پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2 Jul 2020
 
۲
۱۷
روزگار سخت مردم غیزانیه در گرمای ۴۰ درجه؛

قالیباف: ناتوانی دولت باعث شده مشکلات حل نشده باقی بماند/ زاکانی: این هم برگ دیگری است از کتاب قطور بی‌مسئولیتی/ دلجویی نماینده ولی فقیه از مردم منطقه+فیلم

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 728817
آقای روحانی باید بجای نوش دارو بعد از مرگ سهراب، علاج کار قبل از واقعه نماید. به عمل کار برآید به سخندانی نیست.
قالیباف: ناتوانی دولت باعث شده مشکلات حل نشده باقی بماند/ زاکانی: این هم برگ دیگری است از کتاب قطور بی‌مسئولیتی/ دلجویی نماینده ولی فقیه از مردم منطقه
گروه جامعه جهان نيوز: وجود 300 چاه نفت در بخش غیزانیه اهواز این منطقه را به یکی از مناطق نفت‌خیز خوزستان و کشور مبدل کرده است. وجود هزاران لوله انتقال نفت کنار خانه و کاشانه اهالی غیزانیه شکلی از همزیستی صنعتی و سنتی را به نمایش گذاشته است.

بخش غیزانیه یکی از سه بخش تابع و بزرگترین بخش شهرستان اهواز است که در بخش شرقی در مسیرهای اهواز به ماهشهر، رامشیر، رامهرمز و هفتکل واقع شده است. ٨٣ روستا در این بخش واقع شده و بیش از 25 هزار نفر جمعیت در آن ساکن هستند. شغل اکثر ساکنان کشاورزی و دامپروری است.

مشکل بی‌آبی مردم منطقه سبب شده است در سالهای گذشته همواره شاهد اعتراض‌های بحق مردم این ناحیه باشیم. در روزهای اخیر نیز مردم منطقه با بستن جاده مهم اهواز ــ امیدیه، تردد در این جاده ترانزیتی را متوقف کردند.

عادل حرباوی قائم‌مقام آبفای خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: یکی از اقدامات ویژه برای آب‌رسانی به غیزانیه اصلاح شبکه است. 70 درصد آب ارسالی به منطقه غیزانیه به‌دلیل پوسیدگی شبکه در طول مسیر هدر می‌رود.

وی درباره اقدامات اساسی در تصفیه‌خانه شهید الماسی شیبان گفت: این مجموعه از سال 86 وارد مدار شده و تاکنون اقدامات تعمیراتی اساسی صورت نگرفته است. در حال انجام تعمیرات اساسی هستیم و به‌زودی به اتمام می‌رسد.
 
معارضین زمین و وجود موانع طبیعی روند انتقال آب را کند کرده است
حرباوی بیان داشت: مسیر 25کیلومتری انتقال آب انجام شده و تنها 200 متر باقی مانده است که به‌زودی به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: با اقدامات صورت‌گرفته ظرف سه هفته آینده به‌طور قطعی آب به این منطقه می‌رسد.

قائم‌مقام آبفای خوزستان در باره علت کندی پروژه انتقال آب اظهار داشت: وجود موانع طبیعی مانند نحر ماله و لوله‌های نفت و گاز و همچنین معارضین از عواملی است که پیشرفت پروژه را کم کرده است.

سرپرست شرکت آبفای روستایی خوزستان بیان داشت: برای حل موقت مشکل مردم منطقه غیزانیه به‌طور روزانه 12 تانکر آبرسانی شبانه‌روز در حال انتقال آب هستند.

آمادگی جهادگران برای آب‌رسانی به مردم منطقه غیزانیه
مجمع جهادگران استان خوزستان در واکنش مشکلاب بی‌آبی در غیزانیه طی بیانیه‌ای آمادگی گروه‌های جهادی برای آب‌رسانی به مردم محروم این منطقه را اعلام داشت.

جهادگران خوزستانی طی این بیانیه اظهار داشتند: گروههای جهادی بحران‌هایی مانند کم‌آبی، آبگرفتگی، سیل، زلزله و... در خوزستان را با همت و تفکر انقلابی و نگاه انسان‌دوستانه و خداپسندانه با موفقیت پشت‌سر گذاشتند و کارایی لازم الوجود بودن و اثربخشی تشکیلات اجرایی جهادی در سطوح کلان مدیریتی را به اثبات و اذعان همگان رساندند. هرچند اسناد بالادستی آن به‌وضوح در سخنان و اوامر مقام معظم رهبری (مد ظله) خطاب به جهادگران و مسئولین با کثرث و تعدد موجود می‌باشد.

چند روزی است که صدای العطش مردم انقلابی، غیور و مستضعف غیزانیه در شرق اهواز بلند شده است، منطقه‌ای با وجود 83 روستا و بالغ بر 30 هزار نفر جمعیت، غوغایی که از سال 95 تاکنون با تحمل رنج‌ها و سختی‌های ناشی از بی‌آبی با وعده و وعیدهای کت و شلواری‌های سیاسی و عکس‌های یادگاری‌شان با اهالی تا کنون مسکوت مانده است، قطعاً مردم خوزستان بانجابت‌ترین مردم دنیا هستند تحمل این قضیه که روستایی در 30کیلومتری پرآب‌ترین رودخانه کشور از ابتدایی‌ترین نیاز انسانی بی‌بهره باشد آن هم در گرمای بالای 60 درجه تابستان، دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد.
 
قالیباف: اهمال دولتی ها قابل قبول نیست
محمدباقر قالیباف، منتخب اول مردم تهران در مجلس یازدهم در همین باره نوشت: «دو هزار نفر از بچه‌های جهادی با میدان‌داری شهید دهه هفتادی شهید اژدری سه سال پیش در غیزانیه فعالیت‌های خوبی انجام داده‌اند و در حد توان خودشان، نیازهای عمرانی را برعهده گرفته بودند. من هم همان سال برای عرض ادب خدمت مردم شریف و نجیب غیزانیه و تشکر از بچه ها به آنجا رفته بودم.

ولی الآن ناتوانی مسئولان باعث شده است که مشکلات غیزانیه حل‌نشده ‌باقی بماند. دولت،مسئول رسیدگی فوری به مشکل مردم است وهیچگونه اهمالی پذیرفته نیست وباید در قبال این بی‌توجهی پاسخگو باشد.تا دولت به خود بنجبد، إن‌شاء‌الله جوانان جهادی به رفع مقطعی نیازهای مردم رسیدگی خواهند کرد.»


دکتر زاکانی، منتخب مردم قم هم به ماجرای غیزانیه واکنش نشان داد. زاکانی نوشت: «اعتراض مردم مظلوم غیزانیه اهواز در بی آبی، برگ دیگری از کتاب قطور بی مسئولیتی صاحب منصبانی است که تامین منافع شخصی خویش را بر مصالح ملت ترجیح داده اند.

آقای روحانی باید بجای نوش دارو بعد از مرگ سهراب، علاج کار قبل از واقعه نماید. به عمل کار برآید به سخندانی نیست.»


دلجویی نماینده ولی فقیه در خوزستان از مردم غیزانیه
شب گذشته، پنجم خرداد حجت الاسلام موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، به صورت سرزده از منطقه غیزانیه بازدید کرد.

به گزارش دانشجو، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان پس بازدید از اوضاع منطقه و دیدار با مردم، مستقیما پای حرف‌های اهالی غیزانیه نشست.
 
حجت الاسلام موسوی فرد در این دیدار، خطاب به مردم غیزانیه ضمن اشاره به وعده‌های مسئولین در دیدار مردمی خود در ۱۵ تیر ۹۸ و اصلی دانستن مطالبه آب، گفت: مسئولین در آن موقع وعده سه، چهار ماهه دادند و بنده چندین بار آقای حرباوی را پیگیری کردم و مدام این ماه و آن ماه کردند تا به اینجا رسید.

امام جمعه اهواز ضمن اشاره به وظیفه اجرایی مسئولین، اظهار کرد: غیزانیه ۸۳ یا ۸۵ روستا دارد و مسئولین قول دادند ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده، مشکل تامین آب این منطقه را حل کنند.

حجت الاسلام موسوی فرد با اشاره به قول و وعده مسئولین درباره رفع مشکل آب، ضمن تعیین نماینده خود در منطقه غیزانیه جهت نظارت و بررسی و گزارش روند پیشرفت آبرسانی؛ ادامه داد: گروه جهادی که از طرف بنده در اینجا مستقر می‌شود حکم دفتر امام جمعه را دارد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در ادامه در پاسخ به گلایه یکی از اهالی غیزانیه برای مشکلات آب منطقه، اذعان کرد: ما الان برای مسئله آب اینجا هستیم و مسئولین قول سه هفته‌ای دادند و من نهایتا وقت ۴ هفته‌ای می‌دهم و بعد از ۴ هفته مجدد در منطقه حضور پیدا می‌کنم.


در ادامه، رییس شورای یکی از روستا‌های بخش غیزانیه با اشاره به امنیت چاه‌های نفت خطاب به حجت الاسلام موسوی فرد گفت: ما نگهبانان این نظامیم؛ چاه‌های نفت اینجا نگهبان ندارند، ولی اگر جای دیگر بود ممکن بود هزار اتفاق رخ بدهد، فرزندان ما در سوریه و جنگ شهید شدند، ولی این حق ما نیست؛ ما مظلومیم و گله داریم.

ناگفته نماند که نماینده ولی فقیه در استان خوزستان پس از شنیدن درد دل‌های مردم غیزانیه، جهت تفقد و دلجویی از مجروحین حادثه اخیر غیزانیه (درگیری مردم با نیروی انتظامی) به عیادت آنان رفت.

حجت الاسلام موسوی فرد، ضمن تفقد از خانواده یکی از مجروحین حادثه غیزانیه و دلجویی از نوجوان مجروح، با ابراز شرمندگی بیان کرد: بنده از این نوجوان بزرگوار عذر می‌خواهم و شرمنده ام بابت این اتفاقات.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
انشاءالله با مجلس انقلابی یازدهم که با مشارکت 42 درصدی مردم شکل گرفته همه مشکلات مردم حل وصل می شود.
حسین
Iran, Islamic Republic of
.....
طبال
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
مرد كار و تلاش زاكاني قالبياف و نيكزاد
Iran, Islamic Republic of
فقط قالیباف بقیه خیر
آرمین
Iran, Islamic Republic of
فقط قالیباف احمدی نژادی ها منحرف هستن!
شاهین
Iran, Islamic Republic of
این هم برگ دیگری از بی تدبیری دولت روحانی .
Iran, Islamic Republic of
رئيس جمهور اينده فقط قالبياف
امیر
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
خدا 40 سال عمر داده انشالله چهار سال دیگه هم بده ببینم این آقایان .... میخوان چیکار کنن.
Ukraine
این چهل سال این همه کار شده..نقص های هم اگر هست ناشی از حاکم بودن این تفکر جهادی نیست...
سعیدی
Iran, Islamic Republic of
دولت کم کاری کرده و به وعده هاش عمل نکرده ، اما نماینده ولی فقیه معذرت خواهی و ابراز شرمندگی می کنه .......
Iran, Islamic Republic of
چرادر دولتهای قبل و مجالس قبل مشکل این مردم حل نشده منطقه غیزانیه اهواز تازه درست شده و شکل گرفته یا قبلا هم بوده......
Iran, Islamic Republic of
بخاطر فرسودگی تدریجی شبکه انتقال آب چند سالی هست مشکل براشون بوجود اومده تا چندین سال قبل شرایط نسبتا خوب بوده
Iran, Islamic Republic of
....
امیر
Iran, Islamic Republic of
....