Republic of
روحانی باید در مورد ساخت و ساز غیرقانونی در ملک جماران پاسخگو باشد.
Luxembourg
سعه صدر چیز خوبی است با نظر شما موافقم،ایشان نباید بلافاصله واکنش نشان میداد،چون اولا سیاستمدار است و ثانیا سنی ازشون گذشته و بهتر است مانند موارد مشابه صبور باشند.
Iran, Islamic Republic of
آقای نظری! مدتهاست زمان جدا کردن حساب مدعیان اصلاح از مدعیان تدبیر گذشته است.ضمنا بسیاری از همفکران شما الان در همین دولت پست و مقام دارند.
Iran, Islamic Republic of
اگه مجلسی ها بگن دلمون خون ، بهش تندرو میگین ، اما خودتون هرچی دلتون می خواد به دولت میگید بعد ادای روشنفکری هم در میارین !
سلام
Iran, Islamic Republic of
چقدر زود فهميديد؟!
Iran, Islamic Republic of
پناه می برم به خدا از بستن دهان منتفدان ! حالا تو می گویی بخاطر یه انتقاد شهردار را به جلسات هیئت دولت راه نمی دهند ؟!
علی
United States
ما که از شما و دولتی که به مردم تحمیل کردین نارحت و شدیدا ناراضی هستیم
Iran, Islamic Republic of
اگه شما دولت رو سرکار آوردید پس مردم چکاره بودند مردم می بینند که چگونه اینها ثمرات مردم رو مالخود می کنند
Iran, Islamic Republic of
چرا دلتون خونه خوب شما کار خودتون رو کردید حالا این دولت توان نداره کاری برای مردم انجام بده به شما چه ارتباطی دارده
Iran, Islamic Republic of

تو شورای شهر تنها هنر تان عوض کردن تابلو چند تا خیابان است وطرح ترافیک من دراوردی در بی کفایتی رقیب ندارید
United States
زمانی که مجلس و دولت و شورای شهر همه یکدست انتخاب شدید که شاد و سرحال بودید. چرا از این یکدستی برای رفاه مردم و مملکت کار نکردید؟ .