پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 13 Aug 2020
 
۷
۳۲
قید فوریت برای یک پاسخ مناسب و قاطع؛

هفت نکته درباره پرسه زنی جنگنده‌های آمریکایی در اطراف هواپیمای مسافربری ایرانی

يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب: 735092
عکس العمل جمهوری اسلامی در این موارد باید به گونه ای بازدارنده و سخت باشد که آمریکایی ها و صهیونیست ها بترسند که در چند فرسخی یک ایرانی راه بروند.
هفت نکته درباره پرسه زنی جنگنده‌های آمریکایی در اطراف هواپیمای مسافربری ایرانی
گروه سیاسی جهان نيوز: ماجرای ایجاد مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی در روزهای اخیر، واکنش های زیادی را در رسانه های داخلی و بین المللی در پی داشته است. در این زمینه باید به چند نکته اشاره کرد:

1. این رفتار تروریست های آمریکایی اصلاً برای ما جای تعجب ندارد. فرزند وحشی و دوست داشتنی آنها، یعنی داعش هم به جای رو در رو شدن با نظامیان، زنان و کودکان و مردم عادی را آزار و شکنجه می داد و آنها را از دم تیغ می گذراند.

اینکه تروریست های آمریکایی، در برابر قدرت نظامی و دیپلماسی انقلاب، کاری نمی توانند بکنند، جای سخن نیست، اما این یک قاعده در بین ظالمان تاریخ است که وقتی زورت به قدرت یک کشور نمی رسد، برای مردم عادی آن کشور رجز بخوان، آنها را تهدید کن و بترسان.

2. بی بی سی در بخشی از گزارش خود در مورد این اتفاق،  این گونه گزارش داد :« در حالی که خلبان ماهان گفته با خلبانان جنگنده‌های نیروی هوایی آمریکا مکالمه داشته، فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده می‌گوید تماس‌ها با هواپیمای ماهان بی‌پاسخ مانده بوده و به همین دلیل جت‌های جنگنده عملا مجبور به بررسی فیزیکی هواپیما شده‌اند».

همچنین رسانه ملکه برای آنکه خود شیرینی کند و به زعم خود گزارش منصفانه ای ارائه دهد، می گوید: «اگر هواپیمای ماهان در مسیر بین‌المللی از پیش اعلام شده در حال پرواز بوده، دستیابی به اطلاعات هواپیما و سایر جزئیات از جمله شماره ثبت و نوع آن به راحتی ممکن بوده و حتی موضوع قابل استعلام از نهاد هواپیمایی غیر نظامی سوریه بوده است. در صورتی که هواپیمای ماهان از مسیر مشخص شده پروازی منحرف شده باشد، نیروهای آمریکایی می‌توانسته با تماس فوری رادیویی ضمن استعلام مشخصات هواپیما، دلیل انحراف را جویا شوند و از خلبان بخواهند که فورا به کریدور از پیش مشخص بین‌المللی که ماهان باید از قبل مجوز عبور آن را گرفته باشد، بازگردد.»

 اما این سخنان گمراه کننده، پاسخ به این سؤال نیست که اساساً جنگنده های آمریکایی، هزاران کیلومتر خارج از مرزهای خود، در حریم هوایی یک کشور مستقل و آن هم بدون اجازه، مشغول چه کاری هستند؟ در کنار همه اقدامات حقوقی و دیپلماسی در سطح بین المللی، با توجه به بازتاب این خبر در رسانه های بین المللی، باید ازاین فرصت استفاده کرد و به این موضوع نیز پرداخت.

3. یکی از فرضیه ها این است که هدف جنگنده آمریکایی، به اشتباه انداختن پدافند هوایی سوریه و شلیک به سوی هواپیمای مسافربری ایرانی از سوی این پدافند بوده است. اگر واقعاً این اتفاق رخ می داد، هیزمی فراهم می شد تا برخی افراد ساده اندیش و سلبریتی ها ی سطحی نگر، بر آتش آن بدمند و از این طریق، افکار عمومی را در داخل بر علیه جبهه مقاومت و ملت سوریه بشورانند.

4. در ماجرای شلیک اشتباه پدافند کشور به هواپیمای اوکراینی، برخی سلبریتی ها و ضدانقلاب، برای ماهی گرفتن از این اتفاق، بیوگرافی تک تک مسافران را مورد بررسی قرار دادند. از مسافرانی که عازم کانادا بودند و خانواده های آنها عکس گذاشتند و چه قافیه ها که کنار یکدیگر نگذاشتند. حال باید بپرسیم که آیا از نظر آنها، مسافران ایرانی که به کانادا می روند با مسافران ایرانی که به لبنان می روند، تفاوتی دارند؟ این نکته را در نظر بگیرید که در اولی اشتباه صورت گرفت و نیروهای مسلح نیز عذرخواهی کرد و همه مسئولیت آن را به گردن گرفت، اما اتفاق اخیر، عمدی و به بازی گرفتن جان انسان ها برای قدرت نمایی یک ابرقدرت پوشالی بود.

5. با ناامید شدن دشمن از گزینه نظامی، انحراف و فشار بر افکار عمومی از طریق به کارگیری احساسات آنها، یک پروژه همیشگی برای به هم ریختن اوضاع در داخل کشور است. گاهی اوقات این پروژه در قالب تحریم، گاهی اوقات در قالب انتشار شایعات، اخبار ناامید کننده و هشتگ سازی در بین مردم، گاهی سوار شدن بر مطالبات به حق کارگران و گاهی نیز فشار بر مردم در خارج از مرزها، حتی اگر آنها در آسمان باشند!

6. علی رغم آنکه حرکت فوق العاده و تاریخی ایران در موشک باران عین الأسد و خسارات و تلفات برجای گذاشته در نوع خود بی نظیر بود اما قطعا انتقام خون سیدالشهداء مقاومت، تنها تار و مار کردن پایگاه آمریکایی عین الأسد نبود و همانگونه که رهبرانقلاب نیز فرمودند «جمهوری اسلامی ایران هرگز این موضوع را فراموش نخواهد کرد و قطعاً ضربه‌ متقابل را به آمریکایی‌ها خواهد زد». اما شاید تاخیر و فاصله ایجاد شده بین سیلی ایران به آمریکایی ها در عین الاسد و ضربه مهمتری که در راه است آنها را به طمع این گستاخی انداخته باشد. چه دلیلی دارد که ناو و پایگاه‌های نظامی آمریکا در این منطقه امنیت داشته باشند، وقتی ما یکی از بزگترین شخصیت های نظامی تاریخ کشور را از دست دادیم؟! با این توصیفات دور از انتظار نبود که دستگاه محاسباتی دشمن به خود اجازه دهد که با جنگنده هایش جلوی هواپیمای مسافربری ما ویراژ بروند و ناجوانمردانه، زنان و کودکان ما را بترسانند.

7. در خصوص ماجراجویی تروریست های امریکایی برای هواپیمای مسافربری ایران باید تاکید کرد که تاخیر در برخود قاطع متقابل باعث خواهد شد که هیچ تضمینی وجود نداشته باشد که فردا بدتر از این اتفاق ها رخ ندهد. عکس العمل جمهوری اسلامی در این موارد باید به گونه ای بازدارنده و سخت باشد که آمریکایی ها و صهیونیست ها بترسند که حتی از چند فرسخی یک ایرانی راه بروند - همان گونه که در مورد نظامیان ایرانی این ترس در وجود آنها نهفته است - نه اینکه با جان مسافران یک هواپیما بازی کنند و یا بخواهند آنها را سپری برای اهداف خود کنند. قبلاً هم شبیه این اتفاق برای مسافران ایرانی پیش آمده است. آمریکایی ها با این اقدامات در حال آزمایش ما هستند و وقتی مشاهده کنند که ما پاسخ قاطعی نمی دهیم، قطعاً بیکار نخواهند نشست.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جزئیات جدید از تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی
اختصاصی العالم/ جزئیات جدید از تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی
يکشنبه 5 مرداد 1399 - 16:06

جنگنده های آمریکایی که متعرض هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه شدند، از پایگاه الازرق در اردن به پرواز درآمده بودند.
Iran, Islamic Republic of
احمقانه تر از این ممکن نیست که کسی بگوید هدف جنگنده ی آمریکایی ترساندن مسافران! بوده است! برای هر حداقلی از آی کیو واضح است هدف سقوط هواپیما با سرنشینان ایرانی و لبنانی و انداختن تقصیر آن به بشار اسد بوده است.
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
روحانی، ظریف و عراقچی باید رسما به اشتباه اعتماد به آمریکا و کشورهای اروپایی اعتراف کنند و هم باید از مردم ایران عذرخواهی کنند....
Iran, Islamic Republic of
تعرض جنگنده‌های آمریکایی‌ به هواپیمای ایرانی، اهانت، توهین و بی احترامی به ملت ایران بوده است.
Iran, Islamic Republic of
سکوت دربرابر جنایت ازخود جنایت بدتر است
ازسال 1918 تاکنون در هرجای دنیا جنایتی رخ می دهد دست آمریکا و متحدانش درکار است..
Iran, Islamic Republic of
هشت حامی اصلی تروریسم را بشناسید
هشت حامی اصلی داعش را بشناسید
ا - آمریکا دشمن درجه یک کشورهای اسلامی
2 - انگلیس سگ دست نشانده کاخ سفید
3 - فرانسه سگ دست نشانده کاخ سفید
4 - آلمان سگ دست نشانده کاخ سفید
5 - عربستان سعودی دیکتاتور منطقه خاورمیانه
6 - امارات نوکر ریاض
7 - ترکیه غارت اموال مردم سوریه و عراق و غارت نفت سوریه و عراق
8 - رژیم صهیونیستی دشمن درجه یک مردم منطقه خاورمیانه و جهان
Iran, Islamic Republic of
سازمان منافقین را عربستان و رژیم صهیونیستی اداره می‌کنند/.
Iran, Islamic Republic of
ببر بنگال هم در هند زندگی می کند. /
Iran, Islamic Republic of
ادعای جدید پمپئو: تحریم تسلیحاتی ایران قطعا تمدید خواهد شد
آمریکا جنایتکار شماره یک قطعا از منطقه خارج خواهد شد
ورود جنگنده های آمریکایی‌ به لبنان را بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت
تهدید هواپیمای ایرانی از سوی آمریکا گستاخی بین‌المللی است
Iran, Islamic Republic of
وزیر کشور یمن: ائتلاف سعودی از عناصر داعش و القاعده استفاده می‌کند
Iran, Islamic Republic of
عربستان همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما ظرف بیش از پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.
Iran, Islamic Republic of
حق هسته ای مسلم ملت ایران را تسلیم قلدری های آمریکا جنایتکار شماره یک نمی کنیم
Iran, Islamic Republic of
القاعده و داعش پیاده نظام رژیم سعودی هستند
القاعده و داعش پیاده نظام رژیم صهیونیستی هستند
Iran, Islamic Republic of
آمریکا عامل انفجارهای اردوگاه الصقر بغداد است
Iran, Islamic Republic of
تعرض آمریکا به هواپیمای ایران، حمایت از تروریست‌ها و رژیم صهیونیستی بود.
Iran, Islamic Republic of
دولت آمریکا حقوق بنیادین مردم را زیر پا گذاشته است
Iran, Islamic Republic of
سرکرده القاعده مورد حمایت عربستان سعودی و امارات به رهبری آمریکا در افغانستان است
Iran, Islamic Republic of
ایران، لبنان، سوریه، عراق، یمن و بحرین و... به عنوان محور و نیروهای مقاومت تا محو غده سرطانی از پای نمی‌نشینند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت می‌کنند.
.
Iran, Islamic Republic of
گاردین:
پمپئو، ترامپ را برای صدور فرمانِ ترور ژنرال سلیمانی قانع کرد
روزنامه گاردین در گزارشی نوشت: وزیر خارجه آمریکا، ترامپ را به صدور فرمان ترور ژنرال قاسم سلیمانی متقاعد کرد.
Iran, Islamic Republic of
اگر در شهادت سردار سلیمانی پاسخ محکمی به آمریکا داده بودیم امروز گستاخ تر نمی شدند/ تکذیب حضور سردار قاآنی در هواپیمای مسافربری
United States
این ظاهرا چشم زهره گرفتن و هشدار بوده....!!!!
Iran, Islamic Republic of
يك چرخي چند جنگنده زده اين هياهو بابت چيست ميخواهيد بزنيد مردش باشيد بزنيد نه فقط جار و جنجال كه باعث شود ترامپ راي نياره مگر بايدن پسر خاله شماست اين همه سنگشو به سينه ميزنيد
Iran, Islamic Republic of
عالي ميشود ترامپ يك هواپيماي مسافر بري را بزند با شتيل بگيران رسانهاي در امريكا انقدري قال و قليل ميكنيم كه دوتا راي هم نياره
Iran, Islamic Republic of
خسته شديم از اين ادعاي جنگ در اوردن برخي ها
Iran, Islamic Republic of
جنگ ساختگي دشمن ساختگي پشت پرده !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
و بي پايان
Iran, Islamic Republic of
ارتش ازادي بخش امريكا
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
دوستان عزيز
درسته دشمنان ما از احمقها هستند ولاي تا اينقدر متوجه هستند كه هواپيمايي ماهان كارش فقط بدن مسافر نيست
همين.!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
فكر كردن دنيا خره و ترامپ اوباما رشو ه بگير
Iran, Islamic Republic of
اینا احتمالا واسه چک هواپیما اومده بودن لابد فکر کردن مهمات یا چیزی تو هواپیماست ..!!!!